To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

Kai - 19 Lipca 2010, 20:19

mad, nie mylmy pojęć. Islam wcale do tego nie nawołuje. Ale każda chorągiewka dobra, żeby bezkarnie sobie porozrabiać...
Rodion - 19 Lipca 2010, 20:21

feralny butelkami z benzyna na meczet w gdańsku i siekierami na zbory tatarów polskich. Nienawiść będzie musiała znaleźć swoje ujście. A to ze najbardziej ucierpią niewinni historia pominie.

Kai ale problem w tym ze to my musimy improwizować a nie chować głowę pod kołdrę w nadziei ze jakoś to będzie.

Problem istnieje i narasta, niestety.

feralny por. - 19 Lipca 2010, 20:23

Rodion, zdaje się, że pisałeś coś o równaniu z ziemią Półwyspu Arabskiego i w tym kontekście zapytałem.
Rodion - 19 Lipca 2010, 20:26

A co? Po takiej akcji nie miałbyś ochot wziąć np. PK i wybić do ostatniego?
Tak szczerze?
Pytanie ściśle teoretyczne.

Kai - 19 Lipca 2010, 20:27

Rodion napisał/a
Kai ale problem w tym ze to my musimy improwizować a nie chować głowę pod kołdrę w nadziei ze jakoś to będzie.

Jest parę innych metod niż naloty dywanowe.
Powielanie zbrodni doprowadzi w końcu do kataklizmu.

No, ale może się mylę. :roll: Może współczesne wojny religijne pozwolą przearanżować cywilizację?

Rodion napisał/a
Tak szczerze?

Nie. A do bitki jestem pierwsza.

Jeden oszołom nie przekreśla całego narodu. Zwłaszcza, że na ile ich pooglądałam sobie, bardziej ich obchodzi jedzenie i ubranie, niż polityka. Polityka jest w luksusowych dzielnicach, mięso armatnie całkiem gdzie indziej.

feralny por. - 19 Lipca 2010, 20:28

Rodion, chcieć, a móc...

A tak szczerze, to nie wiem.

Arya - 19 Lipca 2010, 20:32

Kai napisał/a
Może współczesne wojny religijne pozwolą przearanżować cywilizację?

Na jednowyznaniową cywilizację rządzoną przez najbardziej bezwzględnych fanatyków ?

Rodion - 19 Lipca 2010, 20:33

Kai model Irlandzki?
Gdzie obie strony w końcu po kolejnej tragedii powiedziały dość?
Czekać aż Islam dorośnie i odrzuci interpretacje sutr? Czyli jakieś ok. 500 lat?
Jak wielka jest cierpliwość europejczyków? Oto jest pytanie?
Kiedy uznamy podobnie jak Jemeńczycy że wyznawanie Islamu jest zbrodnia karaną śmiercią?

dalambert - 19 Lipca 2010, 20:34

Rodion napisał/a
Kiedy uznamy podobnie jak Jemeńczycy że wyznawanie Islamu jest zbrodnia karaną śmiercią?
:shock:
co :?: chyba nie wyznawanie :!:

Rodion - 19 Lipca 2010, 20:36

Chrześcijanie w Jemenie nadal są kamieniowani jako niewierni a ich dzieci sprzedawane po kastracji w niewole.
Taki mały wtręt do dyskusji o XXI wieku.

Kai - 19 Lipca 2010, 20:39

Rodion, to nie islam, to terroryzm. Utożsamianie islamu z terroryzmem jest błędem.

Arya napisał/a
Na jednowyznaniową cywilizację rządzoną przez najbardziej bezwzględnych fanatyków ?

Mam wrażenie, że zadatki już są... Wątpię, aby jednowyznaniowość kiedykolwiek miała szansę bytu, ale dwie zwalczające się religie nie są wcale nieprawdopodobnym scenariuszem.

dalambert - 19 Lipca 2010, 20:41

Kai, To jest właśnie islam :!:
Rodion - 19 Lipca 2010, 20:44

Powoli ograniczamy się do wyboru: albo oni nas, albo my ich.
Osobiście wole ta druga opcje.

Kai - 19 Lipca 2010, 20:45

A że przy tym cała reszta świata może ulec zagładzie, to pikuś. Pan Pikuś.
Rodion - 19 Lipca 2010, 20:48

Jeśli ta cała reszta ma ochotę dobrać mi się do *beep* i zabrać to co mam, to tak.
Z ich czerepów zrobię bębenki a z piszczeli piszczałki dla dzieciaków.

Fidel-F2 - 19 Lipca 2010, 20:51

Kai, rzecz w tym, że Ty możesz nie chcieć rozlewu krwi za akcje dokonane przez pojedynczych fanatyków ale miliony będą chciały. I co zrobisz gdy nikt nie będzie Cie pytał o zdanie?
Anonymous - 19 Lipca 2010, 20:56

dalambert napisał/a
Kai, To jest właśnie islam :!:


Koran czytał?

Fidel-F2 - 19 Lipca 2010, 20:56

Żerań, a co ma Koran do rzeczy?
mad - 19 Lipca 2010, 20:56

Kai napisał/a
Utożsamianie islamu z terroryzmem jest błędem.


Islam to jedno z obliczy terroryzmu. Obecnie najbardziej dokuczliwe.

EDIT: często zjadam literki :(

Chal-Chenet - 19 Lipca 2010, 20:57

dalambert napisał/a
wywalanie niewidomych z psami przewodnikami ze środkow komunikacji miejskiej nie jest przejawem działania rozżartej fanatyzmem tłuszczy

Otóż to.
Dlaczego mamy pozwalać na to, by to nam dyktowano warunki, w dodatku na naszym terenie. Obowiązuje jakieś prawo. To gość ma go przestrzegać w domu gospodarza.
Ja, gdy kogoś odwiedzam, nie rzucam od progu "O, ty ciemna maso, zdejmij ten krzyż ze ściany, to idiotyzm wierzyć w zabobony".

Dlaczego więc mamy tolerować takie zachowania jak owych kierowców? Najpierw ostrzeżenie, a w wypadku recydywy zwolnienie z pracy. A jak ma wonty, to nara, Twój piękny kraj czeka gdzieś tam na wschodzie.
W sytuacji analogicznej, np. katolik mieszkający i prowadzący autobus gdzieś tam w kraju fanatycznym, wyrzucający islamistów z pojazdu za uchybienia względem religii chrześcijańskiej, zostałby pewnie ukamienowany przez rozentuzjazmowany motłoch.

Kai - 19 Lipca 2010, 20:58

Rodion, jeśli zdążysz, zanim Cię spacyfikują.

Fidel-F2, nic, takie życie, nec Hercules contra plures, ale zawsze można mieć nadzieję, że miliony będą chciały, a miliony nie? Z drugiej strony naprawdę łatwo jest wymordować tysiące cywilów za jedną akcję terrorystyczną. Myślenie tłumów.

Nie, nie wiem, co zrobię, ale na pewno nie wezmę kałacha i nie pognam za nimi. Odbicie w lustrze ma się tylko jedno.

mad, moim zdaniem odwrotnie, terroryzm to jedno z obliczy islamu.

Anonymous - 19 Lipca 2010, 21:02

Fidel-F2 napisał/a
Żerań, a co ma Koran do rzeczy?


To, że Koran - i komentarze do niego - są podstawą do dyskusji o islamie, bez jego przeczytania dyskusja jest bez sensu. Utożsamianie terroryzmu i fanatyzmu jednostek z całą religią jest po prostu idiotyzmem. W ten sposób można powiedzieć: katolicyzm jest zły, bo były krucjaty. Nie można oceniać religii przez to, że banda idiotów to ekstremiści. I słówko o terroryzmie: terroryzm nie jest wynalazkiem Islamu, no kaman. FARC niby, to co?

Rodion - 19 Lipca 2010, 21:03

Kai jak spacyfikują mnie i mnie podobnych to Twoje wnuki biedą waliły łbem w kierunku Mekki a Twoim wnuczkom obetną wargi za używanie szminki.
Witaj w świecie szariatu i jedynego boga.

dalambert - 19 Lipca 2010, 21:04

Żerań, Jemen, Arabia Sadyjska, czy iran to nie jednostki to państwa !
Anonymous - 19 Lipca 2010, 21:07

dalambert napisał/a
Żerań, Jemen, Arabia Sadyjska, czy iran to nie jednostki to państwa !


To zdecyduj się, czy mówisz o państwach, w których religią dominującą jest islam, czy o Islamie. Jeśli mówimy o Islamie - a więc o muzułmanach - to mówimy także, może przede wszystkim, o wyznawcach tej religii. Jeśli mówimy o państwie - zawężamy zbiór pojęciowy. Szariat to oczywiście prawo fundamentalne, ale na tej zasadzie można czepiać się prawa kościelnego - że w myśl tego prawa kobieta i lekarze, którzy dokonują aborcji, są ekskomunikowani ex lege.

mad - 19 Lipca 2010, 21:08

Kai napisał/a
mad, moim zdaniem odwrotnie, terroryzm to jedno z obliczy islamu.


To działa w dwie strony.

Żerań napisał/a
Utożsamianie terroryzmu i fanatyzmu jednostek z całą religią jest po prostu idiotyzmem.


Ale tu nie chodzi o utożsamienie, bez przesady. Chodzi o jakąś tendencję ogólną, dominującą. A nie da się ukryć, że islam jest w ofensywie. Jeśli islamiści będą rządzić Europą (czy to taka fantastyka?), nie pocieszy mnie fakt, że np. mój sąsiad to w porządku muzułmanin, bo nie doniesie na mnie imaimowi, że słucham satanistycznego metalu, a w dodatku o Koranie będę mógł z nim porozmawiać.

Fidel-F2 - 19 Lipca 2010, 21:09

Żerań, mam w D co mówi koran, nie zamierzam go czytać, są pozycje znacznie bardziej zajmujące. Islam jest jaki jest i obojętne jak dla mnie czy zgodnie czy wbrew tej księdze.
Żerań napisał/a
W ten sposób można powiedzieć: katolicyzm jest zły, bo były krucjaty.
to jest znacznie bardziej skomplikowane i takie zdanie, no nie obraź sie, trochę żenułą trąci.
Żerań napisał/a
Nie można oceniać religii przez to, że banda idiotów to ekstremiści.
a co mnie obchodzi ocena religii? ważne co czynią wyznawcy w jej imieniu
Kai - 19 Lipca 2010, 21:10

Rodion, nie strasz czarownicami, wyrosłam z tego, jakieś... dzieści lat temu? Panika, jaką się otacza islam, sprawia, że zamiast kolejnej religii widzimy ludzi w gorsecie z dynamitu. Pytanie tylko, czy tak jest? Wątpię. Jedyna różnica pomiędzy fanatykami islamskimi a "innymi" jest taka, że dla fanatyków islamskich śmierć samobójcza jest drogą do chwały, o ile zabierze ze sobą kilka niewiernych istnień.

Reagowanie agresją PRZED agresją jest błędem. Żerań ma sporo racji, ja też czytałam Koran i nie dopatrzyłam się w nim więcej zachęty do terroryzmu niż w Biblii.

Rodion napisał/a
woje wnuki biedą waliły łbem w kierunku Mekki

Patrząc na zainteresowania mojego syna wątpię, czy się ich szybko doczekam... albo doczekam się w sporej ilości, nie wiedząc o nich. :mrgreen:

Fidel-F2 - 19 Lipca 2010, 21:12

Kai napisał/a
Reagowanie agresją PRZED agresją jest błędem
albo samoobroną
mad - 19 Lipca 2010, 21:14

Kai napisał/a
Reagowanie agresją PRZED agresją jest błędem.


Potem może być za późno. Zresztą sądzę, że ta agresja juz jest.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group