To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - W hołdzie Robertowi E. Howardowi - konkurs literacki - final

NURS - 13 Lipca 2007, 22:22

Wiecie co, trzebaby to dokładniej sprawdzić, ale amerykańskie prawo autorskie po 75 latach daje pełna swobodę, produkt jest public domain, więc niewykluczone, że wasi bohaterowie beda się mogli wabić Conan.
Gustaw G.Garuga - 14 Lipca 2007, 09:47

75 lat minęło i teksty REH można za darmo czytać w sieci, ale być może tworzenie nowych tekstów jest jakoś obwarowane? Nie wiem, nie znam się. Tak czy owak w moim a podejrzewam że i paru innych przypadkach jest już cokolwiek za późno na zmiany;) Zresztą takie fanfiki - ten sam świat, ten sam Conan - kłócą mi się trochę z naprawdę fajną ideą antologii, gdzie polscy tworcy mieli pokazać, jak stworzyliby 'Świat według Conana' po swojemu. Gdyby teraz się okazało, że większość tekstów bierze na warsztat wprost rehowskiego Conana, byłbym rozczarowany. Jeśli jednak jesteśmyjuż przy Aquilonii, to IMO można jej użyć, bo skoro to kraina geograficzna także i z naszego świata... byle tylko nie sąsiadowała z jakimiś tam Nemediami, Zingarami itp. ;)
Kasander - 14 Lipca 2007, 13:32

Zastanawiam się tak...Ten sam Conan i ten sam świat, to już by chyba było trochę za dużo. Czułbym się jak jeden z tych ruskich co pod pseudonimami narobili tyle po-howardowskich kontynuacji.
W takiej sytuacji zawęzilibyśmy sobie znacznie pole manewru. Nazywanie swojego bohatera Conan, to już byłby hardkor, w końcu nie chodzi nam o "fanfiki conanowskie", tylko o "tribjut dla REHa". Tribjut daje znacznie większe pole do popisu, a przy tym będzie b. niezależny.

Dzięki za odpowiedzi. Zastanawiałem się nad użyciem tylko tej jednej nazwy, Akwilonii, ale najprawdopodobniej będzie jakaś nazwa sugerująca.

MrMorgenstern - 16 Lipca 2007, 21:54

Kasander napisał/a
Zastanawiałem się nad użyciem tylko tej jednej nazwy, Akwilonii.


A moze tak ja cyrylica napisac? ;)

Gustaw G.Garuga - 16 Lipca 2007, 21:59

Jestem za. Zawsze to bliżej publikacji na potężnym rosyjskim rynku. Jesteśmy tego warci!
MrMorgenstern - 17 Lipca 2007, 16:37

Wprawdzie REH ma (poteznych) Fanow na calym swiecie, ale istotnie - zacznijmy wpierw od Rosji 8)
MrMorgenstern - 19 Lipca 2007, 08:19

NURS napisał/a
Wiecie co, trzebaby to dokładniej sprawdzić, ale amerykańskie prawo autorskie po 75 latach daje pełna swobodę, produkt jest public domain, więc niewykluczone, że wasi bohaterowie beda się mogli wabić Conan.


Z tego co wiem, to owszem, według prawa utwory Howarda są już public, ale do samej postaci Conana CPI (Conan Properties Inc.) ma wykupione prawa (this is America!) ;)

NURS - 19 Lipca 2007, 13:30

no własnie chyba chodzi o to, ze oni te prawa mieli wykupione tylko do public domain.
MrMorgenstern - 19 Lipca 2007, 13:32

Trzebaby sprawdzić.

Właśnie przed chwila wysłałem moje opowiadanie na Konkurs :mrgreen:

dagra - 25 Lipca 2007, 15:10

Bym sobie juz poczytała.
Lektura na wakacje to, jak rozumiem, nie będzie. Czyli na jesienne wieczory, ku rozweseleniu?
Czy planujesz , NURSie, jakiś konkretny termin wydania (i co najważniejsze, zakończenia sprawy)?
Jasne, że będzie to czysta rozrywka do śmichu, ale mam nadzieję, że w tomiku, za który kasę wyłożę, znajdę rozrywkę wysokiej próby, żart na poziomie i lekki jak piórko. Zapowiadasz selekcję tekstów, więc nadzieja chyba nie jest płonna.

Kruk Siwy - 25 Lipca 2007, 15:25

Eeee... dlaczego opowiadania heroic-fantasy mają być do "śmichu" dagra, ?
Owszem w założeniu czysta rozrywka ale myślę że momentami może być nawet "do strachu" albo i łezek...co?

NURS - 25 Lipca 2007, 15:28

Dagra, przecie było ogłoszone, publikacja na 75 urodziny conana :-)
savikol - 25 Lipca 2007, 15:30

Cytat
Jasne, że będzie to czysta rozrywka do śmichu, ale mam nadzieję, że w tomiku, za który kasę wyłożę, znajdę rozrywkę wysokiej próby, żart na poziomie i lekki jak piórko.


Na Croma! Conan rozrywką do śmichu?! Żart lekki jak piórko?! Gdzie mój topór?!
Zapamiętaj sobie dziewczyno: Conan musi być rozrywką ciężką jak dwuręczny miecz i poruszającą jak cios obuchem! Musi chwytać za gardło jak dusiciel ze Stygii i za przyrodzenie jak kurtyzana z Zingary. Jest krew i pot, wino i feromony, a nie jakieś tam śmichy! Hrooooaaaa!
Rzekłem!

jewgienij - 25 Lipca 2007, 20:11

Savikol ma świętą rację.
Mojemu Conanowi, który średnio raz na trzy strony ledwo uchodzi z życiem, wcale nie jest do śmiechu.
Kobiety....Czy wciąż musicie się naśmiewać z naszych nad podziw rozwiniętych mięśni grzbietu tudzież dwugłowych( i innych tam)? To ja tyle stron nastukałem na poważnie, a Tobie, Dagro, w głowie śmichy-chichy?!

Gustaw G.Garuga - 25 Lipca 2007, 20:22

E tam. Opowiadania o Conanie nie były wcale śmiertelnie poważne. Sam Conan potrafił błysnąć specyficznym humorem. Osobiście skupiłem się na tej stronie twórczości REHa i osobowości (!) Conana :twisted: :mrgreen: ;P:

I doceniam prowokacyjny żart Dagry :wink:

kobus - 25 Lipca 2007, 22:20

A ja chyba zrezygnuję, bo co chwilę mimowolnie dryfuję między klimaty Monty Pythona i Wyznań Gejszy. :(
Gustaw G.Garuga - 25 Lipca 2007, 22:54

Pisz! Będzie miła odmiana od sztampowo ponurych historyjek z mieczem w roli głównej ;P:
dzejes - 25 Lipca 2007, 23:16

Wyznania Monty Pythona - pamiętnik seks niewolnika z chińskiej dżonki. To będzie hit!
dagra - 26 Lipca 2007, 05:32

savikol napisał/a

Na Croma! Conan rozrywką do śmichu?! Żart lekki jak piórko?! Gdzie mój topór?!
Zapamiętaj sobie dziewczyno: Conan musi być rozrywką ciężką jak dwuręczny miecz i poruszającą jak cios obuchem! Musi chwytać za gardło jak dusiciel ze Stygii i za przyrodzenie jak kurtyzana z Zingary. Jest krew i pot, wino i feromony, a nie jakieś tam śmichy! Hrooooaaaa!
Rzekłem!

wszystko przez mój niski poziom testosteronu **
przez estrogeny i takie tam, które mi umysł zaćmiły :roll:
ja się wyedukuję i poprawię
męskie feromony powiadasz? aaa, to lubię przecież

**za co, generalnie, bogom dziękować, pókim białogłową w tym wcieleniu

MrMorgenstern - 2 Sierpnia 2007, 15:09

Gustaw G.Garuga napisał/a
specyficznym humorem. Osobiście skupiłem się na tej stronie twórczości REHa i osobowości (!) Conana :twisted: :mrgreen: ;P:


Znaczy: nie będzie u Ciebie realistycznie? ;)

Gustaw G.Garuga - 2 Sierpnia 2007, 17:05

Dość już szczegółów tekstu zdradziłem, więcej słowa nie pisnę :)
MrMorgenstern - 4 Sierpnia 2007, 11:48

To posyłaj tekst! ;P:
Kruk Siwy - 4 Sierpnia 2007, 20:52

Un to już zrobił.
Gustaw G.Garuga - 4 Sierpnia 2007, 20:57

Jeden tekst poszedł, ale chętniej bym go widział w piśmie. Drugi i trzeci szlifuję i przedstawię NURSowi do wyboru godzinę przed upływem terminu :D
MrMorgenstern - 4 Sierpnia 2007, 21:12

Ale jestes pracuś, Gustawie :)

Kruku, a jak u Ciebie? 8)

Pytanko do NURSa: ile czasu potrwa ocena przysłanych tekstów po terminie nadsyłania prac :?: Chyba średnio jest to 2-3 miechy... :idea:

Kruk Siwy - 4 Sierpnia 2007, 21:21

Moje poszło, A ocena musi trwać krócej jeżeli na świeta miałoby się ukazać. Tekstów nie będzie zbyt dużo wg mojego rozeznania.

Jak zwykle wiele krów muczy ale nie wiele mleko daje.

jewgienij - 6 Sierpnia 2007, 12:36

No, mój Conan ma na środę wykupiony bilet do Katowic. Jedzie na rozmowę kwalifikacyjną, więc trzymajcie za niego kciuki.
Gustaw G.Garuga - 6 Sierpnia 2007, 21:43

Barbarzyńca w (Stalin)ogrodzie...
jewgienij - 6 Sierpnia 2007, 22:17

Blisko, blisko...
jewgienij - 8 Sierpnia 2007, 17:12

Pooooszło!!!!


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group