To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Konwenty dawno minione - Polcon 2008

Piotrek Rogoża - 27 Sierpnia 2006, 21:22

Póki co padam na pysk ze zmęczenia, więc będzie krótko i nieskładnie. Polcon 2006 zapamiętam jako konwent, podczas którego nie obejrzałem ani jednej prelekcji/panelu/spotkania autorskiego, koncentrując się raczej na psuciu zdrowia w rewelacyjnym towarzystwie. Pozdrawiam niniejszym wszystkich, bez wyjątku :) .

Pako, mam nadzieję, dojechał żywy (jego wygląd o poranku nie rokował najlepiej). Orbit może już nie chce mnie zamordować za godzinny rajd po Lublinie, uskuteczniony tylko po to, aby wrócić do miejsca, z którego go wyciągnęliśmy :) . mawete siłą spokoju i filozofii zen odniósł moralne zwycięstwo nad potworem z akademikowej recepcji. Impreza u NURSa była jak najbardziej OK, Ojciec Redaktor okazał się przesympatycznym gościem. Dżejes pewnie siedzi już u siebie, na Śląsku :mrgreen: . A Lu rozpija nieletnich.

Poza tym taryfy, Wrota Percepcji, telepizza i redaktor Parowski wynurzuający się z toalety :) .

NURS - 27 Sierpnia 2006, 21:41

Parowski przyjechał? Wedle Orbita miało go nie być.
Pako - 27 Sierpnia 2006, 23:44

Parowski był ciałem i duszą... Calkiem miły, lekko nietrzeźwy był, ale fajny facet :)
Ja wróciłem cały i żywy i cholernie zmęczony. W wagonach ciasno było, pełno luda. Ale wróciłem ;)

A jak wyglądałem rano to nie wiem, włosów mi się myć nie chciało, to tłuste miałem, nie wyspany byłem i w ogóle :P Poza tym, jak zdążyliście stwierdzić w Marakeszu, ja to często dziwnie wyglądam, jak się zawieszam ;)

Było super.
Chciałbym podziękować na pierwszym miejscu Piotrkowi i Dzejesowi. Już oni wiedzą za co i wiedzą, ze mam wobec nich dług wdzięczności. Chłopaki - będziecie czegoś potrzebować - walcie jak w dym, ruszę niebo i ziemię.
Poza tym - mawetemu dzięki za dobre serce - tak się martwił o mnie, kiedy nie dałem znaku, że zmieniłem miejsce noclegu, że prawie poszedł mnie szukać (że nie poszedł to były konkretne powody, tak ze 20 półlitrowych powodów ;) ) Dzięki za wielkie serce.
Rodion - dzięki za pozdrowienia od Twojej rodziny. Ja też ją pozdrawiam.... życzę sił, żeby dawali sobie z tobą radę ;)
Miria, Lu - dzięki, że byłyście :) Lubiłem z wami siedzieć, lubiłem z wami gadać, a wy nie okazywałyście znudzenia moim towarzystwem ;) Dzięki :) Fajne jesteście :D
Kopernikus vel Diabolus - dzięki za przyjemne pogawędki i wspólne odprowadzanie Orbita. I dzięki za tabakę :)
Dareko - strasznie mi się podobało to, że przyjechałęś tyklo na tę imprezę, chociaż nie było ci po drodze ani nic, miło mi cholernie było cię poznać. A stwierdzenie: Pako, ty jesteś maskotką forum to już w ogóle genialne jest :)
Kinga, Angelus, Aga i reszta dziewczyn - dzięki, za to że będę teraz miał zdjęcia, jak sie z samymi pięknymi kobitami tulę :mrgreen:
NURS - dzięki za imprezę. Romek - dzięki za parę słów, które zdołaliśmy zamienić, Dracena - dzięki za towarzyszenie mi w podróży...
Cholera... zacząłem tak wymieniac... i jeszcze bym musiał wymieniać i wymieniać i wymieniać.....

Ogólnie chcę podziękować każdemu z osobna i wszystkim naraz... bawiłem się świetnie, chyba jedna z najelszych imprez w moim życiu (krótkim, ale zawsze możemy poprawić za rok, a na razie jest bardzo wysoko oceniona ;) ). Tego mi po prostu było trzeba. Na 4 dni zniknąłem, przestałem istniec dla rodziny, oderwałem się od wszystkiego i po prostu genialnie się bawiłem dzieki wam wszystkim wymienionym i nie wymienionym przez moje zmeczenie... Strasznie patetycznie to ująłem....

Dobra... a teraz czas na sprawy o wiele ważniejsze. Z góry dementuję wszystkie plotki, jakie się pojawią i w jakich będę się pojawiał! To są podłe oszczerstwa rzucane pod moim adresem :mrgreen:

Wiedźma - 27 Sierpnia 2006, 23:50

I znowu nie ma ani słówka dla Wiedźmy :( , wrrrrrrrrrrrrrrrrr :twisted: :mrgreen: :twisted: :( :( :(
Pako nie lubi Wiedźmy :( :( :( Pako się boi Wiedźmy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tomcich - 28 Sierpnia 2006, 01:06

Wiedźma

Cytat
I znowu nie ma ani słówka dla Wiedźmy :( , wrrrrrrrrrrrrrrrrr :twisted: :mrgreen: :twisted: :( :( :(


Nie przesadzaj, jesteś wymieniona tutaj.

Pako
Cytat
Ogólnie chcę podziękować każdemu z osobna i wszystkim naraz.
:wink:

Co do Polkonu, to ponieważ byłem na takim konwencie po raz pierwszy, chciałem zobaczyć na czym to dokładniej polega, więc odwiedziłem kilka prelekcji oraz spotkań autorskich. Udało mi się dotrzeć m.in. na ciekawe prelekcje Pilipiuka o polskich zapędach kolonizacyjnych i na drugą dotyczącą meteorytów, Tadeusza Olszańskiego - o Inkwizycji, Czarka Frąca - o mitach i tabu - dyskusja na ten temat przeniosła się później na Nurscon :D Andrzeja Zimniaka, Romka Pawlaka, Madzik i kilku jeszcze innych. Podobnie ciekawie było na spotkaniach autorskich np. z Madzik gdzie zdradziła w jakim celu młodzi chłopcy wykorzystują "Nocarza" :wink: , Orbita -gdzie można się było dowiedzieć o alternatywnym pomyśle na zakończenie ostatniego cyklu publicystycznego i Romka P. U Romka było bardziej kameralnie z powodu przesunięcia terminu, ale dzięki temu pojawiły się dziewczyny, które przyszły posłuchać Wiedźmy. Romek musiał im jednak tak przypaść do gustu, że już w dniu następnym same z siebie pojawiły się na jego prelekcji o zakonach :)

mawete - 28 Sierpnia 2006, 08:20

harkonnen2 i Nivak
Jeramiasz podczas wykonywania obowiązków służbowych. Obok jak zwykle Angelus :twisted:
Była tez delegacja z "Matrixa" czyli: dzejes, Lu, Miria i Czarny
Odbyło się również spotkanie członków zarządów korporacji fNF i fSFFiH czyli Nivak (admin) i Czarny (moderator) obok Nivak - harkonnen2 (szef ochrony korporacji fNF) obok Czarnego jego osobista sekreterka Lu zasłonieta przez Rodiona (dowódca kompanii ochrony fSFFiH) - broń jak widać została na stole :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mawete - 28 Sierpnia 2006, 09:28

Mistrz mowy ciała Marcin Przybyłek ech jak Lu na Niego patrzyła... :mrgreen:
Angelus, Lothriel, Kopernikus, Czarny, Sqbi w"Marakeszu"
Lu, dzejes, Orbit, Szczepan Twardoch i Jego Szanowna Małżonka w "Chatce Żaka"

Locke - 28 Sierpnia 2006, 16:17

Z Polconu wróciłem nad ranem. Pierwszą rzeczą, którą wywnioskowałem ze spojrzenbia na forum było - wakacje nie popłacają.

Przez wizytę w górach, będąc odcięty od forum nawet do glowy mi nie przyszło, że NURS i w ogóle wszyscy spotkają się nie na imprezie a na oddzielnym zjeździe.

Ech.

No ale nic, pospotykam ludzi gdzie indziej.

Wrażenia ogólne - Polcon mi się baaardzo podobał. Program bardzo zróżnicowany, i - przynajmniej dla mnie - atrakcyjny, Chatka Żaka przestronna i pełna sympatycznych ludzi...
No i Grzędowicz, podwójny tryumfator!
(mawete - głosowałem na Surmik na drugim miejscu :D )
Piwo tanie, zajrzałem na Staszka Mąderka (świetny gość), obejrzałem sztukę (bardzo mi się podobało), nałowiłem się autografów.

Wspaniały con.

Szkoda że tylko was nie spotkałem. Ale kto forum nie czyta ten sam sobie winien :?

mawete - 28 Sierpnia 2006, 16:23

Uwaga!!!
Otrzymałem sygnał, że przy otwieraniu zdjęć pojawia się komunikat o zagrozeniu kompa. Ja otrzymałem taki 1 raz przy wstawieniu 3go zdjęcia dzisiaj - sądziłem że jest to problem imageshacka. Tych co nie otwierali proszę o nieotwieranie zdjęć :!: Postaram sie sprawę wyjaśnić - jeśli mi się nie uda poproszę NURSa o wykasowanie postów i wstawię je od nowa z aparatu i z innego serwera.

Jeśli bedzie problem to przepraszam, ale powstał nie z mojej winy.

Rodion - 28 Sierpnia 2006, 16:28

U mnie taki komunikat nie pojawil sie. Tak ze moze to tylko jednorazowe zawirowanie sieci? :roll:
Pako - 28 Sierpnia 2006, 16:35

U mnie też nic się nie pojawiło, może firewall na serwerze blokną, ablo (co bardziej prawdopodobne) imageshack miał jakieś zawirowanie i wszystko jednak jest ok. Ale może lepiej przerzucić foty na serwer Ixolitego, skoro pisał, że miejsce ma i nim służy? (gdiześ tak pisał). To chyba będzie dobre rozwiązanie.
NURS - 28 Sierpnia 2006, 16:38

nie miałem żadnych komunikatów a wszystko obejrzalem.
Locke - 28 Sierpnia 2006, 16:40

U mnie też wszystko jest chyba w porządku. Jak na razie żadnych komunikatów.
Tomcich - 28 Sierpnia 2006, 16:47

U mnie też brak było takich sygnałów - a otwierałem wszystkie zdjęcia.
mawete - 28 Sierpnia 2006, 17:06

Mój antywirus nic nie znalazł, ale otrzymałem jeszcze jedną informację o podobnym komunikacie. Decyzję co dolosu zdjęć pozostawiam NURSowi. Ok. 20 osób nie miało problemu, ale skanują kompy.
Selithira - 28 Sierpnia 2006, 17:07

U mnie tak samo :)
Pako - 28 Sierpnia 2006, 17:09

Hmm... jak wyglądało to ostrzeżenie? Bo ja mogę zrobić ostrzeżenie o niebezpieczeństwach korzystania z jakieś strony w minutę. To prosty skrypcik javy jest.
alert('Korzystanie z tej strony jest niebezpieczne! Grozi zarazęniem wirusami i ebolą!');
Jakoś tak to wyglądało. Także wiesz, może to imageshack miał durny pomysł, a może miał włama i ktoś sobie z nich zażartowął? Kto wie, możliwości wiele. Ale obada się. Na razie wydaje się wszystko ok.

mawete - 28 Sierpnia 2006, 17:11

Ixolite, hjeniu: mieliście jakieś problemy ze zdjęciami?
Czarny - 28 Sierpnia 2006, 17:13

mawete co Ty dzisiaj piłeś :wink:
Nie było żadnych komunikatów.

Pako - 28 Sierpnia 2006, 17:16

<a href="_blank" onclick="alert('Oglądanie tejs strony grozi porażeniem prądem!')">Click!</a>
Jeśli forum obsługuje html'a to powinno działąć. Jeśli nie to kliknięcie na powyższego linka wywołać powinno alert. Można zrobić tak, żę alert będzie się pojawiał automatycznie przy wejściu na stronę, a nie po kliknięciu. Efekt dobry, jeśli na imageshacku pojawił się jakiś hacker. Nie popsuł,a tylko postraszył. Ale to tylko moje zdanie, że tak mogło być.

Edit:
Ot, wbrew temu co pisze, forum nie łapie html'a ;) trudno. Ale mogło to tak wyglądać.
Może zaś były rzeczywiste problemy jakieś... wie ktoś, jak komunikat wyglądał? Opisze? Ma screena?

Editos secundos:
Kliknij mnie proszę tutaj przykład zrobionego alerta ;) Może to tak wyglądało?

mawete - 28 Sierpnia 2006, 17:17

No ja właśnie jeszcze nic, ale wolę dmuchać na zimne.
Romek P. - 28 Sierpnia 2006, 17:28

mawete dobrze zrobił, że ostrzegł :) ładnych parę dni nie skanowałem całego kompa, a tak miałem pretekst :)

Nie, zero wirusów. Jest dobrze :)

NURS - 28 Sierpnia 2006, 17:34

Już wiem, antywir ostrzegał przed zdjęciami Eboli :lol:
Ixolite - 28 Sierpnia 2006, 17:38

No problemos - ja co prawda Opery używam, więc IE-śmieci często nawet nie zauważam bo nie działają, ale mogła to być reklama mawete.
dareko - 28 Sierpnia 2006, 18:28

Wlasnie, stawiam na reklame jakiegos antywira i panike malo obeznanych z siecia :) U mnie wszystko ok. Firewall nie zauwazyl zadnej nowej aktywnosci.
mawete - 28 Sierpnia 2006, 18:31

Ja się nie znam na nowościach. Dostałem od jednej z forumowiczek informację o czymś takim: Trojan - Clicker HTML mi nic takiego nie znalazł, ale lojalnie uprzedzam.
Pako - 28 Sierpnia 2006, 18:36

Ot, mógł się i trojan trafić, ale już go chyba nie ma. A może był po prostu w jednym z popupów, które mi lisek masowo blokuje. Kto wie?
Rodion - 28 Sierpnia 2006, 18:50

Podróż na Wschód cze,1

Po raz ostatni pomachałem mej miłej i rozpocząłem wyprawę ku przeznaczeniu.
Podróż przebiega miło i spokojnie, czytam sobie książkę ( Kruk Siwy powinien być zadowolony :D , a swoja droga byłem zdziwiony gdy w drodze powrotnej przeczytałem ten sam fragment “Eddy poetyckiej” jako motto do “Wilczej zamieci” :roll: .), popijam piwko i cieszę się ciszą spokojem oraz samotnością. 8)
No właśnie! :? Zapadła juz noc, minęło kilka godzin podróży, na kilku stacjach wsiadało całkiem sporo ludzi, a u mnie pusto! O co chodzi?! Przecież już kilka godzin temu skończyłem przegląd broni i wyposażenia i teraz wszystko jest pochowane tam gdzie być powinno. :twisted:
Czyżby już zaczęły się zaburzenia rzeczywistości? :shock:
Jestem jeszcze daleko od celu, ale może w tym samym pociągu podróżują inni mi podobni?
A co mi tam! Wracam do lektury i piwa. :D
No tak naprawdę to nie jestem do końca samotny. Kilka informacji telefonicznych karze mi żałować że ten pociąg nie osiąga prędkości warp4. :x
Zaczynam sie intensywniej pocieszać.
Aż nagle, GROZA !
Skończyło sie piwo! :evil: A do mawetowa jeszcze 1,5 godziny!
Eeee.. nic to! Jestem twardy ( chlip!) Może sie troszkę prześpię? Nie, nie da się. Zbyt szarpie gdy pociąg sie zatrzymuje na jakiś dziwnych stacjach, a poza tym słonce już wschodzi. :(
Jeszcze tylko tak ze dwa papieroski i wysiadam na stacji docelowej. :P
A tam.
Zgadnijcie kogo tam spotkałem? ( Tych których mimo zapowiedzi nie spotkałem nie będę wymieniał). :mrgreen:
Tak też pospieszyliśmy przez zasnuty poranną mgłą park, w kierunku majaczących w dali betonowych klocków.
Ciekawe co też mnie tam czeka?

Logan - 28 Sierpnia 2006, 19:07

Jedno małe pytanie - gdzie będzie Polcon 2007?
NURS - 28 Sierpnia 2006, 19:08

Chyba w Wa-wie.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group