To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mistrzowie i Małgorzaty - Agnieszka Hałas

Agi - 11 Lutego 2013, 20:56

charande napisał/a
Dokładniej - na Pyrkon jadę na 100%, a druga informacja jest na razie nieoficjalna, tak na 90%.

charande, fajnie będzie znowu Cię zobaczyć. :D
Jeśli to drugie też będzie na 100% i będzie do kupienia na Pyrkonie, to jeszcze lepiej.

charande - 11 Lutego 2013, 21:35

B. chciałabym, żeby się udało. Inicjatywa nie moja i nie ode mnie zależy, mnie tylko powiadomiono, że warto, abym się wybrała do Poznania :)

Przymierzam się tym razem do prelekcji o postaciach oszpeconych - w literaturze, filmie oraz IRL. Będzie m.in. o Upiorze Opery w jego stu wcieleniach filmowych, o Gedzie Krogulcu i Therru, o bad guyach z Batmana oraz o geniuszu malarskim Gerardzie de Lairesse.

Chal-Chenet - 12 Lutego 2013, 19:17

Good news.
charande - 18 Lutego 2013, 11:02

Melduję, że popełniłam felieton na zbereźne tematy :twisted:

Czego się nie robi, aby podbić oglądalność Esensji :D

B.A.Urbański - 18 Lutego 2013, 15:28

charande, wg mnie sceny miłosne są trudne, żeby je dobrze napisać, ale jednocześnie sporo uczą rzeczy, które mogą się przydać później przy całkiem innych scenach.
A czy je umieszczać czy nie? Wszystko zależy chyba od tego, czy to coś wnosi czy jedynie zapycha.

charande - 26 Lutego 2013, 11:51

Kochani! It's official - dla tych, którzy nie czytają z ekranu, będzie papierowe Po stronie mroku, na początek drukowane cyfrowo, do kupienia na Pyrkonie oraz w sprzedaży wysyłkowej.

Cena książki, z tego co mi powiedziano, wyniesie jakoś w okolicach 25 zł plus koszt przesyłki.

Osoby zainteresowane nabyciem wersji papierowej proszę o informację na halas.agn@gmail.com - tylko imię, nazwisko i miejscowość plus info, czy planujecie być na Pyrkonie. Na razie chodzi jedynie o oszacowanie początkowego nakładu.

Sauron - 26 Lutego 2013, 14:04

Przezacna wiadomość :D natychmiast piszę maila!
charande - 4 Marca 2013, 11:26

Dzieje się :D

Dla oszczędnych, nowoczesnych i ekologicznych - do nabycia są już elektroniczne Dwie karty.

Za tydzień - elektroniczna premiera Pośród cieni.

Papierowe Pośród cieni - moi drodzy - już niedługo zostanie wydane przez Solaris :D

A RW2010 informuje, że jeszcze w tym tygodniu do nabycia będzie papierowa wersja Po stronie mroku. Cena detaliczna w serwisie RW2010 - 25 PLN plus ewentualny koszt wysyłki. Książkę będzie można również odebrać na Pyrkonie w Poznaniu w dniach od 22 do 24 marca.

Agi - 4 Marca 2013, 11:39

charande, dzięki za info. Już mam na półce.
charande - 4 Marca 2013, 11:44

:)

Na dniach podam bardziej konkretne informacje o papierowym Pośród cieni.

Agi - 4 Marca 2013, 11:46

Będę na Pyrkonie w sobotę (23-go), to kupię na stoisku.
charande - 4 Marca 2013, 11:49

Po stronie mroku będzie na Pyrkonie do nabycia na pewno, a papierowe Pośród cieni... też przy odrobinie szczęścia ma być gotowe na Pyrkon :D Jedno na stoisku RW2010, drugie u Solarisu.
Agi - 4 Marca 2013, 11:52

Zabiorę dużą torbę na zakupy. :wink:
charande - 4 Marca 2013, 12:15

Przyda się na pewno, bo co najmniej kilku wydawców zaplanowało premiery na Pyrkonie :D
Agi - 4 Marca 2013, 12:18

Rozumiem, że będziesz na Pyrkonie. :D
charande - 4 Marca 2013, 13:05

O ile nic nieprzewidzianego się nie wydarzy - będę :D

Moje punkty programu:
piątek 22:00 - Panel: Kto jeszcze pisze opowiadania? (dyskutant) - Aula 2
sobota 10:00 - Fear and loathing – disfigurement in popular culture and in reality - Blok Anglojęzyczny
niedziela 10:00 - Strach i odraza – oszpecenie w kulturze popularnej - Literacka 1

charande - 4 Marca 2013, 22:49

Update do poprzednich postów - Pośród cieni, książka widmo, nabiera coraz bardziej realnych, papierowych kształtów :D Na tyle realnych, że można już składać zamówienia w księgarni Solaris. Cena książki wyniesie 31,90 PLN plus koszt wysyłki.
charande - 11 Marca 2013, 18:30

Oszczędni, nowocześni bądź... niecierpliwi ;) mogą już kupić Pośród cieni w ebooku za zawrotną sumę 7 zł :D
hrabek - 12 Marca 2013, 08:15

A to są nowe opowiadania? Jak to się ma do Między Otchłanią a Morzem?
Czarny - 12 Marca 2013, 10:07

Zamówiłem wersję papierową w Solarisie
charande - 12 Marca 2013, 10:27

hrabek, "Pośród cieni" to drugi tom trylogii powieściowej o żmijach, która początkowo miała być czterotomowym cyklem. Pierwszy tom czyli "Dwie karty" zaczyna się w momencie, kiedy Krzyczący po raz pierwszy przybywa do Shan Vaola.

W "Pośród cieni" wplecione są (przerobione, pisane częściowo od nowa i obudowane nowym materiałem) opowiadania "Białe dłonie", "Między otchłanią a morzem" oraz nieprzerobiony, publikowany kiedyś w SFFH "Dom z żółtym szyldem". "Dwie karty" i kończony przeze mnie tom trzeci są premierowe w całości.

Chronologia ważniejszych tekstów ze świata Zmroczy wygląda tak:
1. Poczwarka
2. Dwie karty
3. Pośród cieni (w tym wbudowane: Białe dłonie, Między otchłanią a morzem, Dom z żółtym szyldem)
4. W mocy wichru (tom 3 - powstaje)

Przeskok kilkanaście lat do przodu, gdzieś po drodze dzieje się "Kłopot barona Hoogstratena"

5. Muzyka dla szczurów
6. By ją ocalić
7. Kto się śmieje ostatni
8. Sen o lilii

Chyba niczego nie pokręciłam. Aha - "Dwie karty" też są dostępne w RW2010 jako ebook za 7 zł.

Konsensus wśród recenzentów, którzy porównywali powieści z opowiadaniami, wydaje się być taki, że są spójniejsze, ładniej napisane, ale mniej pesymistyczne :)

Czarny - cieszę się :)

hrabek - 12 Marca 2013, 10:34

OK, dzięki za info. Dwie Karty mam w wersji papierowej, ale nie czytałem jeszcze.
charande - 12 Marca 2013, 10:36

A to nie Ty mi kiedyś napisałeś najbardziej negatywną ze wszystkich recenzji zbiorku "Między otchłanią...", jakie widziałam na sieci? :) Czy źle dopasowuję osobę do ksywki?
hrabek - 12 Marca 2013, 11:06

Prawdą jest, że Między Otchłanią nie doczytałem do końca. Zmęczyło mnie to i nie strawiłem. Nie wiem czemu. Natomiast wszyscy dookoła chwalą, negatywnych głosów praktycznie nie słychać. Poza tym między jednym a drugim zbiorem minęło 10 (czy coś około) lat, stwierdziłem że jeszcze raz dam szansę temu światu.
Natomiast czy to akurat ja pisałem czy nie, to nie wiem. Moje wiszą w sieci, jakby co tutaj.

charande - 12 Marca 2013, 11:25

Tak, to jest ta recenzja, którą zapamiętałam :)

Jakby Ci to powiedzieć... No właśnie Krzyczący jest takim bohaterem negatywnym, jak Syriusz Black szalonym mordercą :mrgreen:

Jeśli we wczesnych opowiadaniach w dużym stopniu przeszkadzał Ci styl, to faktycznie możesz zaryzykować jeszcze raz lekturę nowszych rzeczy. Będę ciekawa wrażeń.

Blue Adept - 12 Marca 2013, 11:34

Po recenzji hrabka nie wiedziałbym tylko, czy skoczyć z mostu, czy raczej z okna. :wink: Kierowany ciekawością nabyłem "Dwie karty" i "Pośród cieni" w formie ebooków. Jak znajdę chwilkę, to sprawdzę jak to się je. Pozdrawiam.
charande - 12 Marca 2013, 11:46

Blue Adept, eee tam. Sekret polega na tym, że kiedy 10 całkowicie obcych osób bezinteresownie Cię pochwali, to później, kiedy jedenasta nie zostawi na Tobie suchej nitki, umiesz to już zobaczyć we właściwych proporcjach ;)

Jak przeczytasz, podziel się wrażeniami.

Agi - 12 Marca 2013, 11:50

charande, czy "Poczwarka" jest lub będzie włączona do cyklu "Teatr węży"?
Okazuje się, że nie znam początków Krzyczącego.

charande - 12 Marca 2013, 11:56

Agi, nie. Fragmenty są streszczone w retrospekcjach w tomie 2.
Mogę Ci przesłać ten tekst na priv.

Edit: "Streszczone" to chyba nawet za dużo powiedziane. Padają wzmianki i to wszystko.

Agi - 12 Marca 2013, 11:57

Poproszę. Bo poszukiwania w sieci okazały się daremne.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group