To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Rozmowy religijne

dalambert - 7 Października 2009, 23:10

Agi, ależ ja sie nie złoszczę, tylko dodaję drobne przypisy do dyskusji o ateistach i nie tylko, pewnie jeszcze są centrolewicowi,syndykalistyczni, libertariańscy i libertyńscy
hej :mrgreen:

madhavendra - 7 Października 2009, 23:12

Agi napisał/a
dalambert napisał/a
Co oczywiście nie oznacza, ze nie ma prawicowych ateistów :evil:

dalambert, dam Ci kolejny powód do złości: są jeszcze centrowi ateiści, jak obok podpisana.


To ja też jestem dziwny - jestem lewackim teistą :)

Agi - 7 Października 2009, 23:16

dalambert napisał/a
Agi, ależ ja sie nie złoszczę,

dalambert, w takim razie staranniej dobieraj emotki :wink:
:evil: ta oznacza złość.

dalambert - 7 Października 2009, 23:18

Agi, pardon - dołożyłem bo śliczny skrzywiony diabełek i tyle :)
madhavendra, tyż piknie :!:

MOFFISS - 8 Października 2009, 11:33

zamieścili zarzuty pod adresem obecnych wersji Biblii, twierdząc, że terminy w nich zawarte nie oddają w pełni prawd głoszonych przez Chrystusa
http://ksiazki.wp.pl/wiad...,wiadomosc.html

mad - 8 Października 2009, 23:18

Mam dwie ciekawostki:

http://wiadomosci.onet.pl...serca,item.html

A to jest już ostra jazda, szczęka mi opadła:

http://www.ultramontes.pl/Apostazja.htm

Fidel-F2 - 8 Października 2009, 23:46

tym pierwszym linkiem juz się na forum zabawialiśmy
seba - 9 Października 2009, 08:17
Temat postu: Re: Rozmowy religijne
Pako napisał/a
Temat, jako że ciekawy i pojawia się chyba na każdym forum, założyłem, żebyśmy mogli porozmawiać.
Na początek - lat mam osiemnaście - rocznik '87, jak stoi w profilu. Trochę życia już przeżyłem, tak na oko z jedną czwartą, albo i więcej. Trochę świata poznałem. Uważam, że jako takie prawo do wypowiadania się w temacie mam.
Z doświadczenia wiem, że Kościół nie jest instytucją kryształową. Ba... nawet często jest instytucją budzącą nieliche kontrowersje (ot, popularne Radio M czy ksiądz prałat). Nie zmienia to jednak faktu, że Kościół stara się w ogólnym rozrachunku dążyć do dobra. Kwestię czy piekło jest, czy go nie ma na razie pozostawmy, to osobny temat praktycznie. A i tak prawie nikogo (albo raczej nikogo) nie uda mi się tu do wiary przekonać. Bo wiara ma to do siebie, że albo się wierzy, albo nie.
Ale czemu uważacie, że Kościół jest zły? Pytam, bo głównie z takimi opiniami się spotkałem.


Tutaj jest fundamentally spor w debacie publicznej.
Wg antyklerykałów Kosciół jest zły, bo jest przepis w polskim prawie, który zabrania obrażać uczucia religijne katolików.
Gdybyś my poszli tym tropem myslenia, to powinnismy pozwolić obrażać i przesladować ludzi za kolor skóry. Powinismy obrazać uczucia religijne muzułmanów(Tu już chyba wyrżneli by wszystkich ateuszy) itd.

Moje żródło :wink:

Bóg urojony - Debata na temat ateizmu w Polsce cz.1z3
http://www.youtube.com/wa...feature=related

NURS - 9 Października 2009, 08:52
Temat postu: Re: Rozmowy religijne
seba napisał/a


Tutaj jest fundamentally spor w debacie publicznej.
Wg antyklerykałów Kosciół jest zły, bo jest przepis w polskim prawie, który zabrania obrażać uczucia religijne katolików.
Gdybyś my poszli tym tropem myslenia, to powinnismy pozwolić obrażać i przesladować ludzi za kolor skóry. Powinismy obrazać uczucia religijne muzułmanów(Tu już chyba wyrżneli by wszystkich ateuszy) itd.


Wybacz, ale to twój trop myślenia. antyklerykałowie głównie walczą z pychą tych, którzy mieli służyć a rządzą, gwałcą i deprawują. KK, przez swoją korporacyjność, chronienie przestepców i próby stawiania się ponad prawem, w oczach ludzi myslących otwarcie traci szacunek jako instytucja zaufania i tyle. Tamten przepis tak na marginesie dotyczy nie tylko katolicyzmu, ale wszelkich wyznań.

MOFFISS - 9 Października 2009, 09:06

każda sekta, w tym KK pragnie wszechpolskiej dominacji.
edit: przykład z dzisiejszej prasy codziennej:
http://wiadomosci.onet.pl...dzyka,item.html
btw: NURS, ten lew jest naprawdę większy od Ciebie? [awatar]

seba - 9 Października 2009, 09:12
Temat postu: Re: Rozmowy religijne
seba napisał/a


Tutaj jest fundamentally spor w debacie publicznej.
Wg antyklerykałów Kosciół jest zły, bo jest przepis w polskim prawie, który zabrania obrażać uczucia religijne katolików.
Gdybyś my poszli tym tropem myslenia, to powinnismy pozwolić obrażać i przesladować ludzi za kolor skóry. Powinismy obrazać uczucia religijne muzułmanów(Tu już chyba wyrżneli by wszystkich ateuszy) itd.


Wybacz, ale to twój trop myślenia./quote]

NURS
Czy widzałeś ten film(zalinkowałem)?
Tłumacz ksiazki Downkinsa oraz przedstawicel KP - wyrażnie mówią, że ten konkretny przepis(ktory zabrania obrażać uczucia religijne) jest skandalem.
Jeśli wolno obrażać uczucia religijne, to można obrażać ludzi na tle rasowym itd.

NURS - 9 Października 2009, 09:14

Lew stoi wyżej, niż ja - jego wielkość możesz sprawdzic na innych zdjęciach w moim kąciku. koniec offtopu.
A co co kwestii poruszonej przez Pako. KK toleruje Rydzyka (a cichcem go wspiera) i krył przez dziesiątki lat sprawców przestępstw w sutannach. Czy organizacja, która pozwala ujść prawu pedofilom (a tych przecież, licząc tylko USA i Irlandię może liczyć w setki) czyni twoim zdaniem dobro? KK nie może być trochę dobry, trochę zły. Kiedy taki się staje, przestaje pełnić misję do zrywa więź z Bogiem.

Seba - to że ktoś tak twierdzi, nie znaczy, ze wszyscy antyklerykałowie tak myślą. A skoro zaliczam się do tej grupy, to ci odpowiedziałem i bądź łaskaw nie mówić mi, ze wiesz lepiej co ja o tym sadzę, bo ci pokazałem, że ten przepis doryczy czegoś innego, niż napisałeś. :-)

dalambert - 9 Października 2009, 09:15

NURS napisał/a
gwałcą i deprawują. KK, przez swoją korporacyjność, chronienie przestepców
nie sądzisz Słonko, że za Twoim tokiem rozumowania idąc można ogłosić:
Ludzie kultury i filmu przez swoją korporacyjność, chronienie przestępców i pedofili ......
itd ...

NURS - 9 Października 2009, 09:24

dalambert napisał/a
NURS napisał/a
gwałcą i deprawują. KK, przez swoją korporacyjność, chronienie przestepców
nie sądzisz Słonko, że za Twoim tokiem rozumowania idąc można ogłosić:
Ludzie kultury i filmu przez swoją korporacyjność, chronienie przestępców i pedofili ......
itd ...


Pokaż mi w kulturze instytucję zaufania publicznego, która ukrywa swoich członków, oskarżonych o takie przestępstwa. Bo ja ci dziesiątki przypadków księży, którzy byli przesuwani na inne parafie, gdzie kontynuowali proceder - ścigany przecież karnie - kontynuowali. :-)
Mówimy o czymś, co gdyby nie otoczka religijna, zostałoby uznane za organizację przestepczą. Ilośc przekrętów finansowych ( nie wyłaczając afery banku Ambrosiano - było nie było Watykańskiego), przestępstw na tle seksualnym (1600 aktów oskarzenia w diecezjach USA), czy przykład molestowania dzieci w sierocińcach Irlandii na przestrzeni kilkudziesięciu lat, jest porażająca.

seba - 9 Października 2009, 09:27

NURS napisał/a
Lew stoi wyżej, niż ja - jego wielkość możesz sprawdzic na innych zdjęciach w moim kąciku. koniec offtopu.
A co co kwestii poruszonej przez Pako. KK toleruje Rydzyka (a cichcem go wspiera) i krył przez dziesiątki lat sprawców przestępstw w sutannach. Czy organizacja, która pozwala ujść prawu pedofilom (a tych przecież, licząc tylko USA i Irlandię może liczyć w setki) czyni twoim zdaniem dobro? KK nie może być trochę dobry, trochę zły. Kiedy taki się staje, przestaje pełnić misję do zrywa więź z Bogiem.



A kim jest Rydzyk? Co złego robił?( spalił kogoś na stosie?)

Sorry NURS, ale jestes nieuprawiony do takiej wypowiedzi:
Cytat

krył przez dziesiątki lat sprawców przestępstw w sutannach.


Kto zdemaskował pedofila Arcybiskupa Petza?
Wanda Półtawska- działaczka katolicka i przyjaciółka JPII.

Oczywiscie zgadzam sie, że są i byli zli księża w KK.
Jednak jest bardzo duzo duchownych, którzy zwlaczaja tego typu przypadki.
JPII, a potem BXVI wydali polecenia o kategorycznym zwlaczaniu pedofilów i homosexualizmu w KK.

Nazywanie KK banda przestepców, mafia itd. przpomina mi najgorsze stereotypy i jezyk nienawiści.
Ludzie, ktorzy domagaja sie mozliwosci opluwania KK przypominaja mi faszystów, ktorzy Wmawiali calemu swiatu, że Żydzi nie są ludzmi.

madhavendra - 9 Października 2009, 09:32

seba napisał/a

Ludzie, ktorzy domagaja sie mozliwosci opluwania KK przypominaja mi faszystów, ktorzy Wmawiali calemu swiatu, że Żydzi nie są ludzmi.


Miabyś rację seba, gdyby nie jeden fakt - KK nie ma żadnego problemu z oficjalnym opluwaniem mniejszości (religijnych, ale i innych) i robi to z wielkim entuzjazmem, walcząc z konkurencją. Dla mnie to klasyczna sytuacja "kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie".

seba - 9 Października 2009, 09:36

NURS napisał/a


Pokaż mi w kulturze instytucję zaufania publicznego, która ukrywa swoich członków, oskarżonych o takie przestępstwa.


Sprawa Romana Polanskiego

W jego orbonie staneli ludzie, ktorzy nie ukrywaja swojego antyklerykalizmu.

Ich argumenty w obornie pedofila
- sama rozkładała nogi
- odszczekała to
- 13 pchaja soe do łóżka starszym facetom
- to było dawno
- sama tego chciała
- to miał być szantaż
- w tym środowisku to często spotykane
- wyglądała na 18 lat
- to był szczegół
- prokurator był prawicowcem
- nie można oddawać Polańskiego sądom amerykańskim, które do dziś nie wyjaśniły sprawy zabójstwa Kennediego
- gdyby go wtedy zamknięto, nie powstałyby jego wspaniałe filmy
- on opiekował się młodymi kobietami i pokazywał im świat
- ona mu wybaczyła


Teraz przedstawmy to tak

Dennis Polansky, 72-letni sławny irlandzki ksiądz polskiego pochodzenia, trafił do aresztu. Policja zatrzymała go w Szwajcarii – miał odebrać w Genewie nagrodę ONZ za wieloletnią działalność dobroczynną na rzecz głodujących dzieci w Afryce. Ksiądz Polansky jest oskarżony o dokonanie gwałtu na 13-letnim ministrancie w 1977 roku, wcześniej odurzonym alkoholem i narkotykami. Dotychczas duchowny unikał wymiaru sprawiedliwości.

Ksiądz Polansky, ikona działalności charytatywnej i posługi duszpasterskiej na całym świecie, otrzymał moralne wsparcie od wielu intelektualistów, głównie z Polski, ale także z innych krajów. Elita polskiej kultury jest niemal jednomyślna: zatrzymanie księdza Polansky'ego i sposób, w jaki potraktowano tę wybitną postać, zakrawa na międzynarodowy skandal. W ostatnim tygodniu zaangażowani w działalność publiczną artyści, znamienici reżyserzy, aktorzy i krytycy filmowi, politycy i publicyści w ostrych słowach potępili szwajcarskie władze i z pełnym zaangażowaniem bronili polsko-irlandzkiego duchownego.

1. To przecież było tak dawno

Mikołaj Lizut, Roxy FM: W Irlandii specjalna komisja zajmująca się aferami pedofilskimi w Kościele katolickim sięga w swoich śledztwach 60 lat wstecz. Czyż nie działa tam instytucja przedawnienia? Przecież działa na całym świecie. A w Irlandii akurat nie? Po co dręczyć staruszków w sutannach za czyny, których niemal nikt już nie pamięta? Pozostawmy ten gwałt sprzed 30 lat ocenom historyków; nie rozumiem, dlaczego wymiar sprawiedliwości nie umorzył jeszcze tej sprawy.

Agnieszka Holland, reżyserka: Wracanie do błędów młodości księdza Polansky'ego jest po prostu okrutne. Księdzu należy się raczej łaska. Dlatego słusznie w jego obronie stanęli politycy i przedstawiciele środowiska artystycznego nie tylko w Polsce. Władze mogłyby sobie już dać spokój ze sprawą pedofilii w Kościele, po co to ciągle rozgrzebywać, jątrzyć. Naprawdę gorsze rzeczy się dzieją.

2. Takie czasy, takie okoliczności


Krzysztof Zanussi, reżyser: Nie rozumiem, o co ten cały szum. Przecież wiadomo, jakim miastem jest Dublin, jakie jest i zawsze było środowisko irlandzkich księży katolickich. Albo taki na przykład Boston, gdzie słynny arcybiskup Bernard Law tuszował skandale seksualne wśród duchowieństwa. To przecież jedno z bardziej liberalnych miast w USA. Czy nawet Poznań, za czasów arcybiskupa Paetza, który wręczał klerykom gustowne majtki z napisem „Roma"/"Amor". Wiadomo, jaka była atmosfera, przyzwolenie społeczne na takie rzeczy. No, nie pamiętacie państwo, jak to bywało? Imprezy na plebanii, zabawa. Taki to już świat. Już nie wspomnę, że w historii Kościoła to przecież nic nowego.

3. Pryncypializm moralny

Mikołaj Lizut, Roxy FM: Nagle się okazuje, że jest całkiem spora grupka moralistów, którzy rzucają kamieniami w księży. Ciągle ci sami publicyści, komentatorzy, którzy wiedzą lepiej. W tych samych tytułach, w tych samych programach. Skąd ta zaciekłość, ta pewność sądów, ten pryncypializm moralny? Potrafią tylko rzucić kamieniem…

Kazimierz Kutz, reżyser, poseł na Sejm: Co osiągnęli w życiu ci, którzy krytykują dzisiaj duchownych? Niewiele albo zgoła nic. Ksiądz Polansky to wielka postać, zasłużona dla polskiej i europejskiej kultury. W swoim wnętrzu ks. Polansky jest tak naprawdę rozdygotanym chłopcem, świat jego emocji jest niepoukładany. Tak, ksiądz Dennis Polansky jest winny, ale pamiętajmy o dramacie, jaki dziś przeżywa – on, jego przełożeni, jego bliscy. To, co się dzisiaj wypisuje na jego temat w Internecie, jest zupełnie niewyobrażalne. To czysta, tradycyjna polska zawiść. Gorzej – to często zwierzęcy, ohydny antyklerykalizm. Ci ludzie nie tylko nienawidzą księdza Polansky'ego, oni po prostu nienawidzą wszystkich katolików.

Dorota Stalińska, aktorka: Jestem zszokowana! Jak można napisać, że mamy nasrane w głowach? Bronimy przecież wspaniałego człowieka!

4. Winni ministranci


Karolina Korwin-Piotrowska, krytyk filmowy: Ministrant sam się o to prosił. Nie wie pani, jak to jest? Matki ich do tego popychają, one to wymyślają. Liczą, że ich synowie zrobią karierę w Kościele, że seks z księdzem pomoże im w życiu. A potem nabierają wody w usta. Zastawiają pułapkę na księży. No i niektórzy księża w tę pułapkę wpadają. Już nawet nie chce mi się o tym dyskutować, te oskarżenia wobec księdza Polansky'ego są żenujące.

Krzysztof Zanussi, reżyser: Ksiądz Polansky uprawiał po prostu seks z nieletnią męską prostytutką.

Dorota Stalińska, aktorka: Nawet jeśli nie był męską prostytutką, to rzecz była wykombinowana razem z matką. Mój 20-letni syn mógłby opowiedzieć, jak nastoletni chłopcy pchają się do łóżka nie tylko 20-latkom, ale i 40-latkom. Domagają się alkoholu, sami prowokują starszych mężczyzn.

5. Ogrom dobroci

Katarzyna Figura, aktorka: Ci wszyscy księża oskarżani o pedofilię powinni zostać natychmiast uniewinnieni! Nie możemy zapominać o tym, co uczynili dla biednych, schorowanych, dla całego świata. O tych jadłodajniach, szpitalach, o duchowym wsparciu, którego udzielają na co dzień. Jak można tego nie pamiętać? Stało się coś strasznego, niezrozumiałego. Taki cudowny człowiek, o takim sercu… Nie jestem prawniczką, ale zawsze będę po stronie księży! Zawsze!

Seweryn Blumsztajn, „Gazeta Wyborcza": Wszyscy są równi wobec prawa, ale niektórym Pan Bóg dał niezwykły talent i wolę. Tacy są równiejsi. Ludzie tak wybitni jak ksiądz Polansky stanowią nasze dobro narodowe. Wszyscy się grzejemy w świetle ich dokonań. Chełpimy się nimi. Nie mamy też ich zbyt wielu. Ilu się w Polsce rodzi takich jak on? Nie usprawiedliwiam faktu, iż ksiądz zgwałcił ministranta. Apeluję tylko o pokorę wobec jego wielkiej dobroci. To dar, wobec którego jesteśmy bezradni w naszych sądach moralnych. Ja nigdy nie prowadziłem się tak źle jak ks. Polansky, ale też nie potrafię dokonać czegoś tak wybitnego jak on.

6. Podejrzani sędziowie

Agnieszka Holland, reżyserka: Ci ludzie, którzy mają w rękach los oskarżonych, prokuratorzy, sędziowie czy członkowie ławy przysięgłych, mają ogromną władzę. Ale ponieważ są tyko ludźmi, zdarzają im się błędy i nadużycia. Te sprawy nie są takie jednoznaczne. Wiadomo, że ministranci często zmieniają zeznania, że nie wszystkie oskarżenia mają odzwierciedlenie w faktach. A to, co zrobił ks. Polansky, nie było aż tak straszne, sądząc z tego, co dziś mówi ta skrzywdzona przez niego osoba.

7. Trauma II wojny

Mikołaj Lizut Roxy FM: A wie pani, ilu księży przeżyło wojnę? Wie pani, jakie to straszne doświadczenie, jaka trauma? Oni już poznali zło w najgorszej postaci, teraz jeszcze mamy na nich wysyłać prokuratorów? Ksiądz Polansky na pewno nie zasłużył na takie sponiewieranie.

Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego: Sprawa księdza Polansky'ego to oczywiście uderzenie w wizerunek Polski. Musimy temu jakoś zaradzić. Polskie władze udzielą księdzu wszelkiej pomocy prawnej.

Woody Allen, Pedro Almodóvar, Monica Bellucci, David Lynch, Costa Gavras, Giuseppe Tornatore i inni: Żądamy natychmiastowego uwolnienia księdza Polansky'ego!


http://www.rp.pl/artykul/...sky_ego___.html

NURS - 9 Października 2009, 09:39

Nie badź śmieszny, sprawę Polańskiego zestawiasz z kilkudziesięcioma latami systemowego gnojenia tysięcy sierot?
BTW Polański ani Stalińska nie opowiadają co niedzielę o zbawieniu duszy, które za pieniażki ci załatwią.

Adanedhel - 9 Października 2009, 09:41

seba napisał/a
Downkinsa

Przekręcanie z premedytacją jego nazwiska - już to świadczy kto tu chce kogo obrażać. Zabawne, co?
Nie podałeś jaka to instytucja zaufania publicznego broni Polańskiego.

mad - 9 Października 2009, 18:23

seba ma rację w tym sensie, że ta cała akcja poparcia dla Polańskiego zasługuje na kpinę. Gdyby to był ksiądz Polansky, też zasługiwałaby - gdyby była. Parę lat temu krytycznie patrzeliśmy na obrońców Petza.
W argumentacji poprzez analogie można się nieźle zapętlić.
Nursie - sądzę, że każda instytucja, która może sobie (jeszcze) na coś takiego pozwolić, czyni tak - jest to wielce prawdopodobne. Telewizję byśmy do tego zaliczyli? Ostatni przykład (z Ameryki co prawda) o prezenterze wykorzystującym seksualnie uczestniczki jego programu to element pierwszy z brzegu. A Łyżwiński i prezydent Olsztyna? Reprezentowali władzę (na różnych szczeblach), a więc instytucje, które przynajmniej powinny być godne zaufania.

Katolicy i antyklerykałowie popełniają ten sam błąd - wzajemnie się napędzając. Pierwsi niepotrzebnie zakładają, że Kościół, skoro jest święty - musi składać się wyłącznie z krystalicznie czystych pasterzy. Drudzy jakoś łatwo przyjmują ten punkt widzenia tylko po to, by z lubością tropić niegodziwców. Nonsens goni nonsens.

NURS - 9 Października 2009, 18:29

mad, o ile pamiętam, to Letterman nie wykorzystywał dzieci seksualnie, tylko romansował z pracownicą. Na litość boska nie mieszajmy pojęć. Nie przypominam sobie sprawy, w której jakaś telewizja przesuwałaby swoje gwiazdy na inny kanał po aferze obyczajowej. A w KK masz setki takich akcji.
A co do ostatniej kwestii, nie zapomniałeś aby o tym, ze księża mają być strażnikami moralności? Jeśli KK ma być KK, to w jego szeregach nie może być czarnych owiec.

mad - 9 Października 2009, 18:45

NURS napisał/a
mad, o ile pamiętam, to Letterman nie wykorzystywał dzieci seksualnie, tylko romansował z pracownicą. Na litość boska nie mieszajmy pojęć. Nie przypominam sobie sprawy, w której jakaś telewizja przesuwałaby swoje gwiazdy na inny kanał po aferze obyczajowej. A w KK masz setki takich akcji.


Oczywiście, że to są różne rzeczy, jednak żadna z nich nie jest kryształowo czysta. Ciekawe, czy sprawa Lettermana wyszłaby na światło dzienne, gdyby nie żądanie okupu. Żeby było jasne: nie bronię KK, tylko stwierdzam, że czarne owce znajdą się wszędzie. Niedawno w Polsce sprawę miała nauczycielka, która upiła i uwiodła uczennicę - że tak podam przykład z własnego ogródka.

Ambioryks - 10 Października 2009, 12:25

Seba:
Polański to niekoniecznie pedofil, bo nie każdy seks z nieletnią/im kwalifikuje się jako pedofilia. Pedofil to ktoś, kto czuje popęd seksualny do osób o fizycznych cechach dziecka, a nie o fizycznych cechach kobiety. A Samantha Geimer w 1977 r. miała raczej cechy kobiety niż małej dziewczynki. Stosunek z 13-latką to jednak nie to samo, co stosunek np. z 5-latką. Zwłaszcza, że w przypadku Polańskiego Geimer powiedziała mu, że jest starsza.
A Woody'ego Allena i Davida Lyncha bardzo cenię i szanuję za dorobek reżyserski (Allena również za muzykalność).

mad - 10 Października 2009, 12:57

Ambioryks napisał/a
Zwłaszcza, że w przypadku Polańskiego Geimer powiedziała mu, że jest starsza.


To jest wersja Polańskiego czy Geimer?

dzejes - 10 Października 2009, 14:34

Ambioryks napisał/a
Zwłaszcza, że w przypadku Polańskiego Geimer powiedziała mu, że jest starsza.


On się z nią nie tylko przespał, on jej robił zdjęcia na zlecenie Vanity Fair, spędził z nia trochę czasu, nie bzyknął po pijaku.

ihan - 10 Października 2009, 15:05

Istnieje taka malutka różnica między związkiem religijnym jakimkolwiek, a innymi dobrowolnymi zgromadzeniami ludzkimi. Kościoły uzurpują sobie prawo do bycia jedynymi prawdziwymi łącznikami z Bogiem i straszenia nieposłusznych brakiem zbawienia. To trochę jednak inna płaszczyzna niż straszenie jedynie na poziomie życia doczesnego.
Co do Polańskiego, podobno w jakichś swoich pamiętnikach publikowanych w formie książkowej wspomina o całej sytuacji i szczególnie pozytywny jego obraz się z tego opisu nie wyłania.

dalambert - 10 Października 2009, 15:07

dzejes, fakt, ale tej missce naprawdę odebrano tytuł za wypowiedź przeciwną pedalskim małżeństwom :evil:
A i tak w roku przyszłym nobla dastanie wielki przywódca walczący o pokój i postęp jakże kochany na świecie całym
KIM DŻON IL :mrgreen: :!:
Postępowa ludzkość zwycięży ;P:

ps. Tyz mu dadzą NA ZACHĘTĘ :twisted:

aniol - 10 Października 2009, 21:35

Ambioryks napisał/a

Stosunek z 13-latką to jednak nie to samo, co stosunek np. z 5-latką.


poczekam, poczekam, mze kiedys bedziesz mial córke i zobaczymy czy wtedy tez bedzeesz takie pierd**y wypisywal


natomiast jesli ona ma dla ciebie wiecej cech kobiety niz dziewczynki no to sorki ale to co moglbym ci napisac zlamalo by kilka punktow regulaminu forum



przepraszam miodziów za ucieczke od głównego watku ale Ambioryks swoja wypowiedzia mocno mnie zirytowal

Pako - 11 Października 2009, 09:54

Każdego mocno irytuje. Po prostu ignoruj...
MOFFISS - 11 Października 2009, 10:01

aniol napisał/a


poczekam, poczekam, mze kiedys bedziesz mial córke i zobaczymy czy wtedy tez bedzeesz takie pierd**y wypisywal


guzik mnie obchodzą morały i dogmatyczne pierdoły KK, ale nikt nie zaprzeczy, że Polański jest/był pedofilem i za to powinien odpowiedzieć przed sądem. Nie ma bata.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group