To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mistrzowie i Małgorzaty - Agnieszka Hałas

charande - 29 Lipca 2012, 22:40

Ten Turek to chyba na długo Was zapamięta :D
merula - 29 Lipca 2012, 22:48

a wyglądał, jakby pamiętał ich z zeszłego roku? :wink:
charande - 29 Lipca 2012, 23:03

Nie zwróciłam uwagi, bo byłam zbyt pochłonięta śmianiem się :)
ilcattivo13 - 29 Lipca 2012, 23:25

merula, mam jakieś taki swędzące wrażenie, że Turek z zeszłego roku nie był Turkiem z bieżącego roku :wink: Nowy posługiwał się bulbockim, a stary przynajmniej umiał "mówić polski" ;P:
ketyow - 30 Lipca 2012, 13:47

ilcattivo13, a zauważyłeś że Turków było dwóch, raz jeden, raz drugi? Ja tam usłyszałem "do wisenia" ;P:
ilcattivo13 - 30 Lipca 2012, 14:05

no to był właśnie ten, który mówił po bulbocku ;P: No i zeszłoroczny był o ładnych parę lat starszy od obu tegorocznych :wink:
charande - 17 Sierpnia 2012, 09:31

Update: premiera Po stronie mroku zgodnie z najnowszymi ustaleniami ujrzy światło dzienne we wrześniu, mniej więcej za miesiąc. Książka jest już po redakcji.

Przygotowałam też niespodziankę: 6 darmowych opowiadań do ściągnięcia (w tym 3 staaaare teksty z Między otchłanią a morzem), one również zostaną udostępnione we wrześniu, jako preludium do zbiorku.

:)

Agi - 17 Sierpnia 2012, 11:32

charande, to bardzo dobra wiadomość. :)
Rafał - 17 Sierpnia 2012, 11:34

No :D :bravo
charande - 17 Sierpnia 2012, 14:39

Też się cieszę :)
charande - 27 Sierpnia 2012, 09:51

Zaszalałam z przytupem i reklamuję moje diabły na You Tube :)
Znaczy, rzecz jasna nie własnopyszcznie, tak szalona jeszcze nie jestem... Zmontowałam filmik.

charande - 28 Sierpnia 2012, 09:52

Wg ustaleń, które już się nie powinny zmienić - premiera "Po stronie mroku" 18 września.
Uzupełniłam u siebie na blogu informacje o książce.

charande - 31 Sierpnia 2012, 14:20

Gdyby ktoś był ciekaw - oto spis treści i fragmenty opowiadań ze zbiorku piekielnego.

W najbliższy czwartek (6 września) zaczynamy z RW2010 akcję promocyjną: w kolejnych dniach udostępnionych zostanie do ściągnięcia 6 darmowych opowiadań. "Ostatni raz", "Klejnot z Doliny Machin", "Tropem skorpiona", "Muzyka dla szczurów", "Po stronie mroku" i "Córka sztukmistrza". Jak mawia Romek Pawlak - niech teksty żyją :) Będą do pobrania w serwisie RW2010 oraz na Katedrze.

Edit: Czwartek, nie wtorek. Machnęłam się z datami.

Kruk Siwy - 18 Wrzeœśnia 2012, 10:46

A dziś ukazał się eboczek gospodyni wątku - zgodnie z zapowiedzią. Kto chętny maćkać ekranik swego kundelka - niech go spuści ze smyczy i nabędzie. Gratulacje!
hrabek - 18 Wrzeœśnia 2012, 11:02

A to może chociaż linka jakiegoś?
Kruk Siwy - 18 Wrzeœśnia 2012, 11:15

Ja podałem za Katedrą. Na e-bookach i procedurach ich ściągania się nie znam. Ale myślę, że autorka nas poinformuje. Albo tu albo na swoim blogu do którego jest link w jej podpisie.


Edit. Wlazłem na stronę wydawnictwa:
http://www.rw2010.pl/go.l...stronie%20mroku

charande - 18 Wrzeœśnia 2012, 11:25

Ależ szybcy jesteście! :D Właśnie miałam tu wrzucić posta informującego o premierze, a widzę, że już mnie uprzedziliście!

Po stronie mroku na razie dostępne jest tylko w serwisie RW2010, ale od przyszłego tygodnia pójdzie do szerszej dystrybucji w księgarniach elektronicznych: Empik, Gandalf, Virtualo. Będzie też, jak sądzę, do kupienia w sklepie wydawnictwa Almaz.

Na razie chętnych do nabycia zbiorku zapraszam tutaj. Cena 9 zł, myślę, że dość przyjazna dla użytkownika :) Dostępne formaty - pdf, epub, mobi. Tutaj dokładna instrukcja, jak kupować utwory (niestety serwis RW2010 jest niezbyt intuicyjny pod tym względem).

Tutaj można obejrzeć trailer książki.

hrabek - 18 Wrzeœśnia 2012, 11:38

Za dziewiątkę to kupiłem.
charande - 18 Wrzeœśnia 2012, 11:43

Brawa dla tego pana :D
Sandman - 18 Wrzeœśnia 2012, 15:05

Kiedy wersja papierowa?
charande - 18 Wrzeœśnia 2012, 15:32

Sandman, w tej chwili na wersję papierową nie ma, niestety, widoków. Natomiast jeśli sprzedaż ebooka przekroczy oczekiwania, wówczas różne rzeczy mogą się zdarzyć :)
charande - 8 Października 2012, 10:49

Mamy pierwszą recenzję - w magazynie QFant. Marta Drozdek pisze:

"Do samego końca nie jestem pewna: czy Góra jest faktycznie tym, czym się zdaje – kwintesencją dobra i czystości? Czy dusze nie są tylko pionkami w rozgrywce o to, kto ma ich więcej? Czy wymiar kary jest adekwatny do popełnionego grzechu? Tam wszystko jest względne."

charande - 28 Października 2012, 17:47

Bardzo ładna recenzja:

Zofia Marduła - Odcienie mroku

"Autorka bez moralizowania przedstawia pomysły na to, jakie może być niebo, co jest największą udręką piekła, czym jest miłosierdzie. Poetycki klimat sprawia, że nawet w makabrycznych scenach z piekieł opowiadania zachowują estetyczną równowagę; okrucieństwa jest dość, by uwierzyć w demony, nie tyle jednak, by zwątpić – może nie tyle w anioły, co w człowieka i dobro ukryte tak głęboko, że nawet najgłębsza ciemność nie potrafi go unicestwić."

charande - 19 Listopada 2012, 11:07

Ale miły portal - wrzucili nagrodzone w konkursie opowiadanie na sieć i nawet autora nie poinformowali... Mieli niby wydawać ebooka konkursowego, ale wybrali łatwiejszą drogę :roll: No nic. Jeśli ktoś ma ochotę poczytać, zapraszam:

Mędrcy świata

To takie postscriptum do zbiorku piekielnego :)

Agi - 3 Grudnia 2012, 20:09

charande, wreszcie ogarnęłam sprawę technicznie, znaczy mam odpowiedni sprzęt, i mogłam kupić "Po stronie mroku". Jesteś zaraz po Grzędowiczu , mój drugi ebookowy zakup. Przy okazji pobrałam darmowe teksty ze strony RW2020. Zabieram się do lektury.
charande - 4 Grudnia 2012, 00:04

Agi, naprawdę bardzo mi miło! Życzę przyjemnej lektury i ciekawa jestem wrażeń ze zbiorku - to są inne klimaty od żmijowych i ciut inna charande :)
Sauron - 4 Grudnia 2012, 22:02

Mam ogromne zaległości e-bookowe, jak skończy się sezon olimpiad i sprawdzianów to koniecznie muszę przeczytać.
Agi - 6 Grudnia 2012, 21:49

charande napisał/a
Agi, naprawdę bardzo mi miło! Życzę przyjemnej lektury i ciekawa jestem wrażeń ze zbiorku

Przeczytałam na razie pierwsze opowiadanie ze zbiorku - historię Erin i Jeremiego "Wiara, nadzieja, miłość". Bardzo interesująca wizja życia po życiu.
Znalazłam również na RW2010 inne Twoje opowiadania, których wcześniej nie czytałam.
Świetna jest "Muzyka dla szczurów", teraz czytam "Klejnot z doliny Machin".
Wygląda na to, że Twoja proza wciągnęła mnie na dłużej. :)

charande - 7 Grudnia 2012, 11:30

Cieszę się :)

"Wiara, nadzieja..." ukazała się dawno temu w Science Fiction, jeszcze za rządów Roberta Szmidta, ale wersja ze zbiorku jest ciut skrócona i zmieniona: m.in. pierwotnie cytowany nie był Tolkien, tylko Dylan Thomas.

Sauron - 29 Stycznia 2013, 20:58

Ta-dam. Przy pomocy tabletu i phoroshopa podjęłam próbę sportretowania Krzyczącego w Ciemności:

charande, jestem ciekawa Twojej opinii (i trochę się jej obawiam).



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group