To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

dareko - 10 Lipca 2006, 14:49

Troche jeszcze zielony w temacie jestem. Czy uzywacie optymalizacji Crunch3r`a? Czy to przyspiesza czy tylko oszukuje? ;)
LordFury - 10 Lipca 2006, 16:08

Optymalizacja działa na dwa sposoby.

Po pierwsze, faktycznie nieco przyspiesza liczenie, co można łatwo zaobserwować. Przede wszystkim w taki sposób, że gdy spojrzycie na odpowiednią zakładkę programu (gdzie wyświetla czasy / % przeliczenia próbki) i pooglądacie przez chwilę czas do ukończenia, to okaże się, że przeskakuje on niekiedy o więcej niż 1 sekundę. Ostatecznie, faktyczny czas liczenia jest krótszy niż ten, który program przewidział dla normalnego trybu. Zresztą raczej logiczne, że procesor będzie w stanie liczyć szybciej, gdy będzie miał do wykorzystania zestaw bardziej zaawansowanych instrukcji. Obrazowy przykład: policz 10 razy 10 na kalkulatorze, który ma tylko opcję dodawania, a potem na takim, który umożliwia też mnożenie. Gdzie będzie szybciej? (przykład teoretyczny, nie śmiać się! :)

Po drugie, optymalizacja przyspiesza nieco sposób naliczania naszych punktów. Generalnie boinc uzależnia ilość przyznanych nam punktów od faktycznego czasu liczenia próbki oraz wydajności teoretycznej procesora. Wydajność jest liczona na podstawie nechmarka w programie, można ją sobie obejrzeć także w ustawieniach konta (gdy wejdziemy w Computer ID). Optymalizacja, udostępniając procesorowi nowe instrukcje, podnosi wyniki tego benchmarka, dzięki czemu program przyznaje mu więcej punktów "za wydajność".

Osobiście bynajmniej nie uważam tego za oszustwo - jak nie patrzeć procesor faktycznie staje się w tych zastosowaniach wydajniejszy od identycznego bez optymalizacji. Także jak dla mnie wszystko jest OK (choć niektórym taki sposób uzyskiwania punktów się niepodobał i udało im się na tyle zdenerwować Crunch3ra, że przestał zajmować się optymalizacjami).


A co do zmiany teamu - sorry, "od zawsze" liczę seti dla PurePC (wcześniej Tweak) i to się raczej nie zmieni... Ale dzięki za propozycję.

mawete - 10 Lipca 2006, 16:18

LordFury: "...Niech się Twoja wola stanie..." - ale nie zaszkodziło sprawdzić :D i dzięki za pomoc :D
Pako - 10 Lipca 2006, 16:54

Ale przynajmniej na forum mógłbyś zostać na stałe :) Serdecznie zapraszamy :) tematów jest sporo, znajdziesz coś dla siebie :) No i powiedzmy, żę nie musisz się wiatć w naszym dziale, bo pomagasz nam już od jakiegoś czasu, za co dzięki ci :)
dareko - 10 Lipca 2006, 16:56

Dzieki za wyjaśnienia. Poprzeglądałem sobie statystyki i to chyba częściowo jest juz nieaktualne. Każdej jeden komputer ma przyznawaną taka samą ilość kredytów za dane zadanie. Bywa, że chce więcej ale nie dostaje :)
Wolfgaar - 10 Lipca 2006, 18:03

Ja napewno dołączę, ale dopiero po wakacjach, kiedy będę miał stały dostęp do komputera :)
LordFury - 10 Lipca 2006, 18:53

@NURS - niestety na żadnym z Twoich kompów optymalizacji nie widać, dzisiejsze (świeże) wyniki przeliczone na kliencie standardowym. Tutaj potwierdzenie: A64 3000+ i AXP 2000+.
W obu przypadkach jak byk klient 5.4.9 i brak wzmianki i o zoptymalizowanym Seti Enhanced by Crunch3r (patrz niżej)

@mawete - ups, sorry, faktycznie optym. działa, widać spojrzałem wcześniej na jakieś stare wyniki. To teraz jeszcze tylko możesz klienta nowszego wrzucić, z natychmiastowym odsyłaniem wyników... (podgląd)

@joe_cool - czekamy na pierwsze wyniki na zoptymalizowanym...

@Fidel-F2 - wynik przysłany dziś po południu (klik) jeszcze na standardowym kliencie był. No ale pewnie nowy już będzie jako zoptymalizowany widniał.

---------------------------------------------------------------------

Dla pewności - aktualizację KLIENTA (BOINC 5.5.0, o której pisałem ostatnio - natychmiastowe odsyłanie) wrzucamy do katalogu GłóWNEGO programu. Natomiast optymalizacje samego programu liczącego (te SSE / SSE2 / SSE3 do wyboru) oraz app_info rozpakowujemy do katalogu PROJEKTU: projects => setiathome.berkeley.edu. W innym wypadku nie zadziała.

Fidel-F2 - 10 Lipca 2006, 19:04

co do mnie, to się zgadza
NURS - 10 Lipca 2006, 19:50

Na tym 300+ zrobilem, jak bylo napisane. ale to nowa maszyna, moze juz byla defaultowo podrasowana na to SS3.
Słowik - 10 Lipca 2006, 21:46

Na moim kompie Instructions to MMX(+) oraz 3DNow!(+)... :|
Fidel-F2 - 11 Lipca 2006, 14:40

Ta optymalizacja to niegłupia rzecz. Przed, komp zapowiadał pracę w jakimś czasia a potem potrzebował jakieś 150-200% przewidzianego czasu. Teraz kończy przed terminem. Stachanowiec mi się z niego zrobił. :D
Słowik - 11 Lipca 2006, 15:34

U mnie liczy szybciej, ale tylko po zmianie zakładki na "Zawsze uruchomiony", bo instrukcje nierozpoznawalne...
Tomcich - 11 Lipca 2006, 15:49

Przekroczyłem już 50 tys w total credit, za kolejne trzy lata jak dobrze pójdzie 100 tys będzie moje. :mrgreen:
dareko - 11 Lipca 2006, 15:54

U mnie ciężko określić ale wydaje mi się, że liczy wolniej :| Tak czy siak, tempo zdobywania kredytów mi spadło.
Nie wiecie dlaczego zniknęła mi część rezutatów?
Tomcich, ciężko będzie ale jeszcze kiedyś cię dogonię :!: :!: :mrgreen:

LordFury - 11 Lipca 2006, 18:24

nightingale napisał/a
U mnie liczy szybciej, ale tylko po zmianie zakładki na Zawsze uruchomiony, bo instrukcje nierozpoznawalne...

Mam szczerą nadzieję, że byłeś ostatnią osobą, która tego nie miała jeszcze zmienione.

Może nie wyraziłem tego poprzednim razem dość dosadnie, ale to właśnie to ustawienie (a raczej jego brak) jest największym marnotrawstwem wydajności. Więcej - jesli nie masz ustawione na "Zawsze uruchomione", to optymalizacje możesz sobie tez smiało darować, bo komp i tak, za przeproszeniem, *beep* policzy.

A więc obowiązkowo - każdy wchodzi do menu Activity i ustawia na Zawsze uruchomione oraz Sieć zawsze dostępna.


Co do "znikających" wyników - znikają one tylko z listy, po 2 tygodniach od momentu pobrania ich na kompa. W sumie punktów są ciągle uwzględniane :)

Pako - 11 Lipca 2006, 20:59

No.. po zdanej maturze jakoś mi się o S@H przypomniało i zoptymalizowąłem zgodnie z zaleceniami :) zoabczymy, jak będzie :)
ocset - 11 Lipca 2006, 22:04

więc tak sobie analizujecie jakieś sygnały i myślicie, że znajdziecie ufoki, wzruszające :bravo
Tomcich - 11 Lipca 2006, 22:12

Przynajmniej szukamy. :D Jak mówi chińska mądrość - Każda podróż, nawet ta najdłuższa i najpiękniejsza, zaczyna się od pierwszego kroku. My ten pierwszy krok robimy, a gdzie on nas zawiedzie to już zupełnie inna bajka. 8)
Fidel-F2 - 12 Lipca 2006, 10:08

optymalizacja górą. Komp ocenił czas potrzebny na wykonanie zadania na 13h i 5 min a wykonał w 5h i 2 min. Wcześniej na wykonanie zadania potrzebował zwykle dwa razy więcej czasu niż przewidywał.
MLEKO - 12 Lipca 2006, 11:35

No chyba w końcu zoptymalizowałem, ale nie do końca - przy rozpakowywaniu bionic 5.5.0 sse2 natychmiastowe odsyłanie komp mi odmawia dostępu - może dlatego że powinno być sse3? A jeżeli tak to gdzie to ściągnąć? Szukałem ale nie mogę znaleźć.
Tak czy inaczej będę miał teraz sporą przerwę w liczeniu - czeka mnie przeprowadzka. Jak tylko znajdę chatę, podłączę neta i odpalę kompa wracam do teamu - pewnie za jakieś 2-3 tyg. Trochę szkoda bo mi statystyki spadną na łeb, ale przecież o samo szukanie chodzi nie?

Słowik - 12 Lipca 2006, 11:40

QCF MLEKO :mrgreen:
mawete - 12 Lipca 2006, 11:54

MLEKO: a już się bałem że mnie dogonisz... :mrgreen: ale mnnie od poniedziałku też przez tydzień nie będzie - jadę do Rodionowa, a kompa się trochę boję zostawić włączonego...
joe_cool - 12 Lipca 2006, 12:05

lepiej nie zostawiać, bo jak przyjdą burze, to się może zrobić małe (albo bardzo duże) kuku...
Tomcich - 12 Lipca 2006, 12:11

Powoli, ale do przodu :mrgreen:
Nie o to chodzi by złapać Obcego, ale by gonić go !... 8)

dareko - 12 Lipca 2006, 12:33

Najpierw złapię Fidela i Pako :) Liczyć panowie bo już macie moj oddech na plecach :)
Sandman - 12 Lipca 2006, 12:54

2006-07-12 12:48:17|SETI@home|Sending scheduler request to http://setiboinc.ssl.berkeley.edu/sah_cgi/cgi
2006-07-12 12:48:17|SETI@home|Reason: To fetch work
2006-07-12 12:48:17|SETI@home|Requesting 17280 seconds of new work
2006-07-12 12:48:22|SETI@home|Scheduler request succeeded
2006-07-12 12:48:22|SETI@home|No work from project

Po zainstalowaniu i odpaleniu dostaje takie komunikaty? Co jest nie tak? Nic się nie ściąga a status mam - połączenie odrzucone

dareko - 12 Lipca 2006, 13:12

Ładnie nam statystyki rosną :)
http://www.boincstats.com...?pr=bo&id=92793

QCF!!!

LordFury - 12 Lipca 2006, 14:28

@dareko - podałeś link do ogólnych statystyk całego boinca, gdzie są również inne projekty. Tutaj link do samego SETI: http://www.boincstats.com...r=sah&id=126472. Gratuluję 12142. miejsca na świecie :P


@Sandman - tym "połączeniem odrzuconym" się nie przejmuj, to norma. A "No work from project" to trochę dziwna sytuacja, bo praktycznie zawsze jest coś do przeliczanie. Chociaż to by tłumaczyło, dlatego mi nie ściąga ostatnio jednostek na zapas (tylko tyle na bieżące liczenie). Widać liczenie idzie lepiej, niż się spodziewali :) . Tak czy inaczej, niedł€go coś sobie zrzuci. Gdyby sam nie chciał, to kliknij co jakiśczas "Aktualizuj" (pierwsza zakładka w oknie z programami, pierwszy przycisk z góry :D )


@MLEKO - w jakim sensie odmawia dostępu? Że nie pozwala Ci zastąpić oryginalnego pliku przy wypakowywaniu? A wyłączyłeś najpierw program? Bo uruchomionego na pewno nie pozwoli zastąpić/nadpisać :lol: . A procesory są pod względem SSE i w ogóle instrukcji "kompatybilne w dół". Tak więc nowy procek będzie chodzić też na starszych wersjach (nie potrzebujesz SSE3 - zresztą taki klient nie istnieje, a tego co wiem :D ), ale stary komp nowym instrukcji już nie obsłuży.


A na PurePC pierwsze Conroe zaczynają liczyć SETI. Oj, będzie się działo, bo taki pojedynczy procek grubo ponad 1000 punktów na dzień potrafi wyciągnąć... :twisted:

Tomcich - 12 Lipca 2006, 16:04

O jesteśmy na 145 miejscu wśród teamów polskich. :D
Fidel-F2 - 12 Lipca 2006, 17:06

No to chociaż do pierwszej dziesiątki QCF


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group