To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Blogowanie na ekranie - Dunadan - "Daha Braha"

Pako - 29 Maj 2007, 20:40

Dun, nie bedziemy sie o kobviete bic przeca... o moja kobiete ;) daleko od ciebie mieszka ;)
Dunadan - 29 Maj 2007, 20:57

Pako, ej, nie mówiłeś że twoja ;-)
Pako - 29 Maj 2007, 22:11

no nie mowile, teraz mowie ;)
Moja ci ona poki co nie oddam... ni oddam prędko. Moze nie ioddanm wcale ;P

Dunadan - 29 Maj 2007, 22:13

Pako, nie oddawaj, bądź twardy! :mrgreen:
gorat - 1 Sierpnia 2007, 14:16

Dun zdaje się nadal w dzikich krajach, że zajrzeć nie może? Szkoda, a liczyłem na jakieś ładne ptaszki po tych potworstwach...
Słowik - 1 Sierpnia 2007, 14:57

Zdaję się, że już wrócił i dlatego nie ma czasu :)
gorat - 1 Sierpnia 2007, 15:36

Te dzikie kraje to Polsza...
Dunadan - 21 Sierpnia 2007, 17:21

No jakoś tak z czasem ostatnio kiepsko... do tego doszły obowiązki moderatorowe na innym forum i takie tam, ale jak chcą ptaszki to będą ;-) żeby nie było że zapomniałem o swoich wiernych :mrgreen:

sieweczka rzeczna:


Orzechówka:


Zięba


I takie nieco inne zdjęcia:

Modraszek:




Pasikonik:


I mój kot, Biba:


Miłego oglądania!

Agi - 21 Sierpnia 2007, 19:25

Fajne zdjątka kolego moderatorze, szczególnie kicia :D
Martva - 21 Sierpnia 2007, 20:31

I motyle :)
Co mi przypomina ze muszę sie wypisać z Fotografii przyrody...

mBiko - 21 Sierpnia 2007, 21:59

Dla mnie bomba. Zwłaszcza bardzo nastrojowa Biba i rewelacyjny pasikonik.
Dunadan - 21 Sierpnia 2007, 22:42

no kicia, jak to kicia, one zwykle są ładne :mrgreen:
No nic, tak tylko przemknąłem na chwilkę, nastepna dopiero za jakiś dłuższy czas, wkrótce zacznie się jeszcze cięższy okres - trzeba powrócić do normalnego trybu studiów :mrgreen:
Czyli muszę zaliczyć jeden rok w pół... hej!

Dunadan - 21 Sierpnia 2007, 22:50

PS
Stała się rzecz straszna... po raz pierwszy od... hmm... od początku wydawnictwa kierowanego przez NURSa, tj od pierwszego SyFka przegapiałem numer... nie kupiłem lipcowego numeru SFFiH... jestem przerazony :|

Agi - 21 Sierpnia 2007, 23:29

Dunadan, napisz do NURSa przyśle Ci
Dunadan - 22 Sierpnia 2007, 10:42

Chyba normalnie tak zrobię ehh... dzięki :-)
Haletha - 22 Sierpnia 2007, 21:35

Fajny kot:)
Dunadan - 29 Kwietnia 2008, 22:06

Hmm... dawno mnie tu nie było jakby...

Zmieniłem sobie avatar który mi jakoś obecnie bardziej odpowiada, obrazek zaczerpnąłem z xkcd.com, nie jest mojego autorstwa ale strasznie mi się spodobał...

Żeby stało się zadość - fotka:

ihan - 29 Kwietnia 2008, 22:15

Byłam kiedyś na wykładzie o symetrii w układach biologicznych. Fotka się świetnie wpasowuje w taką tematykę.
Dunadan - 29 Kwietnia 2008, 22:19

Normalnie fraktal, nie?... matematyka, jest wszędzie. No... prawie :roll:
Dunadan - 8 Maj 2008, 10:04

Jestem profesjonalistą!
http://209.85.129.104/sea...lient=firefox-a
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Chłopaki wykorzystali moją fotkę bez zgody ale zrobili to w niezły sposób i raczej im odpuszczę a jesli się da wejdę we współpracę... tyle że profesjonalista ze mnie żaden...

Dunadan - 12 Maj 2008, 22:28

Coś mi nie idzie prowadzenie bloga...? nawet foto :roll:

Dziś przeszedłem się na chwilkę na górkę na Ursynowie - i spotkałem zająca:



Zerwałem tez gałązkę i pofociłem te bestie:




Martva - 12 Maj 2008, 22:42

Fajne kolorki w tym ostatnim ;)

A do moich mszyc się dobrały jakieś parazytoidy, jeśli dobrze kojarzę z zajęć z entomologii :)

Dunadan - 12 Maj 2008, 22:53

Martva, :shock: mszyce z parazytoidami! wow, ale byłyby fotki! u mnie niestety wszystko zdrowe :|

Dzięki za odwiedziny...

Martva - 12 Maj 2008, 22:56

U mnie się pokazały w tym roku, takie wydęte błyszczące cosie, zmumifikowane jak nie wiem. Zabroniłam mamie pryskać chemią na wszelki wypadek. I wychodzi na to, ze jakiś mszycarz mi się zagnieździł i zżera te zielone paskudztwa ;)
Dunadan - 12 Maj 2008, 23:01

No to masz szczęście. Byleby się na ciebie nie przerzucił :mrgreen: bo wtedy będziesz wydętym, błyszczącym zmumifikowanym cosiem ;P:
Martva - 13 Maj 2008, 09:29

Ja twarda jestem, byle muchówka mnie nie nadgryzie :twisted:
Dunadan - 13 Maj 2008, 09:57

Jasne... się okaże ;P:

Póki co coś milszego dla oka:




Ehh, wiosna już zaczyna przemijać... a moja praca inżynierska w polu! bronię się 15 lipca :| trzeba się wreszcie wziąć do roboty ale ostatnio jakiś przeraźliwy leń mnie ogarnął :-/ jak go zatłuc?

Martva - 13 Maj 2008, 10:03

Dużym młotkiem. Może być gumowy ;)
Muriel - 25 Maj 2008, 21:23

Ew. możesz go "wywiercić". Dobrym narzędziem do tego może być wiertarka udarowa bądź młot pneumatyczny. Wybór należy do ciebie ;P: :mrgreen: :twisted: 8) :lol: :shock:
Dunadan - 26 Maj 2008, 22:55

Spoko. Niejaki dr Bolibok już mnie natchnął. Okazało się że mam możliwość zrobienia *beep* pracy magisterskiej z fotografii! :mrgreen: ktoś może zadać bardzo słuszne pytanie co ma fotografia i leśnictwo wspólnego? ano dużo, zwłaszcza tzw. fotografia hemisferyczna - nie, nie ma to nic wspólnego z chemią ;-) tak czy inaczej dostałem propozycję od dr Boliboka takiej właśnie pracy magisterskiej. I tak mnie natchnęło żeby wziąć się do roboty i najpierw tę inżynierkę zaliczyć... jasna choroba! magisterka z fotografii na leśnym :mrgreen: to by było to!
swoją droga ostatni tydzień spędziłem w Rogowie - jest tam piękne arboretum który aż kipi kolorami roślin, kwaitów i zwierząt. Za jakiś czas jak go gdzieś znajdę wrzucę fotki. Nieskromnie powiem ( a co mi tam! ) że są fajne :mrgreen:

A teraz gwoli wyjaśnienia... Baron pewnie tu nie zagląda a może by go zaciekawiło... najwyżej się przesniosę do jakiegoś innego wątku ale gdyby kogos interesowało...
Chodzi o to żże wchodzisz do lasy i robisz fotkę obiektywem typu "rybie oko" co to widzi 180 stopni, czyli wszystko dookoła. Focisz w górę tak by horyzont był na krawędzi obrazu ( obraz w postaci koła ). dzięki temu można określić stopień nasłonecznienia. Do tego służą inne specjalne urządzenia ale nie sa tak precyzyjne jak zdjęcie - zwłaszcza jeśli się je robi na Canonie 5D i za pomocą sigmy 8mm :mrgreen:
Moje zadanie będzie takie żeby pojechać w młodnik, wykonać parę fotek a potem nad nimi popracować. zabawy jest w bród bo w grę wchodzi analiza składowych obrazy ( RGB ) a nawet fotografia w podczerwieni! nie wiem tylko jak z filtrami IR do 'fiszajek' ale to inna sprawa...
e... ale chyba przynudzam? dobra, na zachętę fotką rogowska:




Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group