To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

hjeniu - 12 Wrzeœśnia 2008, 14:32

Żyję ale ledwo, ledwo - wróciłem z urlopu i pierwszego dnia pracy zaczęła się palić instalacja elektryczna ;)
Tomcich - 28 Wrzeœśnia 2008, 22:26

6 000 000 mamy już zaliczone :bravo :bravo :bravo :D

Gratulacje dla wszystkich liczących i zapraszamy kolejnych. 8)

QCF, QCG i do przodu!

:D

mawete - 29 Wrzeœśnia 2008, 13:35

Tomcich: zainstalowałem po raz kolejny (po dłuższej przerwie) pamiętasz gdzie są optymalizacje? Nie chce mi się szukać.
hrabek - 29 Wrzeœśnia 2008, 13:49

Te stare optymalizacje juz dawno nie dzialaja. Trzeba by nowych poszukac. Ktos chetny? Bo ja tez licze "na sucho".
marekz - 29 Wrzeœśnia 2008, 13:54

Tutaj:

http://lunatics.kwsn.net/...odule=Downloads

dareko - 29 Wrzeœśnia 2008, 13:56

Tu sa najnowsze.

Edit: no tak, to chyba te same :)

mawete - 29 Wrzeœśnia 2008, 14:06

Jezu... który jest najprostszy? mam dosyć starego złoma...
marekz - 29 Wrzeœśnia 2008, 14:08

mawete napisał/a
Jezu... który jest najprostszy? mam dosyć starego złoma...


Jaki procesor i jaki system masz?

hrabek - 29 Wrzeœśnia 2008, 14:14

Sciagaj najnowszy 32BIT AMD&INTEL i pewnie pojdzie.
mawete - 29 Wrzeœśnia 2008, 14:26

błąd systemu mi się wyświetla (xp mam i stare pentium) nie chce mi się kombinować - niech działa jak jest.
dareko - 29 Wrzeœśnia 2008, 14:36

mawete, ten
marekz - 29 Wrzeœśnia 2008, 14:37

Ze strony:
http://calbe.dw70.de/win32.html

Interesuje Cię plik: 2.4V Windows x32 SSE2 Intel

a gdyby to było bardzo-bardzo stare Pentium to plik: 2.4V Windows x32 SSE Intel & AMD

dareko - 29 Wrzeœśnia 2008, 14:38

marekz, A Athlony XP mialy zaimplementowane SSE? Bo SSE 2 na pewno nie.
marekz - 29 Wrzeœśnia 2008, 14:44

dareko napisał/a
marekz, A Athlony XP mialy zaimplementowane SSE? Bo SSE 2 na pewno nie.


Athlony XP miały SSE od samego początku, czyli od Palomino. :-)

mawete - 29 Wrzeœśnia 2008, 14:49

dareko: nie uruchamia się.
Sergent - 30 Października 2008, 08:42

Witam w tym programie. Wczoraj postanowiłem w to wejść.
Po przebrnięciu przez te 132 strony postów widzę, że zapał wasz do tego projektu w tym roku bardzo się obniżył. Czym to jest spowodowane? Czy tylko mniej gadacie o tym na forum?

Słowik - 30 Października 2008, 09:55

Po pierwsze czas leczy nie tylko rany ;) Początkowy entuzjazm po prostu wygasł.
Po drugie nasz start był bardzo dynamiczny, przeskakiwaliśmy kolejne teamy, mijaliśmy płotki, teraz żeby przeskoczyć na kolejną pozycję trzeba duuuużo czasu.
Po drodze każdy z miał pewnie kilka reinstalacji systemu i nie zawsze chce się pewnie instalować przy tym klienta SETI. Życie.

Sergent - 30 Października 2008, 10:34

Po jakim czasie od zakończenia przetwarzania zadania można się spodziewać wyniku, ile się zarobiło punktów?
marekz - 30 Października 2008, 10:53

Sergent napisał/a
Po jakim czasie od zakończenia przetwarzania zadania można się spodziewać wyniku, ile się zarobiło punktów?


Najczęściej nie dłużej niż kilka godzin. Czasem (tak gdzieś w 5% przypadków) ma się pecha i inne kompy nie odsyłają danego zadania. Wtedy do 2 tygodni.

Dunadan - 30 Października 2008, 14:21

Ja tam cały czas jadę, po zmianie kompa nawet się wbiłem gdzieś w czołówkę 8)

QCF!

Sergent - 30 Października 2008, 18:20

Mam jeszcze takie pytania:

1. Ktoś się orientuje, co nasze kompy liczą? Te zadania, które liczymy to są jakieś sygnały odebrane przez radioteleskop z jakiejś konkretnej gwiazdy, czy jest to po prostu jakiś wycinek długiej sesji nasłuchowej radioteleskopu?

2. Każdy dostaje inne zadania, czy obliczamy wspólnie jakąś jedną większą sprawę?

marekz - 30 Października 2008, 18:39

Sergent napisał/a
Mam jeszcze takie pytania:

1. Ktoś się orientuje, co nasze kompy liczą? Te zadania, które liczymy to są jakieś sygnały odebrane przez radioteleskop z jakiejś konkretnej gwiazdy, czy jest to po prostu jakiś wycinek długiej sesji nasłuchowej radioteleskopu?

2. Każdy dostaje inne zadania, czy obliczamy wspólnie jakąś jedną większą sprawę?


To nie są sygnały z jakiejś konkretnej gwiazdy, kierunki są w zasadzie całkowicie przypadkowe. Antena robi swoją robotę dla innych projektów badawwczych jeżdżąc sobie po różnych celach (a dokładniej to jeździ układ odbierający bo sama antena jest nieruchoma), a przy okazji jest zbierany materiał dla setiathome w trybie prawie ciągłym.

Algorytmy, które są obecnie używane do analizy wykluczają możliwość analizowania sygnałów ze stałego kierunku. Do tego służy inny zestaw algorytmów i wymaga to zarezerwowania czasu radioteleskopu oraz zebrania tych danych w nieco inny sposób. O ile powstanie ATA (instrument praktycznie tylko dla seti) w ramach setiathome takie analizy też będą prowadzone, ale to jeszcze nie teraz.

Potem zebrane dane są dzielone na kawałki w czasie i częstotliwości i 2-3 komputery dostają tę samą porcję do przeliczenia. Naturalnie każda paczka danych pochodzi z jakiegoś konkretnego kierunku i jest ta informacja w niej zawarta.

Dunadan - 30 Października 2008, 19:00

Dodam że koordynaty powinny być podane. W początkach mojej działalonści w SETI nawet szukałem zdaje się w SkyCharts ( program to przeglądania nocnego nieba ) skąd leciał sygnał, fajna zabawa w sumie :mrgreen:
Cytat
Algorytmy, które są obecnie używane do analizy wykluczają możliwość analizowania sygnałów ze stałego kierunku.

Hm, może inaczej - taka możliwość istnieje, ale jeśli dany plik posiada sygnał pochodzący od nas jest bardzo szybko odrzucany. Miałem takie parę razy. Za pierwszym to mi serce podskoczyło jak zobaczyłem wizualizację transformacji Fouriera(? nie jestem specem ale to chyba właśnie to) - wykres płaski i jeden olbrzymi szczyt - potem przeczytałęem że nie odkryłem kosmitów :mrgreen: tylko sygnał z ziemi :|

Sergent - 30 Października 2008, 20:10

marekz napisał/a

Potem zebrane dane są dzielone na kawałki w czasie i częstotliwości i 2-3 komputery dostają tę samą porcję do przeliczenia.


To znaczy, że jak włączyłem się do programu wczoraj i komp przeliczał mi trzy zadania o takiej samej nazwie, to znaczy, że przeliczał mój sprzęt trzy razy tę samą porcję informacji?

Ziemniak - 30 Października 2008, 20:16

Nie, trzy zadania przeliczają trzy odrębne komputery, potem porównuje się wyniki, żeby uniknąć błędu. Nazwa zadania składa się z początku, który jest kodem taśmy z której pochodzi próbka i rozwinięcia na które składa się numer próbki i numer zadania.
marekz - 30 Października 2008, 20:27

Sergent napisał/a
To znaczy, że jak włączyłem się do programu wczoraj i komp przeliczał mi trzy zadania o takiej samej nazwie, to znaczy, że przeliczał mój sprzęt trzy razy tę samą porcję informacji?


Nie, to były różne zadania, nazwy też były różne, tylko początek taki sam.

Przy okazji, jak już Ci się znudzi oglądanie wykresów to zainteresuj się ewentualnie optymalizacjami (szczególnie gdybyś miał procesor Intel Core2Duo lub Quad). Dają bardzo znaczne przyspieszenie, ale nie ma wtedy grafiki.

Jak chcesz wymusić szybsze naliczenie punktów kliknij Zaktualizuj projekt. Ogólnie status próbki "odesłany" oznacza, że wprawdzie dane zostały odesłane, ale nie zostało odesłane kto je policzył (stan przekazania tej informacji serwerowi jest oznaczony statusem Zaraportowany, który jest widoczny tylko przez kilka sekund, po czym próbka znika z listy zadań).

Sergent - 30 Października 2008, 21:22

Dzięki marekz za podpowiedź o zaktualizowaniu. Sądziłem, że jak przeliczone i poszło, to wszystko jest ok.

Jeśli chodzi o optymalizacje, to mógłbyś pomóc? Mam dużą styczność z komputerami, ale jak coś nie wiem jak zrobić, to nie próbuję eksperymentować. Musisz podać w punktach co musiałbym zrobić.
Mam Pentium D (już dwurdzeniowy, ale jeszcze niedoskonały, te obecne są szybsze), 2,8GHz, 2GB RAM, 32-bitowa Vista Home Basic.

marekz - 30 Października 2008, 21:42

Sergent napisał/a
Jeśli chodzi o optymalizacje, to mógłbyś pomóc? Mam dużą styczność z komputerami, ale jak coś nie wiem jak zrobić, to nie próbuję eksperymentować. Musisz podać w punktach co musiałbym zrobić.
Mam Pentium D (już dwurdzeniowy, ale jeszcze niedoskonały, te obecne są szybsze), 2,8GHz, 2GB RAM, 32-bitowa Vista Home Basic.


Pentium D obsługuje SSE3 o ile się nie mylę.

Interesuje Cię zatem plik nr 3 z poniższej strony:
http://lunatics.kwsn.net/...wnloads;catd=27

0. Ściągnij go.
1. Kliknij "Nie pobieraj danych".
2. Przelicz i odeślij wszystkie zadania, które są już ściagnięte, czyli jak się skończą liczyć daj "Zaktualizuj projekt".
3. Wyłącz BOINC
4. W katalogu ./Program Data/Projects/setiathome.berkeley.edu rozpakuj to co ściągnąłeś, nic tam nie kasuj.
5. Uruchom BOINC.
6. Kliknij "Pobieraj nowe dane".
7. Za kilka godzin sprawdź czy się coś nie wykrzacza, jakby sie wykrzaczało to daj znać.

Miłej zabawy.

Sergent - 30 Października 2008, 23:51

No to trzeba będzie poczekać ponad 136h. Teoretycznie, bo jak widzę przy liczeniu czas "Do końca" przeskakuje czasami o 4s.

Ale czytając posty na forum myślałem, że dla mojego sprzętu będzie poprawka SSE4.1?

Pytania do instrukcji.
3. Co to znaczy wyłączyć? Zmienić w ustawieniach, aby zaczął przeliczać po kilku minutach bezczynności kompa. Czy w zakładce Aktywność włączyć Wstrzymaj?
4. U mnie to chyba jest: /ProgramData/BOINC/Projects/setiathome.berkeley.edu? Rozpakować i niech utworzy nowy folder?

marekz - 31 Października 2008, 00:09

Przerwać liczenie możesz w każdej chwili, tyle że wtedy nie policzy punktów za to co niedokończone. O ile masz próbki, które nie są jeszcze napoczęte, możesz je anulować (przycisk "Przerwij").

O SSE4.1 zapomnij. Trzeba mieć Core2Duo i to te 45 nm. Dopiero one mają ten zestaw instrukcji, wtedy przyspieszenie jest porażające, ale ina SSE3 zauważysz bardzo dużą różnicę.

Pkt 3: Wyłączyć to znaczy w Menadżerze BOINC wykonać z górnego menu akcję Plik/Zamknij i nacisnąć OK. Chyba że masz to zainstalowane jako serwis, no to zabić ten serwis.

Pkt 4: Tak, zgubiłem to BOINC w ścieżce. Nie ma tworzyć nowego folderu, tylko w tym folderze mają się znaleźć rozpakowane cztery pliki z tego ściagniętego zipa z katalogu Fiiles to install. Najlepiej rozpakuj sobie to gdzieś na boku i ręcznie przegraj te cztery pliki.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group