To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

Rysiu - 5 Lipca 2006, 22:55

Szkoda
NURS - 5 Lipca 2006, 22:59

Rysiu, dzięki za propozycję, ale my tu pracujemy dla tego forum. Żeby istnieć pod tym logiem.
Rysiu - 5 Lipca 2006, 23:15

Właśnie nazwa by nasza została... ale za to w opisie zespołu mogłoby być umieszczone logo waszej stronki no i oczywiście na portalu naszego zespołu i forum...

Także od czasu do czasu gdybyśmy potrzebowali jakiegoś ciekawego arta to wymiana nomi [oczywiście z zaznaczeniem że od Was pochodzi].

Wasze logo by nie zginęło a 2x większy team by więcej osób kusił ;)

No ale widzę że chyba nic z tego ;(

PS. Może jednak jest szansa ;) jeżeli Founder Waszego zespołu nie jest w 100% pewny niech zagada do mnie na PW.... sądzę że ustalimy warunki zadawalające obydwie strony :D

Fidel-F2 - 6 Lipca 2006, 06:17

Bardzo Pan miły, Panie Rysiu, ale to jest forum i team SF z literkami i jeśli o mnie chodzi to niech tak pozostanie. To jak rodzina. A jeśli łączą się rodziny to już interes jest a ja tu jestem z czystej przyjemności. Pozdrawiam.
Fidel-F2 - 6 Lipca 2006, 06:58

Hurra z 20 na 19 wskoczyłem. Hmmm.... ale mawetePL to chyba nieaktywne jest. No nic, walczmy dalej.
joe_cool - 6 Lipca 2006, 08:47

kurczę, następna to chyba ja jestem. :shock: a tymczasem tyle kredytów w pendingu, już od przedwczoraj!!! no cóż, chyba do tego (wkrótce) ostatniego miejsca podejdę filozoficznie :mrgreen:
Fidel-F2 - 6 Lipca 2006, 08:49

luzik, dostałem jakiś duży pakiet, teoretycznie 11h ma komp pracować więc trochę to jeszcze potrwa :D
Pako - 6 Lipca 2006, 09:08

Ryciu - nie bierz tego do siebie, ot, po prostu chcemyy zostać w starej paczce :)

A u mnie kosi jeden pakiet już trzeci dzień... ach, żebym miał kompa szybszego, albo chociaż brat na niego nie siadał ;)

MLEKO - 6 Lipca 2006, 18:22

No nieładnie Rysiu, tak pod świerzą rodzinką dołki podkopywać :| Ale zawsze istnieje szansa że członkowie waszego teamu przyłączą się do nas - witamy z otwartymi ramionami :mrgreen: W jedności siła!

Mawete - nie daj się skorumpować na pw - żadnych kopert!!! :wink:

LordFury - 6 Lipca 2006, 19:48

Witajcie... Nie znacie mnie, jestem tu pierwszy raz. Ale podobnie jak Wy liczę SETI. Tak, liczę dla innego teamu, ale nie chcę tu przeprowadzać żadnej agitacji. Chcę... wzmocnić konkurencję :twisted:

Przede wszystkim, marnujecie mnóstwo mocy komputerów. Nikt z Was nie korzysta z ogólnie dostępnych optymalizacji, dzięki którym moglibyście liczyć szybciej. Dużo szybciej (20-30%, mówiąc dokładniej). Moim zdaniem warto się pobawić 2 minuty, dla takiego
przyrostu... Dla chętnych instrukcja poniżej.


µ Ω Π φ Δ Θ Λ Σ Φ Ψ α λ θ ψ η ζ ε δ γ τ χ β ρ σ ω κ Γ µ Ω Π φ Δ Θ Λ Σ Φ Ψ α λ θ ψ η ζ ε δ γ τ χ β ρ σ ω κ Γ


0. Wyłączamy zupełnie SETI (tylko na chwilę oczywiście)

1. Sprawdzamy, jaki mamy procesor. A dokładniej, jaki zestaw instrukcji potrafi on maksymalnie obsłużyć.
1a. Bardzo dobrze sprawdzi się tu programik CPU-Z. Nie trzeba go w ogóle instalować. Klikamy TUTAJ i wybieramy Otwórz. Wewnątrz archiwum odpalamy plik cpuz.exe.
1b. Wyświetli się okienko ze sporą ilością informacji o procesorze. Dla nas ważny jest wiersz Instructions mniej więcej na środku. Szukamy tam instrukcji SSE, SSE2 i SSE3. Najnowsze procki będą miały wszystkie 3, starsze - pierwsze dwie, najstarsze tylko SSE.


2. Kolejny krok zależy od tego, jakie instrukcje obsługuje procesor (po to sprawdzaliśmy). Ściągamy odpowiednie archiwum (tylko jedno, z najwyższym możliwym dla naszego procka SSE!):
SSE - klik
SSE2 - klik
SSE3 - klik
oraz w każdym wypadku TEN PLIK
(za hosting z góry podziękowania dla boinc@poland)


3. Oba archiwa rozpakowujemy do katalogu z projektem. Domyślnie będzie to: C:|Program Files|BOINC|projects|setiathome.berkeley.edu|
Musi się tam znaleźć zawartość OBU archiwów! W przeciwnym razie nie będzie działać!


4. Odpalamy ponownie BOINC i tyle!


µ Ω Π φ Δ Θ Λ Σ Φ Ψ α λ θ ψ η ζ ε δ γ τ χ β ρ σ ω κ Γ µ Ω Π φ Δ Θ Λ Σ Φ Ψ α λ θ ψ η ζ ε δ γ τ χ β ρ σ ω κ Γ


I jeszcze jedno. Jeśli masz minimum 512MB RAMu, w zakładce Activity wybierz opcję Zawsze uruchomiony. Tak naprawdę to właśnie tutaj marnuje się najwięcej wydajności, gdy program ustawiony jest inaczej. I bez obaw - niczego nie będzie Ci przymulać :lol: (jeśli masz 256MB, zostaw na Zgodnie z preferencjami - będzie czekać na całkowitą bezczynność kompa - co nie ma zupełnie sensu przy większej ilości pamięci).

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań,
LordFury




PS. Dla tych, którzy mogliby zwietrzyć teorię spisku - to są naprawdę optymalizacje, sam z nich korzystam :wink:
PS2. Jeśli ktoś chciałby wycisnąć z kompa jeszcze nieco więcej, zapraszam na PW

GAndrel - 6 Lipca 2006, 21:12

Ludzie, sprężać się jeżeli mamy dogonić PurePC. :)
joe_cool - 6 Lipca 2006, 21:24

a tak w ogle to mógłby ktoś z "naszych", co to się bardziej zna na tych sprawach, potwierdzić to co LordFury napisał?

EDIT: no i jestem na tym ostatnim miejscu :? a dzejes ma niezłą średnią :twisted:

LordFury - 6 Lipca 2006, 22:57

Proszę, tu dowód dla niedowiarków - KLIK. Na PurePC właśnie...

A tutaj podgląd jednej z próbek z mojego aktualnego kompa. Jak byk stoi:
Windows optimized S@H Enhanced application by Crunch3r
Version info: Windows SSE3 V5.12 by Crunch3r


To jeszcze wypada dodać, że optymalizacje są autorstwa Crunch3ra, zaś ja w powyższych krótkich poradach oparłem się na poście Barthezzo (link powyżej - nieco szersza wersja optymalizacji, bo także klient z natychmiastowym zwrotem wyników + opcja dla Linuxa).

Więc dla ścisłości - bynajmniej nie jestem ich twórcą, po prostu niosę wieści w świat...


GAndrel napisał/a
Ludzie, sprężać się jeżeli mamy dogonić PurePC. :)

Teoretycznie jest to możliwe. Życzę powodzenia :P

NURS - 6 Lipca 2006, 23:08

Słuszan idea Lordzie Fury, tak trzeba. Pokombinujcie, przyspieszcie.
joe_cool - 6 Lipca 2006, 23:34

Cytat
Proszę, tu dowód dla niedowiarków

dzięki LordzieFury (czy jak się to odmienia ;) ). nie bierz tego do siebie, ja zawsze jestem nieufna, jeśli mam coś ściągnąć/zainstalować, a nie wiem co to jest. to chyba dobrze? :mrgreen:

LordFury - 6 Lipca 2006, 23:34

http://setiathome.berkele...p?teamid=126472
Aktualnie Wasz RAC wynosi dokładnie 1137,63.

Jestem baaardzo mocno przekonany, że jeżeli choć połowa osób wrzuci optymalizację + opcję "Zawsze uruchomiony" oraz pozwoli komputerom pochodzić przynajmniej po kilka godzin dziennie, to w ciągu dobrego tygodnia ulegnie on podwojeniu. Tak czy inaczej, miłej zabawy!

Ja muszę się uporać z moim małym, palącym (się) problemem :wink: . Bo się sprzęt, który sam może pod 1000 RAC wyciągnąć marnuje...

NURS - 7 Lipca 2006, 10:13

O 5 nad ranem SETI zostało zaatakowane przez galaretowatych. Walki trwają, ale udało im się zerwać połączenia... Jadę do Arecibo!
joe_cool - 7 Lipca 2006, 10:28

kurczę, tyle przeliczeń, podrasowań procka, a pliku odesłać nie mogę. a dziś wyjeżdżam na parę dni... i w pendingu tez tyle leży. może zamiast do berlę trzeba by w ten kosmos? :evil:
Fidel-F2 - 7 Lipca 2006, 11:40

Widzę, że problemy z połączenie to szersza sprawa. Też to mam.
mawete - 7 Lipca 2006, 11:44

Rysiu: dzięki za propozycję, ale nie skorzystam... :mrgreen: Współforumowicze oczywiście postąpią jak uznają za stosowne.
LordFury: dzięki za informację... Pozdrawiam :D


Space Marines do ataku :D

Pako - 7 Lipca 2006, 13:10

Czujniki ruchu aktywne :)
Fidel-F2 - 7 Lipca 2006, 14:15

Zaczynam się martwić, bo kończę zadanie a nijak nie mogę się połączyć żeby dostać następne.
Tomcich - 7 Lipca 2006, 14:19

Serwer u nich padł, trzeba niestety czekać. Pamiętam kiedyś ponad tydzień nie szło niczego pobrać, ani odesłać.
joe_cool - 7 Lipca 2006, 15:14

na szczęście mam jakieś zadanie zapasowe, co to ściągnęłam wcześniej :mrgreen:
a jak serwer padł, to nikt nie liczy, więc nas żaden zespół, korzystając z okazji, nie prześcignie :D QCF!

Tomcich - 7 Lipca 2006, 15:23

Informacja z Seti z wczoraj:

Power for the entire Space Sciences Laboratory will be off overnight to diagnose electrical problems in a nearby facility. We will start bringing our systems down tonight at 16:00 PDT (23:00 UTC) and back up around 09:00 PDT tomorrow morning (16:00 UTC). Web sites, data servers, etc. will all be offline during this time.

czyli jak dobrze pójdzie i nie będzie jakiegoś problemu to koło 18:00 serwer powinien ruszyć. :D

Rodion - 7 Lipca 2006, 16:32

Spisek obcych!!
Boja sie nas psie krwie! :twisted:

NURS - 7 Lipca 2006, 16:35

Musowo, jak tu się nie bać, kiedy ma się galaretowate odwłoki a widzi sie polerowane glany :-)
LordFury - 7 Lipca 2006, 17:16

Żeby na przyszłość zapobiec sytuacjom "nudzenia się" kompów, niech administrator konta (mawete?) zmieni w opcjach odstępy pomiędzy połaczeniami z serwerem. Standardowo jest bodajże 0,1 dnia - po przestawieniu na 2-3 dni będzie pobierał na dysk nieco więcej próbek, tak na zapas (właśnie aby starczyło na te 2-3 dni liczenia). Pozdr.
Rodion - 7 Lipca 2006, 17:31

NURS

Cytat
Musowo, jak tu się nie bać, kiedy ma się galaretowate odwłoki a widzi sie polerowane glany

Nadal spisek i inwigilacja! :evil: Bo skad mogli wiedziec moich butach?! :roll:

LordFury dobry pomysł! :D

MLEKO - 7 Lipca 2006, 18:07

No cholera, a ja sie bałem że tylko mnie dorwali (co za egocentryzm :mrgreen: )
Dobrze wiedzieć że siedzimy w tym wszystcy razem - 18:07 - teraz dowiemy się czy to galarety czy faktycznie elektryka :twisted:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group