To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Blogowanie na ekranie - Dunadan - "Daha Braha"

Tomcich - 14 Maj 2007, 20:59

Kapitalne foty Dun :bravo Pstrykaj dalej i ciesz nasze oczęta. :D
Dunadan - 15 Maj 2007, 15:21

krisu,
Cytat
Tylko nie popadaj w zbytni samozachwyt


Wręcz przeciwnie - raczej w depresję :mrgreen: jak sie patrzy na zdjęcia mistrzów to człowiek sobie myśli co on w ogóle tutaj robi... ale nie samymi fotkami się żyje a raczej samym foceniem ;-)
Co do własnej obróbki zdjęć - nigdy nie próbowałem, nie chciałoby mi się chyba samemu babrać w tych chemikaliach itp. ale mam znajomego który robił ( robił ) to namiętnie. Robił bo sobie kupił 3 m-ce temu Nikona D80 i zapomniał o swoim analogu ( a miał średnioformatową Mamyię ;-) )
Co do spotkania - pomyślę, na razie nie mam wiele czasu ale to się chyba za jakiś czas zmieni. Chyba że znajdę pracę :D

mBiko - 19 Maj 2007, 18:48

Dunadan a ten Collins to po angielsku, czy już wyszło polskie wydanie?
Dunadan - 20 Maj 2007, 21:14

Tylko po angielsku... ale warto :shock: jest genialny.
mBiko - 20 Maj 2007, 22:17

Ja na razie używam Jonssona, z Collinsem się wstrzymuję, bo chodzą słuchy, że ma być wydany po polsku.
Dunadan - 20 Maj 2007, 22:44

Jonsson jest OK. Co do Collinsa - ja nie żałuję angielskiego wydania - chcę się uczyć tez angielskich nazw ;-)
mBiko - 20 Maj 2007, 22:53

Polecam w takim razie Ptaki polski Kruszewicza, oprócz polskiej i łacińskiej autor podaje również nazwę angielską, niemiecką, francuską i rosyjską.
Dunadan - 20 Maj 2007, 22:57

Nie wiem czy nie używałem jakiś czas temu. Ale Collins ma genialne rysunki i opisy... tego się nie da niczym zastąpić...
Tomcich - 21 Maj 2007, 19:20

Szukałem Dunowi ku przestrodze pewnego zdjęcia, ale napatoczyłem się na inne które powinno go zainteresować. :wink:


Dunadan - 21 Maj 2007, 19:28

:mrgreen: to Nikorr 70-200/2.8 - za krótki dla mnie ;P:
Tomcich - 21 Maj 2007, 19:30

Pamiętaj, że oprócz długości technika ma też duże znaczenie. ;P:
Dunadan - 21 Maj 2007, 19:52

ma ma... mi niestety jej brakuje :(
Dunadan - 28 Maj 2007, 23:23

Żeby nie było że próżnuję - kilka fotek z mojego leniuchowania nad wodą:
Trzyszcz


Mrówkolew




Pamiętacie film "Mój własny wróg"? były tam takie gigantyczne mrówkolwy które mogły zabić nawet człowieka :mrgreen: ten jest maleńki ;-)

Selithira - 28 Maj 2007, 23:57

Ale on jest... eee... sympatyczny. Ładny taki. Ten mrówkolew. :mrgreen:
Anonymous - 29 Maj 2007, 09:24

I ładnie się nazywa. Ktoś z fantazją musiał wymyślić tę nazwę. :wink:
Dunadan - 29 Maj 2007, 09:39

Taaa... nazwa jest genialna, ale to chyba Linneusz bo nawet jego łacińska nazwa jest identczyna - Myrmeleon - czyli mrówko-lew. Pewnie dlatego że mrówki pałaszuje...
A trzyszcz wam się nie podoba? genialny owad :mrgreen: pamiętam, złapałem kiedyś chyba młodego osobnika - szczęki miał tak długi że musi się krzyżowały i wystawały poza głowę :shock: wyobraźcie sobie teraz takie bestie większych rozmiarów - chyba lepiej nie być owadem.

Wszystkie zdjęcia zrobiłem w pobliżu wsi Gapinin, nad pilicą - piękne miejsce, jedyne w swoim rodzaju. W niedziele widziałem tam zimorodka, 3-4 tracze, ok 4-5 sieweczek rzecznych, 5-6 myszołowów, 2-3 bociany i caaałą kolonię jaskółek brzegówek, które sobie gniazda porobiły w urwistym brzegu. Pięknie!

Ixolite - 29 Maj 2007, 09:48

Trzyszcz kapitalny :bravo :mrgreen:

Ale szamacz mrówek też fajny, chyba nigdy w naturze go nie widziałem.

Dunadan - 29 Maj 2007, 09:55

Ixolite, pewnie widziałeś ale nie wiedziałeś ;-) szukaj małych lejków wykopanych w gorącym piasku. Fajna rzecz w sumie - ciekawie wygląda samo polowanie, jak już owad wpadnie do lejka. warto zaobserowować.
Z trzyszczem będzie problem bo to cholernie czujne owady i są świetnymi lotnikami - zupełnie jak muchy - będę kiedyś chciał zaobserwować jego polowanie.

Godzilla - 29 Maj 2007, 10:06

Mrówkolwa trudno jest z takiego dołka wykopać. Próbowałam kiedyś i nawet się udało, ale ten stwór błyskawicznie wkręca się w piasek. W dołku sterczą tylko szczęki, nawet nie widać, jaki potrafi być duży.
Dunadan - 29 Maj 2007, 10:20

noo... nie jest większy od swoich szczęk :D
Ixolite - 29 Maj 2007, 11:04

Lejki widziałem, ale lokatora chyba mi się nie udało zaobserwować. Przynajmniej nie pamiętam.
Tomcich - 29 Maj 2007, 18:07

Foty fajne jak zwykle. :D A mrówkolwa pamiętam z Doliny Muminków. 8)
Dunadan - 29 Maj 2007, 18:24

Tomcich, o, a ja nie... masz jakieś screeny?
Agi - 29 Maj 2007, 18:34

Dunadan, wreszcie mogłam obejrzeć foty, bo na biurowym serwerze jest więcej zabazpieczeń, niż w NASA :wink: .
Podziwiam Cię :bravo jesteś bardzo cierpliwy. Foty fajne. Mrówkolew nie chciał się bardziej pokazać?

Pako - 29 Maj 2007, 18:50

Piekne foty jak zwykle,pogratulowac, serio.
Nawet mojej Iwonce sie spodobaly,zboczenie zawodowe sie jej odzywa,biolozka :P

Dunadan - 29 Maj 2007, 19:02

Agi55, ja własnie ine jestem cierpliwy... cierpliwi są ci którzy potrafią siedzieć 12 godzin w czatowni i czekać na zwierzynę... ja nawet nie mam czatowni :-/
Co do mrówkolwa - no i tak miałem szczęście że pokazał szczęki - one się zwykle całkowicie zakopują w piasku. Ti teraz może jeszcze efekty zastawienia pułapki:


Agi - 29 Maj 2007, 19:51

Świetne :bravo
Dunadan - 29 Maj 2007, 20:02

Pako, z tym zboczeniem zawodowym co ja coś rozumiem, pozdrów ją od leśnika ;-)
Pako - 29 Maj 2007, 20:13

:mrgreen:
tez pozdrawia :)
wrzuc jeszcze troche takich fotek :)

Dunadan - 29 Maj 2007, 20:25

No to jeszcze jeden trzyszcz:

i miedziak sosnowiec, niestety fotka już przeciętna:

i tak coś z zupełnie innej beczki - samica błotniaka stawowego:


PS, a ta koleżanka to gdzie mieszka? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group