To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

hrabek - 20 Grudnia 2007, 14:40

Mowisz, ze masz cos w zanadrzu?

Od 5. listopada robie sobie codziennie raporty, ile mam punktow, ile Ty i Nexux. A takze aktualny RAC i ile odrobilem przez noc czy przez weekend. I od tego 5. listopada, czyli przez poltora miesiaca z prawie 80.000 roznicy zrobilo sie nieco ponad 23.000. Widocznie masz jakies tajne plany, o ktorych nie wiem, na polepszenie swojego RACu. Zobaczymy po swietach :)

Chal-Chenet - 20 Grudnia 2007, 19:38

Dobra, zarejestrowałem się i teraz mi jakieś procenty na kompie lecą. To jest to? Nic się więcej nie robi? A co to są za punkty co piszecie, że ten ma tyle a tamten tyle? Bo ja w tej sprawie żem świeżak...
joe_cool - 21 Grudnia 2007, 00:22

a mój komp jak był zepsuty, tak nadal jest i nie liczę. a RAC leci na łeb, na szyję... buuuu :(
hrabek - 21 Grudnia 2007, 08:10

Chal-Chenet: punkty dostajesz za policzone probki (czyli te procenty, co ci licza - jak dojdzie do 100% wynik sie wysyla na serwer i po jakims czasie dostajesz za to punkty). Im szybszy twoj komp tym w wiecej policzy w krotszym czasie, wiec tym wiecej punktow za to jest.
Mozna oczywiscie podlaczyc wiecej kompow na to samo konto, wtedy punkty leca jeszcze szybciej.

marekz - 21 Grudnia 2007, 23:38

No i warto ściagnąć sobie zoptymalizowaną wersję aplikacji odpowiednią dla swojego procesora. Przyspieszenie jest znaczne w stosunku do publicznej wersji aplikacji projektu.

http://calbe.dw70.de/seti.html

Chal-Chenet - 22 Grudnia 2007, 10:31

marekz, a Ty weź się przywitaj ;)
Fidel-F2 - 22 Grudnia 2007, 16:18

Chal-Chenet, podpadasz wierchuszce
Tomcich - 22 Grudnia 2007, 23:03

Ładnie idzie, za ok. 9 dni 8 pozycja w Polsce powinna być nasza.
BTW. Też zmieniam sprzęt na coś nowszego, więc i mi RAC powinien podskoczyć (choć do czołówki i tak będzie mi daleko).

marekz - 22 Grudnia 2007, 23:48

Ja miałem krótką wycieczkę w kierunku Eternity II na BOINC'u, ale już mi przeszło i powracam do seti i seti-beta. Coś tam powinien mi RAC wzrosnąć po nowym roku, przez święta spadnie bo wyłączam kompa na święta.

Teraz puszczam to na 2-rdzeniowym AMD, ale w styczniu/lutym pewnie przesiądę się na 4-rdzeniowego Intela, to coś tam jeszcze dodatkowo przybędzie mocy.

Tomcich - 23 Grudnia 2007, 00:01

RAC przez święta spadnie chyba u większości liczących. Duża ilość ludzi liczy na komputerach w pracy.
Chal-Chenet - 23 Grudnia 2007, 09:53

Fidel-F2 napisał/a
Chal-Chenet, podpadasz wierchuszce

eee, tylko wyręczam z męczących obowiązków...

Fidel-F2 - 23 Grudnia 2007, 10:23

Chal-Chenet napisał/a
eee, tylko wyręczam z męczących obowiązków...
ale to jest zabronione
Chal-Chenet - 23 Grudnia 2007, 10:35

Więc czekam na warna ;)
Tomcich - 23 Grudnia 2007, 17:54

marekz - swego czasu za zdobycie bodajże tysiąca punktów dla teamu Nurs fundował książeczkę. Za zdobycie 10.000 obiecana jest koszulka teamu, ale to taki święty Graaal forumowy. Nikt jej jeszcze nie widział. :wink:
A jak się dowiedziałeś o istnieniu teamu?

marekz - 23 Grudnia 2007, 18:09

Tomcich napisał/a
marekz - swego czasu za zdobycie bodajże tysiąca punktów dla teamu Nurs fundował książeczkę. Za zdobycie 10.000 obiecana jest koszulka teamu, ale to taki święty Graaal forumowy. Nikt jej jeszcze nie widział. :wink:
A jak się dowiedziałeś o istnieniu teamu?


No to kurde na książeczkę na pewno już punktów nabiłem, ale zapewne okaże się, że to już nieaktualne. :-) Co do koszulki fajnie by było żeby zaistniała, ja na przykład mam jeszcze gdzieś kilka koszulek setiathome i to fajna sprawa jest.

Co do natknięcia się na team to nie pamiętam tego dokładnie, ale na pewno nie była to reklama tego akurat team'u. Najprawdopodobniej przeglądałem sobie jakiś tam ranking i się natknąłem. A że lubię pisemko to się zapisałem. W innych projektach jestem na stałe w teamie BOINC@Poland ale setiathome jako pierwszy projekt traktuję wyjątkowo i wybieram sobie team'y bardziej z rozmysłem. :-)

Tomcich - 23 Grudnia 2007, 18:34

W sprawie książki pisz priva do Nursa, może jeszcze coś ma na składzie. 8)
Swego czasu były reklamy teamu SETI made by Rodion w czasopiśmie, myślałem, że tak do nas trafiłeś. :)

Co do koszulki to logo teamu jest już opracowane, trzeba by mocniej Nursa przycisnąć o realizację tego projektu. :twisted: Kwestia ustawienia jeszcze poziomu punktów od których by ona przysługiwała 10k, 50k, 100k ? :roll:

QCF, QCG i do przodu :D

marekz - 23 Grudnia 2007, 19:14

Tomcich napisał/a
W sprawie książki pisz priva do Nursa, może jeszcze coś ma na składzie. 8)
Swego czasu były reklamy teamu SETI made by Rodion w czasopiśmie, myślałem, że tak do nas trafiłeś. :)

Co do koszulki to logo teamu jest już opracowane, trzeba by mocniej Nursa przycisnąć o realizację tego projektu. :twisted: Kwestia ustawienia jeszcze poziomu punktów od których by ona przysługiwała 10k, 50k, 100k ? :roll:

QCF, QCG i do przodu :D


Wiem że była reklama w czasopiśmie, nawet sobie ją teraz obejrzałem, jednak ja nie z tej łapanki. :-)

Co do koszulki zalezy jak do tego podejść. Jeśli będzie okejowa, może pełnić w lecie rolę reklamową, wtedy wiadomo próg by trzeba ustawić jak najniżej, żeby jak najwięcej ludzi dostało. Jeśli ma tworzyć wrażenie mniejszej lub większej "elitarności", to próg nie może być raczej niższy niż jakieś 100k. No i koszulki wydaje się chyba najlepiej w okolicy marca (w kwietniu już można ich spokojnie używać), więc czasu teoretycznie sporo jest.

Tylko czy da się jakoś ustalić jednoznacznie ile ktoś policzył dla team'u, jeśli się przeniósł z innego. Są jakieś logi historyczne, albo skądś w sieci można sobie takie wziąć?

A powiedz mi, bo mi się nie chce szukać: widnieje przy mnie ranga "gollum". Czy to mi się samo zmnieni z czasem lub ilością postów, czy tez może mogę sobie to jakoś sam zmieniać? A może tak jak na ruchoporu.org to zalezy od ilości punktów w setiathome? Aha i co to QCF oraz QCG? :idea:

Tomcich - 23 Grudnia 2007, 19:42

Ustalić by się dało, zresztą jest niewiele osób, które przyszły z innych teamów.

Z tego co widzę przeliczyłeś dla teamu SFFiH coś około 13797. 8)

Co do statusu Gollum, to zmieni się on po napisaniu 25 postów, później statusy zmieniają się co 50 postów, a dla prawdziwych spamerów z kilkoma tysiącami stażu co 100. :D Od czasu do czasu statusy są mieszane przez czynniki wyższe :twisted: , tak więc nigdy do końca nie będziesz pewien jaki status otrzymasz.

QCF - to Qu Chwale Forum, a QCG - to zupełnie inna bajka. :wink:

marekz - 29 Grudnia 2007, 18:19

Tomcich napisał/a
Ustalić by się dało, zresztą jest niewiele osób, które przyszły z innych teamów.

Z tego co widzę przeliczyłeś dla teamu SFFiH coś około 13797.


W teamie jest tylko 43 liczące aktualnie osoby. To bardzo mało. Myślicie coś nad zwiększeniem tej liczby w jakiś sposób czy raczej wszyscy uznają, że najlepsze czasy ten projekt ma już poza sobą? Bo ja to jeszcze pamiętam czasy kiedy się laski wyrywało na to ile się ma przeliczonych unitów...

Mały team ma pewne zalety, ale deprymujace może być to, że nie ma możliwości szybkiego awansu w klasyfikacji teamów.

Aha i jeszcze przy okazji: zaniedługo będzie publicznie dostępna wersja 6 klienta BOINC. Przy tej okazji planuję dokonać drobnych zmian w polskiej lokalizacji. Bardzo chętnie przyjmę wszystkie uwagi i pomysły związane ze zmianami w tłumaczeniu interfejsu klienta BOINC.

Ziemniak - 4 Stycznia 2008, 12:42

Pragnę poinformować, ze właśnie awansowaliśmy na 9 miejsce w Polsce. :bravo :bravo dla wszystkich liczących :D
hrabek - 4 Stycznia 2008, 12:46

A wczesniej Tomcich pisal, ze idziemy po miejsce 8. To jak to w koncu?

Btw. 400k jeszcze przekroczysz jako lider. Ale do pol banki juz ja pierwszy dociagne :twisted:

Ziemniak - 4 Stycznia 2008, 13:04

Teraz idziemy po ósme ;P:

hrabek napisał/a
Ale do pol banki juz ja pierwszy dociagne :twisted:


Chyba ze zmienię komputer 8)

hrabek - 4 Stycznia 2008, 13:27

To ja zasymiluje wiecej w robocie :)
Tomcich - 8 Stycznia 2008, 22:47

Powinniśmy być na 8, ale zanim to osiągnęliśmy pojawił się nagle w zestawieniu nowy team - Poland z 4 mln punktów i nas wyprzedził. :shock: Ale co się odwlecze..... za jakieś trzy tygodnie ich wyprzedzimy i to 8 miejsce będzie nasze. :mrgreen:

A mnie RAC z nowym komputerkiem ładnie rośnie. 8)

hjeniu - 15 Stycznia 2008, 21:44

A mi pod koniec tygodnia dostarczają do roboty dwa Core Duo :twisted:
Słowik - 16 Stycznia 2008, 10:56

A ja niepostrzeżenie, ziarnko do ziarnka, przekroczyłem 100k.
QCF!

hrabek - 16 Stycznia 2008, 11:03

Ja zrezygnowalem z liczenia na domowym komputerze. Licze tylko w pracy aktualnie na dwoch maszynach, moze jeszcze niedlugo wroci trzecia.
Tomcich - 16 Stycznia 2008, 20:48

Jutro/ pojutrze powinniśmy 4 mln przekroczyć. 8)
Widzę, że Ziemniak nie rzucał słów na wiatr, włączył dopalacze i przed hrabkiem ucieka. :mrgreen: Na zmianę lidera musimy chyba jeszcze poczekać. :wink:

GAndrel - 16 Stycznia 2008, 23:42

A mi RAC spadnie pewnie do zera. Większość moich liczących komputerów stoi sobie w pudełkach i czeka na podłączenie nowego budynku do sieci. :/
Tomcich - 17 Stycznia 2008, 22:49

GAndrel - Tobie spada, a mnie rośnie, równowaga w przyrodzie została zachowana. :wink:

Jutro 4 mln bierzemy. 8)



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group