To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - W hołdzie Robertowi E. Howardowi - konkurs literacki - final

Kruk Siwy - 24 Kwietnia 2007, 15:28

Ogólne chrzanienie o tym jak myśl skrzydlata spłynęła Ci w umysłu głębię i jak z tego powstał tekst o Konanie Konanidesie. Oraz podziękowania dla ciotki, Mistrza Twego i pana Zenka z budowy.
MrMorgenstern - 24 Kwietnia 2007, 15:47

Taclem napisał/a

Aha! Myślę, że ważną częścią zbiorku powinny być komentarze odautorskie.


Być może autor wplótł w utwór jakołś szczególnie głębokoł filozofjeł...

Ariah - 24 Kwietnia 2007, 15:52

Komentarz: poprzez postać barbarzyńcy pragnęłam wyrazić głębię ludzkiej egzystencji i degrengoladę cywilizacji, jej destrukcyjny wpływ na podstawowe instynkty, zakorzenione w człowieczej psyche...

Albo zwyczajnie: sądziłam, ze to fajna historia. No. :wink:

mistique - 24 Kwietnia 2007, 15:55

Nie no, u mnie będą przypisy, bo nikt nie ma obowiązku wiedzieć kim był Egil Skallagrimsson i ile miał dzieci i co robili ładni, a co brzydcy członkowie jego rodu, ale takie coś:
Kruk Siwy napisał/a
Ogólne chrzanienie o tym jak myśl skrzydlata spłynęła Ci w umysłu głębię i jak z tego powstał tekst o Konanie Konanidesie. Oraz podziękowania dla ciotki, Mistrza Twego i pana Zenka z budowy.

to nie wiem czemu by miało miejsce zabierać (a też miałam takie pierwsze skojarzenie z "komentarzem odautorskim")

Kruk Siwy - 24 Kwietnia 2007, 16:00

Dobry wstęp, albo końcowe uwagi autora zbioru. I starczy. Bynajmniej nie uwiąd. Ewentualnie - ale to już ryzykowne przypis autora zbioru do każdego opowiadania.
Kiedyś dobrze to zrobiono w Rakiektowych Szlakach (tych z lat pięćdziesiątych).

Taclem - 25 Kwietnia 2007, 10:33

Nie chodzi mi bynajmniej o pisanie co autor miał na myśli, a raczej o drobny komentarz warsztatowy. Co myśli o howardowskim wzorcu, jak wpadł na pomysł itp. Oczywiście nie mówię, że to must be, ale sam chętnie bym przeczytał.
Hubert - 25 Kwietnia 2007, 13:43

Już myślałem, że rzucę pisanie tego tekstu, ale kat (egzaminy) nie wisi już nad dobrą duszą (ja). A więc wracam do gry :twisted:
Gustaw G.Garuga - 25 Kwietnia 2007, 13:45

Komentarz byłby ciekawym elementem antologii, ale IMO tylko gdyby wszyscy autorzy chcieli go napisać. Inaczej może być tak, że do opowiadań dołączone zostają zbędne i wymęczone króciaki, które wprowadzą tylko zamęt do umysłów czytelników ;)
NURS - 25 Kwietnia 2007, 14:41

to nie jest zły pomysł. ale trzeba to dokładnie obmyslic, bo, co autor mial na mysli, to w tekscie bedzie widac.
Adon - 25 Kwietnia 2007, 14:45

No to, Nursie, jak to będzie? Termin do końca maja?
NURS - 25 Kwietnia 2007, 15:14

Na razie tak.
MrMorgenstern - 25 Kwietnia 2007, 17:23

Może warto ujednolicić taki opis, np pod kątem ilości znaków, w ilu każdy odda swoje odczucia nt. Howarda. Każdy autor powienien mieć tu coś do powiedzenia :twisted:

I dać to na koniec a nie każdorazowo przed albo za opkiem.

Gustaw G.Garuga - 25 Kwietnia 2007, 20:59

Ostatnia rzecz, jaką miałbym ochotę pisać, to "Moja przygoda z Conanem zaczęła się od..." Przejaskrawiam, ale do tego sprowadza się pomysł na 'oddawanie swoich uczuć nt. Howarda'. Lepiej dać autorom wolną rękę, niech napiszą o tym, czym naprawdę chcą się podzielić. Jeśli w ogóle zechcą, a to nie jest pewne...
MrMorgenstern - 25 Kwietnia 2007, 22:32

Gustaw G.Garuga napisał/a
Ostatnia rzecz, jaką miałbym ochotę pisać, to Moja przygoda z Conanem zaczęła się od...



Eee, Gustaw, kto będzie takie szkolniackie pytania zadawał :D

Ariah - 26 Kwietnia 2007, 08:17

NURS, dzięki za odroczenie egzekucji...!

To ja biorę laptopa nad jeziorko, urlopik się szykuje na weekend... Może coś z tego będzie. :mrgreen:

Azirafal - 26 Kwietnia 2007, 09:33

Więcej czasu? Tym lepiej. Choć wolę mieć konkretny deadline nad głową, coby się sprężyć, niż taki "nieokreslony", no ale ;) Niechaj sie wyrobię w tym chociaż :D
Romek P. - 26 Kwietnia 2007, 09:56

Ile zdrowasiek należy odmówić za przesunięcie? :)
nalli - 26 Kwietnia 2007, 11:36

Wycofuję się.
NURS - 27 Kwietnia 2007, 01:00

Trzy zdrowaśki w piekarniku, Ramon.
Aga - 27 Kwietnia 2007, 16:15

Stawiasz, NURSie, na stare wypróbowane sposoby?
Gustaw G.Garuga - 27 Kwietnia 2007, 21:01

Napisane. Ale jeszcze nie gotowe. Teraz trzeba szlifować, szlifować...

Śmieszna sprawa, nie tak dawno pisałem, że nie umiem pisać, jeśli nie mam perspektywy wolnego dnia, spokojnej głowy, itepe, itede. Hm, dziś końcowe 10 tyś. znaków napisałem w pracy na firmowym komputerze między jedną lekcją a drugą. Chyba się rozwijam :mrgreen:

zyto - 28 Kwietnia 2007, 15:23

To ja też się za to biorę, skoro termin przesunięty. Coś wokół tematu właśnie ostatnio u mnie powstawało, więc może to będzie bodziec, aby dokończyć :mrgreen:
NURS - 4 Maj 2007, 10:25

Dobra. myślenie boli, więc długo myślę, czy zacząć myśleć. Ale zacząłem pomyślałem i wymyśliłem.
Grzebiąc w zwojach wynalazłem rower (u Niemca na strychu) i datę opublikowania pierwszego tekstu o Conanie.
Feniks na mieczu pojawił się w grudniowym numerze Weird Tales z 1932 roku.
Zatem w grudniu mamy 75 rocznicę publikacji pierwszego tekstu o Conanie!
I to będzie data premiery naszej antologii. 1 grudnia 2007!
A teraz termin składania prac. Ostateczny i nieprzekraczalny, to 1 września 2007.
Macie dodatkowy czas na pisanie, będą trzy miesiące na wybór, reklamę i redakcję.
Trzy teksty mam juz na dysku, dwa zapowiedziane na najbliższe dni.

Hubert - 4 Maj 2007, 10:29

Reeety! Toż przez ten czas można małą powieść napisać :) Ale z drugiej strony można dopieścić opowiadanie :)
Adashi - 4 Maj 2007, 10:31

Dżizas, to może ja też bym się skusił... ech nie wiem sam :|
NURS - 4 Maj 2007, 10:32

I o to chodzi, żeby teksty były w wersji full-wypas. To ma byc miazdżąca serca i rozpaplująca mózgi antologia.
savikol - 4 Maj 2007, 11:24

A ja chciałem dziś sprawdzić, czy potrafię jak GGG, walnąć kawał tekstu będąc w robocie. Od rana klikam swojego Conana nie zwracając uwagi na kierownika, który mi d(…)e zawraca, a tu taka niespodzianka – jeszcze cztery miesiące czasu!
To chyba wezmę się za robotę, a barbarian poczeka. Choć z drugiej strony wolałbym go dokończyć, bo mi się spod kontroli wymyka.

Gustaw G.Garuga - 4 Maj 2007, 12:19

Dokończ savikolu, dokończ, póki kierownik się nie zorientował. Potem będziesz sobie przez lato tekst dopieszczał :wink:

Termin, że ho-ho. Antologia będzie w sam raz pod choinkę :D

No a ja w nowym gatunku poczułem się jak ryba w wodzie. Mam już konspekt drugiego tekstu z tym bohaterem i pomysł na mocne zakończenie jego przygód :mrgreen:

NURS - 4 Maj 2007, 16:28

Ja też radzę nie odkładac, bo może potem zabraknąć czasu, a pasztety to w kiosku Ruchu, a nie w porzadnej antologii!
felicytka - 5 Maj 2007, 10:22

Zgłaszam się do konkursu :) Opowiadanie gotowe. :) Mam pytanie natury technicznej. Jaki tytuł dać w temacie maila z opowiadaniem konkursowym i jekie informacje umieścić w treści maila a, i jeszcze w jakim formacie ma być tekst txt , doc , rtf ?


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group