To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

mawete - 6 Maj 2007, 15:36

Tomcich napisał/a
Tak naprawdę to mamy w naszym teamie 88 ludzi z jakimikolwiek kredytami (choćby 0,01), oni coś dla teamu zrobili. Ilu jest zarejestrowanych, ale bez żadnych kredytów, to tylko mawete wie jako fundator teamu. IMHO można by z nimi pogadać i jeżeli nie chcą liczyć/ nie mogą to ich usunąć, po co nam 'martwe dusze', oni do żadnych statystyk nie wchodzą. Jeżeli najdzie ich ochota zawsze mogą się przyłączyć ponownie do teamu. Tych którzy liczyli to bym zostawił, może kiedyś znowu zaczną liczyć wtedy ich punkty trafią do naszego zespołu.

Oki, czyli wycinam, tych co się dawno zarejestrowali i mają TC=0,00 i RAC=0,00 zgadza się? Reszta za zasługi zostaje.
QCF!!!

Iscariote - 6 Maj 2007, 20:23

po formacie zainstalowałem BOINC'a. Zalogowałem się i tak dalej, ale nie mogę połączyć się z internetem. Chociaż BOINC pokazuje wszystkie stare dane. :| Wie ktoś czemu nie mogę się połączyć?
Tomcich - 6 Maj 2007, 20:26

Bo im serwer padł, wszyscy tak mają. Patrz kilka postów wyżej. :D
Iscariote - 6 Maj 2007, 20:48

Ah... czyli pozostaje czekać :)
Nexus - 6 Maj 2007, 22:55

Uuuuu... dwa tygodnie nieobecności swoje zrobiły :) jutro dorzucimy małe co nieco z kompa w pracy :mrgreen: Oby do przodu! QCF!
Janus - 6 Maj 2007, 23:51

IMHO: tnij zerowców dopiero po wcześniejszym ostrzeżeniu. Jak nie zaczną liczyć - kij im w oko.

A tak na marginesie: Wiem, że liczy kilku informatyków z zawodu lub powołania. To pytanie do nich kieruje. Wiecie może czy da się zmusić procesory kart graficznych do liczenia w czasie wolnym? To przyspieszyłoby znacząco działania projektu SETI@home.


Pozdrawiam i QCF,

Janus.

Ixolite - 7 Maj 2007, 00:25

Zasadniczo da się, ale się nie da :D

Nie powiem ci teraz dokładnie które, ale pojedyncze modele ATI/AMD i chyba seria 8800 Nvidii mają po wsparciu odpowiednimi sterownikami możliwość być wykorzystanymi do tego typu obliczeń, tyle że jest jeszcze do tego potrzebne oprogramowanie specjalnie do tego celu napisane. Karty graficzne mają inne, bardziej wyspecjalizowane zestawy instrukcji niż zwykłe procesory, więc oprogramowanie pisane dla normalnego procesora nie zadziała na procesorze karty graficznej.

Coś w ten deseń, nie chce mi się teraz dokładniej tłumaczyć.

NURS - 7 Maj 2007, 13:26

A ja się dalej nie mogę połaczyć z serwerem.
wie ktos, kiedy będzie restart? Już mi pending opustoszal.

Tomcich - 7 Maj 2007, 18:59

Na razie nowych wieści brak.

Ze strony forum SETI
Cytat
Tuesday if everything goes right & nothing goes wrong, Wednesday is more likely & my personal guess, Friday if nothing goes right. Early-mid next week if things that can't go wrong do go wrong.


BTW. Spamują nie na temat jak my. :mrgreen:

Selithira - 7 Maj 2007, 19:16

Zostało mi jeszcze liczenia na dwie godziny :( RAC poleci na łeb na szyję :?
joe_cool - 7 Maj 2007, 21:38

ja mam licznia na ok. 5 godzin... zachowały mi się próbki sprzed długiego weekendu ;P:
Ixolite - 7 Maj 2007, 21:58

A moje próbki gdzieś wcięło, chyba się przeterminowały nieboraki.
NURS - 7 Maj 2007, 22:47

To nieźle musiało sie nakaszanic. I pewnie sporo ludzi sie zniechęci.
Ixolite - 7 Maj 2007, 23:01

Nie sądze, ci co liczą są zainteresowani, ci co olewają, nawet nie zauważą, a tych co nie liczą, to nie dotyczy :wink:
gorat - 7 Maj 2007, 23:08

Taak... ja olewam, tylko czasem miło mi się robi, jak Tomcich w raporcie wykaże mój awans (chyba jakąś sztuczką księgową ;) ).
Godzilla - 8 Maj 2007, 10:36

Czy znacie lekarstwo na taki efekt, że Boinc sam włącza modem kiedy ma coś wysłać albo pobrać? Wolę sama decydować, kiedy komp się łączy z siecią.
NURS - 8 Maj 2007, 11:03

Jest taki program, chyba w samej windzie, ktory powoduje, że komp pokazuje, co sie chce łaczyć z netem, i musisz na to recznie wyrazić zgodę.
Godzilla - 8 Maj 2007, 11:37

Wolałabym to jakoś ustawić w opcjach Boinka. Próbowałam, ale dalej jest to samo. Może taka możliwość jednak gdzieś siedzi? Poprzednia wersja tego nie robiła.
Ixolite - 8 Maj 2007, 12:11

Robi się tak nawet kiedy w Activity masz ustawione Aktywność sieciowa wstrzymana - dobrze rozumiem?
Godzilla - 8 Maj 2007, 12:13

Coś w tym stylu, ale jestem w pracy i nie mogę teraz dokładnie tego sprawdzić.
Ixolite - 8 Maj 2007, 12:15

Patrzę teraz, że jak w BOINcu się kliknie na preferences i wejdziesz na stronę internetową swojego konta, to jest tam trochę dodatkowych ustawień związanych z wykorzystaniem sieci.

Kod
Network usage
Connect to network about every
(maximum 10 days) 2 days
Cache enough work for an additional
(maximum 10 days; requires 5.10+ client) 1 days
Confirm before connecting to Internet?
(matters only if you have a modem, ISDN or VPN connection) no
Disconnect when done?
(matters only if you have a modem, ISDN or VPN connection) no
Maximum download rate: no limit
Maximum upload rate: no limit
Use network only between the hours of
Enforced by versions 4.46 and greater (no restriction)


Zdaje się, że można go zmusić do pytania się za każdym razem, czy wolno mu się podłączyć do sieci.

Tomcich - 8 Maj 2007, 12:17

Więcej aktualnych informacji. :|

Cytat
the current ETA for a new server from Sun is tomorrow (tuesday), probably in the afternoon which means if we're super lucky the science database will be alive again sometime on wednesday.


Tak więc jeżeli wszystko pójdzie dobrze, najbardziej optymistyczna wersja brzmi że jutro powinno ruszyć.

Godzilla
W Boincu kliknij przycisk Preferencje. Po zalogowaniu dostaniesz się do zakładki
Cytat
General preferences

Odnajdujesz tam
Cytat
Network usage

klikasz
Cytat
Edit preferences

i zmieniasz
Cytat
Confirm before connecting to Internet?
(matters only if you have a modem, ISDN or VPN connection)

z domyślnego no na yes.
Podobnie w
Cytat
Disconnect when done?
(matters only if you have a modem, ISDN or VPN connection)

Klikasz
Cytat
Update preference

Teraz przed połączeniem powinien ładnie zapytać się o zgodę. :D

EDIT: Ixolite mnie ubiegł, jak pisałem posta. :D

Godzilla - 8 Maj 2007, 12:44

Super. Wypróbuję w domu, jak tylko potworzęta dadzą mi chwilę posiedzieć przy komputerze (potwór młodszy regularnie ładuje mi się wtedy na głowę :wink: )
Słowik - 8 Maj 2007, 16:14

Hehe, zatrzymało nas o p... włos od 8 miejsca.
Ixolite - 8 Maj 2007, 17:07

kuaczek :mrgreen:
Selithira - 8 Maj 2007, 21:49

a ja już nie mam co liczyći RAC mi spadł :( zła jestem.
Tomcich - 8 Maj 2007, 22:13

Selithira u mnie od kilku dni już posucha. :? Trzeba czekać, a jak ktoś nie chce, aby mu procek bezczynnie stał to niech się zapisze do innych projektów. Oczywiście z logo naszego teamu. QCF, QCG
Godzilla - 9 Maj 2007, 09:58

Próbkę odesłałam, ale nie dało się zaraportować ani nic ściągnąć. Widać jeszcze nie doszli do ładu ze sprzętem.
Tomcich - 9 Maj 2007, 10:08

Poland BOINC Team - Total credit 2,344,217.22

Forum Science Fiction Fantasy i Horror - Total credit 2,345,935.45

8 miejsce już nasze, nawet przy awarii SETI. :bravo

QCF, QCG i do przodu

A z serwerem jeszcze walczą :|

Agi - 9 Maj 2007, 10:16

Liczę jeszcze stare biurowe zapasy (przerwa urlopowa), BOINK proponuje aktualizację, chyba zaczyna się coś dziać :)
Gratuluję teamowi 8 miejsca :bravo QCF



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group