To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Konwenty dawno minione - NURS-con podczas Polconu 2007 (31.08.2007 20:00 Paradox)

gorat - 3 Czerwca 2007, 16:54

Lu napisał/a
Nieletni tak, abstynenci też, pod waunkiem że są nieletni. Letni abstynenci, jak wiadomo z doswiadczenia, donoszą, więc ich obecnośc na tego typu imprezie jest co najmniej niepożądana.

Dzięki za wyrazy sympatii.

Czarny - 3 Czerwca 2007, 16:58

Nie każę nikomu iść na siłę, ale dziwi mnie nieco fakt, że miłośnicy fantastyki wybierają się na spotkanie koleżeńskie przy piwku, olewając trwającą w tym czasie w TYM SAMYM MIEŚCIE najważniejszą imprezę w branży, w której deklarowali wcześniej udział i słali zgłoszenia. Tworzono nawet grupę pod egidą SFFH i co? Naraz stała się nie trendy/jazzy/modna czy jak jej tam, ciekawe dlaczego :shock:
Nie wiem czym organizatorzy podpadli autorom i mało mnie to obchodzi. Ja jako czytelnik chciałbym ich spotkać na imprezie do tego między innymi służącej i pewnie jest wielu takich jak ja.
Orbit w pewnym sensie spotkanie autorskie to jest praca i tu powinno być wynagrodzenie, ale jest też druga strona. Jest to także Twoja inwestycja w czytelników, by ich przekonać do siebie i swoich książek i tu ponosisz koszta (zysk będzie przy sprzedaży). Można na to patrzeć i w ten sposób. :wink:

dzejes - 3 Czerwca 2007, 17:38

Czarny napisał/a
[...]dziwi mnie nieco fakt, że miłośnicy fantastyki wybierają się na spotkanie koleżeńskie przy piwku, olewając trwającą w tym czasie w TYM SAMYM MIEŚCIE najważniejszą imprezę w branży, w której deklarowali wcześniej udział i słali zgłoszenia. Tworzono nawet grupę pod egidą SFFH i co?


Napieraj - gdzie ja deklarowałem? No chyba że uogólenienie to Twoje drugie imię? :P

Czarny - 3 Czerwca 2007, 17:51

Czy ja Cię dzejes wymieniłem w którymś z postów? Piszę o tych którzy się deklarowali, jeżeli nie jesteś jednym z nich, to po co bierzesz to do siebie?

Edit. Zresztą i tak Ci się dziwię, ja bym tak nie zrobił - przyjechał na NURS-con a na Polcon nie zajrzał. Nie wolno mi się dziwić, takim postępowaniom ;P:

Anonymous - 3 Czerwca 2007, 18:07

Czarny napisał/a
Orbit w pewnym sensie spotkanie autorskie to jest praca i tu powinno być wynagrodzenie, ale jest też druga strona. Jest to także Twoja inwestycja w czytelników, by ich przekonać do siebie i swoich książek i tu ponosisz koszta (zysk będzie przy sprzedaży). Można na to patrzeć i w ten sposób.
Nie rozumiem. Jeśli to jest praca, to czemu pracownicy-autorzy płacą za jej wykonywanie najemcom-organizatorom? To teraz tak się robi??
mawete - 3 Czerwca 2007, 19:50

Chyba drobny offtop się zrobił... może wrócmy do głównego tematu, a o tym co powyżej pogadajmy we właściwym, czyli Polconowym?
hjeniu - 3 Czerwca 2007, 20:17

Ja będę i na Polconie i na NURS-conie. A co!
Anonymous - 3 Czerwca 2007, 20:24

Ja też, a jakże! :D
Orbitoski - 3 Czerwca 2007, 20:57

nie, to nie jest praca. to spotkania z ludźmi, którym, być może cos dałem. albo i nie.
Najprostrzy rachunek ekonomiczny daje czarno na białym, że opłacalnośc ich jest żadna.
Nie robię tego dla pieniedzy i nie unikam ich wydawania. przyjazd na NURSocon tez kosztuje przecież.

NURS - 3 Czerwca 2007, 22:42

Czarny, jeśli śledzisz wątek, to pewnie zauważyłeś, że zmieniłem nawet termin, żeby nie było to odczytywane, jako coś konkurujacego z oficjalnymi punktami imprezy. Chcę zrobić coś dla ludzi, którzy wspóółpracuja z pismem, czytaja je, działaja na forum i na innych forach też. byłeś w zeszłym roku, widziałeś. Z Polconu ludzie tez przyszli i nikt ich nie wyrzucał. Była ekipa Fahenheita i NF. Byli też ludzie, którzy z róznych przyczyn nie byli na oficjalnej imprezie, ale takie ich zbójeckie prawo.
widzisz, IMO problem polega na czymś innym. Krzyczysz na ludzi, którzy nie chcą się zgodzic na pewna zmiane reguł, które IMO są niezrozumiałe.
Ja juz od pewnego czasu mówię, że konwenty w takiej formie są przeżytkiem a fakt, ze organizatorzy najwiekszego nie moga dopiąć budżetu świadczy o tym, że coś na rzeczy jest.

Anonymous - 3 Czerwca 2007, 22:48

Jak w gospodarce, reform trzeba i już.
Rafal Kosik - 3 Czerwca 2007, 23:33

Sądzę, że NURS-con nie konkuruje z Polconem. Nawet przeciwnie - wspiera go, jako (nieoficjalna) impreza towarzysząca.

Co do zasad traktowania autorów, to mam na ten temat zdanie zgodne ze zdaniem większości i ze zdaniem tym się nie kryję. Ale jakie by to nie były zasady, to takie są i nie zmienimy ich już. Pamiętajcie, że Polcon jest ważną, może najważniejszą imprezą w roku.

I jeszcze moje zdanie na temat opłacalności ekonomicznej spotkań autorskich: Orbit ma rację - one się nijak nie opłacają. To zwykły ukłon w stronę fanów, a nie żadna autopromocja.

Czarny - 4 Czerwca 2007, 07:18

O nowych regułach akredytacji było wiadomo od początku (tzn. już w grudniu zeszłego roku) i jednak ludzie się wybierali np. mawete, a rozmyślili się teraz. Czy jest jakaś nowa zmiana w regułach konwentu? Może ja o czymś nie wiem i dlatego mnie to dziwi?
mawete - 4 Czerwca 2007, 07:50

Owszem rozmyśliłem się, porozmawiałem z kilkoma osobami i mi sie kilka spraw mocno nie spodobało. Tyle.
Diabolus - 11 Czerwca 2007, 22:06

Na Polconie będe na 99%. Więc napewno pojawie się na Nursconie 2, aby znowu was zobaczyć i dysputy prowadzić. :twisted:
NURS - 11 Czerwca 2007, 22:28

Sie chwali, a kto dyskutuje nie ma robali :-)
Khorne_S - 12 Czerwca 2007, 14:20

Ja mam zamiar być i na Polconie i na Nursconie ;P:
Na Polcon idę by propagować Gwiezdne Wojny a na NursCon by poznać poza światowców którzy przyjadą do centrum wszechrzeczy :mrgreen:
Tak czy siak mam zamaiar dobrze się bawić i tu i tu.
BTW:Cena Polconu jest na tyle niska że i tak moża iść na niego.
Tylko troszkę przesadzili z cenami noclegów.
Weźmy przykłady :
1 http://www.eholiday.pl/noclegi-9538.html
2 http://www.eholiday.pl/noclegi-8740.html
3 http://www.h2guide.com/h/341/2105/5657125

Jakieś pytania ???

gorim1 - 13 Czerwca 2007, 12:02

Khorne_S, umowa została przez witka zawarta z gromadą tylko do niego można mieć pretensje że nie wybrał tańszych opcji no ale nie mamy na to wpływu
Khorne_S - 13 Czerwca 2007, 12:43

Ale wkurzenie zostaje dla człowieka który musi wydać ok 200 zeta na dojazd plus 400 na nocleg...
NURS - 13 Czerwca 2007, 14:48

witek, kimkolwiek jest = organizator, gorimie :-) ale nie offtopujcie, to nie wątek krytyki Polconu.
Nattfiarill - 13 Czerwca 2007, 15:05

Nie jest wykluczone, ze ja też do was wpadnę. Ale tyle jeszcze czasu...
Kruk Siwy - 13 Czerwca 2007, 15:25

A może byś wpadła na rozgrzewkę przed Nursconem do Paradoxu 19 tego? Będzie parę osob, możemy pogadać i o Nursconie.
Khorne_S - 14 Czerwca 2007, 13:44

Eeee jakiego 19 Kruku bo nie łapie ??
Kruk Siwy - 14 Czerwca 2007, 13:56

Khorne_S, 19 czerwca po godzinie 17 jest małe spotkanie w Paradoxie. Ot Agi55, monsenieur i madam Kosikowie, może mawete, gorim 1, Kruk z pewnością. W opcji jeszcze nureczka ale może być zajęta...
Nie robimy wielkiego spędu ale o Nursconie taka delegacja już może pogadac. Zapraszamy.

Khorne_S - 14 Czerwca 2007, 14:50

I będe :mrgreen:
Nattfiarill - 27 Lipca 2007, 11:44

Co do 19, to chyba nie dam rady, bo wracam wtedy z urlopu. Nie wiem, o której dotrę do Warszawy. Ale jeśli o tak zwanej "przyzwoitej porze", to może się pojawię :mrgreen:
mawete - 27 Lipca 2007, 12:01

Mozesz pojawić sie o nieprzyzwoitej porze... :D
Mara - 27 Lipca 2007, 16:15

Będę na Polconie, więc przy okazji, z wielką przyjemnością, wybrałabym się na NURScon. Problem w tym, że kompletnie nie znam stolycy, więc trzeba byłoby mnie za rączkę i doprowadzić na miejsce. Mogę liczyć na pomoc? :-)
Khorne_S - 27 Lipca 2007, 16:20

Mara;Jasne że tak.
Kilka innych osób jak np Kasiekteż chce sie wybrać wiec mogę zaprowadzić :) )
Wycieczka po Warszawie w cenie :D

mawete - 27 Lipca 2007, 16:21

a ładną masz rączkę? :D


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group