To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - W hołdzie Robertowi E. Howardowi - konkurs literacki - final

NURS - 18 Kwietnia 2007, 12:53

Są dwa teksty.
Czekam.

Gustaw G.Garuga - 18 Kwietnia 2007, 12:54

Może milczą, bo piszą? W ostatni wolny weekend napisałem połowę, w następny planuję dokończyć. Co z tym terminem - przesunięty z maja na później? (pytam klarownie, nie jak ostatnio :wink: )
savikol - 18 Kwietnia 2007, 13:22

Cytat
savikol, Ty leniu. Patrz strona pierwsza, post nr 1 w tym temacie...

Ups! Jak mogłem to przegapić?
Cytat
- termin nadsyłania prac - 11 maja.

No to jeszcze trochę czasu jest.
Ja musiałem zrezygnować z pierwotnego, genialnego pomysłu, bo po przemyśleniu okazało się, że wcale nie jest taki fajny, a w dodatku wtórny i głupi jakiś. Zacząłem jeszcze raz i mam gdzieś 1/3 tekstu. Chyba zdążę i choć udział w konkursie wezmę (jakoś się niewyraźnie czuję w fantasy).

Gustaw G.Garuga - 18 Kwietnia 2007, 13:28

savikolu, jakie fantasy? Morgenstern pewnie poda więcej szczegółow, ale Conan co rusz natykał się na stwory z kosmosu, nosił broń z niezwykłych metali z kosmosu, słuchał o podróżach przez kosmos itp.
Kruk Siwy - 18 Kwietnia 2007, 13:31

I od niechcenia programował sobie cóś na komputerze ... W przerwach między słuchaniem umc umc z empe trójek.
Gustaw G.Garuga - 18 Kwietnia 2007, 13:36

Nie zdradzaj szczegółów! Poczytamy sobie jak Ci puszczą w antologii.
Kruk Siwy - 18 Kwietnia 2007, 13:38

Sam się puszczam jak już czuję że muszę... Ale poddałeś mi myśl - umieszczę dużo kosmosu w opowiadaniu.
Co sobie będę żałował w końcu obecność/nieobecność kosmosu nie ma najmniejszego znaczenia dla zakwalifikowania tekstu do fantasy...

savikol - 18 Kwietnia 2007, 13:48

No nieeee… A już miałem tak pięknie wymyślony finał z Conanem odlatującym statkiem kosmicznym w stronę Mgławicy Andromedy. Takie kosmiczne heroic fantasy. I znów będę musiał zaczynać od początku.
;-)

NURS - 18 Kwietnia 2007, 13:50

wam sie conan z krzyżakami, tfu, thorgalem pomylił :-)
Gustaw G.Garuga - 18 Kwietnia 2007, 13:51

Nic się nie przejmuj, savikolu, pisz dalej, nikomu nie powiemy! Przynajmniej ja, bo Kruk może wygadać. Zawiść...
jewgienij - 18 Kwietnia 2007, 13:54

40 000 znaków już wklepane. Do soboty planuję zakończyć pierwszą wersję, żeby móc się z czystym sumieniem piwa napić. Myślę, że 60 000 znaków to będzie akurat. Może nawet krócej się uda...W każdym razie w terminie się zmieszczę, objętościowo też. Co do jakości, to sam jestem ciekaw. Pozdrawiam konkurentów i kibiców.
Takie forum to jednak nieźle dopinguje.

Kruk Siwy - 18 Kwietnia 2007, 13:54

No nie każden umie tak konanić jakGustaw G.Garuga. Zawiść odczuwam przeokropną.
Hm czy przypadkiem to nie Anderson opisał rycerzy w kosmosie?

Gustaw G.Garuga - 18 Kwietnia 2007, 14:03

Kruku, zawstydzasz mię... :oops: Pochwała z takich ust...
Kruk Siwy - 18 Kwietnia 2007, 14:06

Z dzioba...
hjeniu - 18 Kwietnia 2007, 14:31

Wy tu sobie z dzióbków nie spijajcie, tylko piszcie :twisted:
Kruk Siwy - 18 Kwietnia 2007, 14:33

My sobie nagą prawdę walimy prosto w dziób... Nagą jak Barbarella.
Rafał - 18 Kwietnia 2007, 14:39

Popatrz hjeniu jak te literaty zwykłą marychę na nagą prawdę przemianowały.
Kruk Siwy - 18 Kwietnia 2007, 14:43

Jaką marychę? Mnie tam kusi do Agusi.
E, może już dość. Nijak to się ma do Kanonu Barbarzyńców. Swoją szoszą podoba mi się tytuł.

Tequilla - 18 Kwietnia 2007, 17:58

Ech na razie coś innego pisałem... Biorę się jednak za przepisywanie początku co mam w zeszycie i do końca przyszłego tygodnia chce skończyć. Muszę tylko wczesniej dorwać książkę "Aecjusz, ostatni Rzymianin" Parnickiego bodajże, żeby realia dobrze oddać...
Ale myślę, że będzie ok, choć kurcze konkurencja straszliwa się robi...:)

Azirafal - 20 Kwietnia 2007, 09:53

O. Dlaczego dopiero teraz zauważyłem ten konkurs? :D

11 maja? No to jeszcze trzy tygodnie prawie. Może coś się zdąży napisac... :twisted:

Romek P. - 20 Kwietnia 2007, 09:58

A ja widzę ciemność. Znaczy, jednak nie widzę tekstu 11 maja.
mistique - 23 Kwietnia 2007, 18:56

Gustaw G.Garuga napisał/a
Co z tym terminem - przesunięty z maja na później?

Mogę się przyłączyć do pytania? Ja co prawda nazwiska na poparcie nie mam, ale bym chętnie wzięła udział, a im więcej czasu tym bardziej poprawione przyślę...

NURS - 23 Kwietnia 2007, 18:58

wygląda na to, że połowa z was sie nie wyrobi na termin. Trzeba to przemyslec w takim razie.
Adon - 24 Kwietnia 2007, 09:40

Przesuń, przesuń, przesuń termin, Nursie, do końca maja. Tyle różnych spraw na głowie, że bardzo rzadko na to forum zaglądam i dopiero dziś zajrzałem na to forum po długiej przerwie. :cry: A opowiadania w stylu REH nie mógłbym sobie darować. Przesuń, przesuń, przesuń termin, a ja coś też napiszę. :mrgreen:
Ariah - 24 Kwietnia 2007, 10:35

Przemyśl, przemyśl i przesuń...

Zwaliły się na mnie zlecenia, co siadam do komputera to tekst musi zejść na drugi (trzeci) plan... Na mnie jedną nie ma sensu czekać, ale jeśli jest nas biedaków więcej... :mrgreen:

Kruk Siwy - 24 Kwietnia 2007, 10:45

Jest więcej.
NURS - 24 Kwietnia 2007, 12:35

No to myślę...
Romek P. - 24 Kwietnia 2007, 14:01

Jak pisałem, ja też nie zdążę. Podpisuję się pod odroczeniem terminu egzekucji :)
Taclem - 24 Kwietnia 2007, 14:48

Ja chyba zdążę, bo już wiem czego nie wiedziałem :-)
Swoją drogą Howard wspominał, że mu sięte historie o Conanie same prawie opowiadaly. Zdolna bestia :-)

Aha! Myślę, że ważną częścią zbiorku powinny być komentarze odautorskie.

mistique - 24 Kwietnia 2007, 15:24

Cytat
Aha! Myślę, że ważną częścią zbiorku powinny być komentarze odautorskie.

Możesz rozwinąć o co Ci chodzi? Bo jakoś nie wiem, jaki bym miała napisać komentarz odautorski. Co by się w nim miało znaleźć?



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group