To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mistrzowie i Małgorzaty - Agnieszka Hałas

Agi - 15 Listopada 2011, 22:55

mawete napisał/a
heh... 100 kg żywej wagi wpadające do wanny z praniem? :mrgreen: :mrgreen:

Właśnie! :mrgreen:

mBiko - 15 Listopada 2011, 23:04

Cytat
Cadyk pogrążył się w zadumie. Chasydzi milczą. Po chwili z ust świątobliwego starca płyną słowa:
- Gdyby wszystkie wody świata zlały się w jeden przeogromny staw, gdyby wszystkie drzewa świata zamieniły się w jedno przeogromne drzewo, a z wszystkich siekier świata sporządzono jedną przeogromną siekierę... I gdyby tą jedną przeogromną siekierą podciąć to jedno przeogromne drzewo, żeby wpadło do tego jednego przeogromnego stawu...
- To co by było, rabbi? - pytają chasydzi.
- Oj, to byłby PLUSK!

Agi - 15 Listopada 2011, 23:05

mBiko, dokładnie to miałam na myśli.
mBiko - 15 Listopada 2011, 23:07

:mrgreen:
Lowenna - 16 Listopada 2011, 07:57

Poprawiliście mi humor z rana :mrgreen:

Ale wracając do tematu. Agnieszko, kiedy Pośród cieni?

charande - 16 Listopada 2011, 09:22

To pytanie trzeba zadać Ifrytowi. Książka z tego co wiem jest w składzie, są ilustracje, nie ma jeszcze projektu okładki. W wersji optymistycznej - grudzień.
Lowenna - 16 Listopada 2011, 09:40

Znowu trzeba uzbroić się w cierpliwość :roll:
dalambert - 16 Listopada 2011, 09:49

charande, Lowenna, no i jest jeszcze kwestia dystrybucji. Z tego co słyszałem od innych Wydawców za premierę książki w okresie PrzedŚwiątecznym chca dodatkową kasę od Wydawcy i to sporą, więc niektórzy świadomie czakają z nowymi książkami na początek przyszłego roku.
Popatrzcie choćby do zapowiedzi np. Rebisu - tam na razie coś dwie książeczki wiszą :!:

charande - 16 Listopada 2011, 09:52

Autorka i redaktor zrobili wszystko w terminie, to Ifrytowi poopóźniały się tytuły. Na dniach powinni zaktualizować na stronie informacje o premierach. Z tego co wiem, w tym roku ukażą się na pewno Senne pałace i prawdopodobnie Pośród cieni.

Edit: Dalambert, o tym, że grudniowa premiera wiąże się z dodatkowymi kosztami, to nie wiedziałam, ale fakt, logiczne, zważywszy na większą sprzedaż w okresie przedświątecznym. Ja słyszałam z kolei, że styczeń-luty to martwy okres, kiedy nie opłaca się wchodzić z premierą.

Lowenna - 16 Listopada 2011, 10:03

dalambert, wiem o tym :) Dlatego zbroję się zamiast niecierpliwić.

charande, oby. Trzymam mocno kciuki :D

mawete - 19 Listopada 2011, 11:19

ja też czekam, obiecuję tym razem nie czytać w wannie, tylko wleźć na sekwoję i tam czytać :wink:
Agi - 19 Listopada 2011, 11:34

mawete, tylko nie zrób sobie krzywdy. :wink:
mBiko - 19 Listopada 2011, 14:23

mawete, tylko nie zrób krzywdy sekwoi.
charande - 19 Listopada 2011, 17:18

Kochani, co tam sekwoje.

Google poinformował mnie przed chwilą, że jestem Peterem Wattsem.

Co gorsza, wiedzą już o tym księgarnie w Kaliszu i w Szczecinie.

Agi - 19 Listopada 2011, 17:24

charande, cieszysz się, czy wprost przeciwnie?
charande - 19 Listopada 2011, 17:28

Zastanawiam się, co na to mój mąż :twisted:
Witchma - 19 Listopada 2011, 17:51

charande, skoro do tej pory się nie zorientował, to chyba nie ma się co martwić :)
ilcattivo13 - 19 Listopada 2011, 19:18

Witchma napisał/a
charande, skoro do tej pory się nie zorientował, to chyba nie ma się co martwić :)


+1 ;P:

charande - 19 Listopada 2011, 21:45

:D
mawete - 20 Listopada 2011, 14:33

dobre :twisted: :mrgreen: :twisted:
ciekawe co pili :mrgreen:

charande - 20 Listopada 2011, 16:04

Metanol? :twisted:
charande - 21 Listopada 2011, 13:24

Update do informacji podanych na spotkaniu autorskim - tom 2 niestety nie zdąży wyjść w tym roku. Przepraszam wszystkich, którzy czekają na tę książkę.

Obecnie prawdopodobna data wydania to pierwszy kwartał 2012, co ma jeden plus - krótsza będzie przerwa między tomem 2 a 3.

Gwiazdowski W. - 21 Listopada 2011, 17:33

Nie musisz odpowiadać, ale z ciekawości zapytam - W jakim nakładzie wyszły Dwie karty?
Lowenna - 21 Listopada 2011, 17:39

charande, buuuuu... :| Czyli będzie prezent na urodziny zamiast na Mikołaja :(
charande - 21 Listopada 2011, 18:14

Lowenna, no niestety. Ale trzeci tom się pisze, a niezależnie od tego myślę, co by jeszcze ciekawego zmajstrować w przyszłym roku :)
Lowenna - 21 Listopada 2011, 18:24

Myśl, myśl :D Im więcej zmajstrujesz, tym więcej radości dla mnie :mrgreen:
furious_wizard - 21 Listopada 2011, 18:47

No to może się okazać, że będziemy mieli obfity rok!
Będę kibicował! :)

B.A.Urbański - 22 Listopada 2011, 15:46

Ja przeczytałem właśnie "Kłopot barona Hoogstratena" i razem z barankową "Niebajką" uważam za najlepsze teksty numeru 69.
Nie znam jeszcze pozostałych przygód Krzyczącego, ale chętnie poczytam. Lepiej zacząć od opowiadań czy od książki?

charande - 22 Listopada 2011, 16:18

B.A.Urbański, miło mi :)

Możesz zaryzykować i zacząć od "Dwóch kart", bo powieść podejmuje opowieść o bohaterze "od początku" oraz zawiera sporo background info o świecie, gdzie to wszystko się dzieje.

Opowiadania rozsiane po czasopismach i Esensji stanowią pewien chaos chronologiczny, a cykl jest próbą uporządkowania tego i powiązania w całość. W każdym razie 1) "Dwie karty" można czytać, nie znając niczego, co było wcześniej; 2) część publikowanych wcześniej opowiadań (w tym opowiadań ze zbiorku) została/zostanie zrecyklingowana w powieściach (także dlatego, że niektóre były pisane lata temu i trochę się nauczyłam od tamtej pory).

Edit: A tak poza tym - świetną masz sygnaturkę :D

B.A.Urbański - 22 Listopada 2011, 17:49

To mnie jest miło. I to podwójnie.
Po pierwsze dlatego, że mogę poczytać fajne fantasy.
A po drugie, że cieszę się, że moja sygnaturka się podoba :)

Co rozumiesz przez "zrecyklingowana"? Zamierzasz je poprawić i wpleść jako rozdziały kolejnej powieści, aby stanowiły całość?



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group