To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Literatura - Tekst numeru 15

Caitleen - 13 Lutego 2007, 00:27

Kolejna próba, trzymam kciuki, żeby tym razem windows nie zwisł (co nieco spowalnia pisanie :wink: ).

Wegner - opowiadanie numeru, pełnokrwiste postacie, wartka akcja w ciekawym świecie, opowiedziane wiągająco. Takie fantasy lubię najbardziej, porówanania do Kresa jak najbardziej uzasadnione. No i imię głónej bohaterki... :wink: Punkt! Czytałam na lotnisku, zazwyczaj nie mogę się skupić, bo komunikaty, hałas, kiepskie oświetlenie a tym razem łyknęłam całość kompletnie odrywając się od rzeczywistości plastikowych krzesełek i podobnie plastikowych kanapek i żałowałam że się skończyło. Gdybym mogła to byłoby półtora punktu :)

Cetnarowski - punkt. Za ten język, w który trzeba było się wczytać, ale warto było. Coś innego, nawet nie z poezją mi się skojarzyło tylko z obrazem, starym olejnym obrazem mrocznego wnętrza wieży astrologa... Klimat. Dłuższa forma by go rozbiła.

Bochiński - no niestety, na forum dopiero zaczynam się regularnie pojawiać, a to opowiadanie typowo dla wtajemniczonych. Bo nawet gdyby ktos mi wyjaśnił kto się pod którym pseudonimem kryje... to i tak niewiele by zmieniło. Proponuje takie opowieści (z pewnością zabawne dla opisanych i innych stałych forumowiczów) puszczać na forum właśnie. Kto jest zainteresowany ten przeczyta a w numerze będzie miejsce na 'norrmalne'opowiadanie

Sawicki - bardzo dobre, o włos przegrało z 'Mrocznymi ścieżkami...', rasowe sf, wybuchy, pościgi, inkluzje i spieniona przestrzeń, mniam ;P: Z niecierpliwością wyglądam kontynuacji/zakończenia

Domagalski - pod koniec popłakałam się ze śmiechu :mrgreen: Więcej! Niech to bedzie comiesięczny rodzynek shortowy (coś mnie biorą kulinarne skojarzenia, głodna chyba jestem)

Miszczak - jakoś pod koniec stawki... nie wzięło mnie, przyznaję, może dlatego że konkurencja w tym miesiącu duża, zazwyczaj lubię takie lekkie klimaty fantastyczne wplecione w swojską rzeczywistość, ale tym razem - nic specjalnego, na dodatek ten początek, hmmm, przyznaję że pierwszą myślą było - coś im się z korektą pomieszało i wkleiło kawałek innego opowiadania na początku tego :P

W sumie numer bardzo udany. Pozdrawiam z dalekiej lecz bezśnieżnej północy

NURS - 13 Lutego 2007, 00:59

Dzięki Caitleen, za cenny głos, kto następny?
MrMorgenstern - 13 Lutego 2007, 14:21

I będziesz murem
Dobre opko Fantasy. Autor podszedł nawet zbyt ambitnie do tematu, rozbudowawszy fragment świata przedstawionego… Jest tutaj wiele tematów, które poznałbym w całości i mogłoby z tego powstać cos również fajnego. Incydent, w którym opisane jest odkrycie konsumpcji ludzkich zwłok z beczek, rozbudowany do opka byłby z pewnością smakowitym kąskiem :twisted:

Punkt za dobrą robotę!

ORP Dzik


Chcesz coś ambitnego? To poczytaj se Kierkegaarda. A ja w tym czasie strzelę se drinka i dam punkt. :D


Co wiedźma miała na myśli

Do lektury zasiadłem z mieszanymi uczuciami. Zasugerowany byłem wypowiedziami wokół opka, jednak przejąłem się konkluzją, do jakiej wielu użytkowników dochodziło, zadając sobie pytanie: Dokąd zmierza forum?

Jestem świadomy (lata obserwacji) dlaczego niektóre fora prężnie się rozwijają zaś inne gasną, aby pozostał po nich jedynie komunikat, że strona przestała istnieć.
Przyczyny bywaja różne: począwszy od atmosfery, czyli słodzenia sobie nawzajem, po pojawienie się na forum zamordysty, narzucającego innym swoje ja, zwłaszcza jeśli dostanie mu się moderka… Jednak najczęściej fora zdychają z powodu praktyki wzajemnego lizania sobie tyłeczków. Zabija to niespotykany nigdzie poza Siecią ferment: żywe i przez to może nie zawsze salonowe dyskusje, ale jednak prowadzące do współzawodnictwa o bycie lepszym, co owocuje rozwojem forum. Przede wszystkim zabijanie autonomii użytkowników, zrównywanie ich do jednego poziomu, działa destrukcyjnie na rozwój forów (zaś pozwalanie na rozwój własnych nurtów, które są scalane, forum wzbogaca – dobrym przykładem jest Poltergeist; jego użytkownicy (16 000) napisali prawie 380 000 postów).

Po przeczytaniu opka odetchnąłem. Jeśliby patrzeć na utwór pod kątem zwierciadlanego odbicia, to nic nie zapowiada raczej upadku forum SFFiH (wiem, wiem, dobra wiadomość :) ). Zwłaszcza nie zauważyłem lizanka tyłeczków: Kruk przedstawił forumowiczów z wielką ironią, pozwalając sobie czasem nawet na zbyt wiele. I właśnie ta jego charakterystyka postaci, z ohryginalną nickologią najbardziej mi odpowiadała i życzyłbym sobie tego w opku więcej :)
Nie wiem, czy ktos o tym napisał, ale mnie fragment o Szopenie trochę przypomniał jakby Wesele czy też jego autora ;)

Szenute - 13 Lutego 2007, 16:27

Jak dla mnie "I bedziesz murem" i "Inkluzja w szkarłacie" to dwa równorzędne teksty. Najlepsze w numerze, baaaardzo wciągajace i przeczytane jednym tchem.
Kreska na "Inkluzja w szkarłacie" :D

Kruk Siwy - 13 Lutego 2007, 16:33

Szenute, a druga? Bo masz dwa punkty do przyznania.
Nivak - 13 Lutego 2007, 16:35

Teraz to już za późno jeśli zagłosował
Szenute - 13 Lutego 2007, 16:36

Sorka nie zauważyłem :oops:
Ale mimo wszystko przyznać wolałbym tylko jeden punkt. :)

Kruk Siwy - 13 Lutego 2007, 16:38

Twoje prawo.
NURS - 13 Lutego 2007, 19:38

Dzięki za głosy, mr. morgenstern ciekawie to ujął. aczkowliek jest jeszcze jedna przyczyna, wypalenie danego środowiska, poprzez jego zamknięcie i brak wystarczającej ilości nowego materiału do dyskutowania. W przypadku forum pisma, to ostatnie raczej nam nie grozi.
Anko - 14 Lutego 2007, 03:12

NURS napisał/a
wypalenie danego środowiska, poprzez jego zamknięcie
Czyli jednak bądźmy mili dla gollumów? No, ja jestem za. :mrgreen:
mawete - 14 Lutego 2007, 13:25

Anko: znowu zaczynasz? :mrgreen:
Homer - 14 Lutego 2007, 21:24

MrMorgenstern napisał/a

Chcesz coś ambitnego? To poczytaj se Kierkegaarda.


A co w tym ambitnego? :twisted:

MrMorgenstern - 15 Lutego 2007, 07:14

Wiem, wiem, Iliada i Odyseja, napisane przez tego, no jak mu tam, jest bardziej ambitna... 8)
NURS - 15 Lutego 2007, 10:57

Easy, boys and girls, offtopujecie.
R2R - 15 Lutego 2007, 23:10

Przyznaje, wciągający numer :bravo
Rasowa SF i niezłe fantasy to mnie w tym numerze urzekło najbardziej - dlatego punkty dla "Inkluzji w szkarłacie" i "I będziesz murem".

Czym tylko mogę podpisuje natomiast petycje do NURSA - oszczędź nam tego typu opowiadań jak Bochińskiego..... wazelina strumieniami się lała i podgrzewana w kociołkach czekała na swoją kolej :D . Osoba, która nie zna Forum, lub nie pojawia się na nim za często może uznać ten tekst za marnotrawienie papieru.

NURS - 15 Lutego 2007, 23:19

Dzieki R2R, za głos. A jeden taki tekst na 530 to naprawde niewiele :-)
Kruk Siwy - 15 Lutego 2007, 23:20

R2R, wolnoć Ci mieć takie zdanie. Ale... gdzie tam wazelina była bom pisząc nie zauważył? Czyżbym miał pomroczność jasną?
mc - 16 Lutego 2007, 15:25

elam napisał/a
krisu, to napij sie, przeczytaj, i napij sie jeszcze raz :D



Albo pij, czytając... Wtedy zawsze coś w człowieku zostanie po lekturze, hehe...

NURS - 16 Lutego 2007, 16:25

Pijcie, jedzcie, kochajcie się, ale nade wszystko głosujcie!!
Gustaw G.Garuga - 16 Lutego 2007, 19:48

Ja oddam jeden głos - na Modlarzy. Co o tym opowiadaniu sądzę, pisałem już wcześniej.
NURS - 16 Lutego 2007, 20:25

Dzięki Gustawie, kto nastepny?
Homer - 17 Lutego 2007, 18:13

Cytat
MrMorgenstern: Wiem, wiem, Iliada i Odyseja, napisane przez tego, no jak mu tam, jest bardziej ambitna... 8)


:bravo Dobrze prawi! Dać mu piwa! :bravo

Gustaw G.Garuga - 17 Lutego 2007, 19:30

Morgensterna posty są niewidzialne. Nie jego jedynego chyba. I cytowanie się zbiesiło. Co się dzieje?!
hjeniu - 18 Lutego 2007, 17:59

Punkty dla Wegnera i Miszczaka. Ogólnie numer bardzo fajny choć "Nocnych ścieżek gwiazd" nie zrozumiałem (ale czytało się fajnie), Dzika czytałem już wcześniej na forum a z kolei nie czytałem pierwszej części przygód Xiu. Po spełnieniu obywatelskiego obowiązku naleję sobie coś mocniejszego i zaczynam czekać na numer 16 :mrgreen:
NURS - 18 Lutego 2007, 21:35

Dzieki, hjeniu, zdrowie w twoje gardło.
Kto następny?

FireStorm - 19 Lutego 2007, 07:53

Ja juz glosowalem dawno ale sie jeszcze wypowiem przed nowym numerem :P
Glos oddalem na Inkluzje - troche przewidywalny, ale jednak bardzo dobry kawalek hard-SF.
I jeszcze slowo w sprawie Wiedzmy - wydaje mi sie jednak, ze uczestnicy forum to tylko niewielka czesc czytelnikow SF. A uzytkownicy forum, ktorzy wiedza o co w tym opowiadaniu chodzi to pewnie niewielka czesc niewielkiej czesci. Osobiscie nie podoba mi sie to "parcie na forum" (w koncu Wiedzma to nie pierwszy tego objaw) - troche tak jakby ogon zaczynal machac psem (no offence ;) )

NURS - 19 Lutego 2007, 11:04

Dzięki FireStorm, za głos, kto następny?
Koniu - 22 Lutego 2007, 18:46

Punkt dla Wegnera. Kawał dobrej F.

Drugi, nie do końca kierując się swoim gustem, przyznaję "Nocnym ścieżkom Gwiazd", ale zrozumie mnie ten kto posiada młodszą siostrę, której można taki kawałek do poduszki przeczytać. Wielkie, brązowe oczy wpatrujące się w ciebie z pasją i chłonące każde twoje słowo... Coś nie do opisania...

NURS - 22 Lutego 2007, 19:37

Dzieki, Koniu, mamy jeszcze sporo głosów do zaliczenia...
nalli - 26 Lutego 2007, 12:11

Wegner - I będziesz murem. Piękny tytuł, piękna treść.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group