To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Blogowanie na ekranie - Dunadan - "Daha Braha"

Tequilla - 16 Marca 2007, 07:53

Ciekawe czy dzisiaj Adaś wygra.... bo coś wychodzi na to, że wiosna chce go pozbawić szansy. Gdzieś słyszałem, że konkursów w Planicy może nie być....
Dunadan - 16 Marca 2007, 12:17

Trzymam kciuki za Adama i Kubę ;-)
Khorne_S - 16 Marca 2007, 16:32

Trzymam kciuki za wszystkich skoczków.
To by wygrali to jedno ale by zdrowo lądowali to ważniejsze :)

Dunadan - 16 Marca 2007, 17:11

w sumie racja - zawsze chce się żeby skakali jak najdalej a przecież im dalej tym niebezpieczniej...
Khorne_S - 16 Marca 2007, 17:13

Dokładnie.A jeden połamany skoczek w sezonie to i tak o dwuch za dużo :|
To ma być sport a nie "wyścig śmierci 2007"

Dunadan - 16 Marca 2007, 17:20

Ale tak to trochę działą - jak chcesz być sławny, bogaty, jak chcesz coś osiągnąć, pokonać samego siebie - musisz ryzykować. I skoczkowie chyba o tym wiedzą. Ale od tego mają psychologów ;)
Khorne_S - 16 Marca 2007, 17:25

No z tym mógłbym się posprzeczać zwłaszcza po "konkursie" w Zakopanem.
A dokładniej o djecezji Tepesha

Dunadan - 16 Marca 2007, 17:36

OK, a tu już nie jarzę - nie śledzę skoków w tym roku :-/
Khorne_S - 16 Marca 2007, 17:39

Chodziło o wiatr i ogólną pogodę.
W czasie pierwszej seri był bardzo silny i zmienny.Dopiero po wypadku Mazocha w drugiej seri przy takim samym wiaterku zdecydował o zakończeniu skoków i stąd zwycięstwo 3 ligowego skoczka...

Dunadan - 16 Marca 2007, 18:07

uuuh... no to faktycznie kiepsko :-/
Tequilla - 18 Marca 2007, 15:13

Ale lipa... :( Małysz miał pecha. Dobrze że się wyratował
Dunadan - 18 Marca 2007, 16:09

Kurcze, co się stało? bo nie miałem jak oglądać...
Dunadan - 18 Marca 2007, 16:11

OK, to teraz wczorajsze zdjęcia dwóch bardzo ciekawych ptaków:

Pluszcz:
Podobnie jak zimorodek czatuje na brzegu na ryby i bezkręgowce wodne. Tyle że zimorodek robi to najczęściej na jakiś wystających patykach - pluszcz natomiast czatuje głownie na kamieniach. W Polsce można go spotkać głównie na południu, gdzie jest więcej kamiennych potoków i rzeczek. Według mapy występuje też na północnym wschodzie kraju.

Czas na zdjęcia - nie są może najlepszej jakości ( referencyjnie pokaże na koniec prawdziwe arcydzieło pewnego fotografa z pluszczem w roli głównej ) ale jestem z nich bardzo szczęśliwy. Nie wiem jak inne osobniki, ale mój prawie się mnie nie bał - możliwe że był przyzwyczajony do ludzi jako ze okolica dość zurbanizowana ( kolega ornitolog mówił też ze jeszcze dwa lata temu pluszcze występowały na rzece, w centrum miasta gdzie mieszkam ), a może wszystkie takie są? tak czy siak podczołgiwałem się do niego po śniegu ( cały się zmoczyłem ) - coraz blizej, blizej, najpierw zza gałęzi i młodych świerków a potem bez żadnego kamuflarzu - widział mnie idealnie, byliśmy dość blisko i... nic. Musiałem się w końcu zatrzymać bo była małą skarpa i groziła mi kąpiel w wodzie. Ptak bardzo fajnie wygląda jak nurkuje - takie plum! a potem wyłania się na powierzchni nagle :-D nic dziwnego że nazywa się pluszcz ;-) Po angielsku nazywa się "dipper" - czyli coś tak - "nurek"

Fotki to niestety cropy - przydałoby się 400mm :-/

1.


2.


3.


4. Puścił mi oko - a może był spiący? :mrgreen:


5. A tu jego bardziej typowe środowisko. Niestety ciężko było zrobić zdjęcie na kamieniach - bałem się kąpieli :-/ Fajnie widać jak działa kamuflaż pluszcza :mrgreen:


To tyle. Marzyłem żeby ustrzelić tego ptaka i go mam! :-) jest naprawdę ładny, mimo dość nudnego, brązowo białego ubarwienia.
A teraz jak zdjęcia pluszcza powinny NAPRAWDĘ wyglądać, miłej patrzenia:
http://fc01.deviantart.co...by_KevLewis.jpg
http://ic1.deviantart.com...by_KevLewis.jpg
http://fc01.deviantart.co...by_KevLewis.jpg
Autor: http://kevlewis.deviantart.com/

Pełzacz leśny:

Widziałem ciekawą sytuację - dwa ganiające się pełzacze - coś niesamowitego - dwie jasne strzały mknące pomiędzy drzewami... później jeden z pełzaczy usiadł metr nad moją głową, na pniu drzew o które się opierałem... nie zdążyłem zrobić zdjęcia :-/

Jestem bardzo szczęśliwy z fotek :mrgreen:

Ixolite - 18 Marca 2007, 18:51

:bravo

Super zdjęcia!

Rafał - 21 Marca 2007, 11:51

Minuta 12.41 tego filmu: http://www.tvsudecka.pl/i...task=view&id=22 To Ty?
Dunadan - 21 Marca 2007, 14:20

Kurde, filmu nie mogę otworzyć bo nie mam najnowszego windowsplayera... ale raczej nie. Choć... zaraz... Sudety?... czy aby ten filmik nie jest o pewnych fanach Tolkiena którzy co roku zjeżdżają się na Tolk-Folk :?: :mrgreen: jeśli tak to całkiem możliwe ze ja. Możesz zrobić screena?

Ixolite, dzięki.

Rafał - 21 Marca 2007, 17:38

Nie umieju zrobić tego czegoś. Może ktoś inszy? Tak to jest Tolk-Folk :D Facet w okularach i długich piórach :mrgreen:
gorat - 21 Marca 2007, 18:44

http://www.tvsudecka.pl/f..._gory_sowie.wmv
Bez kombinowania z jakąś stroną, tylko ściągać.

Dunadan - 21 Marca 2007, 19:16

muszę zainstalo9wać nowego wmp... nienawidzę formatu wmv :evil:
Ixolite - 21 Marca 2007, 21:16

po co ci wmp?
Dunadan - 21 Marca 2007, 21:27

a czym mam to otworzyć?... używam w sumie tylko winampa ;-) otwiera wszystko poza chrzanionymi wmv... a mam prawie najnowszą wersję...
gorat - 21 Marca 2007, 21:32

Też mam winampa, a otworzył bez problemu. 5.08d
Dunadan - 21 Marca 2007, 21:37

ja mam wersję 5.3 ;-) z września 2006
gorat - 21 Marca 2007, 21:47

Oj, zapomniałem. Przy otwieraniu tego pliku włącza mi się ffdshow audio.
Może daj spokój z WMP i ściągaj ffdshow?

Ixolite - 21 Marca 2007, 23:34

Polecam Media Player Classic, wraz z kompletem kodeków. Wszystko otwiera, łącznie z RealVideo, QuickTime, WMP, x264, Matroska i paroma innymi egzotycznymi formatami, w dodatku obsługuje większość stosowanych systemów napisów. I szybko działa :)
Tequilla - 22 Marca 2007, 06:15

Dunadanie zdjęcia super. A czy masz jakieś robale w kolekcji? Np pająki? :) Ostatnio przełamując wrodzoną arachnofobię zacząłem się nimi interesować.
Martva - 22 Marca 2007, 09:23

A pająków nie było gdzieś bliżej początku tematu? :)
Tequilla - 22 Marca 2007, 22:42

Uch to znowu dałem ciała. Jak tak dalej pójdzie to niewiele ze mnie zostanie.. :)
Tequilla - 22 Marca 2007, 22:54

A to ja powiem jeszcze o błędzie który sam przez lata popełniałem i który jak widzę tu również się przewija. Otóż chudonogi pajęczak, któy tak często nam towarzyszy w domach to wcale nie kosarz... ale pająk! Nazywa się Nasosznik Trząś i takowo go zwą, bo jak jest zagrożony to wprawia pajęczynę w drgania. Samice są bardzo troskliwe noszą małe, aż do wyklucia. Kiedyś miałem przyjemność coś takiego oglądać...
Co więcej okazuje się, że tego pająka boją się o wiele większe kątniki! Nasosznik jest po prostu szybszy i potrafi kątnika zabić. Taka bestia :)

Martva - 23 Marca 2007, 16:55

A te 'domowe' maja krótsze nogi niż kosarze i takie inne ciałka (odwłoki? tułowia? co one tam mają?) chyba mam takie w pokoju, a moja siostra w łazience, pracowite są nadzwyczaj ;)
'Nasosznik Trząś' bossska nazwa :D Na poziomie mojej ulubionej wydłubki oczateczki :D



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group