To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Szorty "Bałagan pod czapką"

shenra - 18 Stycznia 2011, 09:22

Jak na "taką se" edycję to bardzo równomierne rozłożenie głosów. Ostatnio jak była "taka se" to przez kilka dni połowa miała po 0. Narzekacie ;P:
Aisling - 18 Stycznia 2011, 10:40

Jeszcze jedna uwaga. Odnośnie dodatkowego szorta Potargana
Pomysł nośny i mogłoby być ciekawie, gdyby nie nadmiar komentarzy odautorskich. Wnioski, do których czytelnik powinien dojść sam, wymagają oczywiście skonstruowania takiej fabuły, która takie wnioski pozwoli wyciągnąć i na pewno nie jest łatwą sztuką. Niemniej niektórym się udaje, pomimo krótkiej formy.
Podawanie przemyśleń i uwag w postaci homogenicznej pozbawia czytelnika najmniejszego wysiłku doszukiwania się własnych, nie mówiąc już o nieśmiałej próbie interpretacji, czy innych odpowiedzi na wyzwanie ( drogi Autorze/Autorko, pomyśl, jaka to przyjemność wodzić czytelnika za nos i prowadzić na manowce :) )
...A tak pozostaje tylko przełknięcie.
Reszta zależy od indywidualnych możliwości trawienia.
:wink:

Matrim - 18 Stycznia 2011, 14:23

shenra napisał/a
Narzekacie ;P:


O to to! Nie narzekać! Głosować! :)

Autorzy czekają na głosy, niecierpliwie przebierają nóżkami, z ekscytacji spać nie mogą. I w ogóle ;)

brajt - 18 Stycznia 2011, 17:40

Cytat
Podawanie przemyśleń i uwag w postaci homogenicznej pozbawia czytelnika najmniejszego wysiłku doszukiwania się własnych, nie mówiąc już o nieśmiałej próbie interpretacji, czy innych odpowiedzi na wyzwanie ( drogi Autorze/Autorko, pomyśl, jaka to przyjemność wodzić czytelnika za nos i prowadzić na manowce)


Nie jestem autorem, żeby nie było. Choć chciałbym. ;)

Teoretycznie masz rację, nie ma nic przyjemniejszego. Ale formuła naszej rywalizacji sprawia, że tego rodzaju teksty po prostu przepadają wśród innych. Z tego, co już dawno zdążyłem zauważyć, przeciętny głosujący nie ma czasu zatrzymywać się przy każdym szorcie z osobna i studiować go linijka po linijce, aby wyłowić ukryte smaczki. I jeśli po pierwszej, drugiej lekturze czegoś się nie znalazło, to tego po prostu "nie ma", bo liczy się moment, kiedy przyznaje się punkty, a nie kiedy w końcu wyłowi się z tekstu prawdziwy sens opowieści, lub ktoś go nam podpowie. Sztandarowym przykładem choćby tekst Jewgienija o róży i pistolecie, czy afrykański tygrys autorstwa anonimowego mistrza pióra. Kto się od razu nie domyślił, o co chodzi, po prostu przeszedł obok szorta obojętnie i zaczął czytać kolejny. A oba bazowały na naprawdę świetnych pomysłach i zgubiła je właśnie nieświadomość tutejszych zwyczajów czytelniczych. To, o czym mówisz, świetnie sprawdza się podczas lektury opowiadań w "Science-fiction", ale niekoniecznie tutaj. Bo mimo wszystko, nikt nie pisze po to, aby zająć ostatnie miejsce. A o ile można mieć zaufanie do redaktorów "Science-fiction", tutaj nie ma żadnej selekcji i to naturalne, że trafiają się lepsze i gorsze teksty, które każdy już musi odróżnić od siebie po swojemu.

dziko - 18 Stycznia 2011, 20:03

Ładnie to wyłożyłeś, brajt. Tutaj i jeszcze gdzieś indziej :wink:
brajt - 18 Stycznia 2011, 22:41

Mozliwe, ze sie powtarzam. Ale probuje z tym walczyc. ;)
shenra - 19 Stycznia 2011, 20:04

NNy siłą napędową w chwilach kryzysu komentatorskiego ;P:
Zagubiony - 19 Stycznia 2011, 20:18

I złośliwie dążą do remisu :P .

shenro - kiedy możemy liczyć na Twoje komentarze :) ?

shenra - 19 Stycznia 2011, 20:47

Zagubiony, oj tego najstarsze Chomiki nie wiedzą. :wink:
barmag - 19 Stycznia 2011, 22:59

Żona powinna być posłuszna swojemu mężowi. Skoro mąż mówi głosuj i komentuj. To ja spełnię swój małżeński obowiązek i zagłosuje (to już mi się zdarzało wcześniej) i skomentuje (to mój pierwszy raz).

Fryzjer wieczorową porą - podobało mi się, punkt

Bałagan to moja specjalność - podobało mi się, punkt

Włosy - podobało mi się, punkt

Wysoko do nieba - podobało mi się, punkt

Potargana - podobało mi się, ale po drugim czytaniu (dużo szumu wokół tego szorta wynika, moim zdaniem z tego, że jest pod kreską, gdyby był nad kreską, to pewnie zginąłby w tłumie)

Mniej, albo wcale mi się nie podobała cała reszta. Bo nie zrozumiałam - F jak Fryzjer, albo język mnie zmęczył - Cuś, albo za krótki był - Youtube 2167, albo do mnie nie trafił - Fan.

PS. baranek pozdrawiam

PS.2 baranek i całuję czule

Matrim - 20 Stycznia 2011, 09:29

Dziękujemy, barmag :)

Czujecie się zachęceni do komentowania?

Stormbringer - 20 Stycznia 2011, 11:12

Zapunktowane:
Fan - bardzo dobre, z wyczuciem spuentowane.
Głowa Gorgony - tu głos trochę z przekory, ale rzecz jest sympatyczna.

Byłby i punkt dla Potarganej, ale jak nie, to nie. :)

Matrim - 20 Stycznia 2011, 11:19

Stormbringer, no! :)

Kto dalej, kto następny? Tak ładnie nam idzie przecież :)

Stormbringer - 20 Stycznia 2011, 11:41

Matrim napisał/a
Stormbringer, no! :)


Doktor No. ;)

Matrim - 20 Stycznia 2011, 11:44

Albo Doktor Lubicz ;)
Stormbringer - 20 Stycznia 2011, 12:33

To już wyższa szkoła jazdy. ;)
Hubert - 20 Stycznia 2011, 14:05

Punkt na Fan i F jak Fryzjer. Podobałomisię.
shenra - 20 Stycznia 2011, 19:04

No ładnie. 19 głosów i jeszcze 10 dni, czyżbyśmy pobijali rekordy w tej edycji? Kto da więcej? ;P:
eLAN - 20 Stycznia 2011, 19:10

Ale tylko dwie osoby szarpnęły się na skomentowanie wszystkiego :)
shenra - 20 Stycznia 2011, 19:22

eLAN, trzeba być pozytywnym. Ważne, że aż dwóm się chciało wszystko skomentować :wink:
eLAN - 20 Stycznia 2011, 19:28

Hmm, mogłabyś,shenra, tę liczbę powiększyć :)
shenra - 20 Stycznia 2011, 19:31

Problem polega na tym, że od momnetu przeczytania zostały mi w głowie ze 4 szorty i mogę powiedzieć, że mi się podobały. Reszta albo mnie nie wzruszyła, albo sposób podjęcia tematu mnie nie ujął. Jaki jest sens besztać. A nie było w żadnym z tych na "nie" czegoś na tyle szczególnego, żebym mogła śmignąć koment. Myślałam nawet nad rozpisaniem ich. Nie wiem, może jak znajdę chwilę niemyślenia o niczym :wink:
Matrim - 20 Stycznia 2011, 19:38

Sosnechristo, dzię-ku-je-my! :)

shenra napisał/a
czyżbyśmy pobijali rekordy w tej edycji?

Nie zapeszaj! ;)

Też mnie cieszy duża ilość głosów, a brak komentarzy? No cóż, tyle już dyskusji było na ten temat, nic nie zmieniły, więc tak już musi być :) Komentarze będą, są użytkownicy, który z zasady komentują, więc bądźmy dobrej myśli.

eLAN - 20 Stycznia 2011, 20:14

Możemy spróbować "zachęcić ich oklaskami":D

:bravo

Sauron - 20 Stycznia 2011, 20:35

Bałagan to moja specjalność, Wysoko do nieba
shenra - 20 Stycznia 2011, 20:39

Wysoko do nieba, bardzo ładna historyjka, lekko przegadana, ale ciekawe ujęcie bałaganu i mi się podoba, poza tym dobre nawiązanie.

Fan jest w 100% genialny.

Głowa gorgony, bo ujęte całkiem dowcipnie i lekko.

...w R'lyeh bo mi się skojarzył z pewnym dowcipem i jest klimat oddany, poza tym mam słabość do macek.

Nad punktacją jeszcze się muszę zastanowić.
O szorcie podkreskowym już pisałam.

Matrim - 20 Stycznia 2011, 21:03

Sauron, pięknie, choć oszczędnie :) :bravo

Jestem z nas dumny ;)

Ice - 20 Stycznia 2011, 21:19

Mój głos na "Ujarzmioną potęgę umysłu bo czytając to przypomniał mi się fragment "Ruchu Generała" Dukaja. :D
Matrim - 20 Stycznia 2011, 21:34

Ice :bravo

Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!

baranek - 21 Stycznia 2011, 08:33

szacując bardzo ostrożnie, jeżeli tendencja się utrzyma, ostateczna liczba głosujących powinna sięgnąć stu, no może stu dwudziestu osób.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group