To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Konwenty dawno minione - [27-30 sierpnia] POLCON 2009 [Łódź]

Nurgling - 4 Maj 2009, 09:11

Po prostu dziś będę próbował osiągnąć niewykonalne :P . Uciekam na spot Polconu.
Witchma - 4 Maj 2009, 20:59

Buuu... a ja w tym terminie mam w planach pobyt nad morzem.
mBiko - 5 Maj 2009, 23:16

Witchma, wyjedź później ewentualnie przyjedź wcześniej, taka okazja na naszym podwórku nie prędko się trafi.
Witchma - 5 Maj 2009, 23:19

mBiko, trochę mam już wszystko zaplanowane :)
mBiko - 5 Maj 2009, 23:24

If it be your will.
Witchma - 5 Maj 2009, 23:27

mBiko, na razie mam z tym problem ogólny. Będę myśleć (na razie nie mogę, bo pracuję).
merula - 6 Maj 2009, 16:19

Witchma, uważaj, bo jak Ci to wejdzie w nawyk, bo ani sie obejrzysz i zaczniesz wenezuelskie telenowele oglądać
Nurgling - 13 Maj 2009, 09:27

Update Polconowy

W dziale „Akredytacja” pojawił się Formularz zgłoszeniowy , dzięki któremu szybko i sprawnie można wykupić akredytację na konwent. Wcześniejsze zgłoszenie wiąże się z niższą kwotą akredytacji - wpłaty dokonane do 31 maja wynoszą 50 zł. Czas to pieniądz :P
---------------------------------------------------------------------
Zakończyły się zdjęcia do spotu reklamowego Polconu w reżyserii Stanisława Mąderka (Stars In Black). Premiera odbędzie się w czasie obchodów fantastycznego Święta Miasta Łodzi 15 maja - bezpośrednio przed projekcją Odysei Kosmicznej 2001. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z planu: TUTAJ - dzięki uprzejmości Voo Yo
---------------------------------------------------------------------
W czasie obchodów Święta Łodzi organizujemy specjalnie dla Was namiotowy gamesroom
(gry zapewniają zawsze gotowi do działania Rebel i Egmont) .
Zapraszamy w sobotę (16 maja) w godzinach 10.00 - 18.00 na Pasaż Shillera. Weźcie ze sobą dokument ze zdjęciem na który będziecie mogli wypożyczać gry - z zasadami pomogą członkowie SMF.

Przyjdź i pograj razem z nami :)
---------------------------------------------------------------------
W ramach współpracy promocyjnej z Empikiem (Manufaktura) organizujemy dla Was szereg spotkań autorskich.

Zapraszamy na pierwsze, które odbędzie się w sobotę 23 maja o godzinie 18.00
Gościem będzie Witold Jabłoński a spotkanie poprowadzi Agnieszka "Fenix" Bielicka.

Nurgling - 26 Maj 2009, 12:31

Czas biegnie nieubłaganie - POLCON 2009 zbliża się wielkimi krokami.
Bliżej konwentu - więcej szczegółów.

Swoją obecność potwierdzili nowi goście zagraniczni:
Chris Bouchard - twórca „Hunt for Gollum” oraz „Star Wars: Revelations”. Człowiek, który udowadnia, że fani również mogą kręcić filmy, których klimat niejednokrotnie przewyższają wysokobudżetowe, komercyjne produkcje.

Mike Carey - brytyjski scenarzysta komiksowy - autor takich serii jak „Lucyer” i „Hellblaizer”. Na podstawie tej ostatniej studio Warner Bros zrealizowało w 2005 roku głośny film „Constantine” z Keanu Reevesem w roli głównej.

Organizatorzy przypominają, że od 1 czerwca wzrasta opłata akredytacyjna - zachęcamy więc do zgłoszeń:
http://www.polcon2009.pl/site,pages,72.html

Łódzki Port Gier po raz trzeci zapełni się miłośnikami gier i zapewni „wprawkę” przed Polonem. Kolejny z serii minikonwntów, przez dwa dni będzie gościł gry planszowe, bitewne i fabularne. Zapraszamy na stronę imprezy - www.lodzkiportgier.pl.
W czasie ŁPG będzie można opłacić tańszą akredytację na Polcon.
Time and Space:
Sobota 6 czerwca (15.00-21.00) Niedziela 7 czerwca (10.00-21.00)
Łódzki Dom Kultury ul. Traugutta 18 - parter

ilcattivo13 - 16 Lipca 2009, 17:54

czy ktokolwiek z forumowiczów spoza Łodzi ma zamiar być na Polkonie?
Czarny - 16 Lipca 2009, 19:13

Owszem, a w czym problem?
Lynx - 16 Lipca 2009, 19:19

Tak, ale zjadę dopiero w piątek w nocy albo w sobotę nad ranem.
ilcattivo13 - 16 Lipca 2009, 19:32

chciałem wiedzieć, czy będę sam, czy też ktoś jeszcze się pojawi :)
Martva - 16 Lipca 2009, 19:33

Mnie nie będzie, nie stać mnie.
Czarny - 16 Lipca 2009, 19:50

Jakby ktoś chciał mnie poznać przypadkiem a jeszcze nie zna 8) , to przemykam 99% czasu w czarnym kapeluszu i z kieszonką dżinsową na piersi w formie "portfela". Aaaa i nie gryzę, choć może niezbyt sympatyczny wygląd mógłby to sugerować ;P:
Fensir - 16 Lipca 2009, 20:27

Martva, wejście na Polcon to akurat chora rzecz... Konwent za 70zł to głupota, w dobie konwentów za 30zł ...
Martva - 16 Lipca 2009, 20:31

No to właśnie o tym mówię.
ilcattivo13 - 16 Lipca 2009, 20:34

w sumie to jeszcze nie opłaciłem akredytacji ani noclegów i mam mały problem z dojazdem bo (już) nie ma żadnego połączenia Suwałki - Łódź, a te co są, to z dwiema przesiadkami (znalazłem tylko jeden pociąg, który bez przesiadek jedzie w W-szawy do Łodzi Kaliskiej) i "opalaniem się" na dworcach. W dodatku sam dojazd to min. 150-200 pln wte i wewte :? Chyba jutro się przejadę na pkp i porozmawiam z paniami w okienku - może znajdę jakąś promocję, albo co.

Moje wyliczenia wychodzą mało różowo (z noclegami w akademiku, to jakieś 500 - 600 pln), bo ja podobnie jak mawete dużo jem i piję (te 35 zł na wyżywienie, które podał Nurgling, to niezłe s-f, może nawet hard s-f) ;P: Nie biorę pod uwagę ew. zakupów książek.

Za to nie dziwię się cenie akredytacji - pewnie nie chcą podzielić losu Avangardy...

Pewnie wyjdzie tak, że zaczekam z wykupem akredytacji do 10 - 14 sierpnia. Czort wie co może w tym czasie się zdarzyć.

nureczka - 16 Lipca 2009, 20:45

ilcattivo13 napisał/a

Za to nie dziwię się cenie akredytacji - pewnie nie chcą podzielić losu Avangardy...


Szczerze mówiąc, to nie rozumiem (może z powodu upału mało błyskotliwa jestem). Za 28 zł na Avie było mnóstwo atrakcji. Przynamniej my (ja, Lich i Kruk) bawiliśmy się świetnie.

Na POLCON nie chodzę dla zasady. Widząc cenę czuję, że ktoś ma mnie za frajera. A tego nie lubię.

ilcattivo13 - 16 Lipca 2009, 21:21

nureczko - atrakcji było dużo i zabawa była niezła (zwłaszcza z przenoszeniem namiotu :wink: ), ale pod względem finansowym Ava to niewypał. Ponoć skończyli minusie...
nureczka - 16 Lipca 2009, 21:24

Aaaaaa... Tego nie wiedziałam.
Toudisław - 16 Lipca 2009, 23:30

Fensir napisał/a
Martva, wejście na Polcon to akurat chora rzecz... Konwent za 70zł to głupota, w dobie konwentów za 30zł ...

Tak ale polcon to ciut inna bajka. Tam częśc kasy idzie na drukowanie zbiorku czyęść na koszty nagrody, Cena nie jest do końca zależna od organizatorów.
A konwentów za 28 zł nie jest tak znowu wile,. Dziwi mnie ze Ava na to poszła. i z tego co słyszałam finansowo sa do tyłu. Polcyny sa tradycyjnie droższe bo i miejsce konwentu sa nie co bardziej luksusowe

Fensir - 16 Lipca 2009, 23:32

ilcattivo13, co z tego, że skończyliśmy na minusie, skoro uczestnikom się podobało? Cena ma zachęcać uczestników, a nie odstraszać. My zaległości wyrównamy, a niezadowolonych konwentowiczów ciężko powtórnie przekonać do swojej imprezie.
Na warszawskim polconie wejście było do przełknięcia, bo kosztowało 50zł.
Po prostu uważam, że lepiej do własnej imprezy dopłacić, z czym człowiek liczy się od początku, niż zrobić chałę, albo zdzierać niewyobrażalne pieniądze.

Lynx - 16 Lipca 2009, 23:33

ilcattivo13, na pewno jakieś zniżki się znajdą. Na PKP, bo ja akredytacje wykupię jednodniowe, już na miejscu.
Fensir - 16 Lipca 2009, 23:34

Jest fajna sprawa o nazwie bilet turystyczny. Kosztuje 70zł, i obejmuje nie limitowaną liczbę przejazdów od piątku od godziny 18 do którejś tam w poniedziałek. Wadą tego rozwiązania jest to, że "tracisz" dwa dni konwentu.
Lynx - 16 Lipca 2009, 23:42

Fensir, a przez ile lat i skąd wziąść? Popatrzmy realnie- koszty powinny się po prostu zwrócić.
Bilet podróżnika- kosztuje 65 zł. imienny, na pośpieszne i TLK. Chyba, że coś się zmieniło? I jeszcze wrsja na ic, ale ta jest droższa.

magda2em - 16 Lipca 2009, 23:53

Ja będę na Polconie, chociaż jeszcze nie wiem, na ilu dniach dokładnie, okaże się bliżej konwentu.
Magd.

Lu - 17 Lipca 2009, 00:20

Kiedyś można było kupić za 35 bilet na IC, na dowolna trasę. Tylko trzeba było to zrobić z 7-dniowym wyprzedzeniem. tylko nie wiem czy to nadal aktualne.
Fensir - 17 Lipca 2009, 00:34

Lynx, my już mamy swoje sposoby :) Dodam, że powoli już wychodzimy z dołka finansowego :)
Toudisław - 17 Lipca 2009, 06:56

Fensir napisał/a
ilcattivo13, co z tego, że skończyliśmy na minusie, skoro uczestnikom się podobało?

A to z tego że Polcon robi co roku kto inny więc trudniej o stałych sponsorów itp, Dołożyć trzeba mieć też z czego. A Ava mi się podobała ale nie obyło się bez wielu zgrzytów i organizacyjnie to niestety było kilka wtop. Na pewno też wynajęcie budynków uczelni kosztuje więcej niż szkoły.
Też bym wolał płacić zawsze 30 zł ale wiem że czasem to nie możliwe. Polcon ma swoją specyfikę to nie tylko sam konwent ale Forum Fandomu i Nagroda Zajdla. Polcon jest tez większy niż Ava co zwiększa znacznie koszty i gdyby Ava dopłaciła np. 1 zł do kazdego uczestnika to ma 1 x np. 1000 ( nie wiem ile było daje przykałd ) a polccon to już moze być 1 x 25000 ( no i tam koszty na osobę pewnie są większe ).



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group