To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony ¶wiata - Andrzej Sapkowski

Pako - 25 Wrześ¶nia 2009, 22:56

Kupa, The Witcherowi wskrzeszenie wiedĽmaka zrobiło bardzo dobrze, ¶miem twierdzić, ot co!
I ontop: tyż ciekaw jestem, co AS popisał ;)

illianna - 25 Wrześ¶nia 2009, 22:57

Dabliu, my¶lisz, a ja ci±gle mam nadzieję na parę wskrzeszeń :wink: albo przynajmniej na to, że Martin w końcu zamknie swój cykl :mrgreen:
dalambert - 25 Wrześ¶nia 2009, 23:03

illianna napisał/a
albo przynajmniej na to, że Martin w końcu zamknie swój cykl :mrgreen:

Oj to, to - ale ja już wiarę tracę :evil:

Hubert - 25 Wrześ¶nia 2009, 23:04

Dabliu napisał/a
A wiedĽmin przypadkiem nie skończył martwy, czy co¶ w tym stylu?


Generalnie, ciężko stwierdzić, jak to dokładnie było, gdyż
Spoiler:


Ja obstawiam, że zabili go i uciekł :mrgreen:

dalambert - 25 Wrześ¶nia 2009, 23:08

A w tym niby-avalonie to sie może dziać i dziać, byle się Sapkowskiemu chciało ;P:
Ciri tyż tam grasuje :)

illianna - 25 Wrześ¶nia 2009, 23:11

dalambert, no wła¶nie, zmartwychwstać WiedĽmina jak w tej ksi±żce Bracia Lwie Serce, umierać można ci±gle i znowu, załóżmy komitet na rzecz zmartwychwstania :twisted:
Dabliu - 25 Wrześ¶nia 2009, 23:11

illianna napisał/a
Dabliu, my¶lisz, a ja ci±gle mam nadzieję na parę wskrzeszeń :wink: albo przynajmniej na to, że Martin w końcu zamknie swój cykl :mrgreen:


A, to co innego - otwarty i rozci±gnięty w czasie cykl, a cykl już zamknięty, z którym autor się pożegnał i wcale nie chce go kontynuować (ponoć).

dalambert - 25 Wrześ¶nia 2009, 23:12

illianna, przystępuję :D
illianna - 25 Wrześ¶nia 2009, 23:14

dalambert, to kto będzie bogiem, bo ja jestem aniołkiem, aniołki jak pielęgniarki tylko asystuj± ;P:
dalambert - 25 Wrześ¶nia 2009, 23:16

Jako stary grzesznik ja się nie piszę, ale jaki¶ viceprezes w tym komitecie , to kto wie :wink: :?:
Czarny - 26 Wrześ¶nia 2009, 08:32

Że tak wtr±ce trzy grosze, to z tego co ja słyszałem WiedĽmin będzie, ale w opowiadaniach z czasów raczej przed¶miertnych :wink:
illianna - 26 Wrześ¶nia 2009, 09:46

Czarny, też dobrze :D
Hubert - 26 Wrześ¶nia 2009, 12:20

illianna, powiedziałbym, że nawet lepiej niż dobrze. Opowiadania o WiedĽminie, to najlepsze, co AS stworzył - i zarazem jedne z ciekawszych pozycji naszej współczesnej literatury.
illianna - 26 Wrześ¶nia 2009, 12:31

Sosnechristo napisał/a
Opowiadania o WiedĽminie, to najlepsze, co AS stworzył - i zarazem jedne z ciekawszych pozycji naszej współczesnej literatury.
z pierwsz± czę¶ci± się zgadzam, z drug± mogę ¶miało polemizować, to w końcu jednak do¶ć odtwórcze było, kabaret Potem też przerabiał bajki całkiem udatnie ;P: trudniej jest stworzyć oryginalne postaci i ¶wiaty, a nie tylko jedn± postać, która trafiła do krainy po drugiej stronie lustra :mrgreen:
dzejes - 26 Wrześ¶nia 2009, 12:34

Dabliu napisał/a
Takie wskrzeszenia chyba nie robi± dobrze; ani ¶wiatom, ani bohaterom, ani autorom, którzy już dawno wyro¶li z dawnych tekstów.


Portfelowi autora i wydawcy może zrobić dobrze.

Fidel-F2 - 26 Wrześ¶nia 2009, 12:35

illianna napisał/a
to kto będzie bogiem
to chyba jasne
Hubert - 26 Wrześ¶nia 2009, 12:36

illianna, kiedy mówię 'ciekawe', nie mam na my¶li 'odkrywcze'. Mogłem po prostu napisać 'jedna z lepszych', ale zaraz by jaki¶ obrońca wysokiej literatury wyskoczył z jakimi¶ dyrdymałami. Że AS to spadkobierca Chandlera, ergo - jest to czysta rozrywka, żeruj±ca na tradycji literatury 'niskiej'. Argument, że każde opowiadanie jest o czym¶, zostałby pominięty milczeniem. :wink:
illianna - 26 Wrześ¶nia 2009, 12:37

Fidel-F2 napisał/a
to kto będzie bogiem
to chyba jasne
o znalazł się jaki¶, tylko nie wiem, czy to dobrze wróży :mrgreen:


Sosnechristo, ja AS bardzo lubiłam czytać, zwłaszcza opowiadania, ale zważ na to że to było w 1996 i to była moja pierwsza lektura tego typu, bo wcze¶niej fantastyki nie czytałam, nie chcę podawać w tym w±tku alternatywnych nazwisk, ale my¶lę, że bym znalazła przynajmniej dwóch lub trzech autorów, którzy byli dla mnie ciekawsi w niektórych swoich utworach, s± współcze¶ni i nawet fantastykę pisz± :wink: , co nie znaczy, że mam złe zdanie o utworach AS, bo wręcz przeciwnie, z wyj±tkiem tej ostatniej trylogii, która mnie nudzi

Hubert - 26 Wrześ¶nia 2009, 12:53

illianna, też tak my¶lałem, ale czę¶ć tych ¶wietnych autorów była dla mnie na raz, podczas gdy do opowiadań ASa wracam i wracam, co jaki¶ czas.
Navajero - 26 Wrześ¶nia 2009, 12:55

Sosnechristo napisał/a
illianna, kiedy mówię 'ciekawe', nie mam na my¶li 'odkrywcze'. Mogłem po prostu napisać 'jedna z lepszych', ale zaraz by jaki¶ obrońca wysokiej literatury wyskoczył z jakimi¶ dyrdymałami. Że AS to spadkobierca Chandlera, ergo - jest to czysta rozrywka, żeruj±ca na tradycji literatury 'niskiej'. Argument, że każde opowiadanie jest o czym¶, zostałby pominięty milczeniem. :wink:
Też masz problemy :) Tak jakby włożenie w ksi±żkę jakiego¶ Bardzo - Ważnego - Problemu, czyniło literaturę z automatu wysok± :P Nb. to o nowym "WiedĽminie" to co¶ konkretnego czy tylko takie tam marudzenie? ;)
Hubert - 26 Wrześ¶nia 2009, 13:02

Cytat
Też masz problemy


Jakie¶ mieć trzeba, nie? :mrgreen:

Romek P. - 26 Wrześ¶nia 2009, 14:34

A mnie się pomysł Nowych Przygód Kubusia WiedĽmina nie podoba :( ja nie chcę :( ja już go opłakałem i teraz co?

Popsuje piękn± czytelnicz± i chyba też artystyczn± legendę, to raz. Dwa - po pierwszym opowiadaniu z wiedĽminem ludzie (słusznie czy nie, toi osobna sprawa) krzykn±, że nic innego niż wiedĽmina pisać nie umie. Bo kto pamięta Maladie? :)

Witchma - 26 Wrześ¶nia 2009, 14:39

Romek P. napisał/a
Bo kto pamięta Maladie? :)


Ja ;)

Martva - 26 Wrześ¶nia 2009, 15:16

Ja też.
I Złote popołudnie, i Muzykantów, i Tandaradei!...

Homer - 26 Wrześ¶nia 2009, 15:33

Kruk Siwy napisał/a
Ale to s± strony Supernovej

Ale jednak nie Powergraph... ;)

Hubert - 26 Wrześ¶nia 2009, 16:12

Homer, niewielka różnica, imho.
illianna - 26 Wrześ¶nia 2009, 16:24

Romek P. napisał/a
Bo kto pamięta Maladie?
Martva napisał/a
I Złote popołudnie, i Muzykantów, i Tandaradei!...
jasne, że pamiętam :D i nawet obrazoburczo może powiem, ze niektóre z niewiedĽmińskich podobały mi się bardziej niż wiedĽmińskie ;P:
Anonymous - 26 Wrześ¶nia 2009, 16:36

A żart ze space oper± i W leju po bombie kto¶ pamięta?:-) Nie chciałbym, aby AS wracał do ¶wiata WiedĽmina, choć AFAIR to zapowiadał; ponoć planuje napisanie jednego czy dwóch opowiadań. Na którym¶ ze spotkań z Supernow± o tym chyba mówiono, ale łba nie położę na pieniek.
dalambert - 26 Wrześ¶nia 2009, 16:40

Przecież Sapkowski wiedĽmina definitywnie nie u¶miercił ale przepłyn±ł go do ¶wiata Avalonu, Tristana i Izoldy czy innych rycerzy Artura Króla, więc możliwe jest wszystko i jeno od woli autora zależy :wink:
Ziuta - 26 Wrześ¶nia 2009, 16:46

Ja znam wersję, że maj± być opowiadania ze ¶wiata wiedĽmina, ale bez Geralta. Co¶ w rodzaju dodatku do siedmioksi±gu.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group