To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

Rafał - 29 Czerwca 2006, 12:24

A ja niestety muszę w czas pracy zawiesić program. Mam takiego rzęcha, że praktycznie nic innego nie ma prawa pójść jak seti zawłaszczyło sobie procka. A, że maszynka jest mocno obciążana w robocie, będę puszczał seti na weekendy. Chyba pora na jakiś nowy sprzęt. :evil:
Rodion - 29 Czerwca 2006, 12:30

GAndrel

Cytat
Computation credit
Recent Average Credit


A tak łopatologicznie i po naszemu? :roll:

mawete - 29 Czerwca 2006, 12:35

Rafał: Seti nie ma prawa obciążyć ci procesora... jak coś innego go potrzebuje to Seti po prostu przestaje działać.... już wcześniej ktoś pisał, że da się tak ustawić, że nawet jak myszą poruszysz to Seti przestaje działać...

QCF!

Rafał - 29 Czerwca 2006, 13:43

Kurka, no nie wiem, jak ruszałem myszą, to nawet kursor nie przemieszczał się na ekranie czasami, będę odpalał w weekendy. Na razie trzymam kciuki.
QCF

Ixolite - 29 Czerwca 2006, 14:27

Ihiihihi, wyprzedzilem Rodiona - stawia flaszke :D
mawete - 29 Czerwca 2006, 14:44

:mrgreen: :bravo
NURS - 29 Czerwca 2006, 15:02

Rafale, w opcjach jest takie ustawienie, czy SETI ma działac, jak user jest aktywny, daj na nie, a będzie się wylącza, jak tylko ruszysz myszą, albo cokolwiek zrobisz.
300 w pendingu! Szlag...

mawete - 29 Czerwca 2006, 15:04

heh... ja tylko z 90... :D
Pako - 29 Czerwca 2006, 15:04

Rafał ma rację wbrew pozorom, ale na krótką metę, żę tak powiem ;) Bo procesor potrzebuje jednak tych 5sekund gdzieś, żeby tego procesora zwolnić. Jeśli więc Rafał ma naprawdę paściowaty sprzęt (sorka Rafał ;) ) to mu będzie skakało non stop, bo seti obejmie 50% procka kiedy Rafał nic nie będzie robił, a potem nagle będzie musiało 45% zwolnić, bo Rafał zacznie ruszać myszką, kliknie w worda czy przeglądarkę itp.
Dlatego też, kiedy włączam grę, wyłączam seti, bo to robi zaciachy - nagłe zwalnianie pamięci w procku musi trwać ;)

Edit:
być może nurs też ma racji, ja nie wiem ;) Nie sprawdzałem, jak to tam działa :)

Ixolite - 29 Czerwca 2006, 15:14

Ja mam prawie 200 w pendingu :roll:
GAndrel - 29 Czerwca 2006, 16:48

Pako
Cytat
Rafał ma rację wbrew pozorom, ale na krótką metę, żę tak powiem ;) Bo procesor potrzebuje jednak tych 5sekund gdzieś, żeby tego procesora zwolnić.


Bądźmy dokładni. ;> Nie procesor tylko system raczej i nie procesora tylko pamięci. ;) Przydział czasu procesora dla poszczególnych zadań jest raczej błyskawiczny.

Cytat
Jeśli więc Rafał ma naprawdę paściowaty sprzęt (sorka Rafał ;) ) to mu będzie skakało non stop, bo seti obejmie 50% procka kiedy Rafał nic nie będzie robił, a potem nagle będzie musiało 45% zwolnić, bo Rafał zacznie ruszać myszką, kliknie w worda czy przeglądarkę itp.


Oprócz tego, że się ustawia kiedy SETI ma się liczyć, to w przypadku gdy się wybierze, że ma liczyć tylko wtedy gdy komputer nic nie robi podaje się jak długo komputer ma nic nie robić żeby SETI uznało, że nic komputer nic nie robi. najlepiej jest pewnie ustawić tak sam czas jaki ustawia się w windowsie na włączenie wygaszacza ekranu. Wtedy SETI@HOME będzię liczyć tylko wtedy gdy włączony będzie wygaszacz. Minus jest taki, że jeżeli u kogoś wygaszacz się nie włącza z powodu nadmairu pracy to SETI dużo nie naliczy.

Cytat

Dlatego też, kiedy włączam grę, wyłączam seti, bo to robi zaciachy - nagłe zwalnianie pamięci w procku musi trwać ;)


Bądźmy dokładni. ;> Pamięci cache L1 i L2 jest trochę za mało jak na tak intensywne obliczenia i prędkość jej zwalniania nei ma nic do zwalniania pracy komputera przy pracującym S@H. Zwiechy występują raczej z powdu zbyt małej ilości lub za wolnej pamięci RAM.

:mrgreen:

Pako - 29 Czerwca 2006, 16:53

No toż też ram miałem na myśli ;) Bo 256 na dzień dzisiejszy to kropla w morzu potrzeb ;)
A co do reszty -czepiasz się :P ;)
A seti mam ustawione, że liczy cały czas, nad tym, zeby przestawić, na liczenei gdy komp nie pracuje nawet nie myślę, bo cały czas na nim coś robię ja, albo brat, czyli wtedy by w ogóle nie liczył ;)

GAndrel - 29 Czerwca 2006, 16:56

Rodion
Cytat
GAndrel

Cytat
Computation credit
Recent Average Credit


A tak łopatologicznie i po naszemu? :roll:


Wydaje mi się, że jest to po prostu śradnia z jakiegoś okresu. Liczona codziennie. Więc pewnie któregoś dnia policzyłeś mniej niż wcześniej i Ci średnia spadła.
A w te algorytmy nie chce mi się wgryzać. ;>

GAndrel - 29 Czerwca 2006, 17:48

Pako
Cytat
A co do reszty -czepiasz się :P ;)


:mrgreen: :mrgreen:

elam - 29 Czerwca 2006, 21:16

... ale przynudzacie :mrgreen:
GAndrel - 29 Czerwca 2006, 21:35

Kto!? Kiedy!? :mrgreen:
Słowik - 29 Czerwca 2006, 23:06

Haaaa Haa! Alien scums !! nightingale wkroczył do akcji i zajął od razu 15 pozycję, depcząc po piętach Iscariote :mrgreen:
QCF i na pohybel :D

Anonymous - 29 Czerwca 2006, 23:32

Witamy w drużynie :) Kolejny facet :?
Ixolite - 30 Czerwca 2006, 00:33

A ja juz tuz tuz za mawete :>
MLEKO - 30 Czerwca 2006, 07:32

Nie ma się co śmiać, pewnie i tak zamiast szukać chłopaków z mackami, rogami i promiennikami x, przeszukujemy maile i rozmowy telefoniczne dla wielkiego bata w poszukiwaniu kombinacji słów "osama, bomba, duża wybuch, seti bye bye"
mawete - 30 Czerwca 2006, 07:42

nightingale: Witaj :mrgreen:
Ixolite: goń mnie... goń... :mrgreen:

QCF!

Ixolite - 30 Czerwca 2006, 08:26

A co dostane jak przegonie? :roll:
mawete - 30 Czerwca 2006, 08:35

Z basi :mrgreen:
Ixolite - 30 Czerwca 2006, 09:22

muka! bede czekal! na ubitej galarecie!
mawete - 30 Czerwca 2006, 09:41

A potem zamówimy panienki zapasy w oleju zrobimy :mrgreen: :bravo
Pako - 30 Czerwca 2006, 10:04

TO ja przyjdę poobserwować, mogę? Umówcie sie z tymi panienkami na polcon na zapasy :)
Byle tyklo nie miały macek :P

mawete - 30 Czerwca 2006, 10:30

Pako: Tobie specjalnie jedną zamówimy.... miej też coś z życia... :mrgreen:
GAndrel - 30 Czerwca 2006, 10:33

Is Distributed Computing Being Distributed Badly?
Is SETI@home Where Your Cycles Belong?

;>

Anonymous - 30 Czerwca 2006, 10:34

No i Ixolite łyknał mawete :mrgreen: Może panowie urządzą między sobą jakieś zapasy w oleju? :twisted:
mawete - 30 Czerwca 2006, 10:35

a skąd... jeszcze Mu brakuje ze 400 pktów... :D


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group