To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Szorty - Ciąg dalszy nastąpił! - głosowanie do 20.06, 22.00

Martva - 17 Czerwca 2010, 12:08

Luz, nie wygram ;P:
Matrim - 17 Czerwca 2010, 12:33

Żebyś się teraz nie zdziwiła ;)
baranek - 17 Czerwca 2010, 13:42

nie rozbierajcie się!!! ludzie muszą mieć wolne ręce żeby zagłosować!!!
Matrim - 17 Czerwca 2010, 14:01

baranek :mrgreen:

Normalnie mnie zatkało :)

Agi - 17 Czerwca 2010, 14:19

baranek napisał/a
nie rozbierajcie się!!! ludzie muszą mieć wolne ręce żeby zagłosować!!!

Sądzisz, że będziemy oczy ze zgrozy zakrywać? :mrgreen:

baranek - 17 Czerwca 2010, 14:23

Agi, myślałem raczej o onieśmieleniu. i zupełnie nie rozumiem dlaczego Matrima zatkało. aż tak nieśmiały :?:
Matrim - 17 Czerwca 2010, 14:54

baranek, no wyobraź sobie :)
feroluce - 17 Czerwca 2010, 19:36

Witam

Podchodziłam do edycji jak do jeża, bo alergicznie reaguję na wszystko, co zalatuje fanfikami. Ale skoro się zdeklarowałam, to przeczytałam. I muszę przyznać, że poczułam się miło zaskoczona. Edycja lepsza od poprzedniej. Tym razem nie muszę się zastanawiać, na co zagłosować, nic znaczącego też nie uraziło mojej inteligencji (gorzej ze zmysłem estetyki, alternatywna polszczyzna znów atakuje, ale o tym później)
Tyle wstępu, pora na kolejną porcję czepialstwa, czyli Luce serwuje komentarze szczegółowe :mrgreen:

Tylko to, co chcą
<przykłada do szorta patosomierz> BIIIIP!! <patrzy z niepokojem na strzałkę, która wywędrowała poza skalę> ... <przykleja żółta taśmę z napisem> Uwaga! Stężenie patosu w dawkach śmiertelnych! Kontakt na własne ryzyko!!

Lubię ten film. Bardzo. Dlatego mam poważne pretensje do Autora, za skrzywdzenie go tak okrutne. Owszem, film miał elementy podniosłe, nawet bardzo, jednak były one łagodzone dobrze skonstruowanym scenariuszem, oraz nieprzeciętnym klimatem. Autor starannie odwirował te składowe, pozostawiając tylko skondensowany patos w stężeniu niemal śmiertelnym. Za którym, co gorsze nie stoi żadna ciekawa opowieść, same odgrzewane kotlety. Słabo.
3,5/10

Zmartvychpowstały
<z podniesionym mentorsko paluszkiem cytuje reklamę> co jest do wszystkiego to jest do niczego

Autor zrobił przy tym szorcie myk - oto wycwanił się i zamiast wysłać dwa szorty połączył je w jedno. Bo to są dwa odrębne szorty, łączy je tylko Autor oryginału. Jak widać, sposób mało elegancki, ale skuteczny: by zagłosować na część, która się spodobała, czytelnik musi głosować też na tę część, która ni huhu mu sie nie podoba - no bo szkodaaa...
Mnie też szkoda - ślimaków. Bo szort świetny. Zero zastrzeżeń, poza może faktem, że to fanfik do innego szorta, co mi nie podeszło. Poza tym sporo lepszy od oryginału. Za to część pierwsza jest słabiutka - wtórna bez miłosierdzia, przedramatyzowana i zwyczajnie nudna.
Wychodzi na to, że muszę wystawić ocenę średnią. I tak: szort I - 2,5/10; szort II - 9,5/10. średnia wychodzi:
6/10. Szkoda. Bardzo.

I żyli długo i szczęśliwie
<zieeew><myśli nad konstruktywnym komentarzem do szorta>...<ZIEEEEW>

Szort doskonale nijaki. Pomysł prościutki, bazujący na jednym z najoczywistszych skojarzeń z tematem. Do tego rozwinięcie nie grzeszy gramem oryginalności, ot, taka z wszech miar standardowa dekonstrukcja mitu. Napisane poprawnie.
Nic ciekawego.
4/10

shenra - 17 Czerwca 2010, 20:01

feroluce, :bravo :bravo i zabrała się do dzieła :mrgreen:
feroluce - 17 Czerwca 2010, 20:20

Chomikator: Świt małego boga
<spogląda podejrzliwie na półkę, gdzie stoi mechaniczny chomik-zabawka><zwierzak stoi, gdzie stał, odkąd bateria zdechła><spogląda podejrzliwie raz jeszcze><żadnych czerwonych światełek><oddycha z ulgą>

Przyzwoity szort. Bez szału, ale przyzwoity. Pewnie niektórych zdziwię, ale nie czuję potrzeby czepiania się chomika piszącego po klawiaturze, jakoś mi to nie zgrzytło. Zgrzyta trochę wystawianie języka połączone z przygryzaniem wargi. Ale nie to jest największym mankamentem tekstu. Ja nie wiem, w końcu, czy to stworzonko to był cyborg, czy kompletna maszyna? I nich mi ktoś wyjaśni, po kiego Connor mieszkał nad fabryką???
Poza tym bohater nie skonstruował chomika, tylko królika miniaturkę. Ja w każdym razie nie widziałam chomika z kilkucentymetrowymi uszami.
5,5/10

Cierpienia martwego Wertera
<z pewnym zainteresowaniem obserwuje Big Brothera z martwiakami w rolach głównych> Czego to ludzie w dzisiejszych czasach nie wymyślą...

Ten szort ma swoje plusy i minusy. Na plus, zdecydowanie, pomysł na oryginalne źródło. Nie znoszę oryginału, bohater to jedna z największych ciepłych kluch w historii literatury. Niemniej dopisanie ciągu dalszego na plus. Podobały mi się też szczegóły, różne drobiazgi: szpadel zamiast kosy, haczyki biurokratyczne, ogólna oślizgła obrzydliwość narratora-pasożyta.
Nie podobało też sporo: brak jakiejś sensownej fabuły - ot, mamy scenkę, nawet nie zakończoną solidną puentą. Taki początek do czegoś dłuższego. Oraz bardzo, bardzo nie podobała mi się forma. To moje osobiste zdanie, ale nie cierpię takich zbitych kloców. Dwa wielkie monolity tekstu, w którym wymieszane są mowa zależna i niezależna, nie wiadomo, co się do czego odnosi, tylko oczy się męczą. Nieestetyczne okropnie.
Ostatecznie 5,5/10

To już nie jest ten sam las, co niegdyś
Podobno tu mieszka Tygrysek... Ciekawe, czy nadal bryka? <coś spada Luce na kark, słychać chrzęst przegryzanego kręgosłupa><Tygrys oblizuje wąsy z krwi> Tak, nadal brykam.

I oto faworyt. Najlepszy szort edycji. Główny bohater świetny, bardzo realistyczny. Sam pomysł na plus wielki. Oryginalny, a to trudne w tak przeoranym wzdłuż i wszerz fandomie, jak Kubuś Puchatek. Jakbym była wredna, mogłabym zasugerować trochę wygładzenie niektórych zdań, poprawę interpunkcji (bo chwilami dziwna), ale po co się czepiać? Bardzo dobrze.
9,5/10

Matrim - 17 Czerwca 2010, 22:30

feroluce, przyszła i poszła, a na liczniku głosujących ciągły zastój :(
shenra - 18 Czerwca 2010, 06:55

No szto to się dzieje szortomaniacy. Potem będziecie mówić, że was wakacyjnie rozluźniło. A teraz? Brać się do głosowania. ;P:
baranek - 18 Czerwca 2010, 13:06

weźcie zagłosujcie może, co? niech się coś dzieje.
terebka - 18 Czerwca 2010, 15:29

Popieram.
Chal-Chenet - 18 Czerwca 2010, 15:58

Na przyszłość będę głosował później. Miło będzie patrzeć jak mój głos niweczy zastój.
Matrim - 18 Czerwca 2010, 19:36

Wzorem mada z poprzedniej edycji - po jednym głosie dla każdego od gospodarza. Może to ruszy głosowanie :)
feroluce - 18 Czerwca 2010, 21:41

Mam grypę. Mam pustkę w głowie i stado igieł w mięśniach. :(
Niniejszym oznajmiam, ze komentarze zostają zawieszone do niedzieli (może dojdę jakoś już do siebie...)

Pucek - 18 Czerwca 2010, 21:56

Nie ten las - najlepszy pomysł i pięknie zbudowany nastrój
i żyli długo i szczęśliwie - ironiczne i życiowe
Chomikator - sympatycznie się czytało

Matrim - 18 Czerwca 2010, 22:22

feroluce, zdrowiej i komentuj :)

Pucek :bravo :)

I jeszcze chyba jeden NN się zdecydował. Tak trzymać!

Zamknijmy w końcu tą pechową trzydziestkę, co?

dalambert - 19 Czerwca 2010, 12:28

I żyli długo..
Cierpienia
Chomikator
To już nie jest ten las..

no bo te mi podeszły :D

ps, miałem ochotę zamieścić miniszorcik:

"- i żyli długo i nieszczęśliwie, kłócąc się codziennie i bijąc swoje dzieci."

alem uznał, ze była by to zbytnia bezczelność :wink:

Matrim - 19 Czerwca 2010, 12:31

dalambert :bravo żeś się w końcu zdecydował ;)

Trzydziestka za nami, otwieramy nowy rozdział głosowania!

Kto przygarnie numer 31?

wenlo91 - 19 Czerwca 2010, 12:33

No to tak:
- I żyli długo i szczęśliwie- i ironicznie bajkowe, i z humorem;)
- Chomikator: Świt małego boga- zawsze wolałem świnki morskie, ale podrasowany chomik daje radę
- Pętla- najbardziej się podobało, lekko napisane, inny pomysł, i takie ,, na wyobraźnię'', ciekawy ,,ciąg powiązań''. Widać, że autor ma jakiś pomysł, a nie tylko odgrzewa utarte konwencje;)

Matrim - 19 Czerwca 2010, 12:45

No, kurczę, się jednak da głosować :twisted:

wenlo91 :bravo

32 do wzięcia, w dobre ręce! :)

Ellaine - 19 Czerwca 2010, 20:23

Pętla.
Pozostałe, albo były dla mnie niezrozumiałe. Albo mi się nie podobały. Lub było moje.
edit: poza tym Pętle zapamiętałam najlepiej, i wydała mi się najciekawsza, taka inna. Oryginalne podejście do tematu, jak na mój gust. (Co do pamiętania, to było główne kryterium, ponieważ czytałam te teksty dzień po tym jak się pojawiły i drugi raz już nie miałam czasu)

Witchma - 19 Czerwca 2010, 21:23

Powieść z dawna oczekiwana i Pętla. Bo tak :)
mBiko - 19 Czerwca 2010, 23:57

Pestka
Po drugiej stronie oczu
Powieść z dawna oczekiwana

Zagubiony - 20 Czerwca 2010, 05:25

Martva napisał/a
Samotne szorty
tkwią zagubione w ciszy
czekając na głos


Piękne! Zmieniam swój głos - to pseudohaiku jest dla mnie faworytem edycji :D .

Nie zaglądałem parę dni, a głosów prawie wcale nie przybyło. Może ostatniego dnia więcej osób zagłosuje :) .

feroluce - życzę rychłego przezwyciężenia choróbska :) . Miło, że zdecydowałaś się zabrać i za tę edycję - przyjemnie czyta się Twoje komentarze.

dalambert - 20 Czerwca 2010, 10:02

Co jest do cholery!
:twisted: Tu ciszy wyborczej nie ma!!!
GŁOSOWAĆ GŁOSOWAĆ, klawiatury nie żałować :!: :!:

terebka - 20 Czerwca 2010, 10:36

Pewnie każdy chce być tym ostatnim ;P:
hardgirl123 - 20 Czerwca 2010, 10:56

w tej edycji oddaję głos na Pętlę


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group