To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - W hołdzie Robertowi E. Howardowi - konkurs literacki - final

Godzilla - 16 Marca 2007, 15:34

Fajne nazwy i imiona tam były:
Ghaznavi, Jelal Chan, Vilayet, Yezdigerd (perskie i tureckie)
kozacy i rzeka Zaporozka (wiadomo)

NURS - 16 Marca 2007, 15:39

Swiat howarda to taki jeden kontynent, na którym istnieją wszystkie obco dla niego wyglądające kultury, tak lekko mityczne, jak i historyczne. Stad i kozacy :-)
Godzilla - 16 Marca 2007, 15:50

Wszystko co egzotyczne. Pomyśleć, że dla nich na Zachodzie Ukraina to taka sama egzotyka jak Persja.
NURS - 16 Marca 2007, 16:09

dokładnie, i pal tam, ze to tysiąc lat póxniej... a nas, panie, nie ma na mapie. Mało oryginalni bylismy.
Tequilla - 18 Marca 2007, 15:17

80 tys znaków to absolutne maksimum? :)
NURS - 18 Marca 2007, 15:29

Zdecydowanie, to ma być antologia a nie zestaw trzech tekstów :-)
jewgienij - 19 Marca 2007, 15:59

Czyli lepiej zrobić coś krótszego. :?
Bo słabszy "króciak" zawsze ma szanse być zapychaczem, zaś słabszy "długas" - chyba nie ma szansy na nic ( uprzedzam, nikt nie zakłada z góry, że coś słabszego napisze)
Tylko, cholera, łatwiej napisać coś dłuższego niż krótkiego. Jeśli to ma być w hołdzie Howardowi, to nie wyobrażam sobie dwustronicowej miniaturki, bo to raczej żarcik jakiś będzie albo przekpinka :D
Dylemat...
Chyba napiszę po prostu w sam raz :twisted:

MrMorgenstern - 19 Marca 2007, 16:51

NURSie, a ile opowiadań może się zmieścić w tej antologii (przypuśćmy, że średnio jedno opko zajmie 60 tyś znaków)?
NURS - 19 Marca 2007, 20:05

10-12 tekstów, to plan, co wyjdzie, zobaczymy
I nie przesadzajcie, te 80 tys to całkiem spora objetość tekstu, sam Howard spokojnie sie w tym mieścił.
Jeśli coś zostanie, a bedzie przynajmniej dobre, to sie nie zmarnuje, w piśmie pójdzie.

Tequilla - 20 Marca 2007, 08:09

To ja skrócić muszę opisówki.... A miało być tak pięknie :)
NURS - 20 Marca 2007, 11:20

jak minimalnie przekroczysz, to sie nic nie stanie, chodzi o to, żeby nie było powieści :-)
jewgienij - 20 Marca 2007, 22:57

80 tys. znaków to całkiem sporo miejsca jak na opowiadanie, można się swobodnie rozpisać. Aż za dużo, moim zdaniem, bo świadomość ścisłych reguł bardzo pomaga w utrzymaniu dyscypliny. Serce boli, kiedy trzeba ciąć, ale zwykle - z dystansu - okazuje się, że o jeden przynajmniej opis było za wiele i choć wydawał się on taki wspaniały, to w sumie dla opowiadania lepiej, że wylądował w koszu.
Tequilla - 21 Marca 2007, 07:36

Może i faktycznie starczy, najwyżej wytnie się pare panienek :)

A jeszcze profilaktycznie zapytam - w tych 80tys. znaków zawierają się spacje? :)

Godzilla - 21 Marca 2007, 10:22

Temat mało ruchliwy się robi, znaczy - chyba siedzom i piszom :mrgreen:
hrabek - 21 Marca 2007, 10:53

Ja mysle, ze 80 tys. to granica, ale nie wydaje mi sie, zeby wszystkie opka mialy miec po tyle znakow, jesli Tequilla ledwo zmiesci sie w limicie, to inne beda musialy byc krotsze, dla rownowagi, inaczej z kilkunastu tekstow w takiej antologii zmiesci sie 5. A to chyba nie o to chodzi. Mam nadzieje w zwiazku z tym, ze inni autorzy beda mocniej kompresowac, na przyklad do polowy maksymalnej objetosci.
Kruk Siwy - 21 Marca 2007, 11:03

To jakaś paranoja. A może ludziska by się postarali "narpiew" napisać cóś czytalnego? Hm? Jak będzie b. dobre to pójdzie - w antologii, w numerze specjalnym albo w SFFH. Nespa?
Piszta dziewczyny i chłopaki - i nie przejmujta się objętością. Dobre ma być!

Tequilla - 22 Marca 2007, 06:29

Dobrze prawisz Kruku. Najpierw historia a potem będziemy się martwić gdzie przyciąć.
Co więcej przecież pewności żadnej nie mam że moje opko akurat się dostanie do antologii. Przy takiej konkurencji łatwe to nie będzie. ( chyba,że NURS wyda antologię w dwunastu odcinkach, ewentualnie zbiór antologii z trzystoma najlepszymi opkami :)

NURS - 22 Marca 2007, 11:45

Panowie, to autor ma rządzić tekstem, nie tekst autorem. :-)
Jest już pierwsze opowiadanie konkursowe.

MrMorgenstern - 22 Marca 2007, 20:19

NURS napisał/a

Jest już pierwsze opowiadanie konkursowe.


I co o owym opku sądzisz, NURSie? 8)

NURS - 22 Marca 2007, 21:17

Nic na razie. Konkurs polega na tym , ze zbiera sie prace i ocenia razem.
MrMorgenstern - 22 Marca 2007, 21:21

A można wiedzieć, NURSie, kto będzie w Jury? :twisted:
NURS - 22 Marca 2007, 21:55

Ja, Robert i Szmidt :-)
no i może jeszcze ktoś.

MrMorgenstern - 22 Marca 2007, 22:22

Właściwie to trzy osoby to starczy... żeby jakiegoś tańcu z gwiazdami nie było ;P:
gorat - 22 Marca 2007, 22:34

Niejaki J.?
NURS - 23 Marca 2007, 02:20

Ja, czyli J :-)
W sumie gdyby napisać Robert, Ja i Szmidt byłoby dokładniej :-)

Dabliu - 23 Marca 2007, 07:09

MrMorgenstern napisał/a
NURS napisał/a

Jest już pierwsze opowiadanie konkursowe.


I co o owym opku sądzisz, NURSie? 8)


A nie lepiej było jeszcze trochę odczekać, odłożyć tekst, żeby sobie pooddychał, zakrzepł trochu...?
Później zawsze, ale to zawsze, widać tysiące rzeczy do poprawienia, a przecież i tak autor wszystkich bubli nie wyłapie. Trzeba się było IMHO nie spieszyć, MrMorgenstern, na pewno wyszłoby to na dobre opku, i większa szansa na antologię by była... :)

NURS - 23 Marca 2007, 11:28

Generalnie mam jedną prośbę, Dabliu ma rację, jak zacznie sie dosyłanie kolejnych wersji to istnieje spora szansa na to, że sie coś popieprzy. Więc wysyłajcie już finalny tekst - najlepiej po czytelniku zero itd.
MrMorgenstern - 23 Marca 2007, 23:23

Dabliu napisał/a
Trzeba się było IMHO nie spieszyć, MrMorgenstern, na pewno wyszłoby to na dobre opku, i większa szansa na antologię by była... :)


Ale to nie ja wysłałem! ;P: Jestem za cwany, wciąż poprawiam :lol:

NURS - 23 Marca 2007, 23:52

Jest już tekst numer 2.
Gustaw G.Garuga - 24 Marca 2007, 05:54

Co jest - powyciągali gotowce z szuflad? Albo za dużo czasu wolnego mają? :roll:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group