To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

Ixolite - 23 Listopada 2006, 09:52

Gonim, gonim, czy to deszcz, czy śnieg, czy gorunc, czy mrósss, czy wiater czy ni, ja gonim galaretę! :D

Ja swojej przesyłki takoż się chyba nie doczekam w najbliższym czasie :|

gorim1 - 23 Listopada 2006, 21:24

dzisiaj awans mój będzie o dwa miejsca :D
na 66 wśród nas
claygirl zacznij się bać :D

Nexus - 23 Listopada 2006, 21:36

Evin nieźle ciągnie :bravo Trzeba będzie oddać dowództwo flotylli pędzącej na spotkanie Galaretki. I oby więcej takich młodych i zdolnych! :mrgreen: QCF! Bobek!
LordFury - 23 Listopada 2006, 21:53

Młodych, zdolnych i... z mocnymi prockami :wink: . Przy obecnych czasach liczenia >1500 bez problemu.

Evin, jaką masz płytę główną? Bo z tego proca można by wycisnąć jeszcze sporo więcej... (na fabrycznym BOXie +25%, przy przyzwoitym chłodzeniu pewnie z +50%)

Nexus - 23 Listopada 2006, 21:56

Mam wrażenie, że z mojego też można by coś więcej wycisnąć, ale jakoś nie chce mi się grzebać. Lenia mam :mrgreen:
LordFury - 24 Listopada 2006, 00:37

Coś tam by można - http://tokyo.cool.ne.jp/yasukazusimo/7657.gif :twisted:

A na poważnie - te 4,5GHz jak najbardziej w zasięgu przy w miarę normalnym chłodzeniu (to powyżej to subzero oczywiście)

Nexus - 24 Listopada 2006, 08:41

LordFury, dobre :) Tylko niestety nie mam dostępu do ciekłego azotu :mrgreen: Zostanę na razie przy tym co mam.
Evin - 24 Listopada 2006, 09:56

Cytat
Evin, jaką masz płytę główną? Bo z tego proca można by wycisnąć jeszcze sporo więcej... (na fabrycznym BOXie +25%, przy przyzwoitym chłodzeniu pewnie z +50%)

Wiem ze mozna, do tej pory nie odczuwalem potrzeby krecenia, nawet przy najbardziej wymagajacych grach. :) Na razie chodzi na standardowych ustawieniach i boxowym wiatraku. A plyta nawet niezla do krecenia - Asus P5W DH.

LordFury - 24 Listopada 2006, 13:06

Cytat
Wiem ze mozna, do tej pory nie odczuwalem potrzeby krecenia, nawet przy najbardziej wymagajacych grach. Na razie chodzi na standardowych ustawieniach i boxowym wiatraku. A plyta nawet niezla do krecenia - Asus P5W DH.

Też aktualnie jadę na BOXie - jestem w trakcie zmieniania paru klocków w WC. No i z tego powodu trzeba było zejść z taktowaniem do skromnych 3GHz :wink: . Oczywiście poszłoby wyżej, ale głośno się robi. Pod względem wydajności fabryczny cooler nie jest zły - identyczne były dodawane do Pentium D, a więc największych grzałek, jakie świat widział. Więc z Conroe sobie radzą spokojnie - tylko ten hałas na wyższych obrotach właśnie.

A OC to raczej nie z powodu faktycznej potrzeby (bo ciężko o takiej mówić przy Conroe - prędzej grafika i RAM staną się wąskim gardłem), ale dla samej satysfakcji. Poza tym miło ogląda się listę próbek w SETI, gdy żaden czas liczenia nie przekracza 5000sek. :mrgreen: A płytka pod E6600 jak najbardziej OK.


No dobra, żeby nie było, że kompletny off-topic - trzeba kogoś opieprzyć :twisted:
Więc przyznać się: kto zaczął się obijać? Bo RAC zleciał poniżej 9000...

NURS - 24 Listopada 2006, 13:18

LordzieFury, toż nie przystoi trzymac komputera w WC. wilgoć, smrody, nie dziwota, że musiałeś zejśc poniżej 3GHz :-)
Ixolite - 24 Listopada 2006, 17:20

Ehhh... gdzie czasy, kiedy najlepsze były dwurdzeniowe Athlony :( Ciekaw jestem, co AMD fajnego w przyszłym roku pokaże, ale na razie wygląda na to, że następny system będzie na Core Duo już...
tomay - 24 Listopada 2006, 19:29

dołaczam sie do ekipy jako kolejny liczyufok :)
na razie 76 miejsce :)

NURS - 24 Listopada 2006, 20:03

QCF tomay
Ale pamiętaj, jak znajdujemy obcego, najpierw ojciec redaktor go zabija, potem wedle zasług dla zespołu!

mawete - 25 Listopada 2006, 08:58

tomay: witamy w teamie :D
Rodion - 25 Listopada 2006, 09:38

Może ktoś sprawdzić czy optymalizacja sie u mnie powiodła? :?
Evin - 25 Listopada 2006, 14:06

Hm... a da sie to jakos z zewnatrz sprawdzic? :)

Ja tam sie nie znam na seti ale zobacz w procesach czy ten/te najwiecej zajmujace procesor nazywaja sie jakos tak SaH_5.15_KWSN_SSE3_Ben-Joe_2.0_B.

Po drugie wydaje mi sie, ze jak wejdziesz na stronie na swoje wyniki i wyswietlisz jakis pojedynczy w szczegolach [Result ID click for details] i tam w linijce stderr out u mnie przynajmnij pokazuje jaka wersja liczone, np:

Optimizers: Ben Herndon, Josef Segur, Alex Kan, Simon Zadra
Version: Windows SSE3 32-bit 'Ni!' based on seti V5.15 'Chicken Good!'


pozdrawiam :)

Indy - 25 Listopada 2006, 14:13

Hmmm... u mnie wszystkie próbki są gotowe do zaimportowania. A coś się nie chcą zaimportować... hmmmm...
Evin - 25 Listopada 2006, 14:24

A jak nacisniesz projekty/zaktualizuj?
Rodion - 25 Listopada 2006, 14:55

Evin dzięki ale zupełnie nie wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz? :shock: :roll: :?
Dla mnie jak nie ma piktogramów to czarna magia :mrgreen:

gorim1 - 25 Listopada 2006, 14:56

cień przeliczył pierwszą próbkę i dołączył do nas ale na forum się jeszcze nie pojawił
Evin - 25 Listopada 2006, 16:26

Rodion:
to np. jest moja probka:
http://setiathome.berkele...ultid=422032418

A to twoja:
http://setiathome.berkele...ultid=421963817

Jakos wydaje mi sie, ze nie liczy optymalizowanym kodem.

mawete - 25 Listopada 2006, 17:11

Panowie, spokojnie., W tym samym teamie gramy. Bez nerw.... :) Jak jest problem to pokażcie gdzie.. Tyle
Słowik - 25 Listopada 2006, 17:21

Kurcze, wymieniłem sobie procka, zmieniłem cooler, ale przy liczeniu SETI i tak się za bardzo grzeje. Chyba na domowej maszynie dalej już nie powalczę, tylko w pracy.
Ziemniak - 25 Listopada 2006, 17:35

A zapastowałeś procka :?: A tak w ogóle jaką masz temperaturę ?
Słowik - 25 Listopada 2006, 19:00

Zapastowałem.
Średnio koło 40 stopni, ale nie więcej niż 41. Po kilku minutach po odpaleniu seti, wzrosła do 49 i wyłączyłem. W teście Everesta (CPU stress) po 4 minutach doszedł do 52 stopni i przerwałem test. Na poprzednim, starym coolerze przy 54 stopniach komp się wyłączał.

Ziemniak - 25 Listopada 2006, 19:15

A jaki masz procesor?
Słowik - 25 Listopada 2006, 19:19

Thorton 2400+
Rodion - 25 Listopada 2006, 19:26

Evin dzięki wielkie :D Ale ja tego naprawdę nie trybie :wink:
Hymm... To znaczy ze ta optymalizacje trzeba robić jeszcze raz :evil:

Ziemniak - 25 Listopada 2006, 19:40

Wg moich informacji Athlony powinny spokojnie pracować do temperatury 70 stopni, mój sempron pracuje stale w tem. 56-60 stopni i nic mu się nie dzieje. A cooler jaki dałeś ?
Słowik - 25 Listopada 2006, 19:49

Cooler.
Tak naprawdę, to w sumie na tym coolerze nie wyszedłem wyżej 52 stopni.
Na starym wyłączał się przy 54, jak pisałem.
Spróbuję go przetrzymać teraz troszkę wyżej i zobaczę do ilu podskoczy i czy się wyłączy.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group