To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

Agi - 20 Listopada 2006, 21:17

No to jestem dumna, że do mojej maleńkiej wioski poczta z Katowic dociera szbybciej niż do Wrocławia :D
hjeniu - 20 Listopada 2006, 21:45

Choroba a do mojej jeszcze nie, za to poczta w Wielkopolsce działa już jak niemiecka - w piątek Rebis wysłał mi paczkę z książkami dzisiaj była u mnie na biurku.
Agi - 20 Listopada 2006, 21:56

Wiesz hjeniu, zgodnie z poznańskim powiedzeniem: zaś ale, porzundek musi być :mrgreen:
NURS - 20 Listopada 2006, 23:25

miejcie baczenie na strajki pocztowe.
Fidel-F2 - 21 Listopada 2006, 12:10

posmutniałem bo do mnie nie doszła :cry:
ale ja sobie życzyłem Apokalipsę albo Marsa i może nie było? :roll:
NURSie były? Poszły? :|

hrabek - 21 Listopada 2006, 12:19

Ja tez nie dostalem, ale mam baczenie na strajki. Mam nadzieje, ze niedlugo wreszcie paczka do mnie dotrze. Najlepiej z prenumerata od razu :)
gorim1 - 21 Listopada 2006, 12:38

count, dojdzie jak się dogadamy z dyrekcja ja nie strajkuję siedzę na urlopie
hrabek - 21 Listopada 2006, 12:41

gorim: to listonoszem jestes? Ale pewnie jak bys nie byl, to bys strajkowal, chyba, ze cie sami wyslali specjalnie, ale to wtedy co za roznica? Ja sie nie dziwie, ze ludzie chca wiecej zarabiac (ja tez chce) ale wkurza mnie, ze ja przez to cierpie.
gorim1 - 21 Listopada 2006, 13:14

ściągam kawalerię do pomocy zachęciłem jednego kumpla co komp u niego chodzi cały dzień więc z chęcią on się dołączy
i zachęcam jeszcze jednego kolegę może coś pomożemy w osiąganiu wyższych pozycji

LordFury - 21 Listopada 2006, 16:00

@ Godzilla
W menu "Activity" wybierasz opcje "Zawsze uruchomione" i "Sieć zawsze dostępna" i będzie śmigać non-stop. Teraz działa Ci tylko gdy przez 2 minuty nie robisz nic na kompie (NIC = nie dotykasz myszki/klawiatury/niczego)


I WAŻNE!!!
Pojawiły się nowe optymalizacje, które dają potężnego kopa!!! Na niektórych maszynach nawet o 30% - u mnie akurat ok. +10% w stosunku do najlepszych dotychczasowych. Więc bardzo zachęcam do odwiedzenia tej strony:
http://lunatics.at/index....ownloads;catd=7

Można pobrać też automatyczny instalator, który wykryje, jaki mamy sprzęt i sam wybierze dla nas najlepszą optymalizację. Niekiedy ciutek się myli i ręcznie dałoby się dobrać lepiej, ale generalnie dla osób nie lubiących za dużo grzebać jest to idealne rozwiązania. Do ściągnięcia tutaj:
http://lunatics.at/index....sa=dlview;id=39

mawete - 21 Listopada 2006, 16:40

Dzięki :D
hjeniu - 21 Listopada 2006, 16:46

Widzę, że do mojej wioski poczta dociera szybciej niż do Szczecina i teraz już wiadomo gdzie jest stolica województwa zachodniopomorskiego :wink: NURS dzięki za książkę (mój numer 13 czyta pewnie jakiś strajkujący listonosz :mrgreen: )

QCF, QCG i bobek

Dunadan - 21 Listopada 2006, 16:54

LordFury - dało kopa! :D
PS czemu od trzech dni trzy próbki są 'odesłane, gotowe do zaraportowania' - zawsze to szło raz dwa...

GAndrel - 21 Listopada 2006, 16:59

Nexus pewnie zaraz weźmie się za instalowanie nowych optymalizacji. Już drugi dzień mnie wyprzedza. :)
Godzilla - 21 Listopada 2006, 17:21

Dunadan, wejdź w pierwszą zakładkę w BOINCu i kliknij "Aktualizuj". Wtedy zaraportuje.
Dunadan - 21 Listopada 2006, 17:28

Orzeszty... ale daje czadu ostatnio :-D jak tak dalej pójdzie to za chwilkę RAC stuknie setkę!!! :mrgreen:
Dzięki Godzillo! - jakoś sam nie wpadłem na ten genialny pomysł ;) podziałało.

mawete - 21 Listopada 2006, 17:42

Cholera, a ja nie wiem czy prawidłowo zrobiłem... nic mi się szybciej nie rusza... :(
LordFury - 21 Listopada 2006, 18:33

Na oko tego akurat raczej nie widać :lol: , ale po czasach liczenia próbek przez danego kompa jak najbardziej. U mnie np. czas liczenia dużej, 65-punktowej próbki spadł ze średnio 5700 sek. do 5150 sek.

Na słabszych prockach przyrosty są znacznie bardziej spektakularne. Tylko kilka tych próbek musi najpierw przeliczyć, żeby można było porównać ze starszymi (= liczonymi na poprzednich optymalkach).


Optymalizacja jest poprawnie zainstalowana jeśli w informacji o danej próbce znajduje się coś takiego/podobnego:

Cytat
Optimized SETI@Home Enhanced application

Optimizers: Ben Herndon, Josef Segur, Alex Kan, Simon Zadra
Version: Windows SSE3 32-bit 'Ni!' based on seti V5.15 'Chicken Good!'
Rev: (R-2.0|QxP|FFT:IPP_SSE3|Ben-Joe)
CPUID: 'Intel C2D Core 2 Duo (Conroe)'
cpus: 1 cores: 2 threads: 1 cache: L1=32K L2=4096K L3=0K
features: mmx sse sse2 sse3 ssse3
speed: 3153 MHz -- read megs/sec: L1=11771, L2=10193, RAM=5593

(oczywiście informacje o procesorze inne - zależy, co tam masz)


A jeśli nie chce się automatycznie zainstalować, to zawsze można zrobić to ręcznie - korzystając z pierwszego z podanych przeze mnie linków. W każdej paczce jest instrukcja, co i gdzie skopiować (bo do tego cała "instalacja" się sprowadza).

Pozdr.

Dunadan - 21 Listopada 2006, 19:04

Ja u siebie widzę że np. co sekunda przelicza się ok 0.004 do 0.003% całej poróbki, wcześniej było OK 0.002%
LordFury - 21 Listopada 2006, 20:17

Cytat
Ja u siebie widzę że np. co sekunda przelicza się ok 0.004 do 0.003% całej poróbki, wcześniej było OK 0.002%

No to ładnie - będziesz miał najwyraźniej niezły skok w szybkości liczenia 8)
Ew. mniej optymistyczny wariant - liczy akurat ciut mniejszą próbkę :mrgreen:

BTW. Klasycznie, jak co wtorek - "serwerowa przerwa"

hjeniu - 21 Listopada 2006, 20:20

Ale czemu nikt mnie głupiemu nie powiedział, że we wtorek wyłączają serwery SETI? Zainstalowałem optymalizację, próbkę wetło i komp nic nie liczy :evil:
Indy - 21 Listopada 2006, 20:24

Nom, u mnie też wszystko stoi :wink: Ciekawe dlaczego wtorek ? :D
Dunadan - 21 Listopada 2006, 20:35

LordFury - szacowany czas był na poziomie 45 godzin. Policzył w 20 ;) wcześniej takich różnic nie było :roll:
gorat - 21 Listopada 2006, 20:37

Poniedziałek - wiadomo, najgorszy dzień.
Środa - środek tygodnia, nie chce się robić.
Czwartek - wkrótce weekend, odkładamy.
Piątek - prosto z roboty jedziemy za miasto czy do kina! :D
Sobota - byczymy się
Niedziela - byczymy się

to jaki zostaje? :roll: :P :mrgreen:

Indy - 21 Listopada 2006, 20:47

Czekaj, czekaj... ja zgadne! Nie podpwiadać!
to.....
Wtorek ? :mrgreen:

Godzilla - 21 Listopada 2006, 22:29

Zajrzałam na stronę z optymalizacjami, ale nie znam się na tym, jeszcze coś pochrzanię. Dzięki za tę radę z Activity, wreszcie ruszyła maszyna po szynach ospale :D i zażądała 263285 sekund nowych próbek. Ciekawe ile dostanie i ile na raz będzie liczyć.

Edit: na razie ściągnął egzemplarz na 11 godzin pracy, w praktyce pewnie potrwa to trochę krócej. To jeszcze muszę być w domu, żeby mieć włączony komputer. Grunt, że liczy.

Fidel-F2 - 22 Listopada 2006, 09:16

a mi ta optymalizacja nie chce zadziałać
rozpakowałem, chce uruchomić a on mi mówi, że aplikacja została źle zainicjowana i się wyłącza :cry:

hrabek - 22 Listopada 2006, 09:24

Ja zainstalowalem i poszlo, ale wszystkie probki poszly sie czesac i musialem nowe sciagnac. Nie wiem, czy stare sie odeslaly czy nie. A nikt nie mowil, ze probki sie zanihiluja, bo bym recznie odeslal :(

Zobaczymy na wykresie za dzien lub dwa, czy lepiej dziala. Na oko idzie szybciej, ale sie nie wyspalem i nie wiem czy moge na moim oku polegac...

Fidel-F2 - 22 Listopada 2006, 09:46

Apokalipsa dotarła
Wielkie dzięki NURS

NURS - 22 Listopada 2006, 09:53

Nie ma sprawy, prośba tylko, jak ktos nie dostanie zamówionej ksiązki za jakiś tydzień, to proszę o sygnał.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group