To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mistrzowie i Małgorzaty - Agnieszka Hałas

Magnis - 5 Lipca 2011, 10:19

Dziwne bo u mnie się normalnie otwiera link :( :wink:
Godzilla - 5 Lipca 2011, 10:28

Błąd składniowy - po http są trzy ukośniki a nie dwa. Jeden wywaliłam ręcznie i poszło.
Magnis - 5 Lipca 2011, 10:44

Już poprawiłem ;) .
charande - 5 Lipca 2011, 10:54

Magnis, widzę, że wywiad działa ;)

Książka już została oddana do wydawnictwa i albo poszła do redakcji, albo wkrótce pójdzie :)

furious_wizard - 13 Lipca 2011, 16:28

Witam,
ja pierwszy raz spotkałem się z twórczością wspomnianej tu autorki w najnowszym numerze SFFiH i muszę przyznać, że opowiadanie o Krzyczącym bardzo mi się spodobało.

Po prostu w moich klimatach - fantasy z ciekawym światem i bohaterem, którego polubiłem praktycznie od razu. Przede wszystkim jednak historia jest spójna i wciągająca.

Zamierzam w najbliższym czasie zapoznać się z pozostałą twórczością autorki :)

charande - 13 Lipca 2011, 17:41

furious_wizard, bardzo mi miło i cieszę się :)
Magnis - 14 Lipca 2011, 09:57

furious_wizard napisał/a
Witam,
Po prostu w moich klimatach - fantasy z ciekawym światem i bohaterem, którego polubiłem praktycznie od razu. Przede wszystkim jednak historia jest spójna i wciągająca.


I mroczna, co mi się podoba :D .Lubię mroczną fantasy (dark fantasy) i autorce udało się znakomicie stworzyć świat Zmroczy chociaż nie znajdziemy tam dużej ilości makabry to jednak podczas czytania świat wydaje się bardzo mroczny i niebezpieczny ;) za co brawa dla charande :bravo :D .

furious_wizard - 15 Lipca 2011, 00:19

Magnis napisał/a
furious_wizard napisał/a
Witam,
Po prostu w moich klimatach - fantasy z ciekawym światem i bohaterem, którego polubiłem praktycznie od razu. Przede wszystkim jednak historia jest spójna i wciągająca.


I mroczna, co mi się podoba :D .Lubię mroczną fantasy (dark fantasy) i autorce udało się znakomicie stworzyć świat Zmroczy chociaż nie znajdziemy tam dużej ilości makabry to jednak podczas czytania świat wydaje się bardzo mroczny i niebezpieczny ;) za co brawa dla charande :bravo :D .


Tak jak pisałem wcześniej, nie znam jeszcze innych prócz "Kłopotu.." opowiadań, więc nie mogę do końca wypowiedzieć się odnośnie świata. Na tą chwilę jednak nie mam wrażenia, że czytam dark fantasy. Nie zmienia to faktu, że mnie również spodobał się ten klimatyczny świat :)

charande - 15 Lipca 2011, 09:59

furious_wizard, trzy teksty ze świata Zmroczy (dwa z Krzyczącym, jeden bez) są dostępne na sieci, zajrzyj tu, a potem w zakładkę po prawej "Tegoż twórcy" :)

Co do klasyfikacji gatunkowej - autorka jest skłonna twierdzić, że pisze sword&sorcery z elementami dark, które w jednych tekstach widać bardziej, w innych mniej lub wcale. "Kłopot barona..." jest raczej optymistyczny w stosunku do średniej :)

furious_wizard - 15 Lipca 2011, 10:31

Z tego co udało mi się doczytać w sieci, jest zbiór wcześniejszych opowiadań. Czy wszystkie opowiadania z Esensji są tam dostępne? Ja lubię całkowicie zagłębić się w lekturę i świat, więc czytam zazwyczaj całą serię :)

A co do dark - to mam wrażenie, że przede wszystkim bohater próbuje być dark :)

cranberry - 15 Lipca 2011, 13:17

furious_wizard, hmmm, ja bym raczej powiedziała, że bohater bardzo próbuje NIE BYĆ dark, ale okoliczności działają na jego niekorzyść. Oczywiście to jest moje wrażenie z lektury też innych utworów o Krzyczącym w Ciemności.

Opowiadania charande w Esensji są premierowe. Zbiór "Między Otchłanią a morzem" zawiera zupełnie inne teksty, część z nich ukazała się wcześniej w "Fenixie" i "Science Fiction".

shenra - 15 Lipca 2011, 13:24

A ja się ciutkę rozczarowałam opowiadaniem. Postać Krzyczącego bardzo mi się podoba, natomiast nie mogłam się wczuć w otoczenie. Nie wiem z czego to wynika, ale nie "widziałam" tego. Sam pomysł fajny, serio. Nie tracę optymizmu, że next one mnie wciągnie :wink:
furious_wizard - 15 Lipca 2011, 18:41

cranberry napisał/a
furious_wizard, hmmm, ja bym raczej powiedziała, że bohater bardzo próbuje NIE BYĆ dark, ale okoliczności działają na jego niekorzyść. Oczywiście to jest moje wrażenie z lektury też innych utworów o Krzyczącym w Ciemności.


Może po zapoznaniu się z pozostałymi opowiadaniami zmienię zdanie, ale w tym opowiadaniu to wyglądało tak jakby w rozmowach jego głównym celem miały być interesy i własne sprawy, ale jego czyny mówią co innego. Dość łatwo wplątał się w akcję - tak jakby sam tego chciał.

cranberry - 15 Lipca 2011, 20:54

furious_wizard, No tak właśnie - żmij z krwi i kości miałby w nosie cudze kłopoty, ale żmij = Brune wplątuje się w takie historie. A dark jest wtedy, kiedy musi.
Przynajmniej ja tak to widzę.

charande - 15 Lipca 2011, 21:24

shenra, nie wiem, kiedy nasmaruję następne opowiadanie o Krzyczącym, bo chwilowo jestem w innych klimatach :)

furious_wizard, jeśli rozważasz poczytanie większej dawki, to ja bym Ci poleciła raczej Dwie karty, a nie zbiorek opowiadań - są spójniejsze, pisane później, więc świat już bardziej przemyślany, a chronologicznie dzieją się wcześniej, niż większość tekstów ze zbiorku.

Cytat
w tym opowiadaniu to wyglądało tak jakby w rozmowach jego głównym celem miały być interesy i własne sprawy, ale jego czyny mówią co innego


Jak najbardziej trafne podsumowanie :) Brune chętnie pakuje się w kłopoty z ciekawości/dociekliwości/nieumiejętności odmówienia, gdy ktoś go prosi o pomoc. Co do bycia dark - on ma dobre serce, powiedzmy sobie szczerze :) , a w pewnych okolicznościach albo sam musi postępować paskudnie, albo bywa świadkiem czegoś paskudnego i nie może zareagować, albo bywa świadkiem/ofiarą czegoś paskudnego i odwija się tak, że tylko spalona ziemia zostaje.

shenra - 16 Lipca 2011, 11:26

charande, poczytam poprzednie, nie przejmuj się :mrgreen:
furious_wizard - 16 Lipca 2011, 16:40

charande napisał/a
jeśli rozważasz poczytanie większej dawki, to ja bym Ci poleciła raczej Dwie karty, a nie zbiorek opowiadań - są spójniejsze, pisane później, więc świat już bardziej przemyślany, a chronologicznie dzieją się wcześniej, niż większość tekstów ze zbiorku.


Dzięki za radę. Dla mnie nie zawsze świat musi być dopracowany, bo z tego czasami mogą narodzić się jakieś fajne, niezamierzone przez autora smaczki, ale lubię czytać w miarę chronologicznie.

charande napisał/a
Jak najbardziej trafne podsumowanie :)


Cieszę się, że dobrze zrozumiałem intencje :)

charande - 5 Wrzeœśnia 2011, 10:26

Tak się cieszę, że aż się muszę pochwalić: ukończyłam zbiór opowiadań o piekle, który przez kilka lat leżał rozgrzebany w szufladzie. 11 tekstów, z tego 3 publikowane (w tym "Po stronie mroku"), a reszta premierowa. Bez Krzyczącego w Ciemności :) , wszystkie dzieją się albo w naszoświatowym Szeolu, albo w szeroko pojętych zaświatach, albo w naszej rzeczywistości podstawowej.

Teraz zobaczymy, jakie będą dalsze losy tego zbiorku :)

Lis Rudy - 5 Wrzeœśnia 2011, 11:07

charande, witaj.
Dobrze się składa że się pokazałaś, bo chciałbym Cię pociągnąć za język ws kolejnego tomu o Krzyczącym.
Uchylisz rąbka tajemnicy kiedy planujesz wydanie drukiem 2 tomu ?

charande - 5 Wrzeœśnia 2011, 11:25

Lisie Rudy, tom 2. jest na finiszu prac redakcyjnych, a premiera została zaplanowana przez Ifryt na tegoroczny Falkon, czyli w drugim tygodniu listopada. Na stronie wydawnictwa w zakładce "Książki" już od jakiegoś czasu wisi zapowiedź :)
Lis Rudy - 5 Wrzeœśnia 2011, 11:29

charande, tym drugim tygodniem listopada to mnie nieco zmartwiłaś. Tyle czasu czekać ??? Litości nie masz :wink:

Ożywisz w którymś tomie w końcu te Golemy ? Łażą takie niewykorzystane i tylko błoto roznoszą :mrgreen:

charande - 5 Wrzeœśnia 2011, 12:20

Cytat
Łażą takie niewykorzystane i tylko błoto roznoszą


Dobre :D

Co się tyczy czekania - listopad to jeszcze nie tak źle ;) Trójka mi się rozrasta koncepcyjnie, i rozrasta, i rozrasta, a musi się zamknąć w jednej książce i rozsądnym czasie. I to jest dopiero zagwozdka :)

inatheblue - 5 Wrzeœśnia 2011, 21:26

Superfajnie!

Przeczytam z dziką rozkoszą :)
Ja dopiero w 3 rozdziale P.M (mocną konkurencją jest wstęp do doktoratu), trochę obyczajowo mi wychodzi, ale namnożyłam tyle postaci, że zanim wątki się zbiegną, muszą sobie trochę pohasać. Na razie wyrosła mi kolejna drugoplanowa rodzynka, sześćdziesięcioletnia ekscentryczka-celebrytka. Potrzebuję jej do jednej, słownie jednej sceny. One tak mają.

Lis Rudy - 5 Wrzeœśnia 2011, 21:47

charande napisał/a
Trójka mi się rozrasta koncepcyjnie, i rozrasta, i rozrasta, a musi się zamknąć w jednej książce i rozsądnym czasie


Znaczy Szanowna Autorko, raczysz nas informować publicznie, że następny tom dopiero pod koniec roku ???
O Ty niedobra !

Zastanawiam się nad fochem... :wink:

charande - 6 Wrzeœśnia 2011, 00:38

inatheblue, o, żyjesz!! Pisz dzielnie, tylko plików nie pomieszaj, żeby ta sześćdziesięcioletnia celebrytka nie zaczęła hasać w doktoracie :mrgreen:

Lisie, żeby trójka powstała szybciej, trzeba byłoby albo rozbić ją na dwa krótsze tomy, co uważam za zły pomysł, albo zrezygnować ze sporej ilości materiału i ewentualnie spożytkować go później w formie opowiadań - co też niezbyt mi się podoba. Cegła się wylęga, no trudno.

Lis Rudy - 6 Wrzeœśnia 2011, 15:18

charande, jeśli miałabyś rozbijać książkę na jakieś ponadnaturalne tomy, to lepiej nie. To raczej wolę cegłę ale pełną akcji. Trudno, będę czekał, a cierpliwość będę ćwiczył układając mandalę. Warszawa pozdrawia Lublin :D
charande - 7 Wrzeœśnia 2011, 00:08

Lublin pozdrawia Warszawę!! :)

Możesz ćwiczyć cierpliwość, zaglądając na strony działu literackiego Esensji: ostatnio działamy tak energicznie, że trzy lub cztery razy w miesiącu pojawia się coś nowego do poczytania :)

cranberry - 7 Wrzeœśnia 2011, 10:02

Jednak autorzy działają jeszcze bardziej energicznie i zawsze są dwa kroki przed nami, jeśli chodzi o kolejkę tekstów do przeczytania ;) Ale walczymy dzielnie ;)
Tak więc w linku charande perełeczki dla naszych Ukochanych Czytelników - starannie odsiane i oszlifowane :D

charande - 21 Wrzeœśnia 2011, 07:36

Doczekałam się recenzji - w dodatku pozytywnej - w portalu "Dla Lejdis" :) Koniec świata :D

http://dlalejdis.pl/artyk...nowej_generacji

Chal-Chenet - 8 Października 2011, 14:29

Recka z HO:

http://horror.com.pl/books/recka.php?id=549



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group