To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - "Póki Ducha, Póty Nadziei" - głosowanie do 5.10.

dalambert - 5 Października 2009, 08:44

Hej Ścichapęki aż furczą-głosując zawzięcie dobre i to :bravo :D
xan4 - 5 Października 2009, 09:15

A u góry ciągle to samo :D , jeden wyjdzie do przodu, a pozostałe trzy szybko go doganiają, a niekiedy i przeganiają i znowu to samo. Szykuje nam się emocjonująca końcówka.
Głosujemy!!! Jeszcze tak przynajmniej 10 głosów!!!

Ozzborn - 5 Października 2009, 09:35

Obiecałem, że zdążę, a zapomniałem, żem znowu studencina i wracam dziś po 21.
Zatem moje głosy:
Po drugiej stronie lustra - mój faworyt, w zasadzie jedyny szort, który desygnowałem do punktu zaraz po przeczytaniu (A te "oczy pełne idealnej ciemności" to aby nie zrzynka z mojego elfa z poprzedniej edycji? ;) )
Po dłuższym namyśle drugi punkt wędruje na:
RiP - przyjemnie napisane, mimo "grobowego tematu", pośmiałem się trochę (szczególnie tekst z Modą na Sukces był świetny. Mam podejrzenia co do autora ;)
Trzeci punkt tradycyjnie zostawiam nie wykorzystany dla siebie :P

Martva - 5 Października 2009, 10:30

Ja nie wiem czy zagłosuję, bo mam dwa razy więcej kandydatów niż punktów.
Witchma - 5 Października 2009, 10:31

Martva, drogą eliminacji...
xan4 - 5 Października 2009, 10:31

Martva, głosuj na mnie i na shenrę ;P:
Chal-Chenet - 5 Października 2009, 11:44

I na mnie jeszcze. :D
xan4 - 5 Października 2009, 11:54

Martva, to w takim wypadku masz już 3 głosy rozdane, teraz jeszcze musisz trafić ;P:
Witchma - 5 Października 2009, 12:20

Głosujta ludziska, jeszcze jest trochę czasu :!:
baranek - 5 Października 2009, 13:46

Ozzborn, dzięki za głosy.
baranek - 5 Października 2009, 15:02

kto to śpiewał? 'mija czas i nic, bez zmian, mija czaaaaas'. [szepraszam, troszku zafałszowałem pod koniec].

e: sobie sprawdziłem, Bank to śpiewał.

xan4 - 5 Października 2009, 15:28

Ale fajnie jest :D
jeszcze jakby te dwie "11" podgoniły to byłaby rewelacja. Cztery szorty na pierwszym miejscu :!:

Martva - 5 Października 2009, 15:37

Poniedziałki, Dziewuszka, Wizyta. Pierwszy za prawdę i oryginalność, pozostałe za klimat, język i w ogóle wszystko. O krok od punktu: RiP, Pokolenie i Mozaika. Chyba mi się nie chce pisać dłuższych recenzji.
baranek - 5 Października 2009, 15:40

dzięki Martva.
Martva - 5 Października 2009, 15:41

Nie ma sprawy, zagłosowałabym jeszcze raz, gdybym mogła :D
shenra - 5 Października 2009, 15:51

Martva, ktoś Ci tam swoje głosy oddawał :mrgreen: Wreszcie coś do przodu poszło :bravo
terebka - 5 Października 2009, 16:14

Naaaaaapisz recenzje, Martva. Przynajmniej o tej wymienionej szóstce napisz. Nieeeee daj się prosić ;)
Martva - 5 Października 2009, 16:45

No dobra, kilka słów.

Bezimienni - skojarzenia z kawałem o WTC miałam. Takie se, niby poprawnie napisane, ale spływa po człowieku, mimo ze porusza ważny problem.
Ducha brak (już) - bardzo mi się podobało gdzieś tak do połowy, albo trzech czwartych, potem znużyło. Na plus język, się mi podobał.
Cisza - starannie budowany klimat, a potem nic. Coś jak 'Azyl' z jednej z poprzednich edycji. Szkoda.
Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu - ujęło mnie. Proste, szczere, odważne, bez sztuczności. Prawdziwe niestety :)
Egzekucja - całkiem dobry szort. Jeden z tych całkiem dobrych szortów które zupełnie do mnie nie trafiają i zupełnie nie mogę określić dlaczego :) Pomysł OK, wykonanie OK. Ja dziwna jestem.
Dokąd idziesz dziewuszko? - klimatyczne niesamowicie. Język super, nawiązania są, a ja lubię nawiązania. Ale punkt przede wszystkim za nastrój.
I ty zostaniesz jaskiniowcem - poprawny, ale mamy to samo co z Egzekucją, jakoś do mnie nie mówi.
Mozaika - zabawne :) Podobał mi się język, podobnie jak w drugim szorcie kojarzy mi się z opowiadaniem dowcipu/śmiesznej anegdotki :) Pozostawia człowieka z uśmiechem na mordce :D
Po drugiej stronie lustra - ładnie napisane. Fajny surrealistyczny klimat.
RiP - bardzo blisko punktu, bo mi się podobało. Język git, poczucie humoru fajne, ale polityczne wstawki be. Niemniej gdybym miała cztery głosy, a nie trzy, to byłby punkcior.
Rozważania o końcu świata - ładny język, porządne dialogi, na tym tle kilka wpadek interpunkcyjnych zgrzyta jednak. Fajnie zbudowany klimat, puenta uśmiechogenna, skojarzenia z Wędrowyczem... nooo, jak się lubi Wędrowycza...
Szansa - ładny, poetycki szort. Nie mam pojęcia o co w nim chodzi :) O rolę sztuki w uwrażliwianiu społeczeństwa?
Wizyta - urocza historia z ładną puentą i bardzo (bardzo) dobrze napisana. Nie wiem czy na długo zapadnie w pamięć, ale spodobała mi się.
Wybór - jakoś nie podeszło. Chociaż od strony technicznej nie mam nic do zarzucenia.
Wyścig szczurów - paskudne i bez sensu. Chyba nie jestem targetem.
Z pokolenia na pokolenie - fajny szorcik z fajną puentą :bravo

shenra - 5 Października 2009, 16:50

Martva, dzięki że jednak Ci się chciało z nami podzielić opinią :bravo ;P:
MOFFISS - 5 Października 2009, 17:26

najlepsze"chyba nie jestem targetem" o mały włos nie zlałem się pod prysznicem
Marcin Robert - 5 Października 2009, 17:38

Poziom wyrównany, wybór więc jest trudny. Podobała mi się jednak Wizyta i na nią idzie jedyny PUNKT.

Z innych szortów dosyć nawet podobała mi się Egzekucja, ale (pomijając kwestię interpunkcji):

Pono mu w łobejściu 7 trupów dziewek niewinnych królewscy konstable znaleźli (...)

Siedem – słownie.

(...) coś zabulgotało (...)

Cosie nie bulgoczą.

Wpaść na to, że tylko duch człowieka umierającego w męczarniach jest na tyle materialny, żeby zasiedlić nowe ciało (...)

Dlaczego?

(...) ale umierać po wielokroć w agonii (...)

Masło maślane. Czy można umrzeć bez wcześniejszej, choćby krótkotrwałej, agonii?

Martva - 5 Października 2009, 17:43

MOFFISS, nie krępuj się, Madonna może to Ty też

Marcin Robert napisał/a
Dlaczego?


Bo taką autor miał wizję.

Marcin Robert napisał/a
Czy można umrzeć bez wcześniejszej, choćby krótkotrwałej, agonii?


Chyba tak. We śnie, albo cos takiego. Agonia mi sie kojarzy z umieraniem długim i bolesnym.

Marcin Robert - 5 Października 2009, 17:54

Martva napisał/a
Bo taką autor miał wizję.


Mało przekonująca ta wizja. Wygląda raczej na wprowadzoną ad hoc, aby powiązać jakoś puentę z pozostałą częścią opowiadania.

Martva napisał/a
Marcin Robert napisał/a
Czy można umrzeć bez wcześniejszej, choćby krótkotrwałej, agonii?


Chyba tak. We śnie, albo cos takiego. Agonia mi sie kojarzy z umieraniem długim i bolesnym.


Według SJP:

agonia
1. stan poprzedzający zgon
2. chylenie się ku upadkowi

Według Wikipedii:

Agonia – to proces poprzedzający śmierć, czyli okres bezpośrednio poprzedzający ustanie funkcji życiowych organizmu.

baranek - 5 Października 2009, 17:55

za wikipedią:
Agonia – to proces poprzedzający śmierć, czyli okres bezpośrednio poprzedzający ustanie funkcji życiowych organizmu. Polega na stopniowym zanikaniu czynności życiowych. Agonia nie zawsze kończy się zgonem

W pierwszym etapie dochodzi do upośledzenia czynności układu oddechowego i krążenia oraz ośrodkowego układu nerwowego.

W drugiej fazie krążenie i oddychanie może utrzymywać się na minimalnym poziomie, przedłużenie się tego stadium przypomina stan śmierci, co znane jest jako zjawisko śmierci pozornej

Trzecim etapem jest śmierć kliniczna - ustanie czynności oddychania i krążenia oraz utrata świadomości, w większości przypadków przechodzi w stadium śmierci biologicznej ustroju. Okres interletalny - komórki, tkanki, i narządy mogą wykazywać czynności życiowe. W następnych kilku minutach dochodzi do śmierci mózgu związanej z zanikiem fal mózgowych

e: no właśnie

e2: tylko, że jak się pisze, a dodatkowo człowiek jest przekonany, że wie co pisze, to o zonki nietrudno. ja ostatnio zrezygnowałem z pisania na zsieciowanym kompie, bo za dużo czasu zajmowało mi grzebanie w słownikach. nawet przy takim prostym pisaniu jak moje.

shenra - 5 Października 2009, 19:12

No moi drodzy dwie godziny zostały do końca tego rozdania naszej zabawy :mrgreen:
Virgo C. - 5 Października 2009, 19:42

Głosy oddane na Dokąd idziesz dziewuszko?, Mozaikę i RiP. Recenzji nie będzie poza jedną, dla autora/-ki pierwszego z wyróżnionych przeze mnie opowiadań - świetny warsztat i plastyczność języka, czytałem szorta z prawdziwą przyjemnością :)
dalambert - 5 Października 2009, 19:55

No, no w glosowaniu na Bezzębnego Anioła wzięło udział 37, a na Heroinę - 42 glosowaczy
tu już mamy 44 - może to nie rekord , ale niezła walka :!: :D

baranek - 5 Października 2009, 20:00

Virgo C., dziękuję za głosy. Marcinie Robercie, tak mnie zaabsorbowała rozmowa o agonii, że przegapiłem Twój głos. przepraszam. dzięki.

edytka była

terebka - 5 Października 2009, 20:02

Jeszcze półtorej godziny, a pewnie są i tacy, dla których frajdą jest być ostatnim głosującym. Na finiszu odbędzie się jatka, czuję to w kościach.

edytowałem

baranek - 5 Października 2009, 20:39

ej no, 50 minut zostało, ludzie, terebka na jatkę czeka, a wy co?


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group