To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Konwenty dawno minione - Festiwal Fantastyki Nidzica

Zgaga - 2 Kwietnia 2010, 11:25

ketyow, te 150 zł to cztery dni w towarzystwie twórców + akredytacja i materiały konwentowe + jakieś ognisko + biesiada (wypas i tance do białego rana) + przewozy z konwentu do Kalborni na miejsce noclegu.
Byłam raz w zeszłym roku i z tzw. ręką na sercu mogę powiedzieć: nie przegięli z ceną w stosunku do "oferty". Chociaż w zasadzie i niby można cenę uznać za zaporową. Trochę to sprawiło, a dla mnie był to plus, że festiwal miał dość kameralny charakter (jakieś 100-150 osób).

cezarix - 26 Kwietnia 2010, 08:33
Temat postu: 17. Festiwal w Nidzicy - warsztaty literackie
Tegoroczny, siedemnasty już Międzynarodowy Festiwal Fantastyki w Nidzicy (10 - 13 czerwca 2010) będzie się odbywał pod znakiem polskiej fantastyki i warsztatów literackich. Warsztaty w tym roku nie będą miały jeszcze formy omawiania gotowych utworów młodych pisarzy - na ten etap wejdziemy w przyszłym roku, bo warsztaty mamy zamiar w Nidzicy kontynuować - ale formę wykładów, jakie poprowadzą pisarze, wydawcy i krytycy.
Będzie mowa o inspiracjach, kompletowaniu źródeł i materiałów historycznych, technice pisania, tworzeniu osobowości bohaterów, a także jak sprzedać utwór wydawcy, jak się zareklamować.
Sądzimy, że takie warsztaty dla młodych autorów, nawet tych po debiucie, będą wielką korzyścią. Na taką skalę wykłady jeszcze nie były organizowane.

Wśród wykładowców będą: Marek BARANIECKI, Ewa BIAŁOŁĘCKA, Anna BRZEZIŃSKA, Michał CETNAROWSKI, Jarosław GRZĘDOWICZ, Jacek INGLOT, Witold JABŁOŃSKI, Lech JĘCZMYK, Krzysztof KOCHAŃSKI, Jacek KOMUDA, Rafał KOSIK, Maja Lidia KOSSAKOWSKA, Dominika MATERSKA-ORAMUS, Marek ORAMUS
Łukasz ORBITOWSKI, Wojciech ORLIŃSKI, Maciej PAROWSKI, Andrzej PILIPIUK, Marcin PRZYBYŁEK, Krzysztof SOKOŁOWSKI, Wit SZOSTAK, Szczepan TWARDOCH
Marcin WOLSKI, Andrzej ZIEMIAŃSKI


W maju dojdzie do listy jeszcze trzech - czterech autorów, rozmowy właśnie trwają.

Zainteresowanie jest olbrzymie. Nasz główny hotel, w który kwaterujemy uczestników ma już obłożenie 95%. Pozostają jeszcze kwatery prywatne w Nidzicy, które także gwarantujemy.

Wszelkie informacje na temat akredytacji można znaleźć na stronie festiwalu: www.festiwal.solarisnet.pl

Zgaga - 26 Kwietnia 2010, 15:29

Polaków dużo. Mnie jednak też cieszą przewidziani rosyjscy goście: Bielanin i Czernaja.
baranek - 28 Kwietnia 2010, 18:17

czy jest może na sali, na forum znaczy, ktoś z organizatorów?
Kruk Siwy - 28 Kwietnia 2010, 18:19

Orgów to szukaj na stronie Solarisu. A konkretnie wal do Wojtka Sedeńki.
Chociaż Cezarix wygląda jakby wiedział o czym mówi.

cezarix - 4 Maj 2010, 10:58

Wiem o czym mówię, ale nie jestem tutaj zbyt często. Na pytania najszybciej uzyskacie odpowiedź poprzez moje GG, numer jest na głównej stronie księgarni solarisnet.pl
cezarix - 4 Maj 2010, 11:38

I jeszcze kilka newsów z ostatniej chwili

Z przykrością, a jednocześnie z dumą, że festiwal wam się podoba, informujemy, że ośrodek w Kalborni (hotel, wszystkie rodzaje domków, jest już wypełniony po brzegi. Zostały nam jeszcze ze dwie pojedyncze luki w domkach, ale szybko je wykorzystamy.

Od dzisiaj kwaterujemy w samej Nidzicy - w hotelu na zamku (drogi) lub na kwaterach przy ulicy Marchlewskiego. Dobre warunki, ok. 1,5 km od zamku, pokoje 2,3,4 i 6 osobowe. Prosimy o kontakt z nami w tej sprawie.

Jak zawsze na festiwalu, w piątek organizujemy happening. Wtedy to przebierańcy prezentują stroje, na małym dziedzińcu organizujemy poczęstunek barbeque, a na głównym dziedzińcu gra zaproszony zespół. Ostatnie trzy festiwale to były znakomite zespoły folkowe, mieliśmy muzykę polską, celtycką i ukraińską. W tym roku oprawę muzyczną zapewni zespół BEZROBOTNI, grupa bluesowa, grająca nie tylko swoje własne kompozycje, ale i standardy. A przy dobrym bluesie bawić się można kapitalnie. Przekonacie się sami!

Tego dnia odbędzie się jeszcze - poza programem filmowo-literackim turniej łuczniczy oraz wernisaż prac aż 8 artystów plastyków, których prace bardzo często ilustrują książki z fantastyki.

Następnym autorem, który będzie miał spotkanie z publicznością, będzie Tadeusz Meszko. Tematem jego spotkania będzie Słońce i jego wpływ na Ziemię i ludzkość. Słońce jest tematem powieści Meszki - 2012: Gniew Ojca, wydanej na przełomie roku w dwóch woluminach: Dzieci Słońca i Dzieci Boga.

cezarix - 14 Maj 2010, 11:21
Temat postu: Nowe informacje z programu festiwalu
1. Anna Brzezińska, autorka trylogii o Twadokęsku czy cyklu Wielka wojna, pisanego wspólnie z mężem, Grzegorzem Wiśniewskim, który także będzie obecny na festiwalu.
Temat spotkania: „Krwawe władczynie – Katarzyna Sforza, Elżbieta Bathory i ich koleżanki”
Jak historia staje się literaturą, na jakie sposoby można wykorzystać faktycznie istniejącą postać?
To temat, który może przydać się przyszłym autorom w ich pracy.

2. Bardzo ciekawie zapowiada się festiwalowe spotkanie z Marcinem Przybyłkiem.
Nie dość, że na festiwal ukaże się 4 tom Gamedeca, to jeszcze Marcin zaprasza na prapremierowy pokaz muzycznej oprawy Gamedeca. Nosić będzie tytuł: Muzyczne krajobrazy Gamedecverse

3. Dominika Oramus to autorka już kilku książek o fantastyce. Na festiwalu będzie mówiła o najnowszej, która ukaże się jesienią - „Science fiction w epoce postmodernizmu”.

baranek - 31 Maj 2010, 07:15

ktoś może posiada szczegółowy program? taki rozpisany na godziny? jeśli tak, to ja bym bardzo prosił. na maila.
Zgaga - 31 Maj 2010, 10:45

A już takowy jest? Wygląda trochę tak, że cały czas jest "w budowie".
baranek - 31 Maj 2010, 12:01

a bo cytują ten program tak obficie na stronie, myślałem, że już jest. tylko ja, biedny miś, nie mogę odszukać. a to człowiek by se zaplanował to i owo. ze wskazaniem na owo. i na powrót.
baranek - 5 Czerwca 2010, 08:00

kóźwa, Pilipiuk zaczyna o 12.00, a ja będę w Nidzicy o 12.22. szkoda, kurde, szkoda.
Witchma - 5 Czerwca 2010, 08:33

baranek, skąd masz takie wieści...?

A tak w ogóle, to czy ktoś wie, czy drogi do Nidzicy wiodące są przejezdne?

Zgaga - 5 Czerwca 2010, 08:55

Ano zapewne stąd:
http://festiwal.solarisne...:newsy&Itemid=6

Witchma - 5 Czerwca 2010, 08:58

Zgaga, dzięki. Naiwnie szukałam w zakładce "Program"...
Zgaga - 5 Czerwca 2010, 09:09

Tu obowiązuje fantastyczna logika :mrgreen:
Witchma - 5 Czerwca 2010, 09:27

Zdecydowanie bezsęsowny ten program. Poza tym, czy pierwszego dnia odjeżdża jakiś autokar spod hotelu na zamek?
Zgaga - 5 Czerwca 2010, 09:39

Chyba nie.
Witchma, czy te wszystkie pytania zmierzają do tego, że się wybierasz?

Witchma - 5 Czerwca 2010, 09:44

Zgaga, ja się wybieram już od jakiegoś lutego...
Zgaga - 5 Czerwca 2010, 09:52

Fajnie, to się w miłych okolicznościach zamkowych zobaczymy :D
Anonymous - 5 Czerwca 2010, 11:03

baranek napisał/a
kóźwa, Pilipiuk zaczyna o 12.00, a ja będę w Nidzicy o 12.22. szkoda, kurde, szkoda.


Ty narzekasz? Ja o 14:30 w czwartek mam egzamin z medycyny sądowej, więc będę dopiero koło 20. A w niedzielę egzamin poprawkowy z postępowania cywilnego o 18, Ostatni ważny pociąg mam jakoś o 13 i w Warszawie jestem na styk, gdzieś o 16.30. :mrgreen: Ale co tam, jadę. :mrgreen:

Godzilla - 5 Czerwca 2010, 11:05

Egzamin z medycyny sądowej. Wyrazy współczucia. Kogo będziecie kroić?
Witchma - 5 Czerwca 2010, 12:13

Zgaga, obyśmy wszyscy dotarli cali i zdrowi :)
xan4 - 5 Czerwca 2010, 12:41

Ciekawe dla kogo to się zaczyna o 12.00? Dla miejscowych? Jak ja mam dojechać ze Śląska na 12.00? O północy mam wyjechać?

Takie sobie retoryczne pytania zadałem.

Witchma - 5 Czerwca 2010, 12:44

xan4, wysłałam już maila z zapytaniem. Myślę, że nawet osoby mieszkające bliżej mogą mieć problem z dojazdem - drogi są pozalewane, pociągi kursują jak chcą. Poza tym, sama nie wiem, czy najpierw stawić się w hotelu, czy od razu pędzić z bagażami na zamek... bezsęsu, powtórzę.
Zgaga - 5 Czerwca 2010, 12:48

Witchma, od razu z bagażem na zamek. Tam będzie przechowalnia. Hotel, a właściwie ośrodek, znajduje się jakieś 30 km od zamku.

Poza tym - strasznie coś płaczecie i kwilicie. Najwyżej na pierwszych prelekcjach Was nie będzie.
W zeszłym roku wylądowałam po 12 i nie uważam, żebym wiele straciła. W tym roku, zgodnie z rozkładem PKP mam być o 10.14. Zobaczymy...

Anonymous - 5 Czerwca 2010, 16:27

Godzilla napisał/a
Egzamin z medycyny sądowej. Wyrazy współczucia. Kogo będziecie kroić?


Naszego kochanego doktora, za termin egzaminu <warczy>.

btw - jedzie ktoś do Nidzicy samochodem?;>

ketyow - 5 Czerwca 2010, 16:59

Cholllera, 30 km ode mnie, a ja we finansowym dołku :| Może będę "przy okazji" w Nidzicy i uda się ewentualnie browara strzelić :wink:
Zgaga - 6 Czerwca 2010, 10:47

ketyow, zrób sobie wycieczkę rowerową. Chociaż, hmmm..., wtedy nie mógłbyś pić piwa. Może to na zdrowie Ci pójdzie.
merula - 6 Czerwca 2010, 12:44

Zgaga, może przewaletować u kogoś i z powrotem ruszyć dnia następnego.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group