To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Urbi et Orbi

Homer - 17 Stycznia 2008, 22:35

Urbaniuk napisał/a
Amygdala

Będzie o mózgu i jądrze migdałowatym?

Urbaniuk - 17 Stycznia 2008, 22:45

Homer -> Będzie :mrgreen: Ale w ujęciu w jakim, jak sądze, nikt się nie spodziewa. Będzie to tez kolejny eksperyment z konstrukcja fabuły, tym razem utrzymanie trzech jedności, jak w greckiej tragedii.
Anonymous - 17 Stycznia 2008, 23:16

Skończyłam dziś "PiKa". No!:) Na razie powiem tyle, że jak od kilku miesięcy wszystko, co czytałam, usypialo mnie średnio po 10 stronach, tak tym razem obijałam się o meble, idąc z kuchni do pokoju z nosem w książce. Fajne, naprawdę fajne! Pogadamy w Krakowie. :)
Chal-Chenet - 17 Stycznia 2008, 23:52

Mi na razie czyta się "PiK'a" tak sobie. Na pewno gorzej od opowiadań. Zobaczymy jak pójdzie dalej. Póki co niespecjalnie mnie rusza akcja a jestem w tej chwili na 200 stronie. Spodziewałem się też trochę więcej informacji nt. głównych bohaterów, ich przeszłości, na razie jednak tego nie ma. Ale ostateczną ocenę wystawię dopiero po całości.
Homer - 18 Stycznia 2008, 00:02

Urbaniuk napisał/a
Homer -> Będzie :mrgreen: Ale w ujęciu w jakim, jak sądze, nikt się nie spodziewa.

Zobaczymy, trzymam za słowo :)

feralny por. - 19 Stycznia 2008, 21:43

Właśnie skończyłem czytać "Przeciwko wszystkim". Kawał dobrej roboty, gratuluję i czekam na więcej. A teraz przyznajcie się, kuria odpaliła wam grancik za kreowanie pozytywnego wizerunku kleru? :wink: Jakby nie patrzeć ks. dr A. Gil pierwszym księdzem polskiej fantastyki jest i basta.
Większych zgrzytów nie odnotowałem, poza korektą, która rzeczywiście trochę szwankowała (feralne egzorcyzmy Gila były, raz w Rzeszowie, raz w Radomiu). Trochę mnie zapiekł fragment o NSW w rękach milicjantów, ale to zboczenie zawodowe.
Przy Chrześcijańskiej Unii Jedności popłakałem się ze śmiechu.

Żeby było oryginalnie to "Głodomór" też mi się podobał.

Urbaniuk - 20 Stycznia 2008, 22:50

feralny por. ->
Cytat
Jakby nie patrzeć ks. dr A. Gil pierwszym księdzem polskiej fantastyki jest i basta.


Jesli pozwolisz to będziemy stosować to hasło w celach promocyjnych :mrgreen:
Co do korekty to mielismy dwa wyjścia, albo robimy morderczą z naszej strony, albo ksiazka wychodzi jeszcze w zeszłym roku - wybralismy mniejsze zło, przy "Tancerzach" nie bedzie już rtej, hamletowskiej, alternatywy, na 100%.

Kuria nam nie płaci :(

Co do Chrzescijańskiej Unii Jedności to tworcą nazwy partii był Stefan Kisielewski - wieloletni felietonista Tygodnika Powszechnego, radykalny katol, liberał , wesołek, pijus i załozyciel UPR.

Dzięki za miłe słowa, pojutrze jedziemy do Paryża zbierac materiały do nastepnej częci, czyli wspomnianych juz Tancerzy. Relacja ze zbierania - prawdopodobnie na stronie Fabryki Słów i w TVP Kultura. Ogladajcie!!!!

Urbaniuk - 20 Stycznia 2008, 22:58

Miria -> Ale autografu na zamiastconie to ode mnie nie wzięłaś cholero jedna ty :mrgreen: Dzięki za słowa uznania :D Strasznie żeśmy się nad tym narobili.
Chal-Chenet-> wiesz co do akcji, to ksiązka jest własnie tym mijscem gdzie możemy pograc fabułą bez pedzenia, wszyscy ostanio piszą w stylu "alleluja i do przodu" żeby jak najszybciej, my chyba jednak chcemy inaczej, a poza tym na litośc boska to jednak nie jest cięzka SF tam sie jednak dzieje :D Inna sprawa że póxniej dzieje się więcej :twisted:
Co do przeszłości bohaterów to trochę zostało już ujawnione w opokach ujawnia się więcej, chodzi o stworzenie konstrukcji która będzie grała całościowo. Panujemy jeszcze kilka częsci, musimy miec co ujawniać. :mrgreen:

feralny por. - 20 Stycznia 2008, 23:01

Urbaniuk napisał/a
Jesli pozwolisz to będziemy stosować to hasło w celach promocyjnych
Proszę bardzo, będzie mi miło, że dołożyłem cegiełkę.
Anonymous - 20 Stycznia 2008, 23:02

Urbaniuk napisał/a
Miria -> Ale autografu na zamiastconie to ode mnie nie wzięłaś cholero jedna ty


Co się odwlecze, to wiadomo, a Ty masz czas na przygotowanie specjalnej dedykacji. 8) (Tylko świństw żadnych ma tam nie być!)

Urbaniuk - 20 Stycznia 2008, 23:06

feralny por. -> dzienx :D
Miria -> oj cos czuję ze nie uciecze. Ale jak to tak :shock: Bez świństw???

Anonymous - 20 Stycznia 2008, 23:09

Bo ma być specjalna a pozbawienie jej świństw uczyni ją większym wyzwaniem. ;P:
joe_cool - 20 Stycznia 2008, 23:44

Urbaniuk napisał/a
Dzięki za miłe słowa, pojutrze jedziemy do Paryża zbierac materiały do nastepnej częci, czyli wspomnianych juz Tancerzy. Relacja ze zbierania - prawdopodobnie na stronie Fabryki Słów i w TVP Kultura. Ogladajcie!!!!

trzymamy kciuki, żeby was na pokład wpuścili! :D

Chal-Chenet - 20 Stycznia 2008, 23:47

Urbaniuk napisał/a
co do akcji, to ksiązka jest własnie tym mijscem gdzie możemy pograc fabułą bez pedzenia, wszyscy ostanio piszą w stylu alleluja i do przodu żeby jak najszybciej, my chyba jednak chcemy inaczej

No właśnie, ja niestety ostatnio trochę do takiej "hurraakcji" przywykłem, więc nie tak łatwo się przestawić na wolniejsze tempo ;)
Urbaniuk napisał/a
Inna sprawa że póxniej dzieje się więcej

To si. :D

Titus Pullo - 21 Stycznia 2008, 15:30

feralny por. napisał/a

Przy Chrześcijańskiej Unii Jedności popłakałem się ze śmiechu.


Ja też, drugi raz. Pierwszy raz było chyba w "Psach" Pasikowskiego :mrgreen:

PiK-a jeszcze nie skończyłem. Powiem tak - nieco lepiej czytało mi się opowiadania, ale książka też nie jest zła. Spodziewałem się raczej zbioru opowiadań luźno ze sobą powiązanych. Ciekawe jak Autorzy rozwiążą problem następstwa czasowego? Z książki wynika, że najpierw była Żertwa, potem nic, a dopiero za jakiś czas ponowne spotkanie Enki i Gila. Poza tym Autorzy skończyli z komuną, więc co dalej? Czy Enka przejdzie weryfikację? (nie doczytałem jeszcze książki do końca, właśnie wyszedłem z mieszkania Czytajły)

corpse bride - 21 Stycznia 2008, 15:54

musicie przyjść w komplecie na kolejne forumowe piwo, bo kcem autografy na książeczce. wstydziłam się na zamiastkonie poprosić...
Orbitoski - 21 Stycznia 2008, 17:09

Titus.
Pomiędzy Żertwą dzieją się jeszcze wydarzenia opisane w Hipotezie, Głodomorze oraz Ogniu i Blasku.
Nowy tom "Tancerze" dzieje sie w 1992 roku.
W psach była ta Unia? ja to znam od zawsze.

Titus Pullo - 21 Stycznia 2008, 23:23

Orbitoski napisał/a

W psach była ta Unia? ja to znam od zawsze.


Ja to pamiętam właśnie z Psów, ale skoro wymyślił to Kisiel, to siłą rzeczy było wcześniejsze :)
Tak czy inaczej, na kolejnego PiK-a czekam.

a i jeszcze jedno, który to jest ten wywiad z Wami w itvp? Odc. 50 to premiera jakiejś komedii z Żakiem, potem sowieckie filmy animowane i chyba wsio?

Urbaniuk - 21 Stycznia 2008, 23:49

Titus Pullo-> zródło - Stefan Kisielewski - podałem, ale Psów nie ma się co wstydzić :mrgreen:
Wywiad jest, trzeba poczekac, bo niestetyn taka jest poromocja książek (misja TVP :mrgreen: ). Wiemy że trzeba przetwac Ranczo Wilkowyje, ale wiesz, jak mówia postepowi katolicy, "taka karma" :twisted:
Ave Titus Pullo!

Urbaniuk - 21 Stycznia 2008, 23:52

joe_cool _> Orbitoski dostał paszport!!!
Módlcie się za nas, każdy do swojego boga, bo to mój pierwszy lot :mrgreen:

joe_cool - 22 Stycznia 2008, 01:07

Urbaniuk, łojezusmaria!!!
no to teraz nie ma bata, musi się udać 8)

Agata - 22 Stycznia 2008, 10:14

joe_cool napisał/a
Urbaniuk, łojezusmaria!!!

Ja tam sobie zapisałam w pamietniczku, że cuda się zdarzają. Potem coś chciałam coś o tych proporcjach szczęścia i rozumu, ale się nie odważyłam :mrgreen:

dareko - 22 Stycznia 2008, 10:52

Urbaniuk, modlimy sie, za samolot i za Paryz. Was nic nie ruszy. :mrgreen:
Adashi - 22 Stycznia 2008, 11:09

U&O, powodzenia w wyprawie i pamiętajcie, że:
W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle. :mrgreen:

NURS - 22 Stycznia 2008, 11:46

Urbaniuk napisał/a
joe_cool _> Orbitoski dostał paszport!!!
Módlcie się za nas, każdy do swojego boga, bo to mój pierwszy lot :mrgreen:


Pamiętajcie o sprayowaniu na luwrze NURS rzondzi! :twisted:

Titus Pullo - 25 Stycznia 2008, 12:36

NURS napisał/a
Urbaniuk napisał/a
joe_cool _> Orbitoski dostał paszport!!!
Módlcie się za nas, każdy do swojego boga, bo to mój pierwszy lot :mrgreen:


Pamiętajcie o sprayowaniu na luwrze NURS rzondzi! :twisted:


Pamiętajcie też, że francuskie policjanty należą do najbrutalniejszych na świecie. ;P:

Dabliu - 25 Stycznia 2008, 14:05

To skandal!
rumeli - 25 Stycznia 2008, 14:40

Jeszcze nigdy nie leciałem. Ale chyba bym się nie bał (chyba żeby Orbi był na pokładzie, wtedy byłoby niebezpiecznie).
Homer - 25 Stycznia 2008, 19:12

Dabliu napisał/a
To skandal!

Od czasu ich psedohistorycznych felietonów nie wiem kiedy ściemniają, akiedy pisza o czymś popartym faktami :) . Powinni dawać jakieś znaczki w tekstach, czy informacjami w nich zawartymi można się posługiwać w towarzystwie, czy może to wywołać wybuch śmiechu osoby z tematem obeznanej :) .

dareko - 25 Stycznia 2008, 20:39

Nie liczylbym na to. :D


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group