To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Historia - Średnoiwiecze - epoka zacofania?

Sirroco - 10 Marca 2008, 17:17

NURS napisał/a
Już ci to pisalem,nawet kościół odcina się dzisiaj od tych tez. Scjentyści też chyba nie negują kto zrobil wielkie bum :-)

Bo ludzie są omylni. :wink:
Ten postęp... Co to komu przeszkadzało że słońce krąży wokół ziemii?
Na cholere wymienili złych czarowników na nieprzyjaznych kosmitów,czarownice na domokrążców sprzedających "cud" rzeczy a wozy drabiniaste na samochody (słyszał ktoś wtedy o wypadu drogowym?chyba tylko jak koń zrobił na drogę :P )???
No może tylko bieżąca woda,prąd i komputery to dobre rozwiązania. :lol:

dalambert - 10 Marca 2008, 17:30

Sirroco napisał/a
No może tylko bieżąca woda,prąd i komputery to dobre rozwiązania
i cała reszta rzeczy którą wymieniasz to tylko udoskonalenia techniki i życia ulatwiacze, co to mawspólnego z jakimkolwiek postępem ? czlowiek w swej istocie niewiele się zmienil, a jeśli to miłości bliźniego to zawdzięcza, a nie pierdzącym gazem ruchomym popierdkom ;P:
NURS - 10 Marca 2008, 20:10

Największym motorem postepu były od zawsze wojny, bo trzeba było wymyślić coś, co ochroniłoby przed nadmiarem wylewności miłości okazywanej przez bliźniego :-)
Fidel-F2 - 10 Marca 2008, 21:32

dalambert napisał/a
czlowiek w swej istocie niewiele się zmienil
twierdzisz, ze masz swiatopogląd zblizony do przeciętnego średniowiecznego?
dalambert - 11 Marca 2008, 08:03

Fidel-F2 napisał/a
swiatopogląd zblizony do przeciętnego średniowiecznego?

Może byś mi łaskawie wyjaśnił jaki to byl wspomniany przez Ciebie przeciętnie średniowieczny światopogląd
NURS napisał/a
Największym motorem postepu były od zawsze wojny

były motorem zmian techniki co to ma wspólnego z owym tak tu lubionym słówkiem POSTĘPzmiany są w technice mordowania, przekazu informacji, czy przemieszczania się i co z tego :?:

Fidel-F2 - 11 Marca 2008, 09:59

dalambert napisał/a
Może byś mi łaskawie wyjaśnił jaki to byl wspomniany przez Ciebie przeciętnie średniowieczny światopogląd
nie ma to znaczenia; skoro twierdzisz, że do dziś w zasadzie się nie zmienił to wyjaśnienia spodziewam się od Ciebie
dalambert - 11 Marca 2008, 10:12

Fidel-F2 napisał/a
nie ma to znaczenia;

ależ ma jezeli mówisz o
Fidel-F2 napisał/a
swiatopogląd zblizony do przeciętnego średniowiecznego
to chyba wiesz o czym mówisz ja nie twwierdzę, ze ludziom nie zmieniał się światopodląd, ale że charakter pragnienia i clela marzeń czlowieka są takie same jak za faraonów czy innych Inków antycznych tu nie ma zmiany, a jeżeli jest toniewielka na lepsze wylącznie dzięki Chrzescijaństwu i tyle :mrgreen:
Fidel-F2 - 11 Marca 2008, 10:22

oj dalambert, motasz się twierdzisz, że czlowiek się nie zmienił a gdy pytam czy czy widzisz swój światopogląd zblizonym do średniowiecznego średniego to twierdzisz, ze jednak się zmienił; przemyśl swoje poglady bo nie są chyba klaarowne

skoro się nie zmienił to nie ma znaczenia

dalambert - 11 Marca 2008, 10:28

Fidel-F2 napisał/a
średniowiecznego średniego

motasz sie Fidel-F2, bo nie jesteś w stanie wyjaśnić co to jest ten średni średniowieczny światopogląd, chy ,że mial to być epitet i kula w plocie siedzi hej :twisted:

Fidel-F2 - 11 Marca 2008, 10:31

spodziewam się wyjaśnienia od Ciebie, juz pisałem
dalambert - 11 Marca 2008, 10:40

Fidel-F2 napisał/a
spodziewam się wyjaśnienia od Ciebie, juz pisałem

spodziewamy to się wielu rzeczy np. gwiazdki z nieba
a to nie ja wymyśliłem
Fidel-F2 napisał/a
światopogląd zblizonym do średniowiecznego średniego
więc niech Twórca tego socjotechniczno-agitacyjnego potworka Fidel-F2, wyjaśni laskawie co to jest i oświeci ten straszny ciemnogród hej , hej :twisted:
Fidel-F2 - 11 Marca 2008, 11:12

dalambert napisał/a
a to nie ja wymyśliłem
ależ Ty, twierdzisz, że się nie zmienił więc chyba wiesz co się nie zmieniło, ja jedynie nadałem nazwe roboczą; prosze więc wyjaśnij
dalambert napisał/a
więc niech Twórca tego socjotechniczno-agitacyjnego potworka Fidel-F2
cóż, twórcą jesteś Ty
Piech - 11 Marca 2008, 11:31

... i tak się przerzucają, i zupełnie nic z tego nie wynika.
Jakie w końcu było to Średniowiecze?

dalambert - 11 Marca 2008, 11:38

Piech, a no Fidel-F2, strzelil prop-agitką i sie mota , a skora ja twierdze ,że się nic nie zmienilo w ludzkich chęciach i marzeniach o kabzie dutków i rozkoszy pelnej to wkolo mamy " średniowiecze" i co tu explikować :wink:
Fidel-F2 - 11 Marca 2008, 11:40

znaczy dalej nie wiesz co napisałeś?
dalambert - 11 Marca 2008, 11:48

Fidel-F2 napisał/a
znaczy dalej nie wiesz co napisałeś?

ja wiem ale ciągle w wpodpytanka uciekasz zamiast w prostych żolnierskich slowach wyjaśnić co to do jasnej cholery jest za potworek znaczeniowy
Fidel-F2 napisał/a
swiatopogląd zblizony do przeciętnego średniowiecznego

Wieć nie uciekaj w zabawne pytania tylko .... :mrgreen:

Fidel-F2 - 11 Marca 2008, 11:53

dalambert napisał/a
ja wiem
to powiedz
dalambert - 11 Marca 2008, 12:06

Fidel-F2, gratuluje udalo Ci się zanudzić mnie kompletnie, jesteś jak chłoptaś z przedszkola /muchomorki/ co furt wrzeszczy : "ja chcieć cuksa!" i nie slucha co sie do niego mówi, coż to wolny kraj :mrgreen:
Fidel-F2 - 11 Marca 2008, 12:07

przyganiał kocioł
gorat - 11 Marca 2008, 12:16

Ommm...
NURS - 11 Marca 2008, 12:20

dalambert - choćby rozwój medycyny jest dziełem wojen, więc nie tylko technika, ale generalnie myśl ludzka jest tym mechanizmem napędzana.
A co do mentalności, owszem, podstawowe cechy psychologiczne nie uległy żadnym większym zmianom, od faraonów. Ale chrześcijaństwo nic w tym względzie nie zmieniło. jak każda inna religia w naszym regionie było motorem i powodem do rzezania wszystkich, którzy myślą inaczej. przeciez ogromna ilość wojen i czystek była tym właśnie spowodowana (jugolia na ten przyklad).

Wilson - 11 Marca 2008, 12:45

Ale chrześcijaństwo nic w tym względzie nie zmieniło. jak każda inna religia w naszym regionie było motorem i powodem do rzezania wszystkich, którzy myślą inaczej. przeciez ogromna ilość wojen i czystek była tym właśnie spowodowana (jugolia na ten przyklad).

NURSIE pozostaje pytanie dlaczego tylko w cywilizacji chrześcijańskiej doszło do rewolucji naukowej i potem przemysłowej.Poprzedzająca europejską cywilizacja śródziemnomorska zatrzymała się w rozwoju mniej więcej na poziomie naszego XII/XIII stulecia i trzeba było ją zresetować(no dobrze teraz ja upraszczam).Inkowie czy Mexikowie byli na początku XVI wieku cywilizacją neolityczną.

NURS - 11 Marca 2008, 16:25

To zupełnie inna kwestia, są tacy, którzy twierdzą, ze nie ma nic wspólnego z religią, tylko uwarunkowaniami geopolitycznymi.
Sirroco - 11 Marca 2008, 19:52

dalambert napisał/a
Sirroco napisał/a
No może tylko bieżąca woda,prąd i komputery to dobre rozwiązania
i cała reszta rzeczy którą wymieniasz to tylko udoskonalenia techniki i życia ulatwiacze, co to ma wspólnego z jakimkolwiek postępem ?

[quote="NURS"]podstawowe cechy psychologiczne nie uległy żadnym większym zmianom, od faraonów
Nie ma co się rozmieniać na drobne,ludzkość nie zmieniła się znacząco od 100 tys lat lub więcej.
Już pierwsi przedstawiciele naszego gatunku mieli mózgi porównywalne do naszych i umieli z nich korzystać.Tylko realia w których żyli się zmieniały i wymuszały dostosowanie.

Dalambert,załóżmy hipotetyczną sytuacje:przy pomocy jakiegoś urządzenia przeniosłęś się o pare tysięcy lat wstecz ale bez wszystkich udogodnień współczesności (grzmiące kije i taki tam,chętnie wykorzystywane w różnych filmach z przenoszeniem w czasie w tle).
Co powiedzą o tobie ówcześni?Co za idiota!Chyba go tur kopnął w głowe jak był mały. :lol: Nie umie nawet zrobić prymitywnego grotu do strzał,zabezpieczyć miejsca gdzie śpi przed dzikim zwierzem nie potrafi.W dodatku dziwak.
Co to ma wspólnego z postępem?Nic.Nie ma postępu,co najwyżej wymiana dekoracji.
Przeczytaj jeszcze raz tamten mój post.

Rafał - 12 Marca 2008, 09:07

Nie Sirocco, nie ma wspólnej płaszczyzny porozumienia, to tak jakbyś chciał gadać z hipotamtamem. Oczywiście przez te krótką chwilę zanim bys nie został ubity, a nawet skonsumowany.
Sirroco - 13 Marca 2008, 01:08

Pomijając fakt że hipopotam nie konsumuje mięsa i nie z nim się spotkamy ale z przedstawicielmi własnego gatunku twoje porównanie i tak jest beznadziejnie nieodpowiednie.
Założyłem że kanibali na terenie Polski nie było kilka tysięcy lat temu ale fakt:nie pogada sobie z nimi,przynajmniej na początku.To tylko przemawia na niekorzyść Dalamberta ale ale nie powinniśmy myśleć zbyt pesymistycznie.

Rafał - 13 Marca 2008, 08:02

Jaki hipopotam :?: :shock:
dalambert - 13 Marca 2008, 08:29

Rafał napisał/a
Jaki hipopotam

wczesno neoltyczny hipopotam hipotetyczny drapichrust .
a człek neolityczny takie same potrzeby mial jak my jeno je realizowal nieco prosciej, buch ją maczugą i po zalotach, z takim nie pogadasz o poezji hej ;P:

Kruk Siwy - 13 Marca 2008, 10:32

On poetycznie wymachiwał maczugą. Teraz tak nikt nie potrafi. Ten zamach, ten szyk, to słodkie Łup! a tonalne zresztą...
Rozmarzyłem się.

NURS - 13 Marca 2008, 11:15

pitolicie, kumowie.
prawdą jest, ze ludzi o mentalności średniowiecznego chłopstwa jest cała masa, każdy też chyba widzial neandertala w dresie. Pomimo takiego zaawansowania cywilizacyjnego nie udalo się ich zasymilowac. A to moze oznaczać jedno, w genach mamy walenie maczuga zamiast poezji :-)



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group