To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Blogowanie na ekranie - Dunadan - "Daha Braha"

Aga - 25 Stycznia 2007, 22:32

Ja chcę tam pojechać! Przepiękne! :bravo
Dunadan - 26 Stycznia 2007, 09:07

Mirio - wydaje mi się ze to po prostu zwykły śnieg... a może też i szadź? nie wiem, też się nie znam :D
Gorat - niestety nie :/ nie miałęm wtedy aparatu - złamałem pierwszą podstawową zasadę - BIERZ APARAT WSZęDZIE. Ale czasem jest ciężko raczej - gdyby miał obiektyw w stylu 30/2 nie byłoby problemu, bo aparat byłby mały i lekki - ale już z obiektywem KITowym jest sporawy...
Agi55, Tomcich i Aga - dzięki za miłe opinie :-) Tak, to piękne miejsce - no to sobie jeszcze wyobraźcie że moja droga na uczelnię prowadzi przez las :mrgreen:

savikol - 26 Stycznia 2007, 10:00

Bardzo fajne te nocne fotki. Muszę przyznać, że balans bieli to błogosławieństwo cyfrówek. Robienie analogiem w nocy, ze sztucznym oświetleniem, to zawsze niespodzianka. Każda latarnia ma inną żarówkę, o innej temperaturze barwowej. Często efekty są zaskakujące. Chyba nigdy nie otrzymałem na gotowej focie białego oświetlenia w nocy. Gratuluje udanych zdjęć.
hijo - 26 Stycznia 2007, 13:06

Dunadan, bardzo fajne fotki, gratuluję talentu.
Dunadan - 26 Stycznia 2007, 13:59

savikol napisał/a
Często efekty są zaskakujące. Chyba nigdy nie otrzymałem na gotowej focie białego oświetlenia w nocy.


Ja też nie :mrgreen: kwestie zabawy na poziomach ;) przydaje się tryb LAB, choć akurat w przypadku tych zdjęć to prawie nie używałem LABu.

Hijo - dzięki, ale ja wiem czy znowu talent? wiele za mnie zrobiła przyroda ;) gdyby to ja sam poustawiał źródła światła - wtedy tak , to byłby talent :D niestety ja nawet nie mam jednaj lepmy błyskowej - nie licząc wbudowanej i manualnej, na szynie - dają raczej mało możliwości. Fajnie by tak sobie skombinować ze dwie HVL-F56AM... wtedy można by się bawić, ale to kwestia jakiś 3 tys. zł :mrgreen:

hijo - 26 Stycznia 2007, 19:28

Dunadan, moim zdaniem trzeba umieć wypatrzeć materiał na fotki, a to nie jest takie proste:) stąd uważam, że masz talent :mrgreen:
Selithira - 27 Stycznia 2007, 20:54

Ja dopiero teraz obejrzałam zimowe fotki :) Piękne są, naprawdę to podziwiam, bo do robienia takich zdjęć trzeba mieć talent :) Mogę sobie zrobić tapetę z tego kowalika? :D
Dunadan - 27 Stycznia 2007, 20:59

Żaden problem, jakby co to krzycz - podeślę większy rozmiar :-)
I dziękuję za miłę słowa ale... wiecie, co? talent to mają ludzie któzy stworzyli... heh... nie wiem jak to nazwać ale to chyba jedna z piękneijszych rzeczy jakie widziałem w życiu... polecam wszystkim:
www.ashesandsnow.org
'enhanced webpage' a potem gallery - wymaga Flasha ale... mało żeczy w moim życiu wzbudziło we mnie tyle emocji co te arcydzieła... POLECAM. ( wrzucę też do 'znalezionych w sieci' )

Dunadan - 5 Lutego 2007, 17:52

Taka mała relacja ;-)
W łikend wybrałem się do parku narodowego Koli. Wycieczka jednak raczej turystyczna - nie nastawiałem się na focenie ptaków czy zwierząt - i dobrze, bo takowych w Koli nie spotkałem :-/ ale i tak było fajnie.
Koli to takie nasze Góry Świętokrzyskie... ot - kilka większych pagórków, ładne widoczki, fajny lasek i to wszystko. W sumie nie ma tam nawet jakiś rzadkich roślin czy zwierząt. Park ma raczej charakter kulturowy - to praktycznie Finlandia w miniaturce :-D
Ale po kolei - na początek mapa - miniaturka bo chciałem abyście widzieli nazwy więc obrazek jest (sporo) większy niż dozwolone 800x800. Jak widzicie trasa którą zaznaczyłem nie jest wcale długa - ale jaj przejście zajęło mi ok 5 godzin! wszystko przez śnieg :-/ ale było fajnie :mrgreen:
1.


A w sumie całą reszta zdjęć to głównie fotki zaśnieżonych drzewek... nie będę was zamęczał 20 zdjęciami ośnieżonych drzewek, więc wybrałem tylko najlepsze :-D
2.


3.


4.


5.


Tak to wszystko wyglądało drugiego dnia - pierwszego było pochmurno i mało było widać:
6.


7.


8.


i na koniec... ja :mrgreen:
9.


Tak więc jak sami widzicie zdjęcia całkiem nudne... ale fajnie było w zasadzie. Dobrze było się oderwać trochę od kompa i całej reszty :-D

Pako - 5 Lutego 2007, 17:56

Pierwsze drzewko - cool :D
Reszta taka przeciętna :P No poza Tobą, poza Tobą oczywista :P

Dunadan - 5 Lutego 2007, 17:58

Łe, co ty ja też przeciętny jestem. A na jedynce to nie wiem czy nie przesadziłem z kontrastem...
Pako - 5 Lutego 2007, 18:03

Może troche... ale mi, ingorantowi i w ogóle, to nie przeszkadza, podoba się właśnie takie :) Trochę palące w oczy, ale w sumie ładne drzewko :)
Tomcich - 5 Lutego 2007, 19:38

Tak, pierwsze drzewko zdecydowanie najlepsze. :D Fajny kontrast na tym niebieskim tle nieba.
Dunadan - 5 Lutego 2007, 20:30

Dzięki - czyli jednak jakoś ujdzie?...
gorat - 5 Lutego 2007, 20:41

Ooo, tak, wyszedł taki zmrożony Yggdrasil oczekujący nad światem na jego zagładę ;)
hijo - 5 Lutego 2007, 20:49

Jak zwykle baardzo ładne fotki w tym jedna wybitna :D
elam - 5 Lutego 2007, 20:55

Dun, naprawde, dala ci Bozia talent !! :D :bravo
Dunadan - 5 Lutego 2007, 21:09

Gorat - hehe - co prawda to brzoza a nie jesion, ale ujdzie ;-) dzięki :-)

Hijo, Elam - dzięki. Ale ja wiem czy taki znowu talent? jeszcze mi wieeele brakuje...

Anonymous - 5 Lutego 2007, 21:34

Miło obejrzeć, jak zwykle. :)
Fidel-F2 - 6 Lutego 2007, 09:55

Dunadan, ale pokombinowałeś trochę z BB
Dunadan - 6 Lutego 2007, 10:20

BB? jedyne co zrobiłem na tych fotkach to tylko dodanie kontrastu a także zmiana luminacji w trybie LAB - czyli w sumie to samo co kontrast :D aha te zachmurzone fotki są czarno-białe - użyłem mikseru kanałów w trybie monochromatycznym, na czerwieni. Czyli standardzik. ( nawet balansu bieli nie zmieniałem... ). A co to BB?
Haletha - 6 Lutego 2007, 10:23

Pięęęknieeee...
Dunadan - 6 Lutego 2007, 10:30

No, było faktycznie pięknie. Ale mnie zastanawia czy przypadkiem dokładnie tak samo nie ma teraz w Sudetach np... IMHO różnicy wielkiej by nie było... no, może tylko w Sudetach jezior nie ma :D
Fidel-F2 - 6 Lutego 2007, 13:21

chodzi mi o fotki 3,4,5 , nie ustawiałeś ręcznie Balansu Bieli? Jakoś wyglądają na różną temperturę.
Dunadan - 6 Lutego 2007, 19:36

Był tylko Automatyczny balans bieli.
Agi - 6 Lutego 2007, 20:03

Fajne foty :bravo
Dunadan - 17 Lutego 2007, 16:34

Wspomniana w "Co nas cieszy" zorza:

(kliknij by powiększyć)

Anonymous - 17 Lutego 2007, 16:38

Ech, cudo. Chciałabym trafić na takie widoczki! :mrgreen:
Agi - 17 Lutego 2007, 16:49

Zobaczyć to na żywo! ech, marzenia :(
Dunadan - 17 Lutego 2007, 17:05

Spełniają się, uwierz mi :-) a przynajmniej niektóre... szkoda że nie wszystkie, albo chociaż więcej...


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group