To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

mawete - 4 Października 2006, 14:49

Jezu... Panie i panowie... u mnie komp działa tyle czasu ile jest mi potrzebny. Czyli najczęściej od ok. 6-tej do ok 23-ciej. I o to chodzi. Nic na siłę. Chodziłby całą dobę tylko dla bionica (niezależnie od tych 30 - 60 zł.), ale wolę mieć spokojne czasy z żoną - komp stoi tam gdzie śpimy (+ dziecko). Tu nie chodzi o to żeby zrobić to "na siłę". To jest zabawa.
Podrowionka

QCG I QCG !!!

Ixolite - 4 Października 2006, 15:01

dokladnie :)
dareko - 4 Października 2006, 15:13

U mnie teraz 2 chodza w trybie ciągłym. Slabsze są więc ich zużycie oceniam na jakies 150Wat.
Sandman - 4 Października 2006, 15:25

To w takim razie u mnie w domu komp pobiera energię z kosmosu. Moja miesięczna opłata za prąd to 75 zł. komp działa 24/7 dodatkowo większość urządzeń domowych (płyta grzewcza, piekarnik) też są na prąd i używane są często, na koniec roku przychodzi wyrównanie w granicach 200 zł. Według tych obliczeń płacę za całą energię mniej niż za samo seti.
hrabek - 4 Października 2006, 15:29

Mozesz miec inne stawki za prad. W roznych czesciach kraju to roznie wyglada. Mam kumpla, ktory pracuje w zakladzie pradowym i ma w ogole prad w domu za darmo. Moze tam gdzie mieszkasz jakies znizki sa bo sasiedzi duzo zuzywaja? :)
Słowik - 4 Października 2006, 15:29

Bo galareta cię jeszcze nie znalazła Sandman :D

EDIT: Co to jest zakład prądowy ? :mrgreen:

hrabek - 4 Października 2006, 16:06

Nie wiesz? A skad masz prad? Dziadek na dynamie pedaluje? A nie, sorry, to u mnie ;)
Słowik - 4 Października 2006, 16:08

Z elektrowni :mrgreen:
Pako - 4 Października 2006, 16:23

Czyli zakładu prądowego :mrgreen: to przecież takie proste ;)
Anonymous - 4 Października 2006, 16:45

:mrgreen: :bravo
LordFury - 4 Października 2006, 18:59

I tu właśnie pojawiają się uroki studiowania, a dokładniej mieszkania w akademiku. Z jedną, stałą, miesięczną opłatą - bez znaczenia, ile wiaderek prądu się zużyje :wink: . I całe szczęście, bo przy takich ilościach sprzętu bym z torbami poszedł :roll: .

No i gratuluję ostatnich wyników. Bez wątpienia forum jedną z większych sił w Polsce zostało. Pod względem tygodniowej aktywności 5-te miejsce - robi wrażenie :bravo


BTW. Też mam wreszcie jakieś "normalne" wyniki (aktualnie 2123 pkt :wink: )

Nexus - 4 Października 2006, 19:28

Yuhhhuuu! Wskoczyłem na drugie miejsce z RAC'iem! :mrgreen: Galareta już się może bać mojej łyżeczki :twisted:
A tutaj coś dla liczących waty, a nie próbki :)

Tomcich - 4 Października 2006, 20:29

Słowik - wszystko się zgadza. :D
:arrow: Tutaj jesteśmy na 38 miejscu.

:arrow: Tutaj na 26 miejscu
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Te u góry to statystyki sumaryczne (dotyczą wszystkich projektów Boinc), te na dole to statystyki dotyczące wyłącznie SETI. :D Tak więc jak ktoś nie chce szukać obcych, a woli liczyć w innych projektach to również zapraszamy do naszego teamu. Wtedy szybciej będziemy awansować w statystykach sumarycznych. :D

Słowik - 4 Października 2006, 21:17

Spasiba Garfieldzie.
QCF !!!
booobek, gdzie się szwendasz, do nogi ! :mrgreen:

Dunadan - 4 Października 2006, 21:59

Co oznacza "no work from project"? Galareta znowu atakuje? :/
dareko - 4 Października 2006, 22:06

Słowik, wlasnie mialem napisac, ze bobek czuje sie opuszczony, porzucony, czuje ze juz nikt go nie kocha i ma przymus przytulenia do kogos.! O!

QCF! i bobek! :)

Nexus - 4 Października 2006, 22:08

Hehehe... to ja zapasy poczyniam :twisted: Na komp niepodłączony do netu ściągnęło mi 45 próbek :mrgreen:
Dunadan - 4 Października 2006, 22:20

A czemu JA nie moge sciagac probek?! :(
hjeniu - 4 Października 2006, 22:31

Na stronie SETI pisze, że jeszcze dzisiaj mają znowu wysyłać próbki.
Dunadan - 4 Października 2006, 22:41

OK, a teraz pytanie - jak sciagnac kilka probk na raz? coby na przyszlosc komputer odlogiem nie stal. Pewnie juz gdzies o tym wspominano... ale te 63 strony szukania...
Godzilla - 4 Października 2006, 22:45

Galareta atakuje. Ja też nie mogę nowej próbki ściągnąć. Jedną tylko liczę.
LordFury - 4 Października 2006, 23:50

Dunadan napisał/a
OK, a teraz pytanie - jak sciagnac kilka probk na raz? coby na przyszlosc komputer odlogiem nie stal. Pewnie juz gdzies o tym wspominano... ale te 63 strony szukania...


Na stronie swojego konta (http://setiathome.berkeley.edu/home.php) wchodzisz w General preferences i następnie ustawiasz wedle życzenia opcję Connect to network about every. 3-4 dni to moim zdaniem taki wybór w sam raz... Pozdr.


UPDATE:
Już 2959pkt. :mrgreen: . Ale obawiam się, że 4000 na dobę nie da rady. Może 3500...
Trzeci komp by się przydał. Albo jeszcze wyżej obecne podciągnąć trzeba :twisted:
Dunadan - 5 Października 2006, 00:00

Zaraz - nie jarze... obecnie mam ustawione zeby sie laczyl co 0.1 dnia... jak ustawie co 3-4 dni to sie bedzie laczyl rzadziej :D to dobrze?
LordFury - 5 Października 2006, 00:02

Ale będzie pobierał od razu zapas na taki czas, jaki sobie tam ustawisz. A częstsze łączenie możesz wymusić na dwa sposoby:
* zainstalowac optymalizację, która powoduje automatyczne odesłanie/zaraportowanie próbki natychmiast po połączeniu
* Kliknąć "Zaktualizuj" w głównym oknie Boinc :wink:

mawete - 5 Października 2006, 11:57

Ja mam zapasy na jakieś 2 dni liczenia :D
Słowik - 5 Października 2006, 12:11

Sprzedam próbki ! Próóóóbki sprzedaaaaam !
Tanio, taniutko, świeże próbki, nie liczone !

dzejes - 5 Października 2006, 13:11

Help! I need somebody!

Po ostatnim okresie bez próbek komputer mi się "zepsuł"
Przedtem liczył na dwa procesory - dwie próbki naraz. W tej chwili liczy tylko jedną, do tego po BOINCowym benchmarku dowiedziałem się, że mam tylko jeden procesor :?

Ktoś ma jakiś pomysł co się stało?

NURS - 5 Października 2006, 13:42

Sprzedaj słowiku, liczone :-)
albo lepiej, kupuj od innych teamów :-)
QCF, bądźmy jak PiS, kupujmy stanowiskami inne zespoły! To prawe i sprawiedliwe przecież.

dareko - 5 Października 2006, 13:47

NURS, Prawe i Sprawiedliwe bo wszyscy tak robia ;) BTW, nalezy tylko uwazac na teamy o marnej reputacji :)
Ixolite - 5 Października 2006, 14:02

dzejes - nie znam sie na tym, ale tak na zdrowy rozsadek, upewnij sie, ze w ustawieniach konta (na stronie seti@home) masz ustawione dwa proce, a w kliencie BOINCa zapusc benchmark (Advanced -> Run CPU benchmarks)


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group