To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

hjeniu - 3 Października 2006, 17:28

dareko pod tym adresem możesz zacząć jest tam link do stronki gdzie mozna sciągnąć najnowsze optymalizacje także na procki z MMX.

QCF i QCG!!!

Tomcich - 3 Października 2006, 18:32

Dziś/jutro, za jakieś 2000 kredytów, będziemy w pierwszej 25 teamów w Polsce. :bravo :D
Agi - 3 Października 2006, 19:28

count
Cytat
Agi: a kto placi za prad u ciebie w domu? Bo ja musze sam, to sie zastanawiam...


Sama płacę, niestety nikt się nie pali do sponsorowania :wink:

MLEKO - 3 Października 2006, 21:56

a propos prądu, ktoś wie ile mniej więcej kosztuje doba pracy kompa? :shock:
Ixolite - 3 Października 2006, 22:04

Zalezy od obciazenia dysku, procesora, pamieci karty graficznej itp. i od poboru pradu przez te komponenty - dla kazdego kompa bedzie inaczej.
Fidel-F2 - 4 Października 2006, 06:12

też jestem ciekaw. Jasne, że inaczej dla każdego ale jakieś granice można określić.
Mnie się gdzieś obiło, nie mam niestety żednych dowodów, że miesiąc pracy kompa 24h/na dobę to ok. 30zł.

Pako - 4 Października 2006, 08:53

Uh.. więcej, więcej... Kiedyś dla kumpla liczyliśmy, ile drożej prąd go kosztuje, od kiedy kompa nie wyłącza prawie wcale. Wychodziło to jakoś 60-80zł chyba. Z tym, że u niego dziadkowie płacą.
GAndrel - 4 Października 2006, 09:06

Przerwa w liczeniu. Znowu chipset mi się spalił. :(
Ziemniak - 4 Października 2006, 09:24

No i 25 miejsce już nasze :mrgreen:
RAC nam rośnie i do 20 miejsca powinniśmy się doczołgać wmiarę szybko a potem zaczną się schody. Asymilujcie, asymilujcie :mrgreen:

QCF

hrabek - 4 Października 2006, 10:57

MLEKO napisał/a
a propos prądu, ktoś wie ile mniej więcej kosztuje doba pracy kompa? :shock:


Jedna kilowatogodzina to okolo 35gr. Przyjmujac, ze komp ci ciagnie srednio 330W (to dosyc duzo, ale niech zostanie, bo jak caly czas liczysz Seti, to procek pracuje non-stop na najwyzszych obrotach), czyli 0,3kW to w ciagu godziny za prace kompa placisz 12gr. Mnozac to przez cala dobe wychodzi 2,88zl, a mnozac to razy 30 dni to wychodzi 86PLN.

Na rachunku mozesz sobie sprawdzic swoje stawki, albo przyjac inne zuzycie pradu przez komputer, ale jak widzisz, nie jest to tania sprawa, takie liczenie Seti non-stop.

mawete - 4 Października 2006, 11:10

Na 25-tym miejscu to będziemy dopiero jutro oficjalnie. Dzisiaj aktualizacja już była i jestesmy tuż za... :twisted:
Ziemniak - 4 Października 2006, 11:27

Na BOINCstats wyniki są baaaardzo nieaktualne.
Tu masz aktualne:

Nasz wynik

Ich wynik

QCF i do przodu :mrgreen:

Słowik - 4 Października 2006, 11:44

Uuu, to jakaś cienizna jest, łykniemy ich w butach :mrgreen:
QCF !

Nie wiem czy ktoś już wspominał, ale jest wtyczka do Firefoxa BIONICstats

:mrgreen:

hrabek - 4 Października 2006, 11:50

Jak na moj gust to juz ich lyknelismy o jakies 4 tysiace punktow.
Słowik - 4 Października 2006, 11:55

A nie mówiłem ? :mrgreen: :mrgreen:
Fidel-F2 - 4 Października 2006, 11:56

count rzekł
Cytat
Przyjmujac, ze komp ci ciagnie srednio 330W


skąd to założenie?

hrabek - 4 Października 2006, 12:44

Procek bierze ponad 100W, karta graficzna tez cos okolo, do tego pamieci, dysk, siec, itp., wzialem troche na wyrost, ale dlatego wszystko po kolei pisalem co i jak, zeby kazdy mogl sobie wpisac co chce. Kazdy sobie moze sprawdzic ile bierze jego procek, karta, i tak dalej i wpisac swoje wagi. Napisalem tez, ze to troche duzo.
hjeniu - 4 Października 2006, 12:49

Hej, dlaczego oni mają bannerek a my nie :?
Fidel-F2 - 4 Października 2006, 13:07

ale skąd te informacje, że procek tyle, karta tyle, itd?
Słowik - 4 Października 2006, 13:07

Kurde, nic nie rozumiem, na boincstats.com wyniki może i nie sa super aktualne, ale z tego co ja widzę, jesteśmy na miejscu 35 a team nad przekroczył 4k kredytów.
Skąd zatem wyciągacie to 25 miejsce ? :roll:

Ziemniak - 4 Października 2006, 13:14

Nie zgozę się z oszacowaniem mocy kompa na 330W - moim zdaniem nie będzie to nawet 200W:
Procesor: max ok. 100w
płyta gł, klawiatura, mysz, wentylatory: ok. 30 W
dysk twardy: 25W
Karta graficzna: obciążenie minimalne, można przyjąć że weźmie jakieś 5-10W
Pamięć ok. 15W
Razem nie wychodzi nawet 200W

Jeżeli ktoś chce sobie skalkulować dokładniej to może to zrobić tutaj

Edit : Słowik skąd wziąłeś te dane :shock:

Słowik - 4 Października 2006, 13:21

Ziemniak, no właśnie nie wiem skąd np. ty bierzesz dane, a z twojego zdziwienia wnioskuję, że ja szukałem w malinach :D
hrabek - 4 Października 2006, 13:22

Mi tam wyszlo z kalkulatora 275, ale nie wszystko co mam bylo na liscie, wiec bralem co bylo.

OK, przesadzilem moze z tym oszacowaniem mocy, rzeczywiscie bedzie mniej. Ustalajac pobor na 200W dobowo placic sie bedzie 1,68 PLN, a miesiecznie 50,40zl. Ale to tylko przy zalozeniu, ze komputer chodzi tylko w Seti, nic innego nie jest robione. Kazda dodatkowa praca przy komputerze to dodatkowe waty.

Czarny - 4 Października 2006, 13:29

Ciekawe obliczenia. To jakby chodziły dwa seti jednocześnie, to pobierałby 400W, count :wink:
Słowik - 4 Października 2006, 13:29

Dodaj do tego jeszcze wyłączony monitor ;)
Czarny - 4 Października 2006, 13:31

A głośniczki :mrgreen:
Ziemniak - 4 Października 2006, 13:32

Słowik :arrow: poszukaj kilka postów wstecz tam dałem linki do odczytów bezpośrednich, wg Tomcicha są najbardziej aktualne. Boincststs są aktualizowane raz dziennie.

count :arrow: tylko praca intensywnie wykorzystująca kartę graficzną i napędy CD/DVD - czytaj granie :D Przy pracy biurowej część mocy procesora zostanie zaangażowana do innych obliczeń ale sumaryczny pobór mocy się nie zmieni.

hrabek - 4 Października 2006, 13:34

Cytat
Ciekawe obliczenia. To jakby chodziły dwa seti jednocześnie, to pobierałby 400W, count :wink:


Nie do konca, ale przyznasz, ze uruchamianie Worda, zapisywanie dokumentow, a juz nie daj boze granie w gry pobudzaja do bardziej wytezonej pracy takie podzespoly jak karta graficzna, dysk i pamieci, ktore przy Seti niekoniecznie pracuja pelna para. Dlatego zapaleni (i bogaci) gracze maja zasilacze po 500W, bo slabsze nie chca im sprzetu pociagnac.

Czarny - 4 Października 2006, 13:38

Ale Ty przyjmowałeś do obliczeń górne wartości pracy urządzeń, które juz niewiele się zmienią (najwyżej jeden program będzie zabierał moce innym).
hrabek - 4 Października 2006, 14:01

Na poczatku. Pozniej przyjalem obliczenia Ziemniaka, a on juz nie bral wartosci maksymalnych, tylko usrednione.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group