To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Najnowszy numer - Najlepsze opowiadanie w historii SF/SFFiH

xan4 - 31 Grudnia 2009, 08:55

Z tej racji, że wyniki miałem podać dopiero 3 stycznia, to do 3 stycznia do godziny 18,00 będę przyjmował jeszcze głosy.
Wyniki podam po godzinie 20,00, a więc macie jeszcze cały weekend prawie na przejrzenie zestawienia i wysłania głosów.

Z ciekawostek:
Pierwsze miejsce zaczyna bardzo niebezpiecznie uciekać przed pozostałymi, w zamian za to czwarte w zestawieniu opowiadanie dobiło do pozostałej dwójki i pomiędzy drugim, a czwartym miejscem jest mała różnica.
Jeden autor jest reprezentowany przez siedem opowiadań (rekord), następni autorzy w kolejności mają po 5 utworów.
Co jeszcze chcecie wiedzieć z ciekawostek?

Witchma - 31 Grudnia 2009, 08:59

xan4, Ty to lubisz sobie coś od rana policzyć, nie? :D :bravo
nureczka - 31 Grudnia 2009, 10:20

xan4, czuję w Tobie bratnią duszę. To NIE jest ironia.
xan4 - 31 Grudnia 2009, 11:12

nureczka, :D

No to może jeszcze jakieś ciekawostki, na pierwszy utwór głosowało 10 z 16 osób, na drugi 8/16, trzeci 6/16.
W zestawieniu znalazły się trzy szorty z naszych konkursów forumowych.
Za niedługo znowu coś dołożę :wink:

Witchma - 31 Grudnia 2009, 11:13

xan4, żeby głosów przybywało w takim tempie, jak Twoich ciekawostek...
xan4 - 31 Grudnia 2009, 12:54

17 sztuk jak na razie, czekam dalej :D
xan4 - 31 Grudnia 2009, 16:18

18 osoba też już zagłosowała.
Ziemniak - 31 Grudnia 2009, 17:37

xan4, a może zrób też zestawienie ile głosów padło na poszczególnych autorów :idea:
xan4 - 31 Grudnia 2009, 17:44

Ziemniak, już zrobione ;P:

z dużą przewagą prowadzi jeden autor o inicjałach ...

Agi - 31 Grudnia 2009, 17:56

Spoiler:

xan4 - 31 Grudnia 2009, 18:54

Spoiler:

andre - 31 Grudnia 2009, 18:59

ciężko będzie:-)
xan4 - 31 Grudnia 2009, 21:48

19 głosujący przybył :)
mad - 1 Stycznia 2010, 01:29

Wysłałem. Cholercia, było ciężko. Po pierwszej selekcji zostało ponad 30 opowiadań najwyżej przeze mnie ocenionych w wewnętrznym rankingu. Potem trzeba było ciąć i ciąć. Niestety, kilkanaście bardzo dobrych rzeczy odrzuciłem, ale mam nadzieję, że zagłosują na nie inni.

Moja pierwsza trójka na pewno jest jakąś niespodzianką.

xan4 - 1 Stycznia 2010, 11:37

Stan licznika na dzisiaj: 21 głosujących,

zapraszam do zabawy następnych, jak już kac minie :)

khamenei - 1 Stycznia 2010, 12:35

Kurcze, dziwne, że tak mało osób głosuje, ale skłaniam się ku opinii NURS-a. Na pewno mały odsetek osób czytało wszystkie numery i ci ludzie uważają, że "nie mają prawa" się wypowiadać. Zgaduję. Poza tym nie wszystkim najzwyczajniej w świecie chce się przeglądać te stosy pism leżące gdzieś w zakamarkach domostwa. Ja na ten przykład musiałem dokonać tego procesu na strychu domu rodziców, bo do swojego mieszkania zabrałem tylko kilka ostatnich numerów. Teraz już rzecz jasna cały stos się stworzył.

Dopiero w tym roku częściej bywałem na tym forum, więc nie wiem, czy taka inicjatywa już wcześniej była, niemniej jednak proponuję głosowanie na top ileś roku. Tu powinna być większa frekwencja. Jeśli byłoby top 3, to można powiedzmy wybierać tylko z tych, co uzyskały najwyższą liczbę głosów w tradycyjnych głosowaniach (czyli spośród tylu, ile numerów ukazało się w 2009). Albo można zrobić top 10, no ale wtedy to już musielibyśmy wybierać ze wszystkich. Co myślą?

Agi - 1 Stycznia 2010, 13:27

Myślę, że to dobry projekt!
Chal-Chenet - 1 Stycznia 2010, 13:30

Również tak myślę. Tylko kto by się tym zajął?

xan, masz ochotę? :D

xan4 - 1 Stycznia 2010, 13:45

Dobry pomysł, wart przemyślenia,
ale myślę, że powinno być top 10 wybrany ze wszystkich opowiadań 2009 roku.
Co inni na to?

Witchma - 1 Stycznia 2010, 13:47

Jestem za :)
phenix - 1 Stycznia 2010, 17:00

Też za.

Głosowanie na najlepsze opowiadanie w historii odbiło się głębokiem kacem moralnym, tyle świetnych opowiadań pominiętych... Żebyż chociaż na 15 tekstów można było głosować. :P
Z drugiej strony fajnie się przedzierało przez te wszystkie numery kurzące się od dawien dawna w szafie. ;-)

Witchma - 1 Stycznia 2010, 17:12

phenix napisał/a
fajnie się przedzierało przez te wszystkie numery kurzące się od dawien dawna w szafie. ;-)


khamenei napisał/a
nie wszystkim najzwyczajniej w świecie chce się przeglądać te stosy pism leżące gdzieś w zakamarkach domostwa.


Hmmm... czy tylko ja skorzystałam z listy opowiadań wklejonej przez xana? :roll:

phenix - 1 Stycznia 2010, 17:26

:D

Częściowo sę przydała. Gdybym tylko jeszcze miał taką pamięć, że po 8 latach spojrzałbym na tytuł i pamiętal dane opowiadanie... Także trzeba było się wspomóc zakurzonymi dopalaczami w postaci starcyh numerów. :P

xan4 - 1 Stycznia 2010, 18:58

Garść informacji dodatkowych:

jak na razie zagłosowało 21 osób, mamy oddane głosy na 58 autorów i 109 opowiadań.
Rekordowy autor ma 7 opowiadań w zestawieniu, następny 6, a potem kilku po 5.

Witchma - 1 Stycznia 2010, 20:40

phenix napisał/a
Gdybym tylko jeszcze miał taką pamięć, że po 8 latach spojrzałbym na tytuł i pamiętal dane opowiadanie...


Jeżeli patrzysz na tytuł i ni cholery nie możesz sobie przypomnieć, o czym to było, to chyba tekst nie zasługuje na miejsce na liście :D Jak to ułatwia selekcję...

Agi - 1 Stycznia 2010, 21:04

Witchma napisał/a
Jeżeli patrzysz na tytuł i ni cholery nie możesz sobie przypomnieć, o czym to było, to chyba tekst nie zasługuje na miejsce na liście :D Jak to ułatwia selekcję...

Dokładnie. Przejrzałam listę i czytając tytuły opowiadań przypominałam sobie treść...albo nie.
Później była selekcja spośród pamiętanych.

mad - 2 Stycznia 2010, 04:47

Ciekawy jestem czołówki. Przeważnie moi faworyci nie są wysoko :(
nureczka - 2 Stycznia 2010, 10:42

mad, ja mam tak samo. Więc nasi faworyci mają co najmniej dwa głosy - mój i Twój.
xan4 - 2 Stycznia 2010, 19:27

22 głosujący przybył, może do jutra pojawi się jeszcze jakiś głosujący.

Czekam z utęsknieniem siostry i bracia ;P:

Witchma - 2 Stycznia 2010, 20:29

Nie szalejmy, bo będzie więcej głosujących niż na Zajdla ;P:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group