To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Pełnia - głosowanie do 3.11.2009

Martva - 1 Listopada 2009, 20:30

To Ci się chyba wcześniej zdarzało?
Easy - 1 Listopada 2009, 20:40

Na naszych oczach dojrzewa nam tu drugi Sapkowski.
shenra - 1 Listopada 2009, 20:50

Easy napisał/a
Na naszych oczach dojrzewa nam tu drugi Sapkowski.
:mrgreen: :mrgreen:
Ziemniak - 1 Listopada 2009, 21:11

Wśród nocnej ciszy
Niespodzianka
Inwazja pożeraczy
...

No comments.

shenra - 1 Listopada 2009, 21:24

Ziemniak, :bravo :wink:
J.Tanar - 1 Listopada 2009, 21:28

Czas spełnić swój szortowy obowiązek. Jednak dość marudny byłem w poniedziałek przy komentowaniu - to były takie pierwsze skojarzenia przy drugim czytaniu. Ocena całkowicie „misiowa”.
Na misia nie załapały się szorty zbytnio nadwyrężające moje wierzenia na temat prawidłowości układu słonecznego – Demolka i Blask – chociaż ten ostatni nawet ładnie zrobiony.
Chciałem zostać zadziwiony lub zaskoczony – odpadły na przykład zgrabnie napisane szorty, które pozostawiły mnie bez odzewu – Niespodzianka i per aspera ad lunae. (chociaż w niespodziance niespodzianek było wiele)
Nie przepadam za horrorami, tu ekstra punktu za powiązania z gatunkiem nie dostały Inwazja pożeraczy i Proces gnilny.

Ostatecznie głosy na:
Pamiętnik znaleziony na skórze – a jednak, obrazowanie nadal nie bardzo mi pasuje, ale punkt za pomysł, a przede wszystkim trzyma w napięciu do końca;
Spełnienie – zgrabne, z humorem, inne (a w dobie Internetu i ebooków może i prorocze :) );
Wśród nocnej ciszy – spodziewałem się trochę zakończenia, ale chomik mnie rozłożył, żyłem parę lat pod jednym dachem z różnymi chomikami, jak wyobraziłem sobie takiego rozczochranego „potwora” z pogniecionymi wąsami, pędzącego po przemianie wybiegać się na karuzeli… idealna comiesięczna terapia na stres dnia codziennego.

Pucek - 1 Listopada 2009, 21:43

Ziemniak, J.Tanar, dzięki niedzielnym głosowaczom :)
Rudus - 1 Listopada 2009, 23:20

Uaaaaa ale ktos zaglosowal... <radocha>
Radek - 2 Listopada 2009, 09:35

Dużo tekstów przeto recenzje będą zwięzłemi.

Akerman
3/5

Język niedopracowany, jest jakiś pomysł, ale też niedopracowany, a z Akermanu do Kijowa jest b. b. daleko. Takie sobie.

Blask
3,5/5

Emocjonalna, bezpretensjonalna etiuda.

Demolka
2,5/5

Miało śmieszyć? Nie śmieszy. Może autor miał coś na myśli, ale nie chce m się dociekać.

...i Bestia
3,5/5

2569748-me opowiadanie o wilkołakach. Zabawne

Inwazja pożeraczy...
4,5/5

Na to czekałem! Uwagi: "smród gnijącej roslinności" rozbija klimat nabożnej grozy, zaś "cisza, zmącona trzepotem nielicznych ciem" to trochę zbyt wydumany koncept. Jak zmącona, to juz nie cisza, a z drugiej strony - ćmy latają b. cicho. Gdyby nie te potknięcia, byłaby piątka.

I w księżycowym blasku stanie u drzwi
3/5

Literatura dorastających podlotków - czyż może być coś bardziej uroczego? Język sprawny, razi tylko "księżyc czekający na swa porę". Moc wzruszeń, zawartych w tym dziełku, pozostawia mnie jednak całkiem obojętnym. Nie jestem targetem.

Jej zapach
2,5/5

Bzykanie, posuwanie - irytują mnie takie teksty, aczkolwiek całkiem możliwe, że tak wyglądaja rozmowy facetów w odległych bazach kosmicznych. Fabuła niestety, zupełnie nieinteresująca. Puenta zaś chybia zupełnie - Heniek najpierw pali peta (żeby się chociaż "zaciagał dymem", ale on ordynarnie palił, a potem "zgasił peta"), a potem próbuje wczuwać się w zapach włosów. Mój nos tego nie rozumie. A jak własciwie pachnie "ciągłe niezaspokojenie"?

Nieoczekiwany świadek
2,5/5

2569749-te opowiadanie o wilkołakach, tym razem na odwrót. "Skulił łeb w ramionach" - może ja się nie znam, ale gdzie wilk ma ramiona?

Niespodzianka
2/5

Niespodziewanie nie zainteresowało mnie.

Nikt się nie waży
1/5

Nie wiem, jaki był cel umieszczenia tutaj tego zbioru zdań.

Ostrożności nigdy dosyć
2,5/5

Był jakiś pomysł na żartobliwy szorcik, ale wykonanie go położyło. Nie chodzi o to, że fabuła absurdalna, chodzi o to, że nie trzyma sie kupy

Pamiętnik znaleziony na skórze
4,5/5

Wprawdzie pisanie paznokciem w rogu niezbyt mnie przekonuje, ale bardzo podoba mi się rozwój akcji. Finał mnie zaskoczył i zmusił do ponownej, uważniejszej lektury. Dobre!

Pełnią gębą
4/5

Chciałem podziękować autorowi, że nie podawał nazw gazet, partii, znaczących pseudonimów. Każdy może sobie podstawić takie wydawnictwo jakie mu się podoba lub nie podoba. Całkiem przekonująca satyra, chociaż bez związku z tematem edycji

per aspera ad lunae
4/5

Ileż w tym emocji, ile mocnych przerysowań, ile ambicji i nienawiści! Interesujące, nie zaprzeczę.

Pogoń
3,5/5

2569750-te opowiadanie o wilkołakach. Nienajgorzej napisany erotyk.

Proces gnilny
1,5/5

Nekrofilii w sosie politycznie poprawnym mówimy: nie.

Spełnienie
4/5

OK. A jaki jest związek opowiadania z tematem edycji?

Wstydliwy epizod z życia Dr House'a
2/5

Fanbojstwo jest w stanie obrzydzić każdą, nawet całkiem przyzwoitą twórczość. Nie pojmuję tego histerycznego uwielbienia dla serialu. A sam szort? 2569751-sze opowiadanie o wilkołakach. Nic ciekawego.

Wśród nocnej ciszy.
2,5/5

2569752-gie opowiadanie o wilkołakach. Nie rusza mnie.

Wzgórze
4/5

Zabawne. Podoba się.

Zew krwi
2,5/5

Aury, synody, dziwne to jakieś.


Rekapitulując:
Inwazja pożeraczy... - PUNKT
Pamiętnik znaleziony na skórze - PUNKT
per aspera ad lunae - PUNKT

oraz wyróżnienia: Pełnią gębą, Wzgórze.

Dziękuję

Pucek - 2 Listopada 2009, 09:44

Dzięki Radek, :bravo od poniedziałku dobrze się zaczyna :wink:

Od wczoraj pełnia i to na bezchmurnym niebie - musi co spać nie daje :wink:

Hm, jacyś nieznani sprawcy?

MOFFISS - 2 Listopada 2009, 13:06

Easy napisał/a
Na naszych oczach dojrzewa nam tu drugi Sapkowski.


Sapkowski jest dla mnie wzorem prawdziwego pisarza, piszącego pięknym literackim językiem polskim.

Ozzborn - 2 Listopada 2009, 13:07

To czemu nie wykorzystujesz tego w praktyce? :twisted:
Martva - 2 Listopada 2009, 13:26

Ozzborn, a jak Twoje głosy?
xan4 - 2 Listopada 2009, 13:35

Martva, a jak Twoje głosy :?: ;P:
Martva - 2 Listopada 2009, 13:39

na pewno 14, i pewnie 4, a poza tym jeszcze myślę. Ale ja przynajmniej recki machnęłam :)
Ozzborn - 2 Listopada 2009, 13:39

Jak już wspominałem będą prawie w ostatniej chwili :twisted:
Martva - 2 Listopada 2009, 13:48

To brzmi jak 'już' ;)
MOFFISS - 2 Listopada 2009, 13:57

Ozzborn napisał/a
To czemu nie wykorzystujesz tego w praktyce? :twisted:


nic nie pomoże i tak wygra najlepszy szort :mrgreen:

Ozzborn - 2 Listopada 2009, 13:59

Ciężko odmówić słuszności temu stwierdzeniu :mrgreen:

Martva, może Tobie choć sądząc po tym, że sama nie zagłosowałaś jeszcze to chyba nawet Tobie nie... :twisted:

Martva - 2 Listopada 2009, 14:05

Mogłam zagłosować cichcem.
To zostaw głosowanie na ostatnią chwilę i machnij recki, no. Zły Ozzie.

shenra - 2 Listopada 2009, 14:06

Przestańcie pitolić tylko odfajkowywać te szorty :!: :twisted:
Ozzborn - 2 Listopada 2009, 14:31

Recek tym razem nie będzie - no chyba, że nie będę miał co robić w pracy :P
shenra, shenra, shenra, ładnie to tak? Jak to odfajkować!? Toć to poważny konkurs a nie jakieś tam fiu bźdźu do odfajkowania! :twisted:

shenra - 2 Listopada 2009, 14:38

Ozzborn napisał/a
shenra, shenra, shenra, ładnie to tak?
sorrki trzech nie napisałam :mrgreen:

Ozzborn napisał/a
Toć to poważny konkurs a nie jakieś tam fiu bźdźu do odfajkowania!
Ty siem tu nie mądrz, tylko ptaszki :oops: zaznaczaj :mrgreen:
terebka - 2 Listopada 2009, 17:50

Aj waj! No, żeśmy utknęli w połowie głosowania. Czterdziestka to fajna liczba, sam się do niej zbliżam nieuchronnie, ale żeby tak się zaraz ograniczać :P Głosujta! Nie próżnujta!
xan4 - 2 Listopada 2009, 19:23

27 godzin do końca, a tutaj dopiero 40 głosujących? opuszczacie się Panie i Panowie, nawet NNów jakby trochę mniej :) ,
mam po nickach wyciągać, hę?
nie powiem, że lista już zrobiona ;P: jakby co podrzucę Puckowi i będziemy wyciągać za uszy :D

a tak swoją drogą, ciekaw jestem czy Bellatrix pojawi nam się nocną porą, brakuje mi jej opisów.

Witchma - 2 Listopada 2009, 19:25

xan4, co tam będziesz podrzucał, od razu wytykaj palcami, niech nie myślą, że się ukryją ;)
shenra - 2 Listopada 2009, 19:34

xan4, dajesz :bravo
xan4 - 2 Listopada 2009, 19:34

No to pierwszy rzut, tak z pamięci, czyli z niczego:

Niniejszym uprasza się następujące osoby o zagłosowanie i zopiniowanie szortów obecnej edycji (jeżeli się pomyliłem i ktoś głosował to przepraszam):

Belatrix, mad, Virgo C., ilianna, Nutzz, Miria, merula, Ramzes, feroluce, Przemek, ivaine, Fearfol. corpse bride, jewgienij,

to tak na już, z tych stale głosujących, potem innych jeszcze mogę wygrzebać ;P:

shenra - 2 Listopada 2009, 19:36

Z illianną może być ciężko, biorąc pod uwagę, że sobie wolne od forum zrobiła.

ivaine to nie wiem czy nie zapomniała o nas, bo ostatnio jak ją widziałam to nie wykazywała zaiteresowania forum(a może siedzi i czyta i się zmobilizuje :twisted: ).

Virgo to sobie najpierw musi zaległości weekendowe nadrobić, a że w zasadzie wsio czyta...a szorty są na samym dole... :mrgreen:

xan4 - 2 Listopada 2009, 19:47

Pozostał jeszcze Ozzborn, który więcej pisze, że napisze, niż pisze :twisted: (weź się chłopie do opisów, sam jesteś szortopiśca, wiesz jakie to ważne dla piszących),
Fidel, ale jemu się nie chce od Lemoniady,
dwóch pozostałych modów też udzielało się kiedyś w tym wątku (dzejes, hrabek),
no i pozostali co udzielają się czasami: Iwan, Godzilla, Stormbringer (z tego co pamiętam, głosuje jak nie napisze), Homer, Jaden Kast, magda2em,

i jeszcze o Marcinie Robercie zapomniałem :D



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group