To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - "Póki Ducha, Póty Nadziei" - głosowanie do 5.10.

xan4 - 1 Października 2009, 20:13

To może i ja spróbuję :)
Pierwszy raz przeczytałem jeszcze pierwszego wieczoru i wydawało mi się, że wszystkie szorty reprezentują średnio słaby poziom, chyba pierwszy raz jest tak, że wszystkie szorty zlewają mi się ze sobą, po pierwszym razie pamiętałem tylko komary za puentę, trochę mało jak na 16 szortów.
Przechodząc do sedna sprawy:
Bezimienni - pochwała za pomysł, nagana za wykonanie, zwłaszcza pierwszej części,
Ducha brak (już) - już wyłączając fifraka, o którym rozgorzała dyskusja, szort się nei klei, miało być szybko, sensacyjnie i śmieszno, a wyszło jak wyszło,
Cisza - jakieś nieposkładane, na pewno do mnie nie przemówiło,
Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu - odważna forma, eksperyment, tylko co z tego?
Egzekucja - plus za pomysł, ale całość nie dla mnie, niby fajne, ale czegoś mi tu brakuje,
Dokąd idziesz dziewuszko? - nostalgiczna opowieść, tyle, zwykle takie szorty mi odpowiadają, ale chyba nie tym razem,
I ty zostaniesz jaskiniowcem - nie, pomysł, jest, ale Oponka mnie rozłożył,
Mozaika - hmm, opowieść się ciągnie, ale nie do szczęśliwego końca, fakt, puenta zaskakująca, ale są tu jakieś zgrzyty pomiędzy odpowiednimi częściami szorta,
Po drugiej stronie lustra - dobrze prowadzona opowieść, i tyle,
RIP - Moda na sukces i polityka w jednym, jak dla mnie niestrawne, zauważyć jednak trzeba, że dobrze napisane,
Rozważania o końcu świata - nie zrozumiałem,
Szansa - miła, nostalgiczna opowieść, gdyby jeszcze z dobrą puentą...,
Wizyta - fajnie napisane, pomysł jest, niestety na siłę wciśnięty na koniec temat edycji,
Wybór - porąbane takie i znowu temat na końcu musiał się znaleźć,
Wyścig szczurów - nie, nie zrozumiałem chyba,
Z pokolenia na pokolenie - jedyny, który zapamiętałem, ale dwie uwagi - skąd komar wiedział, że olbrzym oddala się z satysfakcją? i czemu zawsze olbrzymy mówią :Cholerny komar"?

Szort ma się przede wszystkim wbić czytelnikowi w pamięć, a więc punkt dla
Z pokolenia na pokolenie.

baranek - 1 Października 2009, 20:28

Ramzes, xan4 dzięki. za głosy, i za głosy, i za omówienie.
baranek - 2 Października 2009, 19:44

prawie doba bez ruchu jakiegokolwiek. no co Wy? ludzie? się czuję jak w księgarni w 'filmarze'.
illianna - 2 Października 2009, 19:45

ogólnie ta edycja się ślimaczy :|
baranek - 2 Października 2009, 19:59

no, nie wiem, może ja, jako gospodarz, coś nie tak robię? na szczęście to już ostatni raz.
nureczka - 2 Października 2009, 20:01

baranek napisał/a
no, nie wiem, może ja, jako gospodarz, coś nie tak robię? na szczęście to już ostatni raz.

Coś ty, baranek! Rok szkolny się zaczął. Dzieciaki trzeba do szkoły zaprowadzić, studentów na uczelnię dowieść, dżemy na zimę przygotować. Nie ma czasu na zabawę ;)

baranek - 2 Października 2009, 20:15

nureczka, dzięki za pokrzepienie, ale wytłumaczeń to ja mam sporo :D ja na podniesie frekwencji nie mam pomysłu :D
shenra - 3 Października 2009, 13:14

Jeszcze dwa dni moi drodzy, zakładam półtora bo w sobotni wieczór pewnie wsie, gdzieś będą balować. Do rekordowej edycji brakuje sporo głosów, ale i normy nie wyrobiliśmy :( Wiem, że tam jesteście i przyglądacie się z ukrycia 8) - do dzieła, najwyższy czas :!: :twisted:
Ozzborn - 3 Października 2009, 14:47

Psecytołek wreszcie... jak będę miał chwilę na przemyślenie to zagłosuję, a może i uda się cosik napisać.
J.Tanar - 3 Października 2009, 23:56

Przeczytałem raz, przejrzałem drugi, przy trzecim ustaliła się kolejność.
Mimo, że podział wypadł mniej więcej po połowie (te nieco bardziej i te nie całkiem) to jedyne trzy równorzędne punkty dla:
Wizyta - za klimat, niczym dobre niegdysiejsze polskie słuchowiska i etiudy grozy
RIP - za humor i jakąś taką gładkość w czytaniu
Egzekucja - za pomysł

Walczyło o punkt Z pokolenia na pokolenie za bycie jedynym rasowym szortem w zestawieniu (swoją drogą, po przeczytaniu tej edycji olśniło mnie co to jest "rasowy szort" :) ), zwrócił uwagę w pierwszym czytaniu, stracił jednak mocno przy kolejnym.

Ozzborn - 4 Października 2009, 01:16

ej czyli głosowanie jest nie do 5 tylko do 6... bo w ankiecie stoi, że koniec za 1 dzień i20 h. A już jest 4. :P

edit: J.Tanar, dzięki za głos w imieniu ałtorów i gospodarza (PO_podziękowań.tmp) :wink:

shenra - 4 Października 2009, 01:17

Ozzborn,nie filozuj tylko głosuj :mrgreen:
Ozzborn - 4 Października 2009, 01:19

kiedy ja jeszcze nie wiem na co... :roll:
A Ty nie miałaś już iść spać?... jak ja z resztą:P

shenra - 4 Października 2009, 01:22

Ozzy nie offtopuj, jak to nie wiesz na co głosować? :shock: Wielki Kosmiczny Chomik Ci pomoże 8)
Ozzborn - 4 Października 2009, 01:23

Czy to nie jest aby lobbying jaki? :twisted:

e: poza tym pewnie do ostatniej chwili poczekam.. a nóż widelec znajdę chwilę na mini-recki :P

shenra - 4 Października 2009, 01:24

No co Ty mnie o niecne chwyty podejrzewasz :roll:
Ozzborn - 4 Października 2009, 01:26

Jaaa? skąd :mrgreen:

Ale o warunkach możemy podyskutować na pw :lol: :wink:

Dobra idę spać jeszcze parę takich postów i się jutro obudzimy z czerwonymi krawatami ;P:

terebka - 4 Października 2009, 11:46

Bezimienni

Napisanie ładnym, może z wyjątkiem kilku powtórek, stylem. Widać poprawny warsztat. Sama fabuła trochę mało szortowa. Pozostało dużo pytań, choćby jak się ma epilog do reszty tekstu? Kim byli ci źli? I wiele innych? Wygląda mi to na pomysł w zbyt ciasnych szortach ;) W spodniach by mu było wygodniej :P

Ducha brak (już)

Do momentu pościgu czytało się przyjemnie. Sam pościg jednak, a konkretnie jego mało udany opis, zepsuł wrażenie. Do momentu pościgu tekst płynął. Potem stało się z nim coś dziwnego. Przeszedł przykrą metamorfozę. Stał się bełkotliwy. Zupełnie, jakby ten szort pisały dwie różne osoby. Całkowicie nieudany był finał, zupełnie bez pomysłu. Bez planu.

Cisza

Bardzo ciekawy pomysł, aby zwielokrotnić odbiór, spotęgować wrażenie czegoś szybkiego, dziejącego się w zawrotnym tempie – ciąg krótkich zdań. Może sam epilog powinien zwolnić nieco. W końcu już nic się nie dzieje. Bieg się zakończył. Tu długie zdania by pasowały lepiej, ale to już moje osobiste odczucie. Za te krótkie zdania, które sprawiły, że niemal biegłem z bohaterami – kandydat do punktu.

Czterdzieści i cztery poniedziałki wskrzesiciela narodu

Nieco zbyt oryginalne, jak na mój gust. Prawda, że pojawia się na końcu element humorystyczny, ale i tak to wciąż za mało. Wolę tradycyjne teksty z fabułą, jak Bóg przykazał.

Egzekucja

Ciekawe i z puentą jak się patrzy. Gwara odrobinę naciągana i mało konsekwentna, ale za puentę, i nie tylko, bo puenta to nie wszystko – kandydat do punktu.

Dokąd idziesz, dziewuszko?

Średnio na jeża

I ty zostaniesz jaskiniowcem

Zabawne. Poprawnie napisane. Ale jakoś mnie nie przekonało.

Mozaika

To też nie to. Przeczytałem i zapomniałem.

Po drugiej stronie lustra

Tu z kolei satysfakcjonujący poziom, zarówno pod względem technicznym, jak i fabularnym. – kandydat do punktu.

RiP

Puenta zabiła ten, skądinąd ciekawie się rozwijający, tekst. Być może miała być zabawna. Nie była.

Rozważania o końcu świata

Jedno szczególnie rzucało się w oczy podczas czytania tego opka. Pomijając brak fabuły, rzecz jasna, prowadzący do tego, że tuż po zakończeniu lektury opko wyparowało z głowy. Interpunkcja. Coś nie tak, z akceptacją faktu, że przed znakami interpunkcyjnymi nie wklepuje się spacji a wielokropek złożony jest z trzech, a nie z dwóch kropek? Forma buntu? Czy może świadomość, że czytelnik i tak zignoruje, bo liczy się dla niego wyłącznie fabuła? Duży minus za brak szacunku dla czytelnika.

Szansa

Nie zrozumiałem. Kim jest ona? Z czyjej ręki mieszkańcom miasteczka grozi zagłada? Dlaczego formą ratunku jest malowanie obrazu? O co w ogóle chodzi w tym opowiadaniu? Odpowiedzi, niestety, autor/ka pozostawił dla siebie.

Wizyta

Ujdzie. Nie powalające, ale i nie ostatnie w szeregu. Mocny średniak.

Wybór

j.w.

Wyścig szczurów

Scenka rodzajowa, z której nie pozostało nic, poza wspomnieniem poprawnego stylu.

Z pokolenia na pokolenie

Było więcej, niż ten jeden, rasowych szortów w obecnej spodenkowej edycji. Ten zaś bazował na puencie. Przyznaję, że była zaskakująca i za to należy się uznanie. Ale do punktu potrzeba czegoś więcej.

Punkty: Cisza, Egzekucja, Po drugiej stronie lustra.

Witchma - 4 Października 2009, 11:48

terebka, :bravo
shenra - 4 Października 2009, 11:55

No to się porobiło teraz :mrgreen:
Chal-Chenet - 4 Października 2009, 12:03

Najwyżej będzie dogrywka. Już była kiedyś zdaje się. :)
Marcin Robert - 4 Października 2009, 12:21

Kto wygrywa?
nureczka - 4 Października 2009, 12:23

Marcin Robert napisał/a
Kto wygrywa?

Wejdź na forum bez logowania i wyświetl wątek - zobaczysz wyniki.

terebka - 4 Października 2009, 12:24

To nie było zamierzone - z ręką na prawym, jedynym sprawnym przedsionku :)

A tak nawiasem, to do zakończenia jeszcze ho-ho, a może dłużej :P

shenra - 4 Października 2009, 12:24

Zalogowany też może sprawdzić w ten sam sposób, jeśli jeszcze nie głosował. :wink:
Marcin Robert - 4 Października 2009, 12:24

Ależ znam wyniki. Tak tylko pytałem. :mrgreen:

Edit: dopisek.

shenra - 4 Października 2009, 12:25

Marcin Robert, to co się pytasz :mrgreen: Personalnie to po 5tym będzie :twisted:
nureczka - 4 Października 2009, 12:30

terebka napisał/a
Coś nie tak, z akceptacją faktu, że przed znakami interpunkcyjnymi nie wklepuje się spacji a wielokropek złożony jest z trzech, a nie z dwóch kropek? [...] Duży minus za brak szacunku dla czytelnika.

Sądząc po rodzajach błędów, to nie brak szacunku, a brak obycia z komputerem. Pamiętam że x lat temu tez miałam straszny kłopot z tą nieszczęsną spacją przed znakami interpunkcyjnymi.
Mogę się mylić. Rozumiem, że po ogłoszeniu wyników autor się ujawni i potwierdzi lub odrzuci moja teorię. Na razie kieruję się w mych domysłach domniemaniem niewinności.

Ozzborn - 4 Października 2009, 12:34

Przychylam się do teorii nureczki, często spotykam sporo takich błędów w tekstach, które dostaję do zamieszczenia na stronie umigu od osób mniej lub bardziej początkujących komputerowo.
shenra - 4 Października 2009, 12:36

Ozzborn, misiu puchaty głosowałeś? :twisted:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group