To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Szorty - W TYM SZALEŃSTWIE JEST METODA - do 21 września 2008

marw - 20 Wrzeœśnia 2008, 15:38

Witchma, masz coś wspólnego zawodowo z akwizycją? :wink: Zagłosowałem.
Witchma - 20 Wrzeœśnia 2008, 16:06

marw, nie mam, ale może powinnam zacząć się zastanawiać nad zmianą zawodu?

Jeszcze 19 godzin, to na pewno wystarczy to przeczytania wszystkich szortów :D



To dla każdego, kto jeszcze zdąży zagłosować (z fazy "prośbą i groźbą" przeszliśmy do fazy "korupcja pospolita") :D

edit:

To straszne, ale korupcja zadziałała niemal natychmiast :mrgreen: :bravo Dziękuję trzydziestemu ósmemu głosującemu :D

kermit - 20 Wrzeœśnia 2008, 16:19

poszedlem za linkiem i zaglosowalem. fajny pomysl te szorty. jak rozumiem forumowicze je pisza?
punkty dla Pisarza i Manifestacji.

Witchma - 20 Wrzeœśnia 2008, 16:22

kermit, dziękuję za głosy :D

Dobrze wszystko rozumiesz - po ogłoszeniu wyników edycji zwycięzca wymyśla temat kolejnej edycji, daje ok. 2 tygodni na nadesłanie szortów, po czym umieszcza je na forum i przez ok. 2 tygodnie trwa głosowanie :)

Zaczynam wierzyć, że uda nam się pobić rekord - JESZCZE 18 godzin 40 minut :!:

Jaden Kast - 20 Wrzeœśnia 2008, 16:27

Ponoć tylko winni się tłumaczą, więc ostatnią uwagę pominę milczeniem 8)

A teraz:

Pisarz - pomysłowe, ale jakoś do mnie nie trafiło
Obce znaki w Pułtusku - ciekawie się czyta, ale czegoś mi tam brakuje
Ukochani krewni - jakieś takie nijakie i nie chodzi o brutalność, może bardziej o styl i fakt, że szybko się domyśliłem co podejrzany mógł przeskrobać (chociaż punkt za pomysł z czyszczeniem pamięci i rodzinnym polowaniem :wink: )
...a na początku był koniec... - porządnie napisany, ciekawy, z szaleństwem i metodą PUNKT
Bajka o tym... - znów bajka i znów do mnie nie przemówiła, chociaż tym razem nie ze względu na nieznajomość kontekstu, po prostu opowiadanie jest raczej surrealistyczne, bez szaleństwa
Placebo - dziwnie poprowadzona narracja, trochę chaotyczne i jak wyżej, znów 'surrealistyczne, bez szaleństwa' (chyba, że miała nim być sama końcówka)
Manifestacja - zgrabnie napisane, bez wielkich udziwnień, z ciekawym pomysłem i przede wszystkim 'szaleństwem z metodą' :twisted: PUNKT

Witchma - 20 Wrzeœśnia 2008, 16:34

Jaden Kast, dziękuję za opinie :)

A teraz wszyscy skandują: WIĘCEJ GŁOSÓW :!: WIĘCEJ GŁOSÓW :!:


xan4 - 20 Wrzeœśnia 2008, 17:34

Tym razem wymyśliłem głosowanie inaczej, nie tak jak zwykle rzucać się na shorty zaraz po opublikowaniu, czytać dwa razy i głosować,
tym razem przeczytałem i zrobiłem sobie długą przerwę,
dla mnie short powinien być dobrze napisany, pomysłowy, najlepiej z dobrą puentą i najważniejsze powinien pozostać w pamięci,
tą edycję wyjątkowo nie zacznę od opisu, że jest coraz gorzej, jest lepiej niż w ostatnich edycjach, przypuszczam, że jest to zasługa prowadzącej :) ,

tyle tytułem wstępu, a teraz przechodzimy do sedna:
po prawie dwóch tygodniach od pierwszego przeczytania, w pamięci zostały mi tylko dwa shorty Obce znaki w Pułtusku i Ukochani krewni, pierwszy z powodu tajemniczości opowiadania, drugi z powodu obrzydzenia jakie mnie dopadło po jego przeczytaniu,
teraz opis:
Pisarz - pomysł dobry ale wykonanie jakoś nie dla mnie, zbyt chaotyczne,
Obce znaki w Pułtusku - ciekawie się czyta, intryguje,
Ukochani krewni - okropne, okrutne, obrzydliwe, pomysł z kasacją pamięci przestępcy niezrozumiały, po co to zrobili?,
...a na początku był koniec... - porządnie napisany, autor płynnie prowadzi czytelnika, po drugim przeczytaniu mam o niebo lepsze wrażenia niż po pierwszym, ale fatalne zakończenie - nie rozumiem tej idei z dokopaniem się do nieba,
Bajka o tym... - no bajka, nie dla mnie,
Placebo - może nie znam się za bardzo na włosach, farbach i szamponach ale przepraszam nie zrozumiałem,
Manifestacja - zgrabnie napisane, z ciekawym pomysłem ale znowu jak "początek koniec" fatalna puenta, dla mnie nie do przyjęcia,
Podsumowując punkt dla Obcych znaków w Pułtusku, za to, że został w pamięci, drugiego nie przyznaję, bo musiałbym przyznać dla Ukochanych krewnych, a nie chcę się źle czuć z tego powodu.
Jeszcze raz wielka pochwała dla Witchmy za organizację tej edycji :bravo ,
jak myślicie, może przyznać jej tą funkcję dożywotnio :?:

Hubert - 20 Wrzeœśnia 2008, 17:41

Witchma, masz swoje wymarzone 40 głosów. Zadowolona? :)
Chal-Chenet - 20 Wrzeœśnia 2008, 17:58

To teraz może do 50? :D
Witchma - 20 Wrzeœśnia 2008, 19:09

xan4, dziękuję za głos :D

xan4 napisał/a
może przyznać jej tą funkcję dożywotnio :?:


Ja rozumiem, że szaleństwo i w ogóle, ale żeby aż tak Cię wzięło? :mrgreen:

Chal-Chenet napisał/a
To teraz może do 50? :D


Chociaż do 45, wtedy będzie nowy rekord :D

Martva, jak tam ośrodek decyzyjny? Chal, jeszcze czekasz? :D

16 godzin to jeszcze sporo czasu, czekam na sowy, co to wolą czytać po nocach :D


Chal-Chenet - 20 Wrzeœśnia 2008, 19:20

Witchma napisał/a
Chal, jeszcze czekasz? :D

Ja już głosowałem. ;P:

Witchma - 20 Wrzeœśnia 2008, 19:23

Chal-Chenet napisał/a
Ja już głosowałem. ;P:


Niestety tak :D

Ale jest jeszcze na forum ponad 1300 osób, które nie głosowały :mrgreen:

Chal-Chenet - 20 Wrzeœśnia 2008, 19:26

Za to mad jeszcze nie glosował. :D Zobaczymy czy zdąży, masz jakby co osobę do molestowania. :twisted:
Witchma - 20 Wrzeœśnia 2008, 19:27

Chal, coś mi się zdaje, że Tomcich również szorty zaniedbał, a chyba go dzisiaj widziałam na forum...

Nie wiem, czy mad Ci to wybaczy...

Chal-Chenet - 20 Wrzeœśnia 2008, 19:37

Wybaczy, mad mnie lubi. Chyba...
:D

xan4 - 20 Wrzeœśnia 2008, 19:41

Witchma napisał/a
Ja rozumiem, że szaleństwo i w ogóle, ale żeby aż tak Cię wzięło?

i to jeszcze jak :mrgreen:

illianna - 20 Wrzeœśnia 2008, 20:38

tylko Pisarz do mnie przemawia, choć temat przerobiony już wcześniej na wszelkie sposoby, punkt również za warsztat,
natomiast Ukochani krewni dostaje antypunkt za wyjątkowo prymitywne rozwinięcie tematu, na dodatek wtórne w głównym pomyśle wobec opowiadania Juraszka Bratnia pomoc

Witchma - 20 Wrzeœśnia 2008, 20:43

illianna, dziękuję za głos :bravo

Dobrze nam idzie, wierzę, że jeszcze kilka głosów się znajdzie :D

Fidel-F2 - 20 Wrzeœśnia 2008, 20:45

illianna, Bratnie pomoc to głos w dawnej dyskusji forumowej, Ukochani krewni prawdopodobie też
Bairam - 20 Wrzeœśnia 2008, 21:17

Witchma, prosisz - masz. Zagłosowałam.
Pisarz - za absurd i humor.
Podkładka - bo lubię bajki.
Pierwsze koty za płoty :D

Witchma - 20 Wrzeœśnia 2008, 21:18

Bairam :bravo Dziękuję :) Mam nadzieję, że nie ograniczysz się do czytania i coś napiszesz, choćby i w następnej edycji :)

13 godzin do końca, a tu jeszcze nic nie wiadomo :)

Bairam - 20 Wrzeœśnia 2008, 21:46

Może i napiszę, Witchma, się zobaczy :)
A kiedy następna edycja? :)

Witchma - 20 Wrzeœśnia 2008, 21:47

Jutro zostaną ogłoszone wyniki obecnej i wtedy zwycięzca poda temat następnej :)
cutler - 20 Wrzeœśnia 2008, 22:01

A są jakieś wymogi jeśli chodzi o ilość znaków?
Bo mam taką skromną propozycję aby określić ilość znaków przy kolejnej edycji. Na przykład 100:) Świetnie się czyta takie szorty!

Witchma - 20 Wrzeœśnia 2008, 22:04

cutler, ilość znaków zawsze jest określana (3500 znaków ze spacjami). Polecam lekturę wątku szorty
cutler - 20 Wrzeœśnia 2008, 22:05

Dzięki za cynk. Właśnie się zaznajamiam z zasadami :wink:
mad - 20 Wrzeœśnia 2008, 22:46

Chal-Chenet napisał/a
Wybaczy, mad mnie lubi. Chyba...
:D


Pewnie, że lubi i już czeka na następne piwka i fantastyczno-metalowe dykteryjki. :D
Wśród tylu głosów (gratulacje, Witchma :bravo ), ktoś zauważył brak mojego? To miłe :)

Zatem powiadam... zagłosuję w nocy między 3.00 a 3.15. Ale o tej porze Wy, Misiaczki, będziecie juz spać. Miłych snów życzę! :D

illianna - 20 Wrzeœśnia 2008, 22:53

Fidel-F2 napisał/a
illianna, Bratnie pomoc to głos w dawnej dyskusji forumowej, Ukochani krewni prawdopodobie też


mógłbyś to rozwinąć, na którym wątku ta dyskusja była np.? dzięki

tak czy siak podtrzymuję to, co napisałam, wtórność powinna mieć swoje granice, w sytuacji gdy brak innych walorów

banshee - 20 Wrzeœśnia 2008, 23:32

obce znaki i krewni, reszty nie pamiętam, poza tym, że wrażenia na mnie nie zrobiły
Fidel-F2 - 21 Wrzeœśnia 2008, 00:13

illianna, prosze bardzo jeśli masz ochotę

http://www.science-fictio...p?t=709&start=0

parę stron jest, ale nie za dużo, wątek został zamkniety ze względów bezpieczeństwa



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group