To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Blogowanie na ekranie - Dunadan - "Daha Braha"

hijo - 16 Stycznia 2007, 23:16

odważni ludzie :mrgreen:
Dunadan - 16 Stycznia 2007, 23:39

jacy tam odważni... nie zgodzili się pokazać najlepszych fotek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale to już zupełnie inna historia... człowiek młody był, i głupi... fajnie było. :cry:
hijo - 16 Stycznia 2007, 23:48

Dun nie ma nad czym rozpaczać. Nie poweisz chyba, że zabawy z rowerem w finaldni jaikichy byłeś świadkiem są mądrzejsze od tego co w liceum wyprawiałeś :D trzeba tylko sobie przypomnieć, jak to było i wiek wcale nie jest przeszkodą, żeby nadal takie rzeczy uskuiteczniać - wiem po sobie :mrgreen:
Dunadan - 17 Stycznia 2007, 08:34

masz rację chyba :mrgreen: niech no tylko kolega z Hiszpanii wróci i wrzuci pewien filmik na youtube :D
Ale mimo wszystko coś tam się utraciło... taką... licealną niewinność :mrgreen:

hijo - 17 Stycznia 2007, 11:23

Taaa niewinność :lol:
Dunadan - 20 Stycznia 2007, 13:28

ha! jaki dziś piękny zimowy dzień! słońce świeci, -10 na termometrze i śnieg miejscami po kolana :mrgreen: a to oznacza tylko jedno - ptaki zlecą się do karmników i będzie dobre światło na niezłe fotki ;) i faktycznie, było bardzo ciekawie, za kilka godzin wrzucę zdjęcia :D
Dunadan - 20 Stycznia 2007, 22:25

No to jedziem:
Zacznę od dzięcioła - jak robiąc zdjęcia małym sikorkom można się przestraszyć wielkiego dzięcioła który przylatuje wydawałoby się znikąd :mrgreen: miałem szczęście:
( po kliknięciu zdjęcia się powiększą )
1.

2.

To jest samiec dzięcioła dużego.

Widziałem też kowalika:


Sikorę modrą, która wyglądała jak kulka... pomyślałem że nazwę ją "Śnieżynka" :mrgreen:


Sikorę czubatą:
1.

2.


A na koniec zrobiłem zdjęcie zimy, na prośbę Mirii :D

Sory za przechylony horyzont, ale mój błędnik coś ostatnio błądzi...

Tomcich - 20 Stycznia 2007, 22:29

:bravo Dunadan. Zawsze miło popatrzyć na fajne fotki Natury. Ile jest piękna w tym co stworzyła. :)
Dunadan - 20 Stycznia 2007, 22:51

zgadza się :-) jutro rano znów ruszam :) powinienem się uczyć jednak :-/
Anonymous - 20 Stycznia 2007, 23:43

Wpaniale! Dzięki Dun! Więcej poproszę! :D
Dunadan - 21 Stycznia 2007, 01:01

jutro :mrgreen:
Pako - 21 Stycznia 2007, 09:35

Śliczne! Śnieżynka najlepsza... fajna taka, plusiata :)
Dunadan - 21 Stycznia 2007, 13:48

na zimę sie tyje... tak się pocieszam :roll: :mrgreen:
Martva - 21 Stycznia 2007, 14:20

Śliczna sikorka czubata :)
Dunadan - 21 Stycznia 2007, 14:23

No właśnie trochę pokopałem z kolorami - za zimne są :-/ ale już mi się nie chce poprawiać :mrgreen: Ale dzięki :-)
hjeniu - 21 Stycznia 2007, 15:28

Dun tyje się tyje, tylko dlaczego do jasnej niespodziewanej na wiosnę się nie chudnie? :evil:
Martva - 21 Stycznia 2007, 16:16

Właśnie, to jest bardzo dobre pytanie :evil:
Dunadan - 21 Stycznia 2007, 17:34

No bo trzeba się ruszać... mnie też się nigdy nie chce :-/
Mój kolega z Honk-Kongu ciągle mnie namawia na ćwiczenia. Ale ja potrzebuję kopa w tyłek. Chyba trzeba się zakochać :twisted:

Martva - 21 Stycznia 2007, 17:57

E tam, nie działa. Testowałam.
Dunadan - 21 Stycznia 2007, 18:39

Kurde :-/ łe, to się nie zakochuje.

Ehh, no to skoro już jesteśmy przy sporcie... :mrgreen:
Dwa tygodnie temu miałem szczęście oglądać mecz hokejowy między Jokipojat a jakimś zespołem chyba z Tampere. Jokipojat to miejscowi 'mistrzowie' niestety nie grają zbyt dobrze :mrgreen: Mecz na którym byłem przegrali 0:1 Ale i tak było ciekawie:
Bramkarz łapiący krążek - OK, przyznam się - zrobiłem podczas treningu :D ( bramkarz przeciwników )

Tu bramkarz Jokipojat - wpuścił krążek zaraz na początku, ale ogólnie niezły z niego bramkarz:

A teraz kilka akcji:

Następna akcja to chyba najciekawszy moment w grze... przyjrzyjcie się zdjęciu ( po kliknięciu się powiększy ) - bramkarz 'wisi' w powietrzu, w bramce jest jeden z zawodników a na dodatek za nimi jest zawodnik Jokipojat! wyglądało to przekomicznie ( przez chwilę myślałem ze jest trzech facetów w bramce, ale było tylko dwóch :mrgreen: ) ale facet w bramce był kontuzjowany:

Hak:

Mała sprzeczka:

I jej zażegnanie ( niestety :-/ :mrgreen: )

A tu portrecik jednego z zawodników:

Nerwowy moment:

Gonitwa:


Zdjęcia raczej średnie bo pierwszy raz byłem na takim meczu... ten sport jest szalony, wszystko dzieje się tak szybko... a mój obiektyw też nie jest najlepszy do tego typu rzeczy :evil:

hijo - 22 Stycznia 2007, 22:50

Bardzo fajne fotki Dun, kolejny raz :) Jak na spokojnych Finów ci hokeiści dosyć żywiołowi hehe
Dunadan - 25 Stycznia 2007, 20:57

Coś dla Mirii ;-)

Po drugim dniu nauki jazdy na łyżwach ( kupiłem sobie pierwsze łyżwy w życiu w tym tygodniu! ), postanowiłem porobić zdjęcia w okolicy, ponieważ zima wygląda tu bardzo ładnie. W ogóle to miasto jest piękne... w Polsce mieszkam w prawie takim samym na wielkość mieście ale... nie ma co porównywać - Tomaszów to zadupie w porównaniu z Joensuu - pod każdym względem ( no, może poza okolicą :-D ). W sumie nie robiłęm nigdy tego typu zdjęć, ciekaw jestem co myślicie:
( tradycyjnie warto kliknąć na zdjęcie ;-) )

1.


2.


3.


4.


5.


Dzięki za uwagę ;-)

Haletha - 25 Stycznia 2007, 21:24

Świetne zdjęcia hokeistów, takie fotoreporterskie. Ptaszki - majstersztyk do atlasu ornitologicznego. Śnieżne trochę inaczej bym wykadrowała, ale też są piękne. Wyraziste, cudne kolorystycznie. Podobają mi się:)
gorat - 25 Stycznia 2007, 21:25

Drzewa na jedynce i światła na trójce wyglądają niesamowicie.
Anonymous - 25 Stycznia 2007, 21:31

Ale piękna zima! Tylko nie wiem, skąd ta czerwień na drzewach. Wyjaśnisz?

Miałam dziś zabrać aparat, idąc do pracy, ale jak zwykle wybiegłam z domu w ostatniej chwili z obłędem w oczach. :wink: Ostatnią prawdziwie nieziemską zimę widziałam dwa lata temu w Zakopcu - jednego dnia wygrzewaliśmy sie w słonku, ubrani w swetry, a drugiego śnieg zasypał wszystko, przykleił się do drzew a niebo było ciemnoszare i wydawało się, że zaraz spadnie nam na głowy. :) Postaram się wykopać jakąś fotkę wtedy zrobioną.

Dunadan - 25 Stycznia 2007, 21:40

Haletho - o ile zdjęcia z hokeja podobają mi się ( jak na możliwości mojego obecnego obiektywu :D ) o tyle zdjęciom ptaszków wieeele brakuje... ale się nie poddaję :twisted: dzięki :)
Gorat - tylko że w rzeczywistości wyglądało to jeszcze ładniej! - czemu nie potrafię tak tego oddać? :/ ale dzięki ;)
Miria - czerwony kolor spowodowany był inną lampą która musiała stać gdzieś głębiej - lampy które są na większości zdjęć ( lub które dają światło na większości zdjęć ) dawały zielonkawe światło ( na zdjęciach wychodziło zielonkawe, miałem kłopoty z balansem bieli ). Natomiast drzewa w głębi musiały być oświetloną inną lampą, dającą światło żarowe ( jak żarówka :D ) czyli ciepłe ( kolorystycznie ). Postanowiłem wykorzystać efekt ;-)
Co do twoich zdjęć - czekam z niecierpliwością! lubię zimę ;)
Co do tutejszej zimy - pamiętam że w Polsce często też tak bywało ale przez 1, góra dwa dni - potem śnieg z gałązek znikał ( spadał, strącany przez wiatr, topniał itp. ) - a tutaj już tak prawie od tygodnia jest! nie wiem czemu :shock: normalnie wszystko białe...
A ponieważ w powietrzu unosi się kupę kryształków lodu to czasem potrafią powstawać niesamowite zjawiska, jak tęcza na rynku! :shock:

Anonymous - 25 Stycznia 2007, 21:59

Tak myślałam, ale nie widać tej lampy. Efekt super! :D
Faktycznie, u nas taka szadź (czy to sie nazywa szadź?) utrzymuje się krótko, szkoda - jest wtedy przepięknie, jakoś tak cicho, klimat nie z tego świata. :D Fotografuj i wrzucaj! 8)

gorat - 25 Stycznia 2007, 22:04

DUN, MASZ ZDJĘCIE?!? :shock:

(Edit: tęczy)

Agi - 25 Stycznia 2007, 22:19

Piękne zdjęcia! Szczególnie podświetlone drzewa wyglądają wspaniale. :bravo
Tomcich - 25 Stycznia 2007, 22:25

Fajne foty :bravo


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group