To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

Czarny - 27 Wrześ¶nia 2006, 11:16

Masz panel jako monitor? Niektóre panele gasn± jak dostaj± rozdzielczo¶ci, których nie lubi±. Po prostu s± czarne. Myknij na zalecan± rozdzielczo¶ć panelu, to może się wł±czy.
Ixolite - 27 Wrześ¶nia 2006, 11:33

Czyli wogóle monitor widzie, jak ekran startowy sie pojawia - czyli to kwestia ustawień w sterownikach. Czyli tak jak count radzi :)

A tak ogólnie to możesz w trybie awaryjnym uruchomić i przeinstalować sterowniki do grafiki - też powinno pomóc. W trybie awaryjnym będzie obraz, bo s± inne sterowniki ładowane.

hrabek - 27 Wrześ¶nia 2006, 11:52

Jesli nie w samych wlasciwosciach pulpitu to klikajac na zakladce Ustawienia na przycisk Zaawansowane mozna na pewno znalezc dodatkowe opcje sterownika karty graficznej (jesli byl instalowany sterownik z plyty, a nie oryginalny z Windows), wiec moze byc tak, ze tam sa te ustawienia. Wejsc do nich mozna na pewno takze przez Panel Sterowania, jesli to karta nVidii to powinno byc nVidia costam driver, czy jakos tak z logo nVidii w ikonie, jesli Ati to tak samo, tylko Ati.

Na moj gust to na pewno musi byc to co napisalem. Sam podlaczalem swego czasu komp do TV i monitora, zmienialem w miedzyczasie karte, reinstalowalem winde i zawsze dzialalo to tak jak opisalem.

Musialbys bardziej szczegolowo napisac jak to wyglada - co sie dzieje na ekranie, co mozesz wybrac, itd.

Telewizor masz podlaczony przez video-out z karty, jak rozumiem, tak? A monitor? Przez D-Sub (niebieska wtyczka), czy DVI (biala)? A moze masz TV LCD i TV masz podlaczony przez DVI albo D-SUB?

mawete - 27 Wrześ¶nia 2006, 13:29

Dobra to ja wrócę do tematu...
Chciałbyn przypomnieć wsztstkim w TEAMIE, że nie chodzi o to żeby policzyć jeden WU i usi±¶ć na laurach. Je¶li komu¶ komp siada przy liczeniu - o ile wiem przy bardzo starych kompach to możliwe - to proszę o informację (vide Aga) Pozostałych nielicz±cych będę usuwawał z TEAMU - zależy nam na licz±cych, a nie na takich którzy chcieli się raz pokazać.
Jak kto¶ ma jakiekolwiek problemy to proszę pisać - jest tu lilka osób które się znaj± - powinni¶my razem te problemy rozwi±zać.
Pozdrawiam

NURS - 27 Wrześ¶nia 2006, 13:43

Dzieki zawiozlem do serwisu N-Vidia wymaga wymiany sterownikow...
Ixolite - 27 Wrześ¶nia 2006, 15:01

hę?
mawete - 27 Wrześ¶nia 2006, 15:31

to "hę?" to do mnie? czy do NURSa (to rozumiem :D )?
Ixolite - 27 Wrześ¶nia 2006, 16:07

do NURSa :lol:
mawete - 27 Wrześ¶nia 2006, 16:13

:mrgreen:
NURS - 27 Wrześ¶nia 2006, 16:40

komp zawiozlem do serwisu :-)
Ixolite - 27 Wrześ¶nia 2006, 18:23

Ale po co?
Tomcich - 27 Wrześ¶nia 2006, 18:24

Akademia Pedagogiczna w Krakowie zdobyta. :mrgreen: MIejsce 27 nasze. :bravo
Teraz zbliżamy się do Grupy Stars! :D Jak dobrze pójdzie, jutro ich miejsce będzie nasze. :mrgreen:

Pako - 27 Wrześ¶nia 2006, 18:35

Ixi - bo nie dawał sobie NURS sam rady ;)
Cóż, nie każdy informatykiem jest, wiem, że niektórzy nie lubi± w komipe grzebać, wol± się zdać na profesjonalistów.

Ixolite - 27 Wrześ¶nia 2006, 18:56

Wystarczyło przeczytać co napisałem :roll: :mrgreen: :P

No dobra, zobaczymy czy miałem rację, jak za dwa tygodnie serwis (nie)odpowie :P

Tomcich - to może na zdobycie 25 miejsca jakie¶ małe ¶więto?

Tomcich - 27 Wrześ¶nia 2006, 19:19

Ixolite

Cytat
Tomcich - to może na zdobycie 25 miejsca jakie¶ małe ¶więto?


Jestem za :bravo :mrgreen: Ale 25 to dopiero za tydzień uda nam się zdobyć. :| Chyba, że NURS na poważnie do gry wróci i RAC nam do 10 tys. wzro¶nie. :mrgreen:

Rodion - 27 Wrześ¶nia 2006, 19:24

No i 5000 przekroczone :D
NURS - 27 Wrześ¶nia 2006, 19:45

Ixolite - zaniosłem i przyniosłem, zmienili sterowniki i gra i buczy :-)
Też mi powiedzieli to co ty, ale ja ciemna masa jestem, wykształciuch ;-)

Ixolite - 27 Wrześ¶nia 2006, 20:00

No to lux :bravo

Znaczy, że na co¶ się moja edukacja przydaje :roll:

hjeniu - 27 Wrześ¶nia 2006, 20:00

NURS, zrobili?! Od ręki!? Co to za serwis, może szybciej będzie wozić sprzęt do nich niż oddawać do serwisu u mnie :mrgreen:
Pako - 28 Wrześ¶nia 2006, 08:10

Większo¶ć serwisów rob od ręki. Spalił mi się zasilacz - od ręki wszystko optestowali, czy nie poszło co¶ jeszcze przy okazji, wrzucili inny zasilacz i ¶migało już po godzinie.
Spieprzyła mi się płyta główna, to następnego dnia już było wzsystko przecyzszczone (sprawdzali, co nie działa w starej płycie głównej!), powiedzieli co i jak, rzucili używan± MB, następnego dnia ¶migało jak się patrzy.
Ale w ogóle to mam fajny procesor. Po wszystkich testach byli¶my pewni, żę MB działa, a procesor szlag trafił. Dziwne, ale tak wychodziło z testów. No to skoro nie działa, to nie ma sensu go pilnować, do kieszeni się go wrzuciło i tyle. Potem się patrzy - a tu piny powyginane niektóre. Żal sie zrobiło, wyprostowało się je (a skubańce delikatne). Potem się okazało, że procesor działał nieby, włożyło się go, działa do dzi¶. Znaczy dobrze wyprostowane te piny :)

Ixolite - 28 Wrześ¶nia 2006, 09:37

Pako :shock: Gdzie takie serwisy?!

Ja chyba za bardzo do stolycy przywykłem...

Pako - 28 Wrześ¶nia 2006, 09:40

A u mnie takie... w Rybniku znaczy się. Jak widać prowincja też ma swoje dobre strony ;)
Fidel-F2 - 28 Wrześ¶nia 2006, 10:14

U mnie podobnie jak u Pako :D
Pako - 28 Wrześ¶nia 2006, 10:34

Tylko Stolyca jaka¶ taka nie w formie :twisted: ?
A podobno Polibuda Warshau najlepszych informatyków wypuszcza, a kompa naprawić szybko nie umiej±. Prowincja r0x!

Fidel-F2 - 28 Wrześ¶nia 2006, 10:46

Warszawa to wogóle dziadostwo :D
Ixolite - 28 Wrześ¶nia 2006, 11:22

Nie wiem co tam w polibudzie robia, ale w serwisach jak praca wyglada to wiem, zarowno prywatnych jak i gwarancyjnych... Strach czasem kompa oddawac :D
dareko - 28 Wrześ¶nia 2006, 11:31

A ja jeszcze nigdy kompa do serwisu nie oddalem :)
Trzeba sie nauczyc radzic sobie samemu :)

hjeniu - 28 Wrześ¶nia 2006, 11:57

Jak maszyna jest po gwarancji, to sam grzebię aż do skutku (ostatnio naprawiłem monitor LCD - nie pytajcie nie wiem jak :wink: ). Ale miałem ostatnio kilka napraw gwarancyjnych 2 - 3 tygodnie to minimum, a użyszkodnicy ciosaj± mi kołki na głowie :D
Ixolite - 28 Wrześ¶nia 2006, 12:22

Bo w gwarancyjnych robi się wszystko, żeby w jakikolwiek sposób co¶ zadziałało i wtedy się oddaje i mówi "u nasz działa". Dlatgo tyle to trwa :D
Ziemniak - 28 Wrześ¶nia 2006, 12:28

Pako przeciętny informatyk ma blade pojęcie o stronie sprzętowej. Pisz±c program odwołujesz się do funkcji programowych zdefiniowanych w sterownikach a o to żeby sprzęt chodził dbaj± twórcy tychże sterowników.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group