To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

NURS - 26 Wrzeœśnia 2006, 12:03

Fidelu, dostali ci, co byli na NURSconie, reszta pojdzie hurtem po remoncie. Zrobie alarm w odpowiednim momencie.
Fidel-F2 - 26 Wrzeœśnia 2006, 12:06

oki, thx
NURS - 26 Wrzeœśnia 2006, 13:06

no jeszczeparę dni i wracam w calej rozciągłości :-)
QCF

Godzilla - 26 Wrzeœśnia 2006, 14:23

Juhu!

Ja też przekroczyłam 500 :mrgreen:

mawete - 26 Wrzeœśnia 2006, 14:31

Materialiści... :twisted: :mrgreen:
hjeniu - 26 Wrzeœśnia 2006, 14:34

Ja tam się nie upominam, chociaż Zaklinacza bym nie odmówił :mrgreen:
Ixolite - 26 Wrzeœśnia 2006, 14:45

Hyhyhy... A mnie się wreszcie RAC odbił od 200, zwiększam szanse znalezienia galarety! QCF!
Tomcich - 26 Wrzeœśnia 2006, 18:14

Liczymy już w 73, dołączył do nas christool, a mzm4ever otrzymał swoje pierwsze punkty. :bravo Jutro powinniśmy zdobyć miejsce 27 pokonując Akademie Pedagogiczną w Krakowie. :D Kolejny szczebelek w drabinie na szczyt będzie za nami. :mrgreen:
NURS - 26 Wrzeœśnia 2006, 18:33

widzę taką scenę, jak z Sensu życia, siedzą sobie, pedagoguja a tu cień za oknami, Minas Nursus dokonuje abordażu :-)
Ixolite - 26 Wrzeœśnia 2006, 19:27

Dobre :mrgreen: :bravo
GAndrel - 26 Wrzeœśnia 2006, 21:05

Minas Nursaa - Karmzynowe Obliczenia Ostateczne. ;>
Nexus - 26 Wrzeœśnia 2006, 21:24

Obiecałem i jest... jedziemy z koksem (można przerzucić to gdzieś jako "sticky")

Seti@BOINC – wykorzystanie komputera nie podłączonego do sieci.

1.Instalujemy Seti@BOINC na komputerze z podłączoną siecią (dalej nazywany NET_PC).
2. Konfigurujemy klienta Seti@BOINC tak jak opisał to Lord Fury (z optymalizacją :) )
3. Instalujemy Seti@BOINC na komputerze BEZ sieci (dalej nazywany WORK_PC). Ścieżkę dostępu najlepiej użyć dokładnie taką samą jak w przypadku NET_PC (łatwiej zapamiętać). Przyjmijmy, że na obu komputerach jest to C:Program FilesBOINC
4. Zatrzymujemy BOINC’a na WORK_PC i cały katalog C:Program FilesBOINC kopiujemy (ja przenoszę, czyli kopiowanie+kasowanie) na pendrive’a albo CD (dyskietek chyba już nikt nie używa? :P )
5. Zatrzymujemy BOINC’a na NET_PC i zmieniamy nazwę C:Program FilesBOINC na np. C:Program FilesBOINC.NET.
6. Kopiujemy (lub prznosimy) zawartość katalogu BOINC z pendrive’a lub CD do katalogu C:Program Files na NET_PC
7. Uruchamiamy BOINC’a na NET_PC i dokonujemy konfiguracji wg instrukcji Lorda Fury.
8. Po ściągnięciu pierwszej próbki zatrzymujemy BOINC’a.
9. Przenosimy cały katalog BOINC’a na pendrive’a lub CD, a następnie do WORK_PC do C:Program Files
10. Na NET_PC zmieniamy nazwę katalogu z BOINC.NET na BOINC i uruchamiamy program.
11. Teraz możemy uruchomić BOINC’a na WORK_PC i „chrupać” próbki :D . Pamiętamy, by z górnego menu menadżera BOINC wybrać Activity -> Aktywność sieciowa wstrzymana. Nie będziemy mieć nudnych komunikatów o braku połączenia sieciowego.

Proponuję wziąść więcej próbek niż jedną, by nie przenosić danych codziennie :D Posłużymy się małą sztuczką. Pozwoli nam ona na rozróżnienie komputerów i ustawienie osobnych opcji dla NET_PC i WORK_PC.
W tym celu musimy wrócić do punktu 8. Nie zatrzymujemy BOINC’a, tylko robimy tak:

A. W menadżerze BOINC’a (dla przypomnienia - cały czas mamy uruchomioną wersję z WORK_PC) na zakładce Zadania klikamy na Preferencje
B. Otwiera się przeglądarka (czas na reklamę – Firefox ;) ) z naszymi ustawieniami w SETI.
C. Przechodzimy do sekcji Preferences i klikamy na View or edit w General Preferences - Zrzut z displeja 1
D. Otwiera się następna strona. Schodzimy na dół strony i wybieramy jedną z dostępnych konfiguracji – ja użyłem tych dla Work – klikamy na Add separate preferences for work.
E. Teraz możemy ustawić osobne preferencje dla komputera w pracy.
F. Najważniejsze są dwie opcje: Connect to network about every – tutaj wstawiamy ilość dni na jaką menadżer ma pobrać próbek do liczenia (maksymalnie 10 dni). Druga: Confirm before connecting to Internet – umożliwia nam kontrolę nad połączeniami do Internetu. Wybranie yes zapobiega ciągłym próbom połączenia się z Internetem po policzeniu każdej próbki. - Zrzut z displeja 2
G. Wracamy teraz do głównego menu ustawień SETI’a i z sekcji Work done wybieramy View przy Computers on this account. - Zrzut z displeja 3a
H. Otworzy się strona z listą komputerów, które są podpięte do naszego konta.
I. Teraz należy wybrać „nowy” komputer, który nie ma jeszcze przeliczonych żadnych próbek klikając na jego ID. Problem może się pojawić, gdy zaczynamy liczyć na obu komputerach (WORK_PC i NET_PC) w tym samym momencie. Nazwa komputera zawsze będzie nazwą tego, który jest podłączony do sieci (SETI widzi tylko ten, który się z nim komunikuje). - Zrzut z displeja 3b
J. W kolejnym oknie – Computer information – przechodzimy na sam dół strony i wybieramy z listy Location profil Work (jeśli to był ten, który zmienialiśmy wcześniej). Klikamy na przycisk Update. - Zrzut z displeja 4
K. Wracamy do menadżera BOINC’a i z zakładki Projekty wybieramy komendę Zaktualizuj.
M. Teraz możemy zatrzymać liczenie, wyjść z klienta i przejść do kroku 9 listy wyżej.

I to tyle….
Copyleft by Nexus :mrgreen:

MLEKO - 26 Wrzeœśnia 2006, 21:28

Udało mi się wyczaić kompa w pracy którego na noc nie wyłączają, chwila nieuwagi ze strony czcigodnych kolegów wszędobylskich... i zarazony :twisted:
Szkoda tylko że bawiłem się kontem, kliknąłem <merge> i mi się stare kompy w jeden połączyły (choć i tak na jednym już prawie nie liczyłem) i wyszedłem na zero (tzn. dalej mam dwa kompy). Trudno.
Czas odwiedzić starych kolegów i dobrać im się do jednostek :twisted:

Rodion - 26 Wrzeœśnia 2006, 21:33

A mi radośnie na sidebarze swieci sie 100% wykorzystanie CPU :D
joe_cool - 26 Wrzeœśnia 2006, 22:06

dzięki Nexus, jutro sobie wydrukuję. jakoś zauważyłam, że mam większe zrozumienie słowa drukowanego niż displayowanego... :mrgreen: no ale może owce tak mają :roll:
Ixolite - 26 Wrzeœśnia 2006, 22:36

MLEKO - nie widzę za dobrze, ale czy to Jayne w twoim awatarze? :)
Nexus - 26 Wrzeœśnia 2006, 22:47

Bezapelacyjnie :D
Ziemniak - 27 Wrzeœśnia 2006, 08:12

Jedna uwaga do instrukcji Nexusa:

Jeżeli na komputerze Który jest offline mamy aktualizacje wyższego poziomu niż na online (np. Komputer offline obsługuje SSE3 a online tylko SSE1) to przed przeniesieniem należy zatrzymać wszystkie nieprzeliczone zadania (Zadania-wstrzymaj) oraz wszystkie ściągające się próbki zanim się ściągną, inaczej stracimy próbki.

Kaldur - 27 Wrzeœśnia 2006, 08:51

Chciałbym przyznać się do dołączenia do poszukiwaczy.
To przyznaję się :)

mawete - 27 Wrzeœśnia 2006, 09:24

Nexus: doskonała robota :!: :bravo Skopiuj tego posta do ogłoszenia (dołącz uwagę Ziemniaka)
Kaldur: zapraszamy :D jak czegoś nie wiesz/nie rozumiesz to pytaj.

QCF!!!

mawete - 27 Wrzeœśnia 2006, 09:27

:bravo Team Rank TC: 1,980 of 42,116 :bravo
Jesteśmy w pierwszych 5% liczących teamów :!: :mrgreen: :bravo
I jest nas już 74 :D

QCF!!!

//edit:
Cytat
Forum Science Fiction Fantasy i Horror will not be overtaken by anyone!


QCF!!!

NURS - 27 Wrzeœśnia 2006, 09:30

ludzie, pomóżcie
Wczoraj podlączyłem kompa to TV celem eksperymentu - odpowiednim kablem. No i obejrzalem sobie plik na tiviju, i nie moge za cholere podlaczyc monitora, po restarcie pojawia sie brak sygnalu (a na tv jest).
Jak to odwrócić bez młotka?

mawete - 27 Wrzeœśnia 2006, 09:32

IMO jakieś sterowniki pozmieniałeś - ale nie znam sie na tym za dobrze - napisz PW do Studni, albo do Ixolite - powinni wiedzieć.
NURS - 27 Wrzeœśnia 2006, 09:40

nic nie zmienialem, po prosty podlaczylem kabelek.
Ziemniak - 27 Wrzeœśnia 2006, 09:41

NURS jak monitor wyświetla komunikat 'brak sygnału' to sprawdź kabel między kartą graficzną a monitorem. Jakby co pisz na gg.
Ixolite - 27 Wrzeœśnia 2006, 09:43

Uj, aj, po odłączeniu TV, podłączeniu monitora spowrotem i paru restartach ciągle nie ma sygnału?
hrabek - 27 Wrzeœśnia 2006, 10:28

A w ustawieniach karty graficznej zmieniles ekrany? Jak podlaczysz jedno urzadzenie to karta sie blokuje na nim i nie widzi, ze podlaczone zostalo takze drugie. A jak masz podlaczone dwa naraz, to karta pamieta jakie bylo podstawowe urzadzenie ostatnio i na tym wyswietla - czyli TV. Zeby odpalic tez monitor wejdz w ustawienia ekranu (prawym na pulpicie i wlasciwosci, zakladka ostatnia czyli ustawienia) i tam musisz przestawic ekran na monitor z TV, ewentualnie ustawic klonowanie, zeby na obu bylo to samo. Bez ustawienia tego nie bedziesz mial obrazu i tu i tam, chyba, ze odlaczysz TV, wtedy karta rozpozna, ze TV nie ma, a zamiast tego jest monitor.
NURS - 27 Wrzeœśnia 2006, 11:10

No więc to tak nie dziala. próbowalem wszelkich konfiguracji, podlaczylem nawet inne monitory, zeby je sobie wykryl a tu nic.
NURS - 27 Wrzeœśnia 2006, 11:11

kable sa ok, bo kilka monitorow tak podlaczalem, widac ekran startowy windy, zaczyna sie jingiel i dopiero odlacza sygnal
Ziemniak - 27 Wrzeœśnia 2006, 11:16

To zrób jak ci napisał count i napisz jaką masz kartę graficzną.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group