To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

Dunadan - 17 Wrzeœśnia 2006, 22:32

Tomcich - pierwsza probka
Hjeniu - jakis procek P IV 4GHz powinien byc wystarczajacy :D a najlepiej kilka takich :)

GAndrel - 17 Wrzeœśnia 2006, 22:39

Lepszy byłby podwójny czterordzeniowy AMD. ;)
Dunadan - 17 Wrzeœśnia 2006, 22:42

czterordzeniowy? powiedz cos wiecej - bo tak myslalem o kupnie kompa pod obrobke grafiki i myslalem o jakims wielordzeniowym procesorze - ale nie wiedzialem ze sa czterordzeniowe :D
GAndrel - 17 Wrzeœśnia 2006, 23:08

No bo AMDeków jeszcze nie ma. :( Czterordzeniowe Opterony mają być w przyszłym roku. Czterordzeniowe Intele mają się pojawić na przełomie roku. Może warto poczekać? ;)
Dunadan - 17 Wrzeœśnia 2006, 23:11

poczekac to pewnie poczekam jako ze kasy nie mam... teraz dylemat - czy jak juz zbiore kase kupic lepszy komp do obrobki zdjec, czyli kupic lepszy obiektyw zeby robic lepsze zdjecia? :D
Ixolite - 17 Wrzeœśnia 2006, 23:24

Teraz bardzo tanieją dwurdzeniowe, odkąd się Core Duo pojawiły. Ja mam AMD i jestem hepi na razie :mrgreen:
hrabek - 18 Wrzeœśnia 2006, 10:27

Hmm... A ja nie dostalem ksiazki. Nie nalezy mi sie, czy jak?
GAndrel - 18 Wrzeœśnia 2006, 10:41

Nie jesteś osamotniony. Ja też nie dostałem. :( Pewnie dlatego, że NURSa w TC przegoniłem. ;>
Ixolite - 18 Wrzeœśnia 2006, 10:56

Cii, ja też nie dostałem :P
mawete - 18 Wrzeœśnia 2006, 11:47

No przecież pisał żeby się na PW upominać :D
Ixolite - 18 Wrzeœśnia 2006, 12:11

Się upominałem, ale nie chce być nachalny :roll:
Dunadan - 18 Wrzeœśnia 2006, 19:12

Nastepny komputer zasymilowany przez jednostke Dunadan :twisted:
Moze by tak namowic znajomych?

Nexus - 18 Wrzeœśnia 2006, 20:19

Dobra... dzisiaj mogłem wreszcie skończyć test z kompem w robocie... jakoś tak stuknęło mi 1000 więcej :mrgreen:
Teraz tylko napiszę info co i jak. Może się komuś przyda (joe_cool już wyraziła chęć skorzystania z krótkiego poradniczka).
Wkrótce zmieniam domowego kompa i powinno trochę przyspieszyć :)

Dunadan - 18 Wrzeœśnia 2006, 20:23

o jakim tescie mowisz? o jakim info napiszesz? :D uchyl no rabka tejmnicy :)
Ixolite - 18 Wrzeœśnia 2006, 20:30

Chodzi o test jak zmusić do współpracy BOINC'a, żeby dało się liczyć i odsyłać wyniki z komputera niepodłączonego do sieci. Parę stron wcześniej się zaczęła dyskusja na ten temat i Nexus wprowadził teorię w praktykę. Czy jakoś tak.
Ziemniak - 18 Wrzeœśnia 2006, 20:33

U mnie to śmiga bez żadnych problemów, stąd tyle kompów na moim koncie :) .
Jakby ktoś miał jakieś problemy z asymilacją następnych kompów offline to niech pyta, może pomogę 8)

Nexus - 18 Wrzeœśnia 2006, 21:01

Ziemniak, zweryfikujesz mój poradnik :)
Tak przy okazji... co zrobić z próbką, która ma status "Zawieszone"?

Słowik - 18 Wrzeœśnia 2006, 21:08

Nic, jak doliczy się aktualna, czyli ta, która przerwała liczenie zawieszonej, liczenie będzie kontynuowane.
Nexus - 18 Wrzeœśnia 2006, 21:21

Czyli jednak coś się robi :D
Dzięki Słowik, tak podejrzewałem, ale trochę grzebałem po plikach konfiguracyjnych i nie byłem pewny, czy czegoś nie zapisałem przez przypadek.

joe_cool - 18 Wrzeœśnia 2006, 21:31

to może jak ten poradnik będzie gotowy, to wrzucić go też w jakieś ogłoszenie?

bajdełej, też się muszę o książkę upomnieć. może mi NURS na następną Plafoniadę przywiezie :D

Tomcich - 18 Wrzeœśnia 2006, 21:54

No i witamy w naszym gronie ADMINA. :bravo :D
Nexus - 18 Wrzeœśnia 2006, 22:11

O jakiej książce piszecie?
Ziemniak - 19 Wrzeœśnia 2006, 06:06

O książkach które NURS obiecał każdemu który przekroczy 500 punktów w Seti :D
Agi - 19 Wrzeœśnia 2006, 07:19

W RAC czy TC :?:
Ziemniak - 19 Wrzeœśnia 2006, 08:23

TC
Sandman - 19 Wrzeœśnia 2006, 09:01

Chyba spałem jak to do wiadmości podawali. Co to za książki i jak je można dostać?
GAndrel - 19 Wrzeœśnia 2006, 09:06

Informacja o książkach jest na pierwsze stronie wątku.
Sandman - 19 Wrzeœśnia 2006, 11:25

Może ja jakiś inny jestem, ale na pierwszej stronie tego wątku nie ma słowa o książkach :(
Ziemniak - 19 Wrzeœśnia 2006, 11:34

NURS napisał:
Cytat
Dobra, precyzuję. Robimy megazespół, znajdujemy obcych, skopiemy im kupry, odwłoki, czy co tam mają, cycylizacja jest nam wdzięczna, dziewczyny nas kochają (albo chłopaki), honorowe obywatelstwa, dyplomu, puchary...
Prenumerata dla zwycięzcy każdego nowego teamiarza, który osiągnie najlepszy wynik od przyszłego tygodnia. Zbnaczy, dla każdego z tych, którzy się zapiszą od czasu mojego posta. A dla ekipy, która już jest po książeczce z żółtej serii do wyboru! QCF!


Cytat
Jak wszyscy się określą to ja je wyślę. Zgłoszenia na Priv. Może, zeby było uczciwiej, to każdemu, kto nabija punkty w zespole ksiązkę wyślę? Powiedzmy za przekroczenie granicy 500 punkcików, bez ograniczenia czasu książeczka, bo inaczej prenumeraty będą tylko dla tego samego, najszybszego, albo dwóch.


QCF

Dunadan - 19 Wrzeœśnia 2006, 11:49

OK, a ja mam problem - dzialam na dwoch kompach. Jeden tu, w Fynlandii, drugi w Polsce. Komp w Fynlandii chodzi potwornie wolno ale udalo mu sie wreszcie skonczyc pierwsza jednostke ( w oknie 'Zadania' menedzera BOINC zaczal mis ie sciagac i przetwarzac drugi plik, a przy pierwysz w kolumnie 'progress' bylo napisane 'completed' ) - za ktora dostalem cos kolo 13 kredytow ( wyszlo 0.02 avarage - no co, ten komp jest naprawde wolny :D ) w tym samym czasie komp w polsce przelicza dwa pliki ( mama nie za bardzo obeznana z kompem sciagnela chyba dwa porcje danych choc nie wiem jak :D ). Zajrzalem do swojego konta na stronie www - i rzeczywiscie - na stronie glownej pojawila mi sie informacja - skonczna jednostka, 13 kredytow, 0.02 average. Zagladam do strony gdzie sa komputery podpiete pod moje konto - jest komputer z fynlandii, jest komp z polski... przy czym okazuje sie ze komp z polski skonczyl jednostke - dostal tez 13 kredytow ale chyba cos kolo 5 average... a komp z finalndii - nie skonczyl zadnej jednostki! ok, cos jest nie tak... ktos moze rozumie?... chodzi mi o to ze komp z finlandii skonczyl jendostke a na stronie mi tego nie pokazuje - pokazuje natomiast ze komp z polski skonczyl jendostke... ( musze spytac sie rodzicow czy ich komp przerobil cos juz ).


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group