To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Urbi et Orbi

MrMorgenstern - 26 Listopada 2006, 11:29

Na razie cały czas rozgryzam ten rosyjski... to taka kara, że ten lekki styl na początku nie może trwać wiecznie...? :P
gorat - 26 Listopada 2006, 12:43

Przez tego ruskiego ledwo momentami kumałem, o co biega...
feralny por. - 26 Listopada 2006, 12:47

Eee, przesadzacie, nigdy się rosyjskiego nie uczyłem i w języku Puszkina umiem powiedzieć tylko "ruki wier", a jakoś sobie poradziłem i w sumie nie było tak ciężko.
Ziuta - 26 Listopada 2006, 14:01

Jezu... ale się rajcujecie tym ruskim.
"nie wiem jak młodzi, ale mnie odbiór tekstu uławtwiła nauka rosyjskiego"/"mieliśmy dylemat z redakcją, nie wiedząc jak to odbiorą młodsi czytelnicy, którzy nie uczyli się, jak my, rosyjskiego"/"a pamiętacie, jak bawiliśmy się pod blokiem w rozkułaczanie? a teraz same pokemony, panie"

Kaox - 3 Grudnia 2006, 12:06

Nie jestem młodszym czytelnikiem (wiekowo), 8-letni kurs "russkowa izyka" zaliczyłem, rozumieć nie problem, samo dialogowanie wschodniosłowiańskie mnie zajarało niepozytywnie. Za dużo i tyle. :evil:

feralny por. napisał/a
Eee, przesadzacie, nigdy się rosyjskiego nie uczyłem i w języku Puszkina umiem powiedzieć tylko ruki wier, a jakoś sobie poradziłem i w sumie nie było tak ciężko.


Wszystko zależy od podejścia. Jak się mocno chce, to nie jest tak bardzo ciężko. Ale ja nie miałem podejścia :oops:
Bez piwa nie dałbym rady...

Słowik - 8 Grudnia 2006, 10:53

Nurtuje mnie ta sprawa, bo przyjezdny jestem, czy nastąpiła jakaś roszada w nazwie ulic przy rynku ?
Cytat
Zamiast poloneza, na rogu Tomasza i Brackiej stał przerdzewiały maluch (...)

Ziemniak - 8 Grudnia 2006, 11:36

Słowik róg Tomasza i Brackiej wypada gdzieś w okolicach Adasia :D
Słowik - 8 Grudnia 2006, 13:32

:mrgreen:
Orbitoski - 10 Grudnia 2006, 10:18

znowu wtopa... Róg Brackiej i Reformackiej of kors
Słowik - 11 Grudnia 2006, 12:57

Ekhem... :mrgreen:
Została już tylko właściwa para ulic :D

Ziemniak - 11 Grudnia 2006, 17:14

Bracka i Reformacka - ładnie się rymują, ale niestety się nie krzyżują :mrgreen:

Przydatny link

Orbitoski - 11 Grudnia 2006, 17:16

ale jest takie powiedzenie: spotkajny sie na rogu brackiej i reformackiej. oraz knajpa o tej nazwie
Henryk Tur - 6 Stycznia 2007, 19:13

Na o2 to debiut czy już któryś raz?
urbi et orbi - 7 Stycznia 2007, 10:26

Henryku, trzeci chyba text psozedł. Ale Orbit jest tam recenzentem od wakacji. Portal jest ok w porównaniu z innymi. Dobre działy (Pudelek, Smog, Politykon) i rzadkie w polskim necie przyzwyczajenie do brania textów za cos więcej niż cukierki :lol:
Henryk Tur - 7 Stycznia 2007, 11:48

A widzicie, panowie mili, ja przez Smog i Pudelka uważam o2 za takie netowe Życie na gorąco czy co innego...
Ale i tak gratulacje. Wprowadzacie element równoważny do tego całego celebshitu. :bravo

urbi et orbi - 9 Stycznia 2007, 08:04

Pudelek rules, ploty okej. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z nami: Miejsce: Dworek Białoprądnicki, Kraków. Czas: 15 stycznia, godzina osiemnasta. Podobno będzie wino.
Henryk Tur - 9 Stycznia 2007, 19:51

A co za okazja?
Haletha - 10 Kwietnia 2007, 12:34

A na spotkaniu forumowym będziecie?
dareko - 27 Grudnia 2007, 22:05

Gwiazdory telewizyjne nam sie szykuja :)


Fabryka Slow napisał/a
Ulice kultury (program TVP 2) - sprowokowane książką Pies i klecha. Przeciwko wszystkim - zaprosiły do najbliższego wydania autorski duet Urbi et Orbi, czyli Jarosława Urbaniuka i Łukasza Orbitowskiego.
Czym się to skończyło - zobaczcie sami. Przeciwko wszystkim!
Polecamy: 27 grudnia, godz. 23.45, telewizyjna dwójka.

Ziemniak - 27 Grudnia 2007, 22:34

Jak zwykle fantastyka jest promowana w godzinach największej oglądalności :twisted:
Anko - 27 Grudnia 2007, 22:43

O żeż! To dzisiaj! :shock: *spojrzenie na zegarek* *uff* Jak nie przegapię... Dzięki za cynk, Dareko.
Dabliu - 28 Grudnia 2007, 00:02

Było krótko ale zabawnie :D
Adashi - 28 Grudnia 2007, 00:03

To sobie nie obejrzałem... :evil: Nie zdążyłem :|
Anko - 28 Grudnia 2007, 00:06

No i się skończyło. Urbi widzę skrócił owłosienie na górnej części głowy, a wydłużył na dolnej i byłabym go nie poznała. :oops: Sceneria dworca chyba akurat oddaje PRL-owskie klimaty. :lol: Ten miszmasz z reklamą płyty wstawioną w "czas antenowy" U&O spowodował, że mi ręce opadły, ale cóż - rzeczywistość medialna żondzi w pełnej okazałości. :roll: W każdym razie :bravo - znaczy, wreszcie fantastyka jest, kurna, kulturą. Tak gdzieś między "megahitową" komedią a "rytmami" na sylwestra. :)
corpse bride - 28 Grudnia 2007, 00:40

buuu... przegapiłam :(

a o psie i klesze napiszę, jak będę w lepszej formie.

Agi - 28 Grudnia 2007, 06:15

Widziałam, ze słyszeniem trochę gorzej bo prowadzący i hałas dworca dość skutecznie zagłuszali.
Kryminał metafizyczny... hm... nieźle brzmi. :)

red91 - 28 Grudnia 2007, 10:33

Też mi się spodobało to określenie :twisted:
gorat - 28 Grudnia 2007, 11:15

Ma ktoś nagrane?
Anko - 28 Grudnia 2007, 22:46

Agi napisał/a
ze słyszeniem trochę gorzej bo prowadzący i hałas dworca dość skutecznie zagłuszali.
Ja miałam tak samo. :| Myślałam, że to tylko problem mojego słuchu nie w pełni wykształconego...
Orbitoski - 29 Grudnia 2007, 08:46

Program mozna obejrzeć na stronie
http://www.itvp.pl/event/ulicekultury/
odcinek pięćdziesiąty



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group