To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Szorty - Heroina - głosowanie do 7 września 2009

Martva - 6 Wrzeœśnia 2009, 13:40

Trochę by straciło na klimacie ;)
baranek - 6 Wrzeœśnia 2009, 14:02

Martva, Pucek, bardzo dziękuję za głosy. i za uzasadnienie też dziękuję.

wygląda na to, że rekordu nie będzie. ale może nie będzie też tragicznie.

Martva - 6 Wrzeœśnia 2009, 14:04

shenry brakuje :(
Agi - 6 Wrzeœśnia 2009, 16:40

dalambert napisał/a
Nocowania w luksusowych karczmach za frajer bo nie pamiętają, że była, no i te wszystkie wyżerki za frico bo kelner zapomniał komu obiad podał :wink:

Tego aspektu nie wzięłam pod uwagę :mrgreen:
Luuuuuuuuuuudzieeeeeeeeeeeee :!: :!: :!: :!:
Czytać i głosować, bo warto! :D

terebka - 6 Wrzeœśnia 2009, 17:53

Popieram. Głosujta, ludziska :!:
baranek - 6 Wrzeœśnia 2009, 17:57

bo mnie się wydaje, że gospodarz edycji jakiś taki jest... kiepściutki. chlip. chlip.

dlatego tak mało się dzieje.

Agi - 6 Wrzeœśnia 2009, 18:39

baranek, nie płacz, tuli tuli. :wink:
Towarzystwo się rozawanturowało zamiast kurtu... klutu... no, kurka! grzecznie na szorty głosować :mrgreen:

Martva - 6 Wrzeœśnia 2009, 20:03

baranek, no weź jesień, wrzesień, doły, urlopy, początki roku, ogólna tendencja spadkowa i takie tam.
baranek - 6 Wrzeœśnia 2009, 20:40

dziękuję NN. 33.
mad - 6 Wrzeœśnia 2009, 22:47

Witam!
Głosuję i lecę dalej. Mało czasu mam ostatnio.

Gazowy gigatnt - obleśny szort, ale w swej zamierzonej obleśności doskonały.

System - pikantny sos z elfów, krasnoludów i ... cyberpunku. No i fajne przedostatnie zdanie.

Narodziny Ateny - sympatyczne nawiązanie do mitologii.

W tej edycji pojawiły się 3 nader krótkie szorty. Ryzykowna to sprawa pisać coś takiego. Taki tekst nie może się bronić ani językiem, ani fabułą - bo w tych dziedzinach ciężko się wykazać. Musi być jakieś zdanie, myśl wbijająca się prosto w łeb. W prezentowanych tekstach tego zabrakło, zabrzmiały jak konspekt czegoś dłuższego (np. szorta ;P: ).

Agi - 6 Wrzeœśnia 2009, 22:50

mad, dzięki za głosy i komentarz.
mad napisał/a
Głosuję i lecę dalej.

Lataj nisko i powoli, jak powiedziała mama do syna lotnika :wink:

baranek - 6 Wrzeœśnia 2009, 22:50

mad, dziękuję za głosowanie.
jeszcze tylko 22 godziny.

baranek - 7 Wrzeœśnia 2009, 07:31

trzynaście godzin do końca. może jakiś plan minimum? może chociaż 40? hę?
Nutzz - 7 Wrzeœśnia 2009, 09:25

Baranku, naganiaj Gollumów (Gollumy? Goll... ee kurde, jak to się odmienia?) ;)
baranek - 7 Wrzeœśnia 2009, 09:29

Nutzz, nie wiem czy po Twojej akcji z 9.21 jest jeszcze kogo naganiać. :D dobre było, dobre.
Nutzz - 7 Wrzeœśnia 2009, 09:30

Może jakoś da radę posklejać ;)
Zawsze jest szansa że nowe przyjdą :twisted:

Pucek - 7 Wrzeœśnia 2009, 09:37

Ludzie!
Klasyka gatunku fantastom nie podchodzi? Wątek odłogiem leży?
Dopijcie te poranne kawusie ( dzień jakoś kiepsko wstaje ) i do dzieła: głosy, głosy!

merula - 7 Wrzeœśnia 2009, 09:37

Biała Dama

Cień wspomnień

Smok

Nutzz - 7 Wrzeœśnia 2009, 09:40

Dzięki Merulko ;*

Hmmm... jednak Pucek posiada ten dar perswazji.

baranek - 7 Wrzeœśnia 2009, 09:42

merula, dziękuję.
merula - 7 Wrzeœśnia 2009, 09:50

jak Pucek, pisała, byłam juz w trakcie odświeżania pamięci lekturą ;P:
Pucek - 7 Wrzeœśnia 2009, 10:01

Ja tam skromny czytacz - entuzjasta, na drobiazgowe recenzje się nie porywam. Ale ukłon w stronę klasyki mi pasował. Troszkę mi szkoda, że tylko tyle do czytania było. Rozumiem - w wakacje forum przysypia...

Ale wakacje się skończyły! Nie spać! NIE SPAĆ !

Merula - telepatia?

corpse bride - 7 Wrzeœśnia 2009, 11:41

Biała Dama - ?

Cień wspomnień - nie podobało mi się, ale autorowi/autorce udało się przekazać mi nastrój.

Gazowy gigant - ha ha, to mnie nawet rozśmieszyło.

Heroina i drzewa - tu mały plus za element gopodarczy. ale świeżo po czytaniu konopielki żaden wsiowy klimat nie jest wystarczająco dobry.

Heroina kontra Predator - plus za rozmiar adekwatny do treści.

Inna bajka - mój faworyt. za wątki genderowe, styl i zabawę z czytania.

Mas’A’Cra. Fragment „Księgi mitów i legend Miasta Tuzina Bogów przez szlachetnego A’No’Neema spisanej”. - ładnie napisane, fajnie się czytało, ale co to za wojowniczka, co chce mieć cycki ajk balony?

Naprzeciw całemu światu - ?

Narodziny Ateny (znów) - nie zrozumiałam, fakt, że czytam jak teksty przed egzaminem, ale moim zdaiem szort powinien być na tyle wyrazisty, żeby nawet przy takim czytaniu był zrozumiały.

Smok - pretensjonalny, pensjonarski styl. i o czym to było?

System - czy żeby to zrozumieć trzeba grać w gry komputerowe? nie urzekło.

Świetlista droga - ok

Umowa - ?

Wykopki - ?

zagłosuję na inną bajkę.

baranek - 7 Wrzeœśnia 2009, 11:42

corpse bride, dzięki za komentarze i za głos.

edit: był

xan4 - 7 Wrzeœśnia 2009, 11:54

Biała Dama, Heroina kontra Predator, Naprzeciw całemu światu - ten zestaw biorę hurtem, bo to są nieudane próby bardzo szortowego szorta, przy tak małej ilości znaków trzeba czymś błysnąć, tutaj tego błysku nie ma.
Cień wspomnień - jak dla mnie szort edycji, nastrojowy, z pomysłem, z dobrym bohaterem (i nie zgadzam się, że nielogiczny, fakt, pewne rzeczy są niedopowiedziane, ale na miłość boską, to jest szort, nie wszystko da się dopowiedzieć!), chętnie przeczytam rozwinięcie tego szorta, np. w dłuższe opowiadania, pewny PUNKT,
Gazowy gigant - zapamiętałem go, bardzo duży plus, ale zapamiętałem z koszarowego żartu, to bardzo duży minus, bo jakoś nie mam ochoty na takie żarty,
Heroina i drzewa - dobrze zrobione, dobry, pokrętny pomysł na heroinę, puenta ok, ale na odmianę szort traci rytm tak w 3/4 czytania, poważny kandydat do punktu,
Inna bajka - uwielbiam bajki, przypowieści, ale... no właśnie ale, znowu humor szorta do mnie nie przemówił,
Mas'A'Cra - przykład modelowo rozwalonego szorta, byłby walczył o pierwsze miejsce, gdyby nie totalnie spaprana puenta, znowu koszarowy humor się kłania, dobrze napisane, bardzo dobry pomysł z imionami i tak to zniszczyć. Dlaczego autorze(autorko)? Dlaczego? No, chyba, że najpierw była puenta, a potem dopisana reszta, wtedy dobry warsztat przykrył kiepski pomysł,
Narodziny Ateny (znów) - moja ulubiona mitologia grecka, no i co z tego? Nie przemówiło do mnie.
Smok - czytałem 3 razy na wszelki wypadek, ale nie zrozumiałem, bardzo przepraszam,
System - dobre, im więcej czytam to mi się więcej podoba, takie lekkie, a jednocześnie połączenie fantasy i cyberpunku wniosło trochę orzeźwienia do tej edycji, mocny kandydat do punktu,
Świetlista droga - nie, nie przemówiło do mnie, ot poprawnie napisane,
Umowa - przypomniało mi szorta z poprzednich edycji, co to mag wzywał ducha (albo coś innego, nie pamiętam), no i oczywiście okazało się, że ten drugi zawładnął pierwszym, bardzo oklepany temat, może przy innym wykonaniu sprawdziłby się, nie wiem, no i jeszcze ta patetyczność na koniec mnie dobiła,
Wykopki - śmieszne, dobrze zrobione, ale na punkt się niestety nie załapało, 4 miejsce jednak pewne.
Podsumowując:
Punkty dla Cień wspomnień , System , Heroina i drzewa , dokładnie w tej kolejności, z adnotacją, że pomiędzy pierwszym szortem, a pozostałymi jest duuuża przerwa.
Ogólnie: średnio, ale muszę brać pod uwagę, że średnio lubię fantasy, więc może jest dobrze :?: ;P:

edit: literówki

baranek - 7 Wrzeœśnia 2009, 12:23

xan4, dzięki wielkie za komentarze i za głosy.
xan4 - 7 Wrzeœśnia 2009, 12:29

Widzisz baranek jak głosowanie ruszyło z kopyta :D , jeszcze trochę i rekord pobijemy ;P:
LUDZIE :!: jeszcze tylko 21 głosów i rekord pobity :D Głosujemy, głosujemy :!:

Ziemniak - 7 Wrzeœśnia 2009, 13:11

Dzisiaj na szybko: Mas'A'Cra, Inna bajka, Wykopki.
Martva - 7 Wrzeœśnia 2009, 13:16

corpse bride napisał/a
Inna bajka - mój faworyt. za wątki genderowe,


Siostro! ;)

corpse bride napisał/a
co to za wojowniczka, co chce mieć cycki ajk balony?

E, tu jest to akurat ładnie i z wdziękiem wyjaśnione, że o tych złych bardów chodzi. I lobby twórców okładek fantasy ;)

Strasznie jestem ciekawa kto co popełnił :)

Agi - 7 Wrzeœśnia 2009, 13:19

Co do jednego tekstu mogę się założyć, że wiem. :)


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group