To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Unia Europejska

Lynx - 26 Stycznia 2009, 17:58

Ambioryks napisał/a
Mnie po prostu ludzie chorzy/niedorozwinięci umysłowo nie obchodzą


Właśnie wlazłeś mi na odcisk. Duży odcisk.

Ambioryks napisał/a
Wszyscy rodzice, z wyjątkiem patologicznych, zadbają. A patologicznym rodzicom się odbiera dzieci i przekazuje je innym członkom rodziny lub w ostateczności rodzinie zastępczej.

Zostań rodzicem zastępczym. I, zrób coś dla ludzkości- poddaj sie wasektomii. Nie przekazuj swoich genów dalej.

Obraziłeś mnie i wielu innych ludzi. Osoby niepełnosprawne zarówno fizycznie, jak i umysłowo to także homo sapiens sapiens. To także ludzie. Ty, swoją "normalność" zawdzięczasz przypadkowej kombinacji genów, z przypadkowo nie uszkodzonym chromosomem.
Konsekwencją postępu cywilizacyjnego i zwyczajnej ewolucji sa uszkodzenia materiału genetycznego. Ciebie najwyraźniej uszkodziło w temacie empatii. Nie jesteś aby autystycznym dzieckiem z zaburzonymi funcjami społecznymi?

dalambert - 26 Stycznia 2009, 18:29

Lynx, nie przejmuj sie przeciez to znerwicowany troll a nie człowiek , czyli szkoda z takim gadać :)
Ambioryks - 26 Stycznia 2009, 20:36

ihan napisał/a
Twoje poglądy to oczywiście nie jest żadna utopia. Przecież wiadomo powszechnie, że wszyscy są młodzi, zdolni, zdrowi i bogaci.

A niby gdzie ja tak napisałem? Nie przypisuj mi tego, czego nie stwierdziłem, bo nie chce mi się co chwila dementować kolejnych pogłosek na temat moich poglądów i mnie samego.
ihan napisał/a
A jak nie są to tylko ich wina

Człowiek jest kowalem swojego losu. Niestety, w państwie socjalnym tylko w niewielkim stopniu.
ihan napisał/a
wara tym łobuzom, co im się nawet chcieć nie chce od naszych (tzn tych młodych itd.) pieniędzy.

Chodzi o emerytury?
Przecież każdy musi ponosić konsekwencje własnych czynów. I tylko mając wolny wybór i w ogóle będąc wolnym, może być za nie odpowiedzialny. Wolność i odpowiedzialność są ze sobą nierozerwalnie związane. Bo jak człowiek nie jest wolny, to siłą rzeczy nie może za siebie odpowiadać. Tylko pytanie: kto ma wtedy za niego odpowiadać? Masz jakąś odpowiedź na to?
Lynx napisał/a
Właśnie wlazłeś mi na odcisk. Duży odcisk.

Przykro mi. Ale właściwie: dlaczego? Dlaczego Ci się nie podoba takie podejście?
Zresztą: ja wolę o tym nie myśleć - bo kiedy myślę, to mam ochotę tych wszystkich debili, imbecyli i idiotów (określenia medyczne, jakby co) zarąbać siekierami, poćwiartować, podpalić i przemielić. Zresztą to samo mam ochotę zrobić z każdym napotkanym przeze mnie dresem (czy innym łysolem), jazgoczącym kundlem i wieloma innymi. Więc mój pogląd, że mnie oni nie obchodzą, jest bardzo łagodny, jeśli wziąć pod uwagę mój charakter, nerwowość, wybuchowość i furiackość.
Lynx napisał/a
Zostań rodzicem zastępczym. I, zrób coś dla ludzkości- poddaj sie wasektomii. Nie przekazuj swoich genów dalej.

Mam nadzieję, że piszesz to tylko dlatego, że - jak sama napisałaś - masz dziś zły dzień. I ze to nie jest na poważnie.
Ale skoro już o tym mowa, to: ja nie muszę poddawać się wasektomii, żeby nie przekazywać swoich genów dalej. Gdyby każdy miał tyle śmiałości, ile ja, to ludzkość przetrwałaby zaledwie jedno pokolenie - bo drugie pokolenie w ogóle by się nie narodziło. I nawet nie byłoby przejścia z paleolitu do mezoitu ani do neolitu, a co dopiero do późniejszych epok. Zresztą, może i tak nawet byłoby lepiej. Świat byłby lepszy bez ludzkości.
Lynx napisał/a
Obraziłeś mnie i wielu innych ludzi.

Ciebie? A niby co Ty masz wspólnego z tym, o czym napisałem?
Lynx napisał/a
Osoby niepełnosprawne zarówno fizycznie, jak i umysłowo

Zaraz! A niby gdzie ja pisałem o osobach niepełnosprawnych fizycznie? O tym ja nie napisałem tutaj ani słowa. Cały czas mówiłem o niepełnosprytnych, a nie niepełnosprawnych.
Lynx napisał/a
przypadkowej kombinacji genów, z przypadkowo nie uszkodzonym chromosomem.

Nie każdy chory psychicznie ma zespól downa. Zresztą, nie zawsze z downem wiąże się jakieś upośledzenie - bo np. dziewczynki z downem są normalne pod względem umysłowym, a tylko samce są wtedy niedorozwinięte.
Lynx napisał/a
Nie jesteś aby autystycznym dzieckiem z zaburzonymi funcjami społecznymi?

Nie jestem autystą, ale jestem aspołecznym mizantropem i odludkiem. Oraz cholerykiem (z silną domieszką melancholika, ale jednak). W ogóle to mnie nie obchodzi otaczajacy mnie świat, bo ja po prostu mam go dość. Ten świat mi tylko przeszkadza. Wolę żyć wspomnieniami sprzed wielu lat lub wydarzeniami historycznymi lub filmami lub muzyką lub książkami niż aktualnymi wydarzeniami. Zawsze wolałem to, co odległe, niedostępne i abstrakcyjne niż to, co bliskie - po prostu taką mam osobowość - w enneagramie jest to wręcz modelowe 4w5 (czwórka ze skrzydłem pięć). Sprawdź sobie na stronie enneagram.pl, co to oznacza.
dalambert napisał/a
przeciez to znerwicowany troll a nie człowiek

:? Przyganiał kocioł garnkowi.

dzejes - 26 Stycznia 2009, 20:55

Ambioryks napisał/a
jazgoczącym kundlem...


Sam wskocz do tego młynka, skoro świat ci tak przeszkadza.

Ambioryks napisał/a
Więc mój pogląd, że mnie oni nie obchodzą, jest bardzo łagodny, jeśli wziąć pod uwagę mój charakter, nerwowość, wybuchowość i furiackość.


Wściekły chomik zagłady.

ihan - 26 Stycznia 2009, 21:06

Ambioryks napisał/a
Nie każdy chory psychicznie ma zespól downa. Zresztą, nie zawsze z downem wiąże się jakieś upośledzenie - bo np. dziewczynki z downem są normalne pod względem umysłowym, a tylko samce są wtedy niedorozwinięte.


Ot i wyjaśniło się do czego prowadzi niewysyłanie dzieci do szkół. Bo chyba jesteś właśnie wynikiem takiego eksperymentu. Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Poziom bzdur osiągnął absurd. Koniecznie powinieneś politykiem zostać.

Piech - 26 Stycznia 2009, 21:11

Ambioryks, nie pisz już więcej na ten temat.
Adon - 26 Stycznia 2009, 21:13

Ambioryks, szkoda też, że ujawniasz swoje, delikatnie mówiąc, kontrowersyjne poglądy w każdym temacie, tylko nie w tych dotyczących literatury.
Chal-Chenet - 26 Stycznia 2009, 21:14

Ambioryks, a tak z czystej ciekawości, co byś zrobił, gdyby to Twoje dziecko urodziło się niepełnosprawne umysłowo?
ihan - 26 Stycznia 2009, 21:15

Chal, rasa chcicieli jest doskonała. Mądra, ładna, zdrowa, zgrabna. Nie wiedziałeś o tym?
mBiko - 26 Stycznia 2009, 21:16

Ambioryks napisał:

Cytat
Masz na myśli te o niedorozwiniętych umysłowo? To
Aakurat jeden z pobocznych i najmniej ważnych aspektów - bo nie dotyczy normalnych ludzi ani w ogóle normy.


oraz

Cytat
Zresztą: ja wolę o tym nie myśleć - bo kiedy myślę, to mam ochotę tych wszystkich debili, imbecyli i idiotów (określenia medyczne, jakby co) zarąbać siekierami, poćwiartować, podpalić i przemielić. Zresztą to samo mam ochotę zrobić z każdym napotkanym przeze mnie dresem (czy innym łysolem), jazgoczącym kundlem i wieloma innymi.


Właśnie tego rodzaju wypowiedzi powodują, że ma się ochotę postąpić tak, jak napisał Fidel. Dodatkowo, pisząc coś takiego obrażasz mnie, ad personam.

Z moje strony przestaję zauważać Twoją obecność na forum.

Jeżeli chodzi zaś o:

Cytat
jeśli wziąć pod uwagę mój charakter, nerwowość, wybuchowość i furiackość.


to proponuję leczenie

Przemyśl to i zapraszam na forum po terapii. I jak dorośniesz.

dalambert - 26 Stycznia 2009, 21:17

Ambioryks napisał/a
Chodzi o emerytury?
Przecież każdy musi ponosić konsekwencje własnych czynów

a więc w/g ciebie ja mam ponosić konsekwencję tego że urodziwszy się kilkadziesiat lat temu i kilkadziesiat lat .składki emerytalne płacąc, mam dziś / skoro zostały te skladki wyplacone już nieżyjącym emerytom/ zdechnąć z braku emerytury bo młodzi jeno na swe przyszle apanaże mają składać kasę.
Ambioryks napisał/a
bo kiedy myślę, to mam ochotę tych wszystkich debili, imbecyli i idiotów (określenia medyczne, jakby co) zarąbać siekierami, poćwiartować, podpalić i przemielić.

MYŚLISZ ty bredzisz - inaczej tego nazwać nie można, i to bredzisz w sposób wyjątkowo podły i zarozumiały / Ty młody, zdrowy jak myślisz to chce ci się innych mordować bo inni sa/
tfu

Chal-Chenet - 26 Stycznia 2009, 21:20

ihan, no tak...

Szlag mnie jasny trafia jak czytam takie poglądy, jakie głosi kolega Ambioryks.

Agi - 26 Stycznia 2009, 21:52

Ambioryks napisał/a
Przykro mi. Ale właściwie: dlaczego? Dlaczego Ci się nie podoba takie podejście?
Zresztą: ja wolę o tym nie myśleć - bo kiedy myślę, to mam ochotę tych wszystkich debili, imbecyli i idiotów (określenia medyczne, jakby co) zarąbać siekierami, poćwiartować, podpalić i przemielić. Zresztą to samo mam ochotę zrobić z każdym napotkanym przeze mnie dresem (czy innym łysolem), jazgoczącym kundlem i wieloma innymi. Więc mój pogląd, że mnie oni nie obchodzą, jest bardzo łagodny, jeśli wziąć pod uwagę mój charakter, nerwowość, wybuchowość i furiackość.

Ambioryks, , przykro mi, ale nawet ze względu na Twój charakter nie będę tolerować tego typu wypowiedzi. Swoimi wystąpieniami obrażasz uczucia innych Forumowiczów, że o kulturze i dobrym smaku nie wspomnę.

Edit: przejrzałam dokładnie Twoje posty, to już kwalifikuje się do ostrzeżenia.

dzejes - 26 Stycznia 2009, 21:59

Gdyby nie to, że takie przypadki naprawdę istnieją pomyślałbym, że to zwykły prowokator jest.

Smutne w sumie.

Stary - naprawdę możesz się zmienić, uśmiechnąć czasem i pozbyć kompleksów.

Z harcerskim pozdrowieniem! Czuwaj!

Lynx - 26 Stycznia 2009, 22:12

Nie, nie będę się już wypowiadać. Nie tutaj. Ambioryks, zapoznaj się łaskawie z regulaminem forum. Bądź uprzejmy przyjąć do wiadomości, że tutaj piszą ludzie, nie nicki czy wirtualne byty.
Ambioryks napisał/a
jestem aspołecznym mizantropem i odludkiem. Oraz cholerykiem (z silną domieszką melancholika, ale jednak). W ogóle to mnie nie obchodzi otaczajacy mnie świat, bo ja po prostu mam go dość. Ten świat mi tylko przeszkadza.

Wyjaśnij mi w takim razie co tutaj robisz? Poza obrażaniem miedzy innymi mnie i mojego dziecka?
I dorośnij. Bo to nie fantastyczny świat przyszłości, w którym mozesz sobie tak żyć jak Ci się podoba, w pełnej izolacji. Żyjesz wśród ludzi, którzy tworzą to, tak znienawidzone przez ciebie, społeczeństwo. Dzięki m.in. ich umowie społecznej jesteś dzisiaj jako tako wykształconym, choć (moim zdaniem) bardzo źle wychowanym młodym człowiekiem, lub po prostu kimś, kto nie umie uczyć się na doświadczeniach.

edyta: jeśli kogoś uraziła moja wypowiedź, z góry przepraszam.

Toudisław - 26 Stycznia 2009, 22:17

dzejes napisał/a
Gdyby nie to, że takie przypadki naprawdę istnieją pomyślałbym, że to zwykły prowokator jest.

jak dam obaj są sibie warci. Ekstremista lewacki czy konserwatywno narodowo lewacki. inne nazwy podobnie niebezpieczni

Martva - 26 Stycznia 2009, 22:22

Ambioryks napisał/a
po prostu taką mam osobowość - w enneagramie jest to wręcz modelowe 4w5 (czwórka ze skrzydłem pięć).


Wychodzi mi to samo, a jestem normalna. Lubię ludzi, a ludzie lubią mnie. Może za mocno wierzysz w to co tam napisali?

Innych rzeczy nie komentuję, bo... po co :|

Ambioryks - 26 Stycznia 2009, 22:37

Chal-Chenet napisał/a
co byś zrobił, gdyby to Twoje dziecko urodziło się niepełnosprawne umysłowo?

Nie wiem, co bym zrobił (w każdym razie nie mogę być tego pewien). Wiemy o sobie tylko tyle, na ile nas sprawdzono. Być może dostałbym furii i je zabił, być może bym się załamał i wpadł w depresję... trudno przewidzieć.
mBiko napisał/a
pisząc coś takiego obrażasz mnie, ad personam.

Ciebie? Ale ja przecież o Tobie personalnie nic nie pisałem. O co dokładnie chodzi?
mBiko napisał/a
zapraszam na forum po terapii. I jak dorośniesz.

:? Bez takich. Ja do żadnego z furumowiczów w ten sposób się nie odezwałem. Nie napisałem do nikogo "jesteś głupi", "jesteś niedojrzały" itd.
dzejes napisał/a
takie przypadki naprawdę istnieją pomyślałbym

:? Co właściwie chcesz mi udowodnić, porównując mnie do tego oszołoma Bodakowskiego? Ja Bodakowskiego kiedyś zjechałem totalnie za jego złą wolę i ignoraancję dotyczącą m.in. osoby Murraya Rothbarda i libertarianizmu.
Jan Bodakowski napisał/a
Żydzi ze swoim kulturowym uwarunkowaniem do socjalizmu i kolektywizmu, żydzi będący zawsze w awangardzie rewolucji socjalistycznej, poczuli się urażeni postawą Jezusa. Jednoznaczna anty socjalistyczna postawa Jezusa stała się jedną z przyczyn dla której żydzi prześladowali i zabili Jezusa, a dziś walczą z jego nauką.

To jest stek bzdur i stosowanie odpowiedzialności zbiorowej. Ja się od tego odcinam, jakbyś nie zauważył. Zresztą, osoby, na które ja wielokrotnie się na tym forum powoływałem, są pochodzenia żydowskiego - w tym wspomniany Rothbard, David Friedman, a takze Israel Kirzner, Ludwig Lachmann, Walter Block, Frank Chodorov, Ayn Rand, a także Goldie Hawn. Wszyscy wymienieni są (lub byli) libertarianami i zarazem indywidualistami, czyli antykomunistami i antysocjalistami. A Goldie Hawn jest dodatkowo piękną aktorką. Piękna jest również Natalie Portman.
Więc nie porównuj mnie do tych, którzy głoszą skrajnie antysemickie poglądy i stosują odpowiedzialność zbiorową. Sam kilka razy na tym forum pisałem, że zasada odpowiedzialności zbiorowej to zaprzeczenie sprawiedliwości.

Ja, w przeciwieństwie do Bodakowskiego, nie dorabiam jakiejkolwiek ideologii do swoich fobii. Więc, do cholery, nie porównuj mnie do niego.
Lynx napisał/a
Poza obrażaniem miedzy innymi mnie i mojego dziecka?

Ciebie nie obrażam (chyba że niechcący), a Twojego dziecka nie znam - nawet nie wiedziałem, że masz dziecko. Bo niby skąd mogłem wiedzieć?
Toudisław napisał/a
obaj są sibie warci. Ekstremista lewacki czy konserwatywno narodowo lewacki. inne nazwy podobnie niebezpieczni

Zgadzam się. Ten autor bloga, co tak objechał Bodakowskiego - mimo że słusznie - sam przesadza nie mniej niż Bodakowski, tylko w drugą stronę. Co widać m.in. po retoryce, jaką stosuje - np. ciągle powtarzając słowo "prawicowy" przy komentarzach do tekstów Bodakowskiego. świadczy to o uprzedzeniu autora do tego, co uważa za "prawicę". Bodakowski to "prawicowy publicysta", mający poparcie "prawicowych środowisk", więc zdaniem autora Bodakowski jest złym i wrednym antysemitą.
A tymczasem "prawica" niekoniecznie musi równać się "narodowemu katolicyzmowi" czy "katolickiemu nacjonalizmowi" ani tym bardziej "faszyzmowi". Pomijając już fakt, że pojęcia prawicy i lewicy są teraz głównie historyczne. Lepiej jest dzielić scenę polityczną nie na linię prawica-lewica, tylko na trójkąd konserwatyzm-liberalizm-socjalizm. I w tym kontekście Bodakowski jest konserwatystą (w rozumieniu europejskim, bo amerykańscy konserwatyści są liberałami, a europejscy nie). A liberalizm jako taki stoi chyba ponad podziałami na prawicę i lewicę.

Agi - 26 Stycznia 2009, 22:45

Unia Europejska jest bardzo szerokim tematem, ale i tak udało się Wam z niego zdryfować.
Proszę wrócić do tematu.

Agi - 27 Stycznia 2009, 07:18

Prosiłam o powrót do tematu, miejsce na dyskusję o ukaraniu jest gdzie indziej
Edit: Posty dotyczące regulaminu i ostrzeżenia dla Ambioryksa zostały przeniesione do Ale za co.
Następny wpis nie na temat będzie ukarany ostrzeżeniem.

dalambert - 27 Stycznia 2009, 08:09

Agi, popatrz na to co powypisywał A-22:37 - co by sie chcieć do tego poodnosić trzeba by zdryfować w parę różnych tematów / inna sprawa czy warto/
zresztą wypowiedzi MS / mało szanownego/ Kolegi w każdym temacie są i obszerne i tak niespójne , że nie sposób nie dryfowac można jeno ignorować .

dareko - 27 Stycznia 2009, 10:12

dalambert napisał/a
można jeno ignorować .

Jedyna rada na trola. Ambioryks zywi sie zainteresowaniem.

Ziemniak - 27 Stycznia 2009, 10:38

Może przydałby się mod umożliwiający ignorowanie niektórych użytkowników. na Zaginionej taki mają. gorat co ty na to?
Agi - 27 Stycznia 2009, 10:46

koniec spamu :!:
dalambert - 27 Stycznia 2009, 10:52

Agi, Przepraszam, przeniosłem swoje uwagi do Ale za co?
mad - 27 Stycznia 2009, 23:08

To żeby było na temat:
Mój znajomy tydzień temu wrócił z Brukseli. Prowadzi jedyną niezależną (ale też w zasadzie apolityczną) gazetę regionalną i jakaś-tam-komisja z PE zaprosiła go wraz z innymi podobnymi redaktorami do Brukseli.
W swoich opowieściach skupił się na sprawach bieżących. Rozmawiał z europosłami, obserwował prace niektórych komisji. Powiedział, że w komisji zajmującej się oświatą aktualnie debatuje się nad obowiązkowymi elementami ubioru przedszkolaka, który wychodzi na zewnątrz przedszkola. Poza tym do programów przedszkoli ma trafić obowiązkowo muzyka poważna. Komisja rolnictwa aktualnie opracowuje zasady przewozu koni.
Są to newsy z poprzedniego tygodnia, ale niestety - z drugiej ręki ;P:

Lynx - 27 Stycznia 2009, 23:59

mad, jestem za muzyką poważną w przedszkolu. Czy ktoś zna Europejskie wytyczne programowe dla pierwszoklasistów-sześciolatków? Bo nasze są, ten-tego, nieco nierealnie bzdurne. Koleżanka wróciła z prezentacji takich założeń i jest nieco zbulwersowana. Jutro poznam szczegóły.
Anonymous - 28 Stycznia 2009, 00:33

Podziel się koniecznie.
mad - 28 Stycznia 2009, 18:48

Pewnie, że jestem za muzyką klasyczną, sam lubię i mam swoje koniki :wink:
Nonsensem może być ewentualne opracowanie przez UE setlisty. Poza tym, w którym przedszkolu czegoś takiego jeszcze nie ma?

Godzilla - 28 Stycznia 2009, 21:39

Ja raczej nie mogę liczyć na przedszkolanki u mojego dziecka. Bardzo sympatyczne przedszkole, ale muzyczka jaką tam słyszę ma wiele wspólnego z disco polo w wersji dla maluchów. A co tam, u nas w domu leci cała mieszanka: Armstrong, Beethoven, Musorgski, ABBA, Muppet Show, Gwiezdne Wojny, i dzieciaki (oba) nucą sobie to wszystko na przemian. Czteroletni dzieciak podśpiewujący triumfalny marsz z Gwiezdnych Wojen w czasie zabawy klockami, to jest to! :mrgreen:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group