To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - W hołdzie Robertowi E. Howardowi - konkurs literacki - final

Fidel-F2 - 4 Marca 2007, 14:15

je
fenrill - 4 Marca 2007, 14:45

Słusznie, ok dziekuje;)
Zerowiec - 6 Marca 2007, 11:59

Cytat
A żeby było ontopicznie, to się zastanawiam nad tekstem o trucicielach, których mój Conan będzie leczył metodą podobne do podobnego

Albo wyzwie ich na pojedynek. Conan będzie miał swój dwumetrowy miecz ze stali, a „uzdrowiciele” będą uzbrojeni w miecze homeopatyczne, z esensją miecza właściwego wielokrotnie rozcieńczoną (w celu zwielokrotnienia jego mocy), innymi słowy będą uzbrojeni w wykałaczki.

MrMorgenstern - 6 Marca 2007, 14:49

Zerowiec, może chcesz wziąć udział? 8)
Tequilla - 7 Marca 2007, 09:50

A ja się chętnie zmierzę z tematem...:) tylko mam pytanko ( może już o tym było, ale przegapiłem). U Howarda realia sa raczej legendarne, czy w takim razie realia historyczne też wchodzą w grę?
Zerowiec - 7 Marca 2007, 09:56

Ech, żebym to ja miał odrobinę talentu pisarskiego to bym wam wszystkim pokazał co to znaczy prawdziwe mistrzostwo pióra.
Anko - 7 Marca 2007, 10:01

Gdyby ciocia wąsy miała... :lol:
NURS - 7 Marca 2007, 11:25

Tequilla napisał/a
A ja się chętnie zmierzę z tematem...:) tylko mam pytanko ( może już o tym było, ale przegapiłem). U Howarda realia sa raczej legendarne, czy w takim razie realia historyczne też wchodzą w grę?


Poczytaj, zobaczysz :-)
to świat połaczonych wszystkich starych cywilizacji (nowych też - sa np. kozacy), jakie znano za howarda, z dodatkiem mitycznych.

NURS - 7 Marca 2007, 11:26

Zerowiec napisał/a
Ech, żebym to ja miał odrobinę talentu pisarskiego to bym wam wszystkim pokazał co to znaczy prawdziwe mistrzostwo pióra.


Szczęściem od Boga nie masz, więc po problemie. :-)

Fidel-F2 - 7 Marca 2007, 12:04

Ach NURSie, nie nastawaj tak na biednego Zerowca,
NURS - 7 Marca 2007, 12:05

Przez grzecznośc nie zaprzeczyłem, gdzie tu nastawanie? :-)
Fidel-F2 - 7 Marca 2007, 12:10

jak to gdzie?
na Zerowcu

Gustaw G.Garuga - 7 Marca 2007, 12:10

Tequillo, polecam REHa w oryginale, język nie będzie dla Ciebie barierą, a wczuć się w esencję prozy REHa nierozwodnioną przekładami będziesz mógł doskonale. Ja się wczułem :D
MrMorgenstern - 7 Marca 2007, 12:13

Gustawie, wszystko już przeczytałeś? I jak wrażenia, dasz radę? :lol:
Gustaw G.Garuga - 7 Marca 2007, 12:28

Jeszcze Godzina Smoka, ale jak pomyślę, ile mi to kartek pochłonie (nie czytam z ekranu, drukuję), to się zastanawiam, czy mi to jest naprawdę potrzebne, skoro szczegółowy konspekt już mam. NB - parę opek straciło przez lata swój blask, ale nie można być wiecznie nastolatkiem :mrgreen:
MrMorgenstern - 7 Marca 2007, 12:35

Drukuj Godzinę, drukuj! Warto! :D
Gustaw G.Garuga - 7 Marca 2007, 12:39

Czytałem lata temu, chyba wystarczy. Muszę zabrać się teraz za inne lektury. Ale powiem jedno - naprawdę wciągnąłem się w ten projekt i mam nadzieję, że nie jestem w tym odosobniony :)
MrMorgenstern - 7 Marca 2007, 12:52

Gustaw G.Garuga napisał/a
naprawdę wciągnąłem się w ten projekt i mam nadzieję, że nie jestem w tym odosobniony :)


Ja też :D

Ale tą wypowiedzią na pewno sprowokujesz litanię postów :lol:

NURS - 7 Marca 2007, 12:56

Ja też mam taką nadzieję. Znaczy, że ludzie się wciągnęli.

mam już tytuł roboczy:
Kanon barbarzyńców

Anonymous - 7 Marca 2007, 13:11

Małe pytanie: Jeśli chcę napisać opowiadanie ze sporą domieszką humoru, to czy to nie będzie sprzeczne z założeniem, cytuję: "Niemniej żadnych wygłupów w tej materii, to ma byc tribute dla REHa." ?
MrMorgenstern - 7 Marca 2007, 13:11

NURS napisał/a
tytuł roboczy:
Kanon barbarzyńców


Rewelka! :D

NURS - 7 Marca 2007, 13:15

Kentril napisał/a
Małe pytanie: Jeśli chcę napisać opowiadanie ze sporą domieszką humoru, to czy to nie będzie sprzeczne z założeniem, cytuję: Niemniej żadnych wygłupów w tej materii, to ma byc tribute dla REHa. ?


Jesli zrobisz z tego parodię, to raczej odpadnie. Conan o ile pamiętam nie miał twarzy i pomyslów Jasia Fasoli. Jesli podejdziesz do tematu z umiarem, może ci wyjść coś fajnego, ale to bardzo grzaski grunt.
może doprecyzuję. Jakis czas temu Dukaj zebrał teksty do antologii PL+50, gdzie potraktowano temat dośc dowolnie i wyszła z tego kupa. Bedę się starał, żeby w naszym zbiorze znalazły sie teksty odpowiadające duchowi oryginału.

Hubert - 7 Marca 2007, 13:31

Ale odrobina czarnego humoru może być? :)

Czy zawodem wykonywanym głównego bohatera musi być koniecznie barbarzyńca (tzn, czy może się to jakoś inaczej nazywać)?

NURS - 7 Marca 2007, 13:54

kochane autory, ja was proszę...
Barbarzyńca to nie zawód, to charakter. I uprzedzając kolejne pytanie, nie, bohater nie może być zegarmistrzem.

savikol - 7 Marca 2007, 14:01

Cytat
Czy zawodem wykonywanym głównego bohatera musi być koniecznie barbarzyńca


Barbarzyńca to zawód? Sądzę raczej, że stan ducha, czy może sposób na życie. Barbarzyński bohater to nihilista negujący prawa i zwyczaje ustanowione przez cywilizację. Barbarzyńca z zawodu nie może zatem być księgowym, czy prawnikiem, ale na przykład najemnym żołnierzem albo kowalem (zdaje się jak ojciec Conana).

Pytanie młodego kolegi pochodzi pewnie od nadmiaru RPGów, gdzie często barbarzyńca traktowany jest jako profesja dla bohatera.

Romek P. - 7 Marca 2007, 14:09

NURS napisał/a
mam już tytuł roboczy:
Kanon barbarzyńców


Świetny tytuł, naprawdę.

Notatka z frontu robót: mój barbarzyńca będzie kanoniczny. Żaden tam pstry humor, tylko heroic i heroic, aż do ostatniej literki. Takiego Pawlaka to nawet sam Pawlak dotąd nie widział :)

NURS - 7 Marca 2007, 14:14

Powiedział Ramon prężąc sie przed lusterkiem. wybrał celowo najwieksze, to z przybornika kosmetycznego, aby żaden szczegół jego barbarzyńskiej postury nie uniknał dokładnego obejrzenia. Ech ten kark zaniknięty, te łydy, jak balony... :twisted:
Romek P. - 7 Marca 2007, 14:38

Aaaaa, teraz mnie oświeciło, dlaczego wszędzie w domu masz lustra, niektóre podwójne :P
Kruk Siwy - 7 Marca 2007, 14:38

Na suficie też?
Słowik - 7 Marca 2007, 14:39

A weneckie?


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group