To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Blogowanie na ekranie - Dunadan - "Daha Braha"

Dunadan - 9 Stycznia 2007, 20:56

Hehe, badania wypluwek... ble, ohydna robota :-D ale można znaleźć fajne rzeczy - jak np. kompletną czaszkę gryzonia. Ale to żmudna robota i wymaga sporo wiedzy.
Co do boćka i nietopyrzy - fajna sprawa ;-) Ja od przyszłego roku biorę się za kraskę w moich okolicach ( puszcza Pilicka ).
Fajnego masz brata :D

Tomcich - dzięki, ale fotki to raczej są przebrzydłe :D

Nexus - 9 Stycznia 2007, 21:09

Dun
Cytat
Fajnego masz brata :D


Nio :mrgreen: Na-leśnik :) Od początku roku oficjalnie został leśniczym :mrgreen:

Dunadan - 9 Stycznia 2007, 21:14

O, czyli kolega po fachu :-D gdzie kończył? jak w wawie to może się nawet znamy :shock:
Nexus - 9 Stycznia 2007, 21:17

O ile dobrze pamiętam to SGGW. Zaocznie.
Dunadan - 9 Stycznia 2007, 21:22

Hmm... a jak się nazywa? choć pewnie nie znam... tak czy siak - ta sama uczelnia, ten sam wydział :D pozdrów go ode mnie ;)
Tomcich - 9 Stycznia 2007, 21:49

Dunadan nie zawsze jakość zdjęcia jest najważniejsza, czasami bardziej się liczy to co na zdjęciu lub sam pomysł na nie. Jeżeli idzie to w parze z jakością to super. :)
hijo - 9 Stycznia 2007, 22:22

Dunadan, fajne fotki, szcególnie ta z odlatującymi pticami. Poza tym dzięi za wykład z fotografii, dobrze jest sie czegoś nowego dowiedzieć.
Rafał - 10 Stycznia 2007, 08:29

Najlepsza jest srunia ulula :mrgreen:
Kruk Siwy - 10 Stycznia 2007, 09:21

Gdzie są Modzi?! Rafał, się WYRAŻA!
Godzilla - 10 Stycznia 2007, 09:38


Zdjęcie kościeliskiego kruka.

Ups, powielony post.

Godzilla - 10 Stycznia 2007, 09:39

http://www.science-fictio....php?pic_id=622
Zdjęcie kościeliskiego kruka.

Kruk Siwy - 10 Stycznia 2007, 09:43

Godzilla, nie wyrażałem zgody na publikację moich konterfektów z młodości. Brzydka Godzilla, brzydka.
Dunadan - 10 Stycznia 2007, 10:14

Rafał
Cytat
Najlepsza jest srunia ulula :mrgreen:


Aż normalnie sprawdziłem :P 'Surnia' Rafale, 'Surnia' :D

Godzillo fajna fotka, kiedyś odwiedzę tego kruka ;-)

Godzilla - 10 Stycznia 2007, 10:17

To mój mąż na niego polował. Kruczysko siedziało na takim wielkim kamieniu z masą fałdek i szczelin. Chyba składował tam łupy. Dał podejść na tyle blisko, że nie trzeba było wielkiego obiektywu.
Dunadan - 11 Stycznia 2007, 13:54

No, tak, wczorajszy entuzjazm ( piękne wygwieżdżone niebo ) został łatwo zgaszony dzisiejszą pobudką - niebo zakryte warstwą chmur :evil: ciemno jak... no wiecie gdzie. Ale pomyślałem sobie że przynajmniej się przejdę po świeżym powietrzu, pooglądam ptaszki, a poza tym może jednak się przejaśni.
Pojechałem nad jezioro żeby sprawdzić jak wygląda niebo na horyzoncie - a wyglądało tak samo jak całą reszta - miało kolor i chyba konsystencję stali :-/ Pojechałem w miejsce gdzie są karmniki ale coś się mnie sikory, czeczotki ( jeszcze dorwę tą arktyczną czeczotkę! ) i dzwońce bały - chyba muszę sobie skombinować siatkę, albo pojechać w inne miejsce z karmnikami. Tak czy siak zdjęć nie mogłem porobić - zrobiłem kilka ujęć ale tragedia normalnie... i już wracałem do domu kiedy na ścieżce zobaczyłem biegnącego... Roniego :shock: i machającego do mnie. Roni. Tutaj...? 'Jakub! szybko! sóweczka!' 'Roni... eee... cześć, ale... co ty tu robisz?... zaraz, sóweczka?!'
Kiedy szedłem do karmników spotkałem gościa ( starszy facet ) który wydawał mi się znajomy - to się przywitałem. Gościu okazał się znajomym Roniego - spotkałem go kiedyś. No i ten facet szukał dzięcioła białogrzbietego ( ten sam co wam kiedyś pokazywałem )... i znalazł sóweczkę - najmniejszą sowę ( a przynajmniej najmniejszą w Europie ) i zadzwonił po Roniego, przy okazji mówiąc że ja tu jestem :-) ). Teren mały więc Roni szybko mnie znalazł i zaprowadził w miejsce gdzie to maleństwo sobie siedziało. Nie wiem ile lat ten facet obserwuje ptaki ale ma sokoli wzrok. Sóweczka jest naprawdę mała a w dodatku kolor i wzór piór na jej ciele świetnie imituje korę! Po parunastu sekundach szukania i komentarzy Roniego ( 'O, widzisz, tą pochyloną i złamaną gałąź? no, to teraz w prawo, do pierwszego rozwidlenia, potem w lewo i na prawo jest inna gałąź...' itp :mrgreen: ) znalazłem - pooglądałem sobie przez lornetkę - heh, jakie to maleństwo słodziutkie jest :mrgreen: No a potem zacząłem robić zdjęcia... wpadłem na pomysł że skoro ptak się prawie nie rusza to co mi szkodzi ustawić dłuższe czasy ale za to mniejszą przesłonę, żeby wydusić z Sigmy najlepszą jakość. Tak też zrobiłem i użyłem samowyzwalacza z podniesieniem lustra. Efekty w miarę niezłe ( szkoda że nie wpadłem na ten pomysł w przypadku sowy jarzębatej... ) ale... do ideały sporo brakuje :-/ Gdybym tylko miał 300/4!!!
Sóweczka [Glaucidium passerinum]
1.

2.

3.

(jak zwykle warto kliknąć - czy da się coś zrobić aby zdjęcia same się nie zmniejszały?... )
W momencie kiedy piszę tego posta niebo pięknie się oczyszcza z chmur - teraz ich prawie nie ma :evil: co pech w szczęściu w nieszczęściu...

Godzilla - 11 Stycznia 2007, 13:56

Świetna sóweczka, a jakie fajne oczki wyszły na tym drugim zdjęciu!
Dunadan - 11 Stycznia 2007, 14:03

No, co migawka trzasnęła to się patrzyła w moją stronę :mrgreen: chyba ją wkurzałem trochę :roll:
hjeniu - 11 Stycznia 2007, 14:48

Śliczności ptaszyna :bravo Dun Czyli to spojrzenie na drugim zdjęciu to było: "Zaraz cię dziobnę gościu"? :mrgreen:
Dunadan - 11 Stycznia 2007, 15:05

Toteż po kilku minutach daliśmy jej spokój :mrgreen:
hijo - 11 Stycznia 2007, 16:03

:bravo Dun bardzo fajna sóweczka. Pogodę macie takąjak u nas, choć dziś troche słońca wyjrzało.
Dunadan - 11 Stycznia 2007, 16:11

Hijo... gdybyś tylko ciut dłużej na słońce popatrzył... teraz już za późno... zajrzyj do wątku 'Kometa'
gorat - 11 Stycznia 2007, 21:07

Dunadan napisał/a
No, co migawka trzasnęła to się patrzyła w moją stronę chyba ją wkurzałem trochę

Jak daleko byliście od niej?

Dunadan - 11 Stycznia 2007, 21:28

hmm... no, 'parę' metrów. Max 10. Niestety migawka Minolty D7D jest cholernie głośna. Ale prawda jest taka że zwierzęta mają zwykle świetny słuch i wszystko usłyszą :-D
Aga - 15 Stycznia 2007, 18:31

:bravo Piękna jest ta sóweczka. I ten wzrok :mrgreen:
Dunadan - 15 Stycznia 2007, 19:40

Sowy są chyba najbardziej "władczymi" ( kurde, szukam, szukam i nie mogę znaleźć odpowiedniego słowa :D ) ptakami... nawet Artur Tabor, znany fotograf, który wykonał genialny album ( IMHO najlepszy na świecie ), mówił w pewnym artykule że sowy zachowują się... jakby stawiały się na równi z człowiekiem, albo nawet wyżej. Kiedy robił im zdjęcia były świadome jego obecności ale go po prostu olewały, tolerowały go... może trochę głupie takie uczłowieczanie zwierząt ale w jego tekście brzmiało to bardzo sensownie. I cóż, nawet takie maleństwo jak sóweczka po prostu mnie olewała. Każdy inny ptak uciekałby już dawno. Nie sowa ;-)

Za jakiś czas ( ~2 dni ) wrzucę fotki z mojego pierwszego meczu hokejowego ;-) fajnie było :mrgreen:

gorat - 15 Stycznia 2007, 19:49

Ile razy się biłeś? :mrgreen:
Dunadan - 15 Stycznia 2007, 20:47

kurde, ależ ja ostatnio mam 'wenę' do pisania bzdur... oczywiście chodziło mi o obserwowanie meczu hokejowego :mrgreen: Ale lali się parę razy :mrgreen: tak troszkę, ale zawsze...
Dunadan - 16 Stycznia 2007, 21:43

Postanowiłem wrzucić kilka sentymentalnych dla mnie fotek... fotek mojej klasy w LO ;-) ponieważ to zwykle ja robiłem zdjęcia więc mnie raczej na nich nie ma ale... co tam, ważne są wspomnienia.
Zasadniczo najlepsze imprezy w LO były u Duna :mrgreen: oto przykład:


A tutaj moi koledzy którzy wyszli na tym zdjęciu bardzo 'inteligętnie'

Proszę zwrócić uwagę na plakat w lewym górnym ;-)

A tu mamy drużynę zwiadowczą - dwóch krasnoludów, paladyna i elfkę ;-)


I na koniec coś ze mną :-)


Ehh... stare dobre czasy LO, trochę ich brakuje. Da się coś zrobić żeby mnie przyjęli znowu? :mrgreen:
Mam nadzieję że się wam zdjęcia jakoś podobają. Jakość tragiczna bo to skany z odbitki ( skanowane skanerem za 300 zł ) ale co tam :-)

hijo - 16 Stycznia 2007, 22:20

Jak oni się dowiedzą coś ty tu zamieścił, to oni cię nawet w tej Finlandii znajdą :twisted:
Dunadan - 16 Stycznia 2007, 22:41

Spoko, wszystkie zdjęcia z imprez znajdują się na stronie www.*beep*.piwko.pl - osoby które są na zdjęciach wyraziły zgodę na zamieszczanie ich zdjęć w necie ;-) nie mieli innego wyboru :mrgreen: Stronę robi mój kolega, jest prymitywna ale... hehe, czytałeś teksty Gorata w Kosmicznych jajach? zajrzyj na stronę do działu 'usłyszano' - tam dopiero są jajca, choć wielu możesz nie zajarzyć ( humor sytuacyjny ).


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group