To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - SETI@home

Fidel-F2 - 9 Wrzeœśnia 2006, 12:31

wyrwij grzałkę z suszarki do włosów i jedziesz, takiego chłodzenia nikt nie będzie miał

bobek

Nexus - 9 Wrzeœśnia 2006, 12:51

Ixolite, możesz też:
a) użyć odkurzacz stawiając go stroną dmuchającą w kierunku płyty (głośno, ale ze stopperami można wytrzymać)
b) włożyć kompa do lodówki (kable trochę przeszkadzają)
c) zbudować kanał wentylacyjny z dachu
d) zastosować chłodzenie wodne - wanna jest ok... dopóki mieszkasz sam
Jak któryś ze sposobów przetestujesz daj znać... :mrgreen:

U mnie też roboty brak :( ale komp w robocie "chrupie" próbki :D
joe_cool, zrobię instrukcję po "naszemu". Sztuczka nie jest trudna, tylko upierdliwa.
Bobek

mawete - 9 Wrzeœśnia 2006, 13:00

Mam tylko nadzieję że szybko dostarczą nowe próbki - starczy mi max. na 36 godz. A RAC spada... :(
Ixolite - 9 Wrzeœśnia 2006, 13:28

Dzięki wam za światłe rady :twisted:

Jednak BOINC na razie na wstrzymanie :( bo jak jest duże obciążenie to się chipset bardziej grzeje i szybciej wiatrak wypada z rytmu...

Ehh...

QCF!

BOBEK!

Tomcich - 9 Wrzeœśnia 2006, 13:40

Info z SETI

Cytat
September 8, 2006 - 22:00 UTC
We are out of work to send out, and probably will be for the whole weekend. Here's why:
Recently Sun donated a new server (see below for details) which we decided to make our new science database. Our current science database works just fine, but is on an older (slower) system with a used set of fibre channel disks that frequently fail for one reason or another.
We finally got the new server set up to our liking last week and started unloading all the database tables this week from the old system. The increased disk activity caused the aforementioned disks to completely freak out last night. We had to shut down the science database this morning and we are still in the process of recovering the system.
While most of the BOINC backend functions without any dependency on the science database, the splitters and assimilators do not. The assimilators being off are no big deal - this just means a delay in moving results on disk into the database. But when the splitters are off no new work can be created, and our queue of work to send already ran dry this afternoon.
It is highly unlikely we will get the database back up before the end of the day, or anytime this weekend. Even if we do, our highest priority will be to unload the remaining few database tables before the disks crash again.
If you want to keep your computers busy, you can always work on multiple projects.


Tak więc w ten weekend nie ma co nastawiać się na pobór próbek. Jak ktoś ma zapasy niech liczy, pocieszające jest tylko to, że inni też nie mogą ich pobrać. :wink:

QCF, QCG i do przodu!!!

mawete - 9 Wrzeœśnia 2006, 13:46

hehehe... ja mam zapas :twisted: :mrgreen: do poniedzialku może starczy :mrgreen:
Rodion - 9 Wrzeœśnia 2006, 13:53

Hymm... czyzby galareta probowala kontratakowac? :roll:
Iscariote - 9 Wrzeœśnia 2006, 15:05

a ja już przerobiłem wszystko co miałem i liczyć nie ma już co :(
Fidel-F2 - 9 Wrzeœśnia 2006, 15:12

Jeśli o mnie chodzi to nie jest tak źle, na niedzielę i tak jadę do teściowej.
Ixolite - 9 Wrzeœśnia 2006, 15:26

heh, a ja i tak musiałem wyłączyć, żeby się nie grzało :)
Tomcich - 10 Wrzeœśnia 2006, 14:29

Raport za tydzień 36

Dane na podstawie których został przygotowany są z soboty 9 września z 21:33

Ogółem wszystkich uczestników Seti jest obecnie na świecie 500 463

W naszym teamie jest 57 członków (przybyło 3 :bravo – witamy w naszym gronie rednelsa, Janusa i gorata :bravo ) z tego 49 ma kredyty i liczymy już na 100 komputerach -asymilowaliśmy 8 hostów więcej niż w zeszłym tygodniu mieliśmy. (hjeniu i komputering asymilowali dodatkowo po 1 komputerze, Gratak 3, a debiutujący w tym tygodniu wnieśli do gry po 1 maszynie :) ). Liczących w tym tygodniu było 39.
Spośród 41 803 teamów jesteśmy w chwili obecnej na pozycji 2 509 – jesteśmy już lepsi niż 39 294 teamów (94,0%), przeskoczyliśmy w tym tygodniu o 422 miejsca w górę :D i uzbieraliśmy łącznie 248 669 kredytów z tego 39 607 w tym tygodniu. Pośród teamów polskich jesteśmy na miejscu 34 (skok o 4 pozycje). :bravo :D

A teraz bardziej szczegółowo:
:arrow: Debiuty: :bravo
rednels - na miejscu 39
Janus - na 41
gorat - na 43
:arrow: Skoki w górę - 13 liczących: :bravo
Sandman - z 4 na 3 :bravo
hjeniu z 15 na 12
mleko z 19 na 18
Studnia z 21 na 20
Geralt z 23 na 22
Maniek z 25 na 23
Gratek z 29 na 24 (największy skok o 5 pozycji :bravo )
ogrodnik z 30 na 28
rafal.bryszewski z 35 na 32
brutha z 36 na 33
Goldi z 38 na 35
Kuocokoc z 39 na 36
-=Arti=- z 40 na 37
:arrow: Spadki - 19 liczących:
o 1 pozycję - NURS, Fidel, Słowik, Miria
o 2 pozycje - harkonnen2, Pako, Czarny, komputering
o 3 pozycje - Last Viking, Madzik, Gustaw, marek1964, ogrodnik, VdH, Rafal, mawetePL
o 5 pozycji - Godzilla, Selithira
o 6 pozycji - dzejes
:arrow: Reszta utrzymała swoje pozycje sprzed tygodnia. :D

I pora na wykresiki. :D

Miejsce liczących na świecie

Ilość zebranych kredytów przez liczących (TC)

Przyrost kredytów w tygodniu 36 :bravo Sandman - 5 410 w tym tygodniu i miejsce 1 :D

% udział w zdobytych kredytach w 36 tygodniu - pierwsze 3 osoby uzbierały 33% zdobytych punktów. :)

Przyrost kredytów w poszczególnych tygodniach Ten wykres mówi najwięcej. W tym tygodniu rekordowa ilość zdobytych kredytów 39 607 :bravo . Gdyby nie to, że części ludzi zabrakło próbek do przeliczeń to spokojnie zrobilibyśmy ponad 40 tys punktów. Jak widać galareta się broni. :evil:

Ilość kredytów zdobytych przez team narastająco - ponad 248 tys (a mogłoby być już 250 tys ). Ech ta galareta. :evil: Ale w sumie zdobyliśmy ponad 8,5 tys. kredytów więcej niż przewidywałem.

Zmiany pozycji teamu na świecie - idziemy na dno ;)

Zmiany pozycji teamu w Polsce - 34 miejsce nasze - plan z zeszłego tygodnia wykonany. :mrgreen:

Wszystkim liczącym gratuluje :bravo , nieliczących jak zwykle zapraszam do wzmocnienia naszych szeregów. W tym tygodniu powinniśmy osiągnąć ok. 290 000 kredytów :D (a może i 300 tys. :wink: ), przeskoczyć w okolice miejsca 2 190 na świecie i uzyskać miejsce 29 w Polsce.

Zapraszam również do komentowania raportu. :D

Tak więc QCF, QCG i do przodu!!!

Nexus - 10 Wrzeœśnia 2006, 14:38

A co tu komentować :?: :?: :bravo :bravo :bravo dla wszystkich :D
A teraz wracam do kartki i ołówka i liczę dalej :D
QCF!

Rodion - 10 Wrzeœśnia 2006, 18:07

A mi ołówek sie zlamal :(
Pako - 10 Wrzeœśnia 2006, 18:50

Sam sie złąmał :twisted:
Nexus - 10 Wrzeœśnia 2006, 20:16

Nie no... jak komp nie może liczyć, to można zrobić to samemu.
Trzeba tylko wybrać sobie wycinek nieba (jak ktoś ma problemy z wyobrażeniem sobie wycinka lub nieba, może użyć kawałka kwadratowej folii i popatrzeć w nocy w górę ;) ), kawałek dłuuuugiego druta, podpiąć do kompa i nagrać to co słychać. Potem zamienić to cyferki i voila! Równania nie mają znaczenia. Galareta wypłynie! :mrgreen:

NURS - 10 Wrzeœśnia 2006, 20:24

A ja dalej w krzakach... grrr
QCF!

Ixolite - 10 Wrzeœśnia 2006, 20:29

A mnie już wiatrak zdechł definitywnie. Mam nadzieje, że nowy, który jutro mam dostać, będzie pasował. Bo jak nie to będę kolejny dzień w plecy, bo będę musiał jeździć i szukać innego. Grrrrr!
joe_cool - 10 Wrzeœśnia 2006, 23:29

Nexus
Cytat
joe_cool, zrobię instrukcję po naszemu. Sztuczka nie jest trudna, tylko upierdliwa.

rób, rób i wstawiaj do wątku! nie tylko mnie się przyda...
no to QCF i bobek, nie? :wink:

mawete - 11 Wrzeœśnia 2006, 14:03

Szlag mnie trafi.... - jak żona pojechała na szkolenie i mogę liczyć całą dobę (komp stoi w tym pokoju w którym śpimy), to próbek zostało mi na 4 godz liczenia... TO JEST SPISEK!!!, albo jakiś inny "układ"... :mrgreen:

Pokonamy galaretę!!!

QCF!!!

//edit: bobek? :mrgreen:

Godzilla - 11 Wrzeœśnia 2006, 14:06

Zadania mi się skończyły, ale nie udało mi się wysłać ostatniego, nie mówiąc o pobraniu nowego. Galareta kontratakuje.
mawete - 11 Wrzeœśnia 2006, 14:11

A zrobiłaś zaktualizuj?
NURS - 11 Wrzeœśnia 2006, 14:13

to nie dziala. ja nie mam juz nic do liczenia i nie pobiera nowych
mawete - 11 Wrzeœśnia 2006, 14:15

Ga-la-re-ta.... :evil: :evil: :evil: do piachu :twisted:
Godzilla - 11 Wrzeœśnia 2006, 14:39

Serwer im zainfekowała, czy co.
dareko - 11 Wrzeœśnia 2006, 14:47

prawie, wymieniaja serwer
Rodion - 11 Wrzeœśnia 2006, 14:55

Znaczy: koniec liczenia?
Galareta byla sprytniejsza?! :roll: :evil:

Fidel-F2 - 11 Wrzeœśnia 2006, 15:44

hip hip hurrrra, liczę od 15 minut
Godzilla - 11 Wrzeœśnia 2006, 15:45

Czyżbyś nowe dane dostał?
Fidel-F2 - 11 Wrzeœśnia 2006, 15:55

yhy :D
mawete - 11 Wrzeœśnia 2006, 16:17

cholera a mi nie przesłało nowych plików...? :(


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group