To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Urbi et Orbi

Fidel-F2 - 26 Wrzeœśnia 2006, 09:21

NURS nie mów z "DaVincim". To tak jakby o Mikołeju Reju mówić "zNagłowic". Najbardziej znane dzieła zNagłowic to... zNagłowic był jednym z pierwszych polskich poetów piszących w języku polskim.
Leonardo pochodził z Vinci i tyle.

sorry z offtop

Last Viking - 3 Listopada 2006, 09:37

W kolejnym numerze ukaże się kolejne opowiadanie z cyklu "Pies i klecha". Fajnie, bardzo lubię :mrgreen: Będzie dłuższe niż poprzednie. Jeszcze fajniej :mrgreen: Z mojej strony obiecuję oddać się błogiemu czytaniu (bo zaiste dobre to teksty) i nie bawić się w inkwizycję i komisję ds. "przywrócenia jedynie słusznego wizerunku Baaala" :wink:

Przechodzę jednak do meritum sprawy:
W swoim temacie na forum NF, Orbit wspomniał o pracach nad powieścią o Ence i Gilu. Czy możecie coś więcej na ten temat powiedzieć? Czy będzie to zbiór opowiadań i jeśli tak, to ile będzie nowych, a ile znanych z SFFH? A może powieść w klimacie PRL?

Haletha - 3 Listopada 2006, 19:06

Ja również się cieszę, ale co z kontynuacją Swiętego Wrocławia? Miał być konkretny ciąg dalszy, a zmuszanie czytelników do długiego czekania jest zbytkiem okrucieństwa:)
Czarny - 4 Listopada 2006, 11:26

Tą kontynuacją, to miała być już wydana książka Haletho :wink:
gorat - 4 Listopada 2006, 14:23

Na dodatek Urbi nic nie ma przy niej do powiedzenia ;)
gorim1 - 15 Listopada 2006, 17:04

ja mam pytanie planujecie może psa i klechę puścić jako książkę ??
Taclem - 16 Listopada 2006, 08:10

Orbita coś nie widać, więc się podzielę informacjami. Planują, ale ponoć ma być powieść nie opka.
gorim1 - 16 Listopada 2006, 08:57

Taclem, ciekawie jak to będzie wyglądało
bo opka się czytaświetnie

Orbitoski - 17 Listopada 2006, 09:38

Wciąz jestesmy przysypani robotą. stąd rzadko jestesmy na forum,. a jarek to wogóle. Zagrzebał sie i pisze. Ksiązka rzeczywiście będzie. Trwają prace nad powiescią. Tym razem historia będzie mocno polityczna :twisted: i bardzo diabelska
Ziuta - 18 Listopada 2006, 14:11

A czyż polityka nie jest dziełem Złego?
elam - 18 Listopada 2006, 15:38

a ja juz przeczytalam 13ty numer SF i
GRATULUJE. :D

chociaz moze na poczatku krecilam troche nosem na szablonowosc niektorych postaci; ten student-hippis w sztruksowej marynarce (zawsze o takiej marzylam, dopiero niedawno kupilam :D ) , i dozorca Marian (jakzeby inaczej, no chyba, ze Jozef..)
ale, niech wam bedzie. swietny pomysl z wykorzystaniem rosyjskich legend. cos mi sie z dziecinstwa po glowie kolatalo, o tym zar-ptaku...

podsumowujac najkrocej - :bravo

gorat - 18 Listopada 2006, 16:22

Ja z kolei zaliczyłem ostatni felieton. Galeria naprańców i brak wniosków, nawet niekoniecznie tak kontrowersyjnych jak poprzednio. Zniżka formy.
MrMorgenstern - 20 Listopada 2006, 17:10

Czy Pies i Klecha z 13 numeru można traktować jako samodzielne opko czy też trza przeczytać poprzednie części aby zajarzyć :?:
Orbitoski - 20 Listopada 2006, 17:21

to samodzielne opowiadanie, połaczone bohaterami. jak zwykle.
MrMorgenstern - 20 Listopada 2006, 17:42

To spoko. Bohaterowie stworzeni nie tylko do jednego opka to plus na początek :D
Orbitoski - 20 Listopada 2006, 17:48

wiesz. to wygląda w ten sposób, że są pojedyncze motywy w tych opkach, któe służą tekstom przyszłym. I sami bohateoriwe się zmieniają, to nie jak Mulder i Scully, któzy są w zasadzie tacy sami od pierwszego do ostatniego sezonu. Ale fabularnie każde z opowiadań jest zamknięta całością.
MrMorgenstern - 20 Listopada 2006, 17:51

więc pozwolę je sobie skonsumować i skomentować 8)
Orbitoski - 20 Listopada 2006, 18:07

jedz i wydalaj!
MrMorgenstern - 20 Listopada 2006, 18:11

Postaram się równocześnie ;)
Last Viking - 24 Listopada 2006, 09:25

3 opko z cyklu "Pies i Klecha" zaliczone. Jak zawsze wysoki poziom i z niecierpliwością czekam na powieść w tych klimatach. :P
IMO "Ogień i blask" było opowiadaniem utrzymanym w nieco poważniejszym tonie. Zabrakło mi trochę tego absurdu PRLu z 1 części i skeczy nawiązujących do tamtej epoki, a także politycznych, jak choćby słynne:
- Woził pan już księży poruczniku?
- Ja nie, ale koledzy wozili :mrgreen:


Ale pewnie tak miało być.
Mam nadzieję, że pisząc cykl "Pies i Klecha" duet U&O dobrze się bawi i dostarczy nam jeszcze wiele radości :)

EDIT:
Uczyłem sie j. rosyjskiego 11 lat i wstyd się przyznać, że miałem kłopoty z tekstem w dialogach po rosyjsku :(

feralny por. - 24 Listopada 2006, 17:23

Własnie jsetem po lekturze najnowszego "Psa i Klechy". Gratuluję kolejnego znakomitego tekstu, czekam niecierpliwie na kolejną odsłonę, zwłaszcza, że kolejne opowiadania są coraz lepsze.
Mam jednak małą uwagę techniczną: Kostia przydybuje Enkę i Gila nad zwłokami starego Michała i odbezpiecza tetetkę. Pistolet TT nie posiada bezpiecznika, nie można go ani zabezpieczyć, ani odbezpieczyć. Jeżeli uznamy, że manipulowanie bezbieczniekiem jest nieodzowne, to należało w ręce Kostii włożyć Pistolet Makarowa (znany jako PM), tam jest bezpiecznik, którym można pstrykać do woli.

Orbitoski - 24 Listopada 2006, 17:34

felerny: thx
Viking: pewnie, że sprawiło. Z rosyjskim, jeszcze raz - nie było innej drogi.

Mirandel - 24 Listopada 2006, 18:30

Ale się was, drodzy autorzy czepiaja o ten rosyjski :wink: A kto powiedział że literatura musi być łatwa, miła i przyjemna? :mrgreen: Przebrnełam prze opowieść Griszki i jakoś żyje a opko oki :bravo
mawete - 24 Listopada 2006, 18:49

Ja na kacu zdrowym czytałem i troszkę mi nie podeszło, ale zanim zacznę krytykować przeczytam jeszcze raz.
Mirandel - 24 Listopada 2006, 19:34

Cytat
Ja na kacu zdrowym czytałem i troszkę mi nie podeszło, ale zanim zacznę krytykować przeczytam jeszcze raz.


Zakładając ze Griszka swą opowieść snuł spożywając spore ilości % to czytanie ze zrozumieniem nie powinno Ci sprawiać trudności :wink: :mrgreen:

elam - 25 Listopada 2006, 22:35

ja kiedys uczylam sie rosyjskiego, wiec 95% wypowiedzi zrozumialam.
jednak chwilami bylo to nuzace i chyba jednak niepotrzebne.
nie mowie, ze wszystko. tylko kilka drobiazgow mogloby byc inaczej.

ogolnie git, mi sie podobalo, co juz pisalam :)

mawete - 26 Listopada 2006, 08:53

Czytanie ze zrozumieniem nie sprawiło mi specjalnego problemu :D ale akurat nie do Griszki chciałem się przypieprzyć... a ponieważ znowu mam kaca to przeczytam jutro :D
dareko - 26 Listopada 2006, 09:41

mawete, ze niby jutro nie bedziesz mial? Wolne zarty :mrgreen:
mawete - 26 Listopada 2006, 10:37

Raczej nie... tylko 3 piwka dzisiaj... po takiej ilości nie mam :mrgreen:
Ziuta - 26 Listopada 2006, 10:41

Niesamowite, jak dorośli niby ludzie potrafią się rajcować tym, że im nauczycielka w podstawówce parę bukw do łbów powbijała. :wink:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group